خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 50
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MeH RaN نمایش پست ها
      برق رشته مادره؟کی گفته اینو؟
      تا اون جایی که من میدونم مهندسی مواد رشته ی مادره.یک سرچ کوچلو تو گوگل این را مشخص می کنه:yahoo (3):

به همون دلیلی که شما رفتید دانشگاه.

خب ببينيد :
      دو جور رشته داريم:
      1- رشته هاي مادر (مستر) :
      اين رشته ه رشته هاي مادر ديگر رشته ها هستن ، برق(همه گرايش هاش) ، مكانيك ، فيزيك ، شيمي ، عمران ، رياضيات و ...
      2 - رشته هاي دورگه يا چند رگه: مثل مكاترونيك ، رباتيك ، مهندسي پزشكي ، IT ، كامپيوتر سخت افزار يا نرم افزار (البته الان اين دو تا مستر شدن ) ، صنايع و ...

توصيه ميشه اگر براي تحصيلات بالاي ليسانس (Bachelor) ميخواي ادامه بدي ، ابتدا يك رشته مستر رو انتخاب كني كه علاقه داري براي مقاطع بالاتر بري تو رشته هاي زير مجموعش ...

مثال : برق الكترونيك بخوني بعد فوق سخت افزار بگيري ، برق مخابرات بخوني فوق IT و يا مكانيك بخوني فوق مكاترونيك و ...
      البته اين كار كمي هم پشت كار لازم داره

از طرف دیگه :

"انرژی اگر بنیادی ترین رکن اقتصاد نباشد، یکی از ارکان اصلی آن به شمار می آید و در این میان برق به عنوان عالی ترین نوع انرژی جایگاه ویژه ای دارد به همین دلیل در بسیاری از کشورها ، صنعت برق به عنوان صنعت مادر یا مادر صنایع به شمار می آید. صنعتی که برای توسعه و پیشرفت نیازمند نیروهای جوان ، کارآمد و دارای تحصیلات عالی است و از همین رو در دانشگاههای معتبر جهان رشته مهندسی برق یکی از رشته های مهم ، علمی و کاربردی می باشد .
      منبع : گزینه 1+1

من اینجا به زعم اینکه خودم مهندسی
      برق میخونم میتونم ضرس قاطع بگم که دانشجویان فارغ التحصیل رشته برق متمایز از سایر دانشجویان هستند و قطع به یقین هم بهترین رتبه هارو مشمول میشوند .

برق

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من مهندس برق قدرت خوندم ، واقعا رشته ی مزخرفیه ، البته واسه من ، اگه روحیه تون خیلی عددی هست و عاشق فیزیک 3 هستین برق رو انتخاب کنین ، بخدا اسمش فقط گنده است ، بی نهایت بی روح و خشکه ، من که 4 سال عمرمو هدر کردم سر این برق

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      چون رو بورسه والسلام!!
      پسر همسایه مون دکترای برق قدرت میخونه
      استخدام شده
      دادنش کشیک شب یکی از پستهای برق:yahoo (4):

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

پسرعموم لیسانس تموم کرده دنبال فوق لیسانسه!!یا بخت و یا اقبال ک استخدام بشه
      خیلی رشته های دیگه هستند ک آینده دار ترند

4. Top | #19
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      برق میخونن چون نمیتونن مهندسی مکانیک بخونن
      :yahoo (4):
      آیا تو چنان که می نمایی ​، تنگی!

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چند سال پیش دو تا رتبه تک رقمی برق زدن از اون روز همه دیگه یاد گرفتن :yahoo (4):
      ولی تو چند سال گذشته کمتر شده مثلا قبلا 100 نفر اول ریاضی 90 نفر میرفتن برق الان 70 نفر میرن

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سوالتون عین این میمونه که چرا نقرات برتر کنکور تجربی میرن پزشکی؟!
      جوابش سادست، چون برق و مکانیک رشته های آسِ ریاضین!

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      اقا ما که حرفی نداریم اصلا من دنبال اینم همه رتبه برترا برن برق بلکه یکم جا واسه رشته های مورد علاقه ما باز بشه :yahoo (4):
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan-66 نمایش پست ها
      برق میخونن چون نمیتونن مهندسی مکانیک بخونن
      :yahoo (4):
      اصلا درستشم همینه دمت جیییییییییییییییز
      You Can live your Dream

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اتفاقا نفرات برتر مکانیک انتخاب میکنن نه برق

داداش من رتبه 170 بود مکانیک میخونه الانم ارشدشو گرفته میخواد بره اونور آب
      حسبنا الله و نعم الوکیل

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fa¡ryTale نمایش پست ها
      اتفاقا نفرات برتر مکانیک انتخاب میکنن نه برق

داداش من رتبه 170 بود مکانیک میخونه الانم ارشدشو گرفته میخواد بره اونور آب
      نفرات برتر یعنی رتبه های 1 تا 100 کنکور .

در حال حاضر با وجود این همه سهمیه ، از 150 دانشجویی که شریف برا برق میگیره فقط 100 نفر اول میتونن برن برقش ... مابقی هم میرن رشته های دیگه ی مهندسی !

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برق
      مکانیک
      عمران
      کامپیوتر

به ترتیب برترین رشته های ریاضی هستند!

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sinabeskut نمایش پست ها
      نفرات برتر یعنی رتبه های 1 تا 100 کنکور .

در حال حاضر با وجود این همه سهمیه ، از 150 دانشجویی که شریف برا برق میگیره فقط 100 نفر اول میتونن برن برقش ... مابقی هم میرن رشته های دیگه ی مهندسی !
      تو تاپیک سوال پرسیدن که چرا داوطلبا برق رو انتخاب میکنند نه اینکه چرا دانشگاه گزینشش اول برا رشته برقه
      اون دیگه به خودشون مربوطه از دست ما هم کاری ساخته نیست
      ولی من چند تا از نفراتی که کنکور رتبه خوبی آوردن پرسیدم همه بلا استثنا مکانیک انتخاب کردن
      حسبنا الله و نعم الوکیل

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      واقعا...من اگه رشتم ریاضی بود و رتبمم تک رقمی بود میرفتم مهندسی هوا وفضا یا پلیمر:yahoo (4):

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      برق کلا یه رشته ی خیلی خسته کننده است ، از ترم 3 بعد عملا درس عمومی نداره ، از کلاس مدار در میای میری الکترومغناطیس ، از اون خلاص میشی می افتی تو کلاس الکترونیک و مدار منطقی و .... همش کارت میشه فرمول های خشک فیزیک رو از بر کردن ، اگه واقعا عاشق فیزیک ، مخصوصا فیزیک سال سوم هستید برق رو انتخاب کنید ، در غیر این صورت بی خیالش بشید ارزش نداره ، کارم براش نیست ، شانس بیاری عسلویه یا ماهشهر استخدام شی اونم قراردادی با برجی 1 و نیم ؛ اونم اگه شانس بیاری

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هر کسی یه علاقه ای داره و نمیشه گفت چرا فلان کار رو میکنی. ولی خب این یه واقعیت که برق بهترین رشته ریاضی هست و وضعیتش نسبت به سایر رشته ها بهتره، در ضمن برق شریف هم خیلی قویه یعنی توی رشته برق، وضعیت دانشگاه شریف خیلی خوبه و بر عکس، مکانیک دانشگاه امیر کبیر میگن خیلی قویه.

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      برق کلا یه رشته ی خیلی خسته کننده است ، از ترم 3 بعد عملا درس عمومی نداره ، از کلاس مدار در میای میری الکترومغناطیس ، از اون خلاص میشی می افتی تو کلاس الکترونیک و مدار منطقی و .... همش کارت میشه فرمول های خشک فیزیک رو از بر کردن ، اگه واقعا عاشق فیزیک ، مخصوصا فیزیک سال سوم هستید برق رو انتخاب کنید ، در غیر این صورت بی خیالش بشید ارزش نداره ، کارم براش نیست ، شانس بیاری عسلویه یا ماهشهر استخدام شی اونم قراردادی با برجی 1 و نیم ؛ اونم اگه شانس بیاری
      لطفا اطلاعات نادرست به بچه ها ندید !
      مطمئنا هر کسی دیدگاه متفاوتی نسبت به رشته خودش داره ، منم نظر شما رو قابل احترام میدونم اما نمیتونم بپذیرمش
      من ابتدای انتخاب رشته خودم از بسیار از اشخاص مختلف اطلاعات در مورد برق گرفتم ، هیچ کدومشون عنوان خسته کننده یا خشک رو بکار نبردن . اینو قبول دارم که رشته ی سختی هست ولی این سختی نمیتونه الفاظ دیگه ای مثه خسته کننده رو با خودش یدک بکشه !
      در مورد بازارکار هم باید بگم که دامنه بازار کارش بسیار بالاس : چه از دید تحصیلات آکادمیک چه از دید کار های صنعتی ، کافیه فقط اندکی به اطراف خود بندازید تا ببینید برق چقدر در زندگی تاثیر داره و اینقدر در زندگی مردم نفوذ داشته !
      به هرحال این نقدی بود که من لازم دونستم در مورد نظر شما داشته باشم تا دوستان دیگر اشتباها دچار سردرگمی در مورد رشته مهندسی برق نشوند .
      با احترام :yahoo (1):

Sina
      CEO of Iramrich

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن