خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

آیا با تغییر رشته موافقین ؟

سلام دوستان
      میخواستم یه مشورتی بکنم
      من امسال زده به کلم ریاضی کنکور بدم ! به چند دلیل.
      اول اینکه خیلی بعید میدونم بخاطر معدل پایینم ( 15.65 ) دندونپزشکی بیارم.
      دوم اینکه اگه قرار باشه یه رشته لیسانسی بخونم بنظرم لیسانسیای ریاضی بهترن و کار بیشتر دارن.
      و سومین مورد اینکه قبول شدن تو ریاضی کلا اسونتره ! من وقتی درصدهای رتبه های بین 1000 تا 2000 منطقه 2 ریاضی رو دیدم دهنم چسبید به میز کامپیوترم.

عمومی و شیمی و فیزیک که هیچی چون با تجربی یکسانه ( حالا مثلا یه حرکت پرتابی و ترمودینامیک اضافه تر ریاضیا که بجایی نمیرسه )

واسه ریاضی باید حسابان و هندسه تحلیلی و ریاضیات گسسته و چی دیگه بخونم ؟
      میشه بگین از هرکدوم بهترین منبع چیه ؟
      ایا میشه بدون معلم خودم بخونم ؟
      ضمنا یه درصد خوبی هم میخوام واسه ریاضی.

پیشاپیش مرسی از لطف دوستان

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminreza_star نمایش پست ها
      سلام دوستان
      میخواستم یه مشورتی بکنم
      دوم اینکه اگه قرار باشه یه رشته لیسانسی بخونم بنظرم لیسانسیای ریاضی بهترن و کار بیشتر دارن.
      و سومین مورد اینکه قبول شدن تو ریاضی کلا اسونتره ! من وقتی درصدهای رتبه های بین 1000 تا 2000 منطقه 2 ریاضی رو دیدم دهنم چسبید به میز کامپیوترم.

عمومی و شیمی و فیزیک که هیچی چون با تجربی یکسانه ( حالا مثلا یه حرکت پرتابی و ترمودینامیک اضافه تر ریاضیا که بجایی نمیرسه )

سلام

شما علی رغم معدل معمولی و نه چندان پایین می تونین هنوز امیدوار باشین ...... چون حتی اگه دندان هم نیاوردین می تونین به رشته های خوب فیزیوتراپی و پرستاری برین

که بازار کارشون از اکثر رشته های مهندسی بهتره ....... بازم مشورت کنین ولی اگه من بودم با تلاش بیشتر سعی می کردم رشته های خوب رو در رشته تجربی قبول بشم

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      توی هر رشته ای مهم ترین معیار علاقس! حتی اگه شما به پزشکی یا دندون تهران هم برسید و میلیون ها در امد داشته باشین! ولی اگه از شغلتون راضی نباشین احساس خوشبختی نمیکنین! و کاری که میکنین با اکراه انجام میدین!

ولی اگه کاری که انجام میدین حقوقشم کم باشه! ولی از کارتون راضی باشین! احساس خوشبختی میکنین! و روحتون ارضا میشه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      متاسفانه من اصلا علاقه ای به رشته پرستاری ندارم. رشته هایی مثه عمران یا معماری رو بیشتر از رشته های مهندسی تجربی مثه ژنتیک و ... دوست دارم.

درمورد منابع هم ممنون میشم راهنماییم کنید.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم سوال دارم
      رشته روانشناسی مد نظرم بود
      راهنمایی ومشاوره قبول شدم (علوم تربیتی )
      به نظرتون رشته م خوبه یا عوض کنم ؟
      البته مشابه هستن

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شاینا نمایش پست ها
      منم سوال دارم
      رشته روانشناسی مد نظرم بود
      راهنمایی ومشاوره قبول شدم (علوم تربیتی )
      به نظرتون رشته م خوبه یا عوض کنم ؟
      البته مشابه هستن
      خوب هر دوش در یک رِنج نیستن مسلما! توی روان شناسی میتونین کار علوم تربیتی رو بکنین ولی توی علوم تربیتی نه!

توی درساشم فرق دارن!

توی روان شناسی میشه مطب زد دکتر شد! ولی تو علوم تربیتی مرکز مشاوره میشه زد!

اگه میتونین برین روان شناسی!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      متاسفانه من اصلا علاقه ای به رشته پرستاری ندارم. رشته هایی مثه عمران یا معماری رو بیشتر از رشته های مهندسی تجربی مثه ژنتیک و ... دوست دارم.

درمورد منابع هم ممنون میشم راهنماییم کنید.

خب اگه علاقتون به این رشته هاست که همون طور که فرمودین بهتره در رشته ریاضی کنکور بدین

یکم اگه تو انجمن سرچ کنین منابع مناسب برای رشته ریاضی رو پیدا می کنین

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امسال البته درصد ها کشیده پایین در مقایسه با سال های قبل یه رنج رتبه مثلا 1000تا 2000 سال های پیش درصد ها خیلی بیشتر از الان بوده به خصوص ریاضی و شیمی اما فیزیک تیپ سوالاش انچنان تغییر نمیکنه حتی تو رشته ریاضی
      امسال وضعیت قبولی های روزانه رشته ریاضی خیلی بد شده بود اکثر بچه ها وقتی دیدن چی قبول شدن شوکه شدن!حواستون باشه ممکنه سال دیگه بدتر شه
      رشته های کارشناسی تجربی وضعیت شغلی واستخدام بهتری دارن ولی حداقل برای من که کار کردن تو محیط بیمارستان زجر اوره!
      زندگی درک همین
      اکنون
      است!

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقای پویا میشه شما هم نظرتون رو بگین ؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nik نمایش پست ها
      امسال البته درصد ها کشیده پایین در مقایسه با سال های قبل یه رنج رتبه مثلا 1000تا 2000 سال های پیش درصد ها خیلی بیشتر از الان بوده به خصوص ریاضی و شیمی اما فیزیک تیپ سوالاش انچنان تغییر نمیکنه حتی تو رشته ریاضی
      امسال وضعیت قبولی های روزانه رشته ریاضی خیلی بد شده بود اکثر بچه ها وقتی دیدن چی قبول شدن شوکه شدن!حواستون باشه ممکنه سال دیگه بدتر شه
      رشته های کارشناسی تجربی وضعیت شغلی واستخدام بهتری دارن ولی حداقل برای من که کار کردن تو محیط بیمارستان زجر اوره!
      من با جمله اخرتون چندان موافق نیستم.

آخه تجربی رشته های مهندسیش بازار کار خوبی ندارن. آخه کار داریم تا کار. یکی ماهی 200 هزار تومن میگیره یکیم ماهی 200 میلیون. هردوتاشون دارن کار میکنن ولی این کجا و ان کجا.

به قول شاعر فلفل هندو سیاه و خال مه رویان سیاه اما این کجا و آن کجا :yahoo (4):

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شاینا نمایش پست ها
      آقای پویا میشه شما هم نظرتون رو بگین ؟
      سلام

حقیقتش هر دو رشته زمینه پیشرفت دارن ولی خب رشته علوم تربیتی محدود تره و اگه شما یک روانشناس خوب بشین زمینه کاری براتون بیشتره

به هر حال اگه الان می تونین تغییر بدین روانشناسی یه مقدار بهتره اگر هم نشد می تونین لیسانس رو علوم تربیتی بگیرین و برای ارشد به روانشناسی برین

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من با جمله اخرتون چندان موافق نیستم.

آخه تجربی رشته های مهندسیش بازار کار خوبی ندارن. آخه کار داریم تا کار. یکی ماهی 200 هزار تومن میگیره یکیم ماهی 200 میلیون. هردوتاشون دارن کار میکنن ولی این کجا و ان کجا.

به قول شاعر فلفل هندو سیاه و خال مه رویان سیاه اما این کجا و آن کجا :yahoo (4):
      من بیشتر منظورم پیرا پزشکیا بود قطعا رشته های مهندسی تجربی مثل کشاورزی و منابع طبیعی و... وضعیت جالبی ندارن
      زندگی درک همین
      اکنون
      است!

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      بسوزه پدر اون که باعث شد جوونای مملکت پول رو به علاقه ترجیح بدن!!!!!!

بابا شاید یکی واقعا کشاورزی دوست داشته باشه اخه!

14. Top | #14

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      میخواستم یه مشورتی بکنم

سلام من به نظرم اول از همه ببینید علاقه تون تو چی هست
      بعد هم اینکه تمامی جوانب رو بررسی کنید بعد تصمیم بگیرید به نظر من 100% رشته های مهندسی ریاضی از رشته های پایین تجربی بالاتره (یعنی در اصل تجربی 3، 4 رشته بیشتر نداره!) حتی اگر مهندسی خیلی تاپی نباشه ، شما اگر تو رشته تجربی رتبه تون بشه حدود 7000 ، تقریبا میشه گفت چیز خیلی خوبی قبول نمی شید ولی توی ریاضی میتونید بعنوان مثال رشته مهندسی صنایع ، روزانه ، شهرهای نزدیک بیارید ، علاقه هم خیلی مهمه چون این فاکتور هست که همراه با هدف و تلاش، آدم رو تو درس و کارش موفق میکنه حتی اگر رشته و دانشگاهش تاپ نباشه

جمعیت شرکت کننده تو کنکور تجربی تقریبا 2.5 برابر ریاضی و قبولیش نصف! پس از این لحاظ هم به نفعتون هست
      دوست من 3 سال کنکور تجربی داد و بعد به پیشنهاد یکی از اساتید رفت ریاضی و شد 1100
      مهندسی برق خواجه نصیر رفت (میتونست رشته دیگه اما دانشگاههای بهتر قبول شه گیر داده بود برق) ، میگفت خیلی اشتباه کردم که زودتر نیومدم، درسای کنکور خیلی ساده تر از تجربی بود و بیخود وقتم رو تو این مدت تلف کردم
      اما از اون طرف هم شخصی رو میشناسم که مهندسی مکانیک یا برق شریف! میخوند ، بعد از لیسانس اومد
      پزشکی آزاد و خوب اون هم از همین بابت که چرا از اول نیومده، پشیمون بود

خلاصه کلام ؛
      1.برای گرفتن یک همچین تصمیمی باید با خودتون روراست باشید
      2. مشورت با افراد مختلف و تجربه دار
      3. هر تصمیمی که گرفتید پاش بایستید و تلاش کنید

موفق باشید
      ویرایش توسط beata : 17 مهر 1393 در ساعت 19:27

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      ریسک کارتون بالاس
      من امسال دوستم همچین کاری کرد ولی زیاد موفق نبود
      اگ جدی میخاین تو رشته ریاضی کنکور بدین حتما کلاس برین چون هندسه و حسابانش خیلی سخته
      واس بچه های تجربی اذیت کنندس و یه معلم بهتر میتونه بهتون کمک کنه
      موفق باشین

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)