خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 115
    1. Top | #1
      مدیر کل

نمایش مشخصات

بچه های کنکوری 93 بیاین داخل

هرچی سوال درباره نحوه تست زدن و راههای افزایش رتبه و درصد و چگونه درس خواندن و کدام کتاب رو خوندن و دوران طلایی نوروز و ساعات درس خوندن و چگونگی آزمون دادن خلاصه هرچی به ذهنتون میرسه و مشکل دارید بپرسد تا جوابتون رو من و دوستانتون بدهند

لطفا اول همه صفحات رو کامل بخونید , شاید پاسخ سوال شما در یکی از این صفحات موجود باشد و اگر نبود سوالتون رو بپرسید

البته من ابتدا سوالات بچه های کنکوری 91 رو که مربوط به تالار قبلیم می باشد رو براتون می ذارم که کمک خیلی خوبی می تونه به شما بکنه

2. Top | #2
      مدیر کل

نمایش مشخصات

mikhaastam bedunam chetor miushe deqqatamo ziyad kard?
      man vaqean savadam khube vali hamishe bi deqqati baese afzayeshe rotbam mishe,va man vaqean az in babat mitarsam.
      va ye soalam ke dashtam in bud ke chetor mishe tu dorane nowruz behtarin estefadaro kard?
      ba tashakkor.

دوران طلايي رو من به چند دوره تقسيم ميكنم :
      1-هفته آخر اسفند:
      هنوز عيد نشده و شما كل روزو خونه هستين و كار خاصي هم واسه انجام دادن ندارين. تو خونه تكوني هم كه به شما كاري ندارن، چون كنكوري هستين ديگه!!!!.. فقط وقتتون ميره واسه لباس عيد خريدن كه اونم فوقش يه نصفه روزتون بره...
      شما بايد تو اين هفته تا وقت دارين درس بخونين...يعني تلويزيونو بيخيال شين...نه اين كه كلا بيخيال شين مثلا تو اين هفته 1 يا دو تا فيلم ببينين ،يا اگه به درستون لطمه نميخوره هر شب مثلا يه فيلمشو ببينين.چون اگه بشينين پاي تلويزيون به اندازه كافي برنامه داره تو اين ايام كه از صبح تا شب سرگرم شين.
      2- هفته اول عيد:
      روز اول به نظرم كامل ميره يعني نميتونين درس بخونين،پس بهتره ذهنتونو مشغول نكنين و بيخيال باشين .تو اون روز استراحت كنين.در مورد عيد ديدنيهام بگم كه من پارسال خونه 2تا پدربزرگام رفتم و اونجا بالتبع همه ي فاميلارو ديدم و به هم عيد رو تبريك گفتيم.بعدش ديگه من خونه ي فاميلا نرفتم ولي اونا كه ميومدن من ميرفتم پيششون مينشستم.فكر ميكنم اينجوري بهتر باشه،بازم هر جور خودتون صلاح ميدونين...!!
      3-هفته دوم عيد:
      عيد ديدنيها تموم شده وبرنامه هاي تلويزين هم كسل كننده.پس كاري غير از درس خوندن نميمونه.!!!!!با قدرت هرچه تمامتر درس بخونين.
      بهتون بگم كه الكي به نوروز نميگن دوران طلايي .چون واقعا موثره .يعني اگه كارتون خيلي درست باشه و رو اصول و طبق برنامه درس بخونبن ميتونين كلي جلو بيفتين و اگه بد كار كنين و درس نخونين يا كم بخونين ميتونين متاسفانه از گردونه اوت بشين.
      اما حالا چي بخونين......
      يه عده از بچه ها هستن كه طبق برنامه ي كانون پيش ميرن.اونا بايد تو دوران نوروز همون چيزايي رو بخونن كه آزمون ازشون گرفته ميشه.يعني اگه شما طبق برنامه كانون آزموناي نوروزي رو بدين خيالتون راحته كه كل دروس پايه رو مرور كردين(اونايي كه تا اينجا خوندين،كه ميشه يه سال و نيم از دو سال،مثلا كل سال دوم و نصفه سال سوم)و پيش 1 رو.من خودم پارسال همين كارو كردم و تا19 فروردين(اگه اشتباه نكنم)كل درساي پيش 1 و كل درساي سال دوم و نصفه درساي سال سوم رو خوندم.+تستاي مهم كه قبلا خودم علامت زده بودم رو حل كردم.البته اگه نتونستين يه درسو بخونين عيب نداره،مثلا من خودم شيمي 3 رو وقت نكرده بودم بخونم،يا مباحثي رو كه فكر ميكنين خيلي بلدين معطل نشين روش و فقط تست كار كنين ازش.اين طوري ميرسين به همه درسا.در ضمن كم و كاستي هايي هم كه داشتين برطرف ميشه يعني اگه يه مبحثيو موقع آزمونش نخوندين الان ميتونين بخونين.
      نگران قسمت مونده ي كتاب پيش 2 نباشين.اونو موقع امتحاناي ترم(آخر ارديبهشت)توپ توپ ميشين.اصلا هم عجله نكنين كه حما بايد تا امتحان جامع اول سنجش همه چيرو خونده باشين.همه چي به موقعش تموم ميشه.
      اونايي هم كه طبق برنامه كانون پيش نميرن احتمالا منطقي واسه خودشون چيدن و برنامه اي دارن كلا.حالا اونام بايد طبق برنامه خودشون برن جلو.
      مهم اينه كه اين دورانو از دست ندين و به نحو احسن ازش استفاده كنين.
      در ضمن مسافرت هم اكيدا ممنوع!
      اميدوارم بهتون خوش بگذره و به اين آيه نوراني و پركاربرد هميشه و هميشه توجه داشته باشن كه:
      (ان مع العسر يسري)(به راستي با هر سختي آساني خواهد بود)
      ان شا الله آسانيشو سال بعد تو دانشگاه مورد نظرتون ميچشين ......

3. Top | #3
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      mikhaastam bedunam chetor miushe deqqatamo ziyad kard?
      man vaqean savadam khube vali hamishe bi deqqati baese afzayeshe rotbam mishe,va man vaqean az in babat mitarsam.
      va ye soalam ke dashtam in bud ke chetor mishe tu dorane nowruz behtarin estefadaro kard?
      ba tashakkor.
      سلام به همه كنكوريهاي عزيز اونايي که الان دارن با صلابت درساشونو ميخوننو آماده ميشن واسه كنكور.اميدوارم كه خسته نشده باشينو همچنان پرانرژ*ي به كارتون ادامه بدين.
      يكي سوال پرسيده بود كه واسه اشتباهات محاسباتي چي كار كنه.
      بايد بگم شما نبايد انتظار داشته باشين كه من يا هر كس ديگه اي بياد به شما يه راه پيشنهاد بده و بعد از اون ديگه اشتباه محاسباتي نداشته باشين.....به هر حال اين اشتباهات با شما هستن تا روز كنكور .....اما ميتونين تعدادشونو كم كنين....خيلي كم....
      به نظر من دليل اين اشتباهات چند تا چيز ميتونه باشه :
      1 اين كه ممكنه تمركز كافي سر جلسه نداشته باشين....مثلا شب قبل تا ديروقت بيدار بودين يا خيلي درس خوندين (بيش از حد) كه ذهنتون خسته شده و دقتتون اومده پايين.
      2 اينكه ممكنه وقتي يه سواليو راه حلشو مي فهمين خوشحال ميشينو همينجوري محاسبات ميكنين تا خلاصه به يه عددي برسين ! در صورتي كه تستهايي كه ميدن از لحاظ محاسباتي هم بعضا نكته هايي دارن...يعني خركاري محاسباتي دارن...فكر كنم يه سوال كنكور امسال كه مربوط به مشتق بود بدجوري خركاري داشت....من اون سوالو 2 بار حل كردم...و بار اولم اون جور كه يادم مياد اشتباه حل كرده بودم!!!!
      يه كاري كه ميتونم الان بهتون بگم كه انجام بدين اينه كه تو خونه تستارو با وقت بزنين و حواستونو جمع كنين .اگه غلط محاسباتي نداشتينو تستها هم در سطح آزمونها بود معلومه مشكل به سر جلسه بر ميگرده.اگه نه كه كلا بيدقتي دارين.
      اگه مشكل به سر جلسه بر ميگرده:
      هر تستي كه ميزنين در درساي اختصاصي سريع جوابشو وارد كنين .با اين كار يه استراحت كوتاهي هم كردين كه ميتونه ذهنتونو آروم كنه.
      اگه كلن بيدقتين:
      يه نگاهي به سوالايي كه اشتب زدين بندازين ميبينين كه اشتباهاتون احتمالا از چند نوع خارج نيست.اونارو بررسي كنين و دفعه ي بعد كه به اين سوالا برخوردين حواستون جمع باشه ...ميدونم سخته ولي به اميد خدا هر كاري درست ميشه...
      بازم اگه چيز ديگه اي يادم اومد مينويسم حتما.....
      اميدوارم مشكلتون حل شه.....

4. Top | #4
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      ببین راسته مه میگن کنکور سال 87 سخت بوده و هر سه سال باز سخت میشه یعنی سال 90 هم سخت میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      نه این طور نیست
      سوالات پارسال (سال 89) از همه سالها سخت تر بود و میانگین درصد های اختصاصی زیر30 درصد بود
      با توجه به این روند کنکور سال 90 نیز سخت تر از پارسال خواهد بود ولی برای همه سخت میشود و همه درصد ها پایین می آید

5. Top | #5
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام.رشتم تجربیه. من سال دوم و سوم تو قلمچی نفر اول بودم ترازم همیشه بالای
      6200 بود.اما حالا که پیشم ترازمو نمی تونم ببرم بالا از 5900 .اکثر دوروبری هام سرزنشم می کنن .دیگه نمی دونم چی کار کنم.البته میدونید چیه یه برنامه ی خوب واسه درس خوندن ندارم .تازه خوب می خونم با یه برنامه ی خوب میرم قلم چی خراب می کنم نهایت دقت هم می کنم وقتی از جلسه میام بیرون واقعا خوشحالم که ایندفعه حتما ترازم بالا میاد اما برعکس میشه همه چی تضعیف روحیه میشم .نمیدونم چیکار کنم ازتون خواهش می کنم راهنماییم کنید و اینکه چه جوری یه برنامه یخوب و موثر بنویسم من می خوام حتما سال اول قبول شم کممممممممممممممممممکم کنید
      سر آزمون ها سعی کن سوالاتی را که شک داری نزنی
      بعد از هر آزمون سوالات را بررسی کن و دلیل اشتباهاتت را پیدا کن
      جمعه هایی که آزمون دادی برای هفنه بعد برنامه ریزی کن و در طول هفته آنرا انجام بده
      اشتباهاتت را در سر آزمون بعد تکرار نکن
      تمرین های کتاب درسی را با دقت حل کن
      سوالات کنکور سالهای قبل را حل کن
      از نظر من سوالات تالیفی حل نکن
      کم کم افزایش تراز را حتما مشاهده خواهی کرد
      به فکر حرفهای دیگران نباش
      به امید موفقیتت

6. Top | #6
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام دوستان.
      من یه سال کامل تنبلی کردم و نخوندم ، فقط معارف ، عربی و زبان رو تموم کردم و شیمی رو ... لای ریاضی رو وا نکردم و فیزیک رو هم نصففه خوندم.
      آیا امیدی به من هست؟ ( اونایی که خوندم رو قشنگ بلدم و 70-80 درصد میزنم)
      برای این دو سه ماه چیکار کنم که بهتر نتیجه بگیرم ؟
      با تشکر ...
      اگه شما در هر درس سوالاتی رو که آسونه و مطمئنی بزنی به همین راحتی میتوانید درس ریاضی و فیزیک و یا هر را حدود درسی را 10 درصد بزنید

مثلا

در ریاضی 5 تا سوال از 55 تا

در فیزیک 5 تا سوال از 45 تا

در شیمی 4 تا سوال از 35 تا

و اگر می خواهید بیشتر بزنید کافیست فقط تست های کنکورهای داخل و خارج از کشور را از سال 85 به بعد را در همین وقت باقی مانده بزنید و بررسی کنید

7. Top | #7
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام

منم که ازم خیلی انتظار می ره رتبه خوب بیارم... نمی دونم چرا نمی تونم اراده کنم یه روز ..یه روزم که شده درست درس بخونم!!!! درسای سال سومو تقریبا تموم کردم ...ولی جای تسلط کجاست؟؟؟

فردا که سنجش دارم؟؟!!! تنها عامل درس نخوندنم...خونه ی پر رفت و آمد و تلویزیونه؟!!!
      این مشکلات برای بیشتر افراد وجود داره
      اگه می تونی برو کتابخونه درس بخون
      باید مشکلات را فراموش کنی به فکر اینده ایده آل خودت باش

8. Top | #8
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام الان 70 يا 80 روز به كنكور مونده منم هيچي نخوندم تقريبا بچه زرنگم و زود ياد ميگيرم به نظرتون اگر آزموناي 5 سال گذشته رو خوب بخونم يه رتبه خوب ميارم؟يعني ميتونم اميدوار باشم تو تهران فيزيك بخونم؟
      هیچ چیز نشد نداره
      بله اگه شما کنکور های داخل و خارج از کشور سال های 85 تا 89 را به صورت یک آزمون برای خود برگزار کنی و خوب آنها را بررسی کنی می توانی رتبه خوبی به دست بیاری
      به نظر من شما باید تمرین های کتاب را در این وقت باقی مانده برای خود حل کنید
      از شبیه ساز کنکور هم می توانید استفاده کنید
      کتاب اشتباهات متداول قلمچی نیز خوب است
      برای فیزیک تهران نیز پارسال با رتبه 1600 منطقه 2 و رتبه 4500 کشور می شد در فیزیک دانشگاه تهران و امیر کبیر قبول شد
      به امید موفقیت شما

9. Top | #9
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام من پارسال کنکور دادم و در حد خودم عمل نکردم( رتبم5000شد)(عمومیام ضعیف بود)
      امسال خیلی وضعم بهتر شده و ترازم (تو قلمچی 6600-6900)...بهترین درسمم فیزیک(90%-100%)
      ...
      میتونم رتبه زیر 700 بیارم؟
      بله حتما
      اگر تلاش های شما ادامه داشته باشد و عمومی ها رو که مطمئنا از فیزیک آسون تر هستند را به میانگین 60 برسونید می توانید به زیر 700 برسید
      همه چیز در باورهای شماست

10. Top | #10
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام. من فارغ التحصيل رشته ي تجربي ام.توي رياضي و فيزيك مشكل دارمولي عمومي هام قويه. چيكار كنم داروسازي قبول شم؟
      اولا سعی کن که درصد عمومی هات رو بالا نگه داری و این نقطه قوت شماست و باید آنرا حفظ کنی
      دوما داخل دروس ریاضی و فیزیک سعی کن مباحثی را که علاقه بیشتری به آن داری و سر کنکور سوال از آن قسمت زیاد میاد را بیشتر حل کنی و تست بزنی و مباحثی را که برات سخت است را کنار یگذاری
      الان دیگه بیشتر وقت دوره است نه خواندن مباحث جدید
      بیشتر سعی کن درسنامه های کتابهای تست را به خوبی یاد بگیری و نکات مهم را به صورت خلاصه نویسی در بیاور و هر چند وقت یکبار آنها را مرور کن
      سعی نکن تست زیاد بزنی بلاکه به اندازه کافی و مفید بزن
      سوالات کنکورهای داخل و خارج از کشور چند ساله اخیر رو برای این دروس خوب کار کن خودت می فهمی چه مباحثی بیشتر سوال میاد
      وبعد از تست زدن و آزمون دادن رفع اشکال یادت نرود
      به امید افزایش درصد شما در این دو درس

11. Top | #11
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام . من از تابستون گول موسسه اي به نام سرآمدان علم و دانش رو خوردم و مدرسه نرفتم و كاملا هدف اين موسسه فقط پول بود نه چيز ديگه ! دقيقا 2 ماه به كنكور مونده و من تازه به اين فاجعه پي بردم كه هييييچييييي نميدونم. ديفرانسيل 1 رو هم افتادم و 29 خرداد امتحان دارم . با توجه به اينكه 2 ماه مونده به كنكور و حدود 1 ماه ميره براي امتحانات اميدي هست براي قبولي ؟؟؟؟ من دانشگاه آزاد انتخاب اولم رو قزوين معماري زدم . (تراز 6000)

سنجش هم آزمون جامع 1 رو نرفتم بدم اما قبليش ترازم 6300 شد درحاليكه هيچي نخونده بودم .

الآن كاملا سر در گمم كه بايد چيكار كنم و اينكه به امتحانات برسم و پاس كنم يا وقتم رو براي كنكور بذارم.

هرچقدر هم كه برنامه ريزي ميكنم اگر تا خود كنكور روزي 1 كتاب بخونم نميرسم (با توجه به امتحاناي پيش2) كه عمرا نميتونم روزي 1 كتاب بخونم من ... اونم براي كنكووووووووووووووور !!!!!!!!!!!!!!!!! من كه كلا گسسته و هندسه رو حذف كردم. ديگه چه چيزهايي رو حذف كنم....؟!؟!

تنگرانيم هم از ديفرانسيل 1 و 2 هست چون هيچييييييي بلد نيستم و از 0 دارم شروع ميكنم....(امتحان نهايي رو فقط ميخوام پاس كنم) چيكار كنم ... واقعا اميدي هست ؟؟؟؟

>> HELP <<

چرا اینقدر ناامیدی . انسان باید همیشه امید داشته باشه

اولا دانشگاه آزاد رو می تونی به راحتی قبول شی چون سوالاتش مزخرف و آسونه و اگه با اطلاعات سال سوم هم بری می تونی تراز 6000 رو بیاری تازه مکانیک علوم تحقیقات که تراز بالایی می خواد پارسال تا تراز 6300 رو قبول می کرد چه برسه به اونجا که آزاد قزوینه . این از قبولی در دانشگاه آزاد
      برای قبولی در امتحانات پیش نیز کافیه سوالات سال های قبل رو که برای دانلود تو وبلاگ نیز هست و از هر درسی چند سری نیز گذاشتیم رو حل کنی می تونی به راحتی در امتحانات پایان ترم قبول شی
      در مورد کنکور سراسری هم اگه شما فقط درسهای عمومی رو به میانگین درصد 50 برسونی و بقیه درسهای اختصاصی رو فقط سوالاتی رو که مطمئنی و آسون هست بزنی در و هر درس حدود 10 درصد بگیری میتونی حدودا رتبه 5000 منطقه خودت رو به دست بیاری

روش های زیر رو نیز انجام بده
      شیمی همه ساله سوالاتش شبیه هم هست کافیه سوالات کنکور سراسری و خارج ازکشور این 4 ساله اخیر این درس رو حل وبه خوبی بررسی کنی مطمئنا می تونی به بالای 40 درصد برسی

درس ریاضی و فیزیک نیز این سالهای اخیر سخت شده و بستگی به توانایی خودت دارد برای این درس نیز سوالات کنکور سراسری و خارج ازکشور این 4 ساله اخیر رو حل وبه خوبی بررسی کن
      گسسته و هندسه رو خوب کاری کردی که حذف کردی . مباحثی رو که خوشت نمیاد و وقت نمی کنی تو این زمان باقی مانده بخونی حذف کن و بیشتر به مرور و تثبیت مباحث خوانده شده بپرداز
      امید به خدا یادت نره . تو می تونی مطمئن باش

12. Top | #12
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      salam dostan aya kasi dar talar reste as tajrobi hast
      man agar adabiyat ra 50%
      arabi30%
      maref 60%
      zaban60%
      reyazi10%
      phizik15%
      simi50%
      zist30%
      beznam dar konkor sarasri mitonam parastari gabol besam
      بستگی به دانشگاه و شهر مورد نظرتان دارد
      ولی فکر کنم که قبول بشی

13. Top | #13
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      age mise mitonid nahve hesab kardan taraz ra dar konr azad va sarasri begid
      نحوه ی محاسبه تراز خیلی سخت است و بستگی به نفراتی که آزمون می دهند دارد به خاطر همین در بعضی از آزمون های آزمایشی می بینید که تراز نفر اول خیلی بالاتر از نفرات دیگر است
      والی در کل فکر کنم
      تراز آزمون آزاد = تراز قلمچی + 500
      و نحوه ی محاسبه ی تراز کنکور سراسری نیز در پیک سنجش توضیح داده می شود

14. Top | #14
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام می خواستم بدونم در سال89 اخرین رتبه ای که در منطقه1 عمران-عمران امیر کبیر قبول شده چنده و اینکه چه درصدهایی کسب کرده؟اگر ممکنه هم رتبه کشوری هم منطقه1؟
      آخرین رتبه قبولی در عمران امیر کبیر بین 400 تا 500 منطقه یک است و حدود 600 تا 800 کشور

ادبیات 78
      عربی 70
      دینی 78
      زبان 76
      ریاضی 61
      فیزیک 75
      شیمی 64

تشکر یادت نرود

15. Top | #15
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام.بابا بخدا دارین اشتباه میکنین فیزیک 88 رو ما همه گزینه ها رو 2 زدیم ولی منفی اومد ریاضی 88 هم همینطور.فیزیک 89 لطف کرد و 6درصد اومد. بازم رو حرفتون هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الان که دوباره انجام دادم می بینم حدود سه در صد میاد . حرفت درست بود ببخش

حالا شما به جای این کار از 55 تا سوال ریاضی 5 تا آسون رو انتخاب کن و حدود 10 درصد بگیر
      دیگه تو 55 تا سوال 10 تا آسون پیدا میشه شما 5 تا از آسوناش رو انتخاب کن

مثلا

در ریاضی 5 تا سوال از 55 تا

در فیزیک 5 تا سوال از 45 تا

در شیمی 4 تا سوال از 35 تا

باشه یا اینکه 5 تا رو هم نمی تونی بزنی

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

..............، ...............، ................، .................، ..................، azad، فیزیک، قلمچی، كنكور، مفید، منابع کنکور، مهم، مهندسی، مکانیک، مشهد، مشکل، مشاوره، مشاوره تحصیلی، مطالعه، معدل، چهارم، نوروز، چگونه درس خواندن، چگونگی آزمون دادن، ناامیدی، نحوه تست زدن، نرم افزار، هندسه، هدف، یک ماه، کمک، کمک درسی، کنکور، کنکور سراسری، کنکوری، کانون، کتاب، کدام کتاب رو خوندن، گاج، گزینه 2، گزینه دو، پزشکی، پشت کنکور ماندن، آزمایشی، امتحان، انتخاب رشته، ادبیات، برنامه ریزی، تمرکز، تجربی، تخمین رتبه، تست، تغییر رشته، جمع بندی، جایزه، جزوه، حسابان، خلاصه، خیلی سبز، دوره، دوران طلایی نوروز، دینی، دانشگاه، دانشگاه آزاد، داروسازي، دختر، درس، درس به درس، درس خواندن، دعا، ریاضی، راهنمایی، راههای افزایش رتبه و درصد، رایگان، رشته تجربی، زیست، زبان فارسی، زبان انگلیسی، سنجش، سهمیه، سوال، سوالات کنکور، سایت کنکور، ساعات درس خوندن، سراسری، شیمی، شیمی 3، عربی، عربی کنکور

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن