خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

معرفی کتاب تیک 8 گاج

سلام دوستای کنکوری عزیزم

نظرتون رو راجع به این کتاب بگین تا بقیه هم اگه خوب بود ازش استفاده کنن.

عباس زاهدي، مولف اين كتاب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، با اشاره به ويژگي‌هاي كتاب حاضر اظهار داشت: يكي از مشكلات دانش‌آموزان و زبان‌آموزان در يادگيري زبان خارجي، فراگيري واژگان آن زبان است، زيرا يادگيري واژگان مثل هر مبحث ديگر در فراگيري زبان خارجي، يك مقوله كاملاً‌ علمي و تخصصي است.

وي ادامه داد: اين يادگيري بايد مبتني بر روش‌هاي علمي باشد. به همين دليل فراگيري واژگان به روش تيك ايت، بر اساس آخرين دستاوردهاي علمي، روان‌شناسي و زبان‌شناسي تدوين شده است.

زاهدي با اشاره به نحوه استفاده از اين كتاب توضيح داد: در هر صفحه 20 واژه وجود دارد و معني اين واژگان در پشت صفحه آورده شده است. در زير هر واژه نيز هشت خانه مربع شكل وجود دارد كه دانش‌آموز براي يادگيري واژگان روز اول به هر واژه نگاه مي‌كند و اگر معني آن را مي‌داند، در اولين خانه از سمت چپ، علامت تيك مي‌زند و اگر نمي‌داند علامت ضربدر مي‌گذارد و سپس به معني آن واژه در پشت صفحه نگاه مي‌كند.

وي افزود: نكته مهم اين است كه واژه حفظ نمي‌شود و فقط مرور مي‌شود. روز بعد نيز صفحه‌هاي اول و دوم به همين ترتيب مرور مي‌شود تا روز هشتم و در آن روز، خانه‌هاي روز اول همگي علامت خورده‌اند و مي‌توانيد از خانه‌ها بفهميد كه واژه‌ها در كدام روز در حافظه شما جاي گرفته است.

زاهدي با بيان اينكه با صرف 10 تا 15 دقيقه و در مدت 100 روز حدود 2000 واژگان به دايره لغات دانش‌آموز افزوده خواهد شد، اظهار داشت:‌ اين روش را مي‌توان در مورد يادگيري معني واژگان از فارسي به انگليسي نيز به كار برد و معني واژه را از حالت غيرفعال(passive) به حالت فعال (active) در حافظه تبديل خواهد شد.

وي همچنين به مطالب كتاب اشاره كرد و ادامه داد: در اين كتاب واژگان دوره پيش‌دانشگاهي و سال سوم به طور كامل و به صورت درس به درس و بر اساس حروف‌الفباي انگليسي آورده شده است، اما چون لغات پايه ضروري است، واژگان مهم سال اول و دوم دبيرستان نيز ارائه شده است.

زاهدي يادآور شد: در انتهاي كتاب هم ضميمه‌اي مشتمل بر تمامي افعال دو كلمه‌اي، تركيبات و اصطلاحات، مترادف و متضادهاي مهم دوره دبيرستان گردآوري شده است.

وي گفت: فراگيري واژگان به روش تيك ايت، كوتاه‌ترين، آسان‌ترين و سريع‌ترين راهي است كه تاكنون براي آموزش لغات ارائه شده است.

منبع خبرگزاری ایران کتاب

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست داشتید به اینجا هم سری بزنید:
      http://forum.konkur.in/thread12600.html

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه نظری هم درمورد کتاب عربی تیک 8 هم داشتیدبگین.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      Up
      همچنان منتظر نظراتتون هستم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jasmine نمایش پست ها
      اگه نظری هم درمورد کتاب عربی تیک 8 هم داشتیدبگین.
      واسه ترجمه توی عربی نیاز به خوندن لغت نیست
      ولی اگر تو درک مطلب مشکل دارید میتونه کمک کنه

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من زبان تیک 8 رو داشتم
      محشر بود
      فوق العادست
      www.konkoorkade.in

کانال تلگرام کنکورکده (مشاوره و برنامه ریزی ویژه کنکور 96)
      telegram.me/konkoorkade96

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinf1 نمایش پست ها
      من زبان تیک 8 رو داشتم
      محشر بود
      فوق العادست
      از چه نظر؟
      من نگاه کردم چیز خاصی نبود

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط talentstudent نمایش پست ها
      از چه نظر؟
      تیک ایت گاج ... چون شما معنی یک کلمه رو در ۸ روز تقریبا متوالی میخونین و تیک میزنین احتمالش خیلی کم هست که اون کلمه رو بخواید فراموش کنین

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از چه نظر؟
      از نظر مطالبش شاید خیلی خاص و فوق العاده نباشه ولی روشی که برای مطالعه کتابش گفته شده خیلی عالیه
      مطمئن باش وقتی یه لغت رو 8 بار در 8 روز پشت سر هم مرور کنی تا مدت زمان زیادی یادت نمیره
      www.konkoorkade.in

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinf1 نمایش پست ها
      از نظر مطالبش شاید خیلی خاص و فوق العاده نباشه ولی روشی که برای مطالعه کتابش گفته شده خیلی عالیه
      مطمئن باش وقتی یه لغت رو 8 بار در 8 روز پشت سر هم مرور کنی تا مدت زمان زیادی یادت نمیره

من رفتم کتابخونه دیدم ولی کنارش جایی نبود که واسه لغت ها تیک بزنیم

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من رفتم کتابخونه دیدم ولی کنارش جایی نبود که واسه لغت ها تیک بزنیم
      شاید اشتباه دیدی
      غیر ممکنه نداشته باشه
      البته کنار لغت ها نیست ، زیر هر لغت 8 تا مربع کوچیک هست که باید توی اونها تیک بزنی
      www.konkoorkade.in

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من عربی شو گرفتم عالیه چون روزی 5 دقیقه بیشتر وقت نمیذارم وتقربیا همه لغت ها رویادمیگیرم.
      برا زبانش کتاب 504 هم هست اونم عالی بود.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      خوبه بد نیس
      ولی به نظرم جعبه لایتنر بهتر از کتاب ِتیک ایتِ

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینم در مورد جعبه لایتنر
      این فقط برای معرفی به دوستانی هست که اشنایی چندانی باجعبه لایتنر ندارند.
      ه‌یاد چیست؟
      مجموعه‌ای کمک‌آموزشی که با کمک آن مطالب جدید را خیلی سریع‌تر می‌آموزید و با تکرار مطالب آموخته‌شده از حضور ذهن لذت می‌برید. دانش‌آموزان دبستانی، متوسطه، دبیرستانی، پیش‌دانشگاهی، دانشجویان کاردانی تا دکترا و علاقه‌مندان به زبان‌های خارجی می‌توانند از این ابزار استفاده کنند. این وسیله شیوه‌ای بسیار ساده دارد که استفاده از آن حضور ذهن و لذت یادگیری را بالا می‌برد (البته با شرط پشتکار و تداوم عمل).
      مبانی علمی به‌یاد:
      الف) طی یک آزمایش توسط اسکینر ثابت می‌شود که هر گاه مطالب و یادگیری آن جالب و جذاب باشد (هر گاه به‌یادسپاری مطالب به صورت سرگرمی و توأم با لذت باشد) از حالت خسته‌کننده خارج می‌شود. اگر به ازای یادگیری هر مطلبی جایزه‌ی فوری در نظر گرفته شود تمایل به یادگیری افزایش می‌یابد.
      ب) نظریه‌ی یادگیری «کتاب کلیدهای طلایی آموزش جان تانسون»: این نظریه مرور مطلب را پس از 24ساعت، یک هفته و نهایتاً پس از یک ماه برای انتقال از حافظه‌ی کوتاه‌مدت به بلندمدت بسیار ضروری می‌داند.
      ج) تکرار مطالب و فاصله‌ی بین تکرارها «کتاب تقویت حافظه نوشته آلبرت مورسل و آینلی میرز»: از حفظ کردن مطلب به طور یکنواخت پرهیز کنید؛ زیرا با این کار نه تنها حافظه‌ی خود را فرسوده خواهید ساخت بلکه از لحاظ روحی نیز خسته و افسرده خواهید شد. حتماً برای خود استراحت در نظر بگیرید و به ذهنتان امکان تحلیل داده‌ها را بدهید.
      بین تمرین‌های تکرار، دست‌کم یک شب فاصله بیندازید. ناخودآگاه شما باید فرصت هماهنگ ساختن و تطبیق مطلب را پیدا کند. فاصله‌ای که برای استراحت حافظه‌ی خود در نظر گرفته‌اید باعث می‌شود ذهنتان فعال‌تر به کار ادامه دهد و بهتر مطالب را در خود نگه دارد.
      جعبه‌ی یادگیری لایتنر:
      این وسیله که توسط محقق اتریشی آقای سباستین لایتنر طراحی شده است مطالب را از حافظه‌ی کوتاه‌مدت به بلندمدت منتقل می‌کند. این کار به گونه‌ای انجام می‌گیرد که از تکرارها خسته نخواهید شد.
      انسان وقتی از کاری لذت ببرد دیگر نیازی نیست خود را مجبور کند تا به آن بپردازد بلکه خود به خود به طرف آن می‌رود.
      اساس علمی جعبه‌ی لایتنر مانند جعبه‌ی به‌یاد برگرفته از آزمایش اسکینر و منحنی فراموشی است.
      مزایای این وسیله:
      1- از تکرارهای غیر ضروری جلوگیری می‌کند. شما برای آن‌که مطلبی را از حافظه‌ی کوتاه‌مدت به بلندمدت منتقل کنید نیازمند تکرارهای مکرر هستید؛ اما وقتی یک صفحه را برای چندمین بار مطالعه می‌کنید مطالبی را که بلد هستید مجدداً می‌خوانید در صورتی که دیگر لزومی به تکرار آن نیست و تکرار بی‌دلیل آن باعث اتلاف وقت و انرژی، بی‌حوصلگی و در نتیجه دلزدگی شما می‌شود؛ اما جعبه‌ی لایتنر فقط مطالب چموش و رام‌نشدنی را شکار کرده و شما را وادار به تکرار آن می‌کند.
      2- اگر آن را برای مدتی هم رها سازید هیچ اختلالی در کار یادگیری ایجاد نمی‌شود جز آن‌که مجبور می‌شوید کارت‌ها را بار دیگر مرور کنید. البته توصیه‌ی ما این است که کار را به طور منظم ادامه دهید.
      3- با گرفتن امتیاز و مشاهده‌ی پیوسته‌ی موفقیت، یادگیری برای شما از یک حالت خسته‌کننده به یک بازی لذت‌بخش و دلنشین تبدیل می‌شود.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up
      اگه رویایی داری باید ازش محافظت کنی مردم نمی تونن خیلی کارها رو بکنن
      دوست دارن تو هم نتونی
      اگه یه چیزی رو می خوای
      باید به دستش بیاری
      مکث نکن...

عکس اموزشی دیفرانسیل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین