خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: خودایمنی

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

خودایمنی

سلام...در دیابت نوع یک و ام اس کدوم لنفوسیت ها نقش دارند؟
      مرسی

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      لنفوسیت B

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      در ام اس لنفوسیتb و در دیابت فک کنم لنفوسیتt

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ببینین نظر من اینه چون تو کتاب گفته در کشتن سلول های سرطانی t کشنده و ماکروفاژ و پادتن ها مبارزه میکنند البته پادتن ها نقششون کمه سلول های سرطانی رو به عنوان یک بیگانه در نظر میگیرند
      خود ایمنی هم فکر کنم همینطوره یعنی همین سه تا نقش دارند چون اونا هم همشون سلولن
      سلول سرطانی - سلول جزایر لانگرهانس - بعضی سلول های نوروگلیا

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید دوست عزیز
      بیماری ms هم توسط لنفوسیت های b و هم توسط لنفوسیت های t ایجاد میشه به این صورت که لنفوسیت های b با تولید پادتن و لنفوسیت های t با تولید پرفورین میان و سلول های نوروگلیا رو از بین میبرن.
      اما در بیماری دیابت نوع 1 لنفوسیت های t نقش دارن و میان با تولید پرفورین سلول های بتای جزایر لانگرهانس رو از بین میبرن. مکانسیم عمل لنفوسیت های t در دیابت نوع 1 دقیقا شبیه مبارزه اون ها با سلول های سرطانی و سلول های آلوده به ویروس است.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تنها جوابي که نسبت نوشته کتاب ميشه داد اينه که پادتن ها نقش دارن در خودايمني.
      ولي به نظر من اينطوريه که پادتن هاي نا بجايي که توليد ميشن ميرن ميچسبن به نوروگليا يا جزيره ها. ماکروفاژهام که کور و کر ميان و شرو ميکنن به گاز زدن اين سلول ها چون بهشون پادتن چسبيده
      اما نوتروفيل ها و لنفوسيت هاي تي نقش ندارن چون اين سلول ها بيگانه نيستن پس نوتروفيل ها و تي اونا رو ميشناسن.
      البته نظر منه شايد اشتباه باشه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن