خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 115
    1. Top | #16
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام ببخشید شنیدم که کنکورهای خارج از کشور با فاصله ی زمانی کمی با کنکورای داخل برگزار میشه راست میگن؟ یعنی شما میتونین به موقع سوالای خارج از کشور 90 رو به ما بدین ؟سوال دیگه اینکه من عضو سایت شدم سوالا واقا به ایمیلم ارسال میشه؟اگر هم تجربی رو هم ریاضی رو بخوام یعنی ایمیل میکنین؟ اگر دقیقا بگین کی این سوالی خارج 90 میرسه دستمون ممنون میشم؟متشکرم
      کنکورهای خارج از کشور همزمان با کنکور های داخل کشور در حوزه های امتحانی کشور مربوط برگزار می شود و سازمان سنجش نیز این سوالات رو منتشر نمی کنه

ما نیز به تدربج در طول سال کنکور خارج از کشور سال 90 را به صورت درس به درس در اینترنت به طور رایگان می گذاریم

ما سوالات را ایمیل نمی کنیم . بلکه از طریق ایمیل به شما خبر می دهیم که سوالات کدام درس آماده دانلود می باشد
      شما می توانید از طریق وبلاگ سوالات کنکورهای خارج از کشور رشته های تجربی و ریاضی را دانلود کنید

2. Top | #17
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      اگر کنکور خارج از کشور همزمان با داخل برگزار می شن پس بعد کنکور می خواین به ما سوالای خارج 90 رو بدین؟مگه میشه که بتونین سوالای خارج90 رو قبل کنکور90 به ما بدین چه جوری؟این طوری که 90 خارجو فقط میتونین واسه بچه های 91 بذارین؟یعنی شما تضمین میکنین من قبل کنکور90 سوالای خارج90 رو حل کنم؟
      من کنکور خارج از کشور 90 را واسه بچه های کنکوری 91 گفتم نه شما
      شما باید کنکور خارج از کشور 89 را حل کنید
      بعضی وقتها یه حرف هایی رو می زنید هااااااااااا

3. Top | #18
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      می دونم حرف چرتی زدم ولی سال88 طراح 1سوال عینا از خارج از کشور 88 سوال هندسه داده بود منم خیلی عصابم خورد میشه اون سوالارو میبینم حرصم می گیره خوب.
      شرایط برای همه یکسان است و هیچکس دیگه هم این سوالات رو ندیده است

شما باید سوالات کنکور خارج از کشور 89 را که خیلی به سطح سوالات کنکور امسال نزدیک خواهد بود رو بزنید
      مثلا در آزمون سراسری 89 رشته ریاضی . یک سوال کنکور خارج از کشور 88 درس شیمی عینا در آزمون 89 آمده بود پس باید آخرین آزمون خارج از کشور را یه خوبی بررسی کنید و یاد بگیرید نه اینکه حفظ کنید

راستی اگه میخوهید تطابقات کنکور های داخل و خارج از کشور رو ببینید به قسمت اخبار وبلاگ بروید و در آنجا 40 تا تطابق را ببینید
      قبلا هم این تطابقات را به ایمیل اعضا ارسال کرده بودم

4. Top | #19
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      salam be dostan aziz baraye gabol sodan dar peziski azad vahed tabriz bayad darshara chand darsad bezam

خیالتون راحت

در دانشگاه آزاد با در صدهای خیلی کم هم در دانشگاههای به جز تهران قبولید

اینقدر نگران قبولی دانشگاه آزاد نباشید نگران شهریه اش باشید

به فکر سراسری . پیام نور و ... باشید

5. Top | #20
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      dostan nazareton dar morede cd haye mohandesi makos che
      به جای این کارهای بیهوده و بی اساس بهتر نیست سوالات کنکور های داخل و خارج از کشور چند سال اخیر رو تو زمان باقی مانده بررسی کنید تا بتوانید در یک رشته خوب قبول شوید

من که به این روش اعتقاد ندارم ولی شنیدم اگه بخوای از این روش استفاده کنی باید IQ خیلی بالایی داشته باشی

این روش ها را بی خیال , حاشیه رو بی خیال , خود درس و تست رو یاد بگیر

6. Top | #21
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام.............
      خوفید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟
      من برای دومین باره که اینجا میام
      دفعه پیش که اومدم روش افزایش تراز را پرسیدم...نتیجه ام گرفتم
      حالا یه راهنمایی دیگه میخوام ازتون که نتیجه بگیرم.من رشتم تجربیه.
      پیش هستم.
      بهد تلاش بالاخره رفتم تو 6000 .می خوام حالا برم بالا تر نیام پایین اما یه مشکل هست.امتحانات خرداد آزمون قلمچی هم وسط امتحانا می خوام برم.موندم کهچه جوری درس بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
      بخاط همین خیلی استرس دارم اصلا نمیدونم چیکار کنم؟؟؟!!!!!
      کمکمک کنید خواهش می کنم؟
      راستی اگه برنامه ی امتحانمو بدم برام یه برنامه مینویسید که طبق اون بخونم.
      وبتون خیلی خوبه خدا خوشبختتون کنه موفق باشین مطمِن باشید با این کاراتون شما چه لطف بزرگی به ما ها میکنید.دوستون دارم.
      راستی اون ماجرای دانه بزفی که نوشتید خیلی شبیه منه.منتظرتونم....
      ممنون از لطف شما

اولویت اول با امتحانات مدرسه باشد

می تونی در روز چند ساعتی رو برای آزمون قلمچی درس بخونی , لازم نیست تست بزنی بلکه سعی کن بیشتر درسنامه های کتاب تست رو بخونی و راه حل ها را بفهمی و یک مروری بکنی

بعضی از درس ها رو که امتحان کتبی دادی , پس آماده ای که تو آزمون هم بزنی

بقیه درس ها رو هم یه طوری برسون و زیاد نگران تراز این آزمونت نباش چون برای همه شرکت کننده ها این مشکل به وجود داره و بیشترشون شرکت نمی کنند

درباره برنامه هم شما باید مطابق نیاز و میل خود و باتوجه به توانایی خودت برنامه بنویسی که بتونی اون رو انجام بدی

اگه سوال دیگری هم داشتی بپرس

7. Top | #22
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام اخرین نفراتی که در رشته های رادیولوژِی و پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از خود شهر مشهد از منطقه یک در دوره ی روزانه قبول شدند چه رتبه هایی داشتند
      پرستاری : میانگین رتبه 3400 منطقه یک

رادیولوژی رو نمی دونم

8. Top | #23
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      من با معدل کتبی 13 با چه درصدهایی در منطقه 2 داروسازی میارم
      منطقه دو میانگین 1500 میخواد

ادبیات : 65
      عربی : 60
      دینی : 67
      زبان : 60
      زمین : 18
      زیست : 60
      ریاضی : 35
      فیزیک : 35
      شیمی : 60

9. Top | #24
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      بااین در صدها حدودا در کنکور 89 چه رتبه ای در سهمیه منطقه یک اورده شد

ادبیات50 عربی40 دینی60 زبان40 زمین3 ریاضی20 زیست50 فیزیک10 شیمی50

من هم فکر کنم رتبه ای بین 5500 تا 6000 منطقه یک رو بشه با این درصدها به دست آورد

10. Top | #25
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      سلام

نظرتون=====>> مرور اخر ؟؟؟؟

از نظر من طرح عالی هست برای کسانی که سوالات کنکور 84 تا 89 رو در طول سال تحصیلی حل کرده اند و اگر بخواهند روش سه روز یکبار را انجام دهند این سوالها برایشان تکراری باشد

ولی سوالات گزینه 2 سوالاتی جدید است و می توانید به خوبی آزمون های خود را ارزیابی کنید

و یا کسانی که در این طرح شرکت نمی کنند سعی کنند آزمونهای شبیه ساز کنکور را که استاندارد باشد رو حتما حل کنند تا دیگر مجبور نباشند سوالات تکراری کنکور رو حل کنند

و بهترین آزمون های شبیه ساز هم کنکور های خارج از کشور است که حتما آنرا در هفته های آخر حل کنید

11. Top | #26
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      dostan agar kasi rotbe traz va darsad haye peziki tabriz azad ra midone be me bege lotfan komakam konid
      danesgah azad
      نمره آخرین فرد قبول در انتخاب اول سال 88 : 7131

نمره آخرین فرد قبول در انتخاب اول سال 87 : 7119

میانه تراز قبولی های کانون : 6672

نمره تراز چارک پایین قبولی های کانون : 6240

12. Top | #27
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      آقا سلام. ميگم ميشه يه كمكي به من بكنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درمورد اضافه تشبيهي و اضافه استعاري هر چي ميدونيد به من بگيد!!!!!!!!!! البته فكركنم بقيه بچه ها هم اين مشكلو داشته باشن
      اضافه تشبیهی : در اضافه تشبیهی میان مضاف و مضاف الیه رابطه شباهت و هماهنگی است یعنی در آن یا مضاف را به مضاف الیه تشبیه می کنند و یا مضاف الیه را به مضاف تشبیه می کنند .
      مانند : روی ماه و لب لعل ( تشبیه مضاف به مضاف الیه ) یا برعکس ماه روی و لعل لب ( تشبیه مضاف الیه به مضاف )
      - باران رحمت بی حسابش همه را رسیده و خوان نعمت بی دریغش همه جا كشیده.
      باران رحمت: اضافه ی تشبیهی خوان نعمت: اضافه تشبیهی
      پرده ی ناموس بندگان به گناه فاحش ندرد و وظیفه ی روزی به خطای منكر نبرد.
      پرده ی ناموس: اضافه تشبیهی
      - فراش باد صبا را گفته تا فرش زمردین بگسترد و دایه ی ابر بهاری را فرموده تا بنات نبات در مهد زمین بپرورد.
      فراش باد صبا ، دایه ی ابر بهاری ، بنات نبات، مهد زمین هر چهار مورد اضافه تشبیهی هستند
      - درختان را به خلعت نوروزی قبای سبز ورق در بر گرفته و اطفال شاخ را به قدوم موسم ربیع كلاه شكوفه بر سر نهاده.
      قبای سبز ورق، اطفال شاخ، كلاه شكوفه، اضافه تشبیهی هستند.
      - چه غم دیوار امت را كه دارد چون تو پشتیبان چه باك از موج بحر آن را كه باشد نوح كشتیبان
      دیوار امت: اضافه تشبیهی

اضافه استعاری: در اضافه استعاری مضاف الیه به اسم ثالثی تشبیه می شود که اسم اول وابسته به آن است و مضاف در معنی غیر واقعی به کار می رود و معنی اصلی در مضاف الیه است مانند دست روزگار که روزگار را به انسانی که دست دارد تشبیه کرده است که اسم ثالث در اینجا انسان است در این اضافه هیچ وقت تشبیه مستقیم بین آنها وجود ندارد. در اضافه استعاری مضاف در غیر معنی حقیقی خود به کار می رود .
      مانند : دست روزگار مرا از دامان مادر جدا کرد .
      در جمله بالا دست به معنی حوادث به کار رفته است .

فرق میان اضافه استعاری و اضافه اقترانی :
      در اضافه اقترانی میان مضاف و مضاف الیه معنی و رابطه مقارنت و همراهی است .
      مثال : دست ادب بر سینه نهاد ( دستی که همراه ادب بود )
      پای اردات در میان گذاشت . ( پایی که همراه ارادت بود . )
      دست رد بر سینه او زد .
      در اضافه استعاری ، اصل استعاره بر پایه تشبیه استوار است ، چون استعاره در واقع تشبیهی است که یکی از طرفین آن ذکر نشود . اما در اضافه اقترانی تشبیهی وجود ندارد .
      در اضافه اقترانی مضاف الیه اسم معنی است و مفهوم یکی از عواطف و حالات درونی انسانی را دارد .
      مانند ده احترام ، دست ادب ، نگاه خشم
      در حالی که در اضافه استعاری چنین نیست .

پیروز باشید و پایدار .

13. Top | #28
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      ای بابا واضح تر !!!!

من واقعن مصممم!!!!

عمران دانشگاه تهران رتبه زیر 30 منطقه 3 می خواد!!!!

تخمین رتبه ام چند بار تا 70 80 اومد...اما حالا از 200 پایین تر نمی یاد!!!

نه کنکورای سال گذشته رو حل کردم....نه .... تازه مرور آخر هم نوشتم!!! نمی دونم دارم چی کار می کنم!!!! آقای رهبر کمکم کنید!!!!
      باید رتبه ات حدود
      90 منطقه 3
      باشد
      میانگین درصدهات برای
      عمران دانشگاه تهران منطقه 3
      باید :

ادبیات : 66

عربی : 76

دینی : 76

زبان : 61

ریاضی : 60

فیزیک : 66

شیمی : 69

نگاه کن شما یک ماه تا کنکور فاصله دارید چون درستان نیز خوب است می تونید از روش دو روز یکبار استفاده کنید یعنی طوری برنامه ریزی کنید که سوالات کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور و نیز آزمون های جامعتان رو در این روش به شکل کنکور های واقعی در خانه و محل آزمون بزنید و به خوبی آنها را بررسی کنید مطمئنا اگر این آزمونها را بدی به یک تسلط خوبی می رسی و می تونی حدس بزنی که طراح های سنجش از چه مبحثهایی بیشتر سوال می دهند و کم کم نیز افزایش رتبه ات رو مشاهده می کنی

البته اگه بتونی سر جلسه کنکور بدون استرس باشی, بیشتر رقیبات به خاطر اضطراب و سوالات سخت و مفهومی کنار می روند و هرکس سر جلسه کنکور خودش را با دیدن چند سوال سخت و جدید نبازد , برده است و از رقبایش جلو می زند

همه چیز در روز کنکور رقم می خورد و هیچ کس نمی داند چه اتفاقی قرار است بیفتد

پس نا امید نباش همین رتبه ات هم عالی است فقط باید سعی کنی آنرا حفظ کنی و درس ها را مرور کنی و استرس و اظطراب را با یاد خدا از خودت دور کنی

و این رو بدون هر چه خدا بخواد همون میشه

14. Top | #29
      مدیر کل

نمایش مشخصات

ba che darsadi mishe daroye azad avord moadelam 13

برای دانشگاه علوم دارویی

نمره آخرین فرد قبول در انتخاب اول سال 88 : 7197

درصد ها رو نمی دونم

و تقریبا تراز 6300 قلمچی

15. Top | #30
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      salam

man emsal pishe riyaziyam

azmoone ghalam midam o tarazam bala miyad vali bazam dar hadde entezaram nis

elatesham adame tamarkoz sare jalaseye azmun e

hmintor adame tamarkoz vaghte dar khundan ke un keyfiyate matlubo nadare

rahkari vase tamarkoze man darin ?

براي افزايش تمرکز ذهن چه راهکارهايي وجود دارد؟

پاسخ
      اين شعار را در ذهن داشته باشيد که؛ «با شرايطي که دارم بيشترين تلاش خود را خواهم کرد.» نه اينکه فکر کنيد «بايد همه چيز کامل باشد». هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاري کنار دستتان بگذاريد و فکرهايي را که به ذهنتان مي*رسد و مزاحم درس خواندتان مي*شود يادداشت کنيد. با اين کار ديگر نگران فراموش کردن کارها و ايده*ها نيستيد و به خودتان يادآوري مي*کنيد درست است که اين کارها به اندازه*اي مهم هستند که آنها را يادداشت کنيد و بعداً برايشان کاري انجام بدهيد اما آنقدر مهم نيستند که به خاطرشان درس خواندن را متوقف کنيد. خوب است گاهي فکرهاي ناراحت کننده يا آنهايي که حواستان را پرت مي*کنند جاي ديگري بگذاريد. به اين ترتيب که زماني که مشغول درس خواندن هستيد آن*ها را موقتاً کنار بگذاريد تا بتوانيد روي درس خواندن متمرکز شويد. سعي کنيد هدف مشخصي را معين کنيد که در هر بار پس از درس خواندن به آن برسيد. اين کار کمک مي کند توجه*تان را به کار مشخصي که در دست داريد معطوف کنيد. همچنين اين کار بازخوردي از پيشرفت به دست*تان مي*دهد.
      سعي کنيد فقط به درسي که مي*خوانيد تمرکز کنيد و به اتفاقات بلند مدتي که بر اثر خوب يا بد امتحان دادن مي*افتد فکر نکنيد. اول مهمترين کار حال حاضر را انجام بدهيد و بدانيد هر چيز مزاحم ديگري که به ذهنتان مي*رسد اهميت کمتري از آنچه در حال انجامش هستيد، دارد. اين شعار را در ذهن داشته باشيد که؛ «با شرايطي که دارم بيشترين تلاش خود را خواهم کرد.» نه اينکه فکر کنيد «بايد همه چيز کامل باشد». ياد بگيريد چگونه تشخيص بدهيد مساله*اي که حواس*تان را پرت کرده*است مهمتر از درس خواندن است. هرگاه که ممکن بود مستقيماً به سراغ علت حواس*پرتي*تان برويد. گاهي با حذف علت حواس*پرتي اصلي مي*توانيد زمان بيشتري را به درس اختصاص دهيد و بعداً کمتر نگران باشيد.
      سعي کنيد جاي خاصي را براي درس خواندن انتخاب کنيد که وسايل حواس پرت کني مثل راديو و تلويزيون در آن نباشد.
      محل درس خواندن خود را تميز و مرتب نگه داريد و سعي کنيد از آن فقط براي درس خواندن استفاده کنيد. اين کار حواس پرتي را کاهش مي*دهد و کمک مي*کند راحت*تر به حالت تمرکز دست پيدا كنيد. مثلاً ممکن است وقتي روي تخت دراز مي*کشيد و درس مي*خوانيد کمتر تمرکز داشته باشيد تا وقتي که پشت ميزي مي*نشينيد که هميشه از آن براي درس خواندن استفاده مي*کنيد.
      درس خواندن را در دوره*هاي زماني محدود انجام بدهيد تا بدانيد به زودي نقطه پايان فرا مي*رسد. در بي وقفه درس خواندن اين طوري به نظر مي*رسد كه نقطه پاياني وجود ندارد كه اين سخت*تر است.
      همه کتاب*ها، جزوه*ها و کتاب*هاي کمک درسي*تان را کنار دست*تان بگذاريد. اگر لازم باشد براي اين*ها از جايتان بلند شويد يا مدتي دنبالشان بگرديد حواس*تان بيشتر پرت مي*شود.
      براي کاهش اضطرابي که با آماده شدن براي درس خواندن مي*آيد، مي*توانيد کتاب*ها و محل درس خواندن*تان را مرتب کنيد. اين کار باعث مي*شود محل کارتان عاري از هر چيز حواس*پرت کننده*اي باشد. ممکن است شما از آنهايي باشيد که براي درس خواندن نياز به «گرم شدن» داشته باشيد؛ براي اين کار از مطالبي شروع کنيد که با آنها آشنايي بيشتري داريد. با اين کار مروري هم بر نتايج خوب امتحانات گذشته داريد که از نظر ذهني شما را در وضعيت اعتماد به نفس خوبي قرار مي*دهند.
      براي کاهش اضطرابي که با گذشت زمان پديدار مي*شود استراحت جسمي کمک مي*کند نگراني*تان کمتر شود و آگاهي و انرژي خود را بازيابيد. شايد هم لازم باشد هر بخش از درس را که تمام مي*کنيد مروري بر آن داشته باشيد تا حس تمام کردن و اطمينان*تان افزايش يابد. البته اگر درس خواندن را به شب امتحان موکول نکنيد کمتر دچار اضطراب مي*شويد.
      و در پايان در مورد اين که فرمول*ها را فراموش مي*كنيد، بهتر است فرمول*ها را در کاغذي يادداشت كنيد و بارها در بازه*هاي زماني متعدد آن*ها را مرور كنيد تا وارد حافظه بلند مدت شما شوند و نگراني اين را نداشته باشيد که ممکن است فراموش شوند.

در ضمن مطالبی پیرامونچگونه د**قت خود** را افزایش د**هیمو اضطراب، علل ایجاد* و روش*های غلبه بر آن وهفت توصیه برای کاهش بی*دقتی در آزمون و روش کاهش اشتباهات در تست زنی در قسمت مشاوره تحصیلی وبلاگ قرار دارند

به وبلاگ برو و این مشاوره ها رو به دقت بخون

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

..............، ...............، ................، .................، ..................، azad، فیزیک، قلمچی، كنكور، مفید، منابع کنکور، مهم، مهندسی، مکانیک، مشهد، مشکل، مشاوره، مشاوره تحصیلی، مطالعه، معدل، چهارم، نوروز، چگونه درس خواندن، چگونگی آزمون دادن، ناامیدی، نحوه تست زدن، نرم افزار، هندسه، هدف، یک ماه، کمک، کمک درسی، کنکور، کنکور سراسری، کنکوری، کانون، کتاب، کدام کتاب رو خوندن، گاج، گزینه 2، گزینه دو، پزشکی، پشت کنکور ماندن، آزمایشی، امتحان، انتخاب رشته، ادبیات، برنامه ریزی، تمرکز، تجربی، تخمین رتبه، تست، تغییر رشته، جمع بندی، جایزه، جزوه، حسابان، خلاصه، خیلی سبز، دوره، دوران طلایی نوروز، دینی، دانشگاه، دانشگاه آزاد، داروسازي، دختر، درس، درس به درس، درس خواندن، دعا، ریاضی، راهنمایی، راههای افزایش رتبه و درصد، رایگان، رشته تجربی، زیست، زبان فارسی، زبان انگلیسی، سنجش، سهمیه، سوال، سوالات کنکور، سایت کنکور، ساعات درس خوندن، سراسری، شیمی، شیمی 3، عربی، عربی کنکور

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن