خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

ریاضی خواران جواب بدن..

سلام به همه این چندمین تاپیکیه که با این موضوع میزنم..البته از سال 91

واقعیتش اینه من ریاضیم ضعیفه..
      برا کنکور یه حرکتهایی کردم ولی باز تو جلسه خراب کردم..تو خونه خیلی راحت حل میکردم ولی تو جلسه انگار هیچی نداشتم..
      با توجه به این که برنامه های عجیب غریبی برای دو-سه سال آینده دارم
      حتما باید به ریاضیات تجربی مسلط بشم.خیلی مسلط میگمااا.خیلی هم وقت دارم..
      ترسی که قبلا داشتم الان ندارم .به جاش علاقه مند شدم..چطوری یه ریاضی خوار بشم؟؟
      واقعا میخوام بشم و میتونم..فقط راهش چیه؟؟
      برا فیزیک هم راهکار داشتید لطف کنید
      منتظرم
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      این فایل صوتی مصاحبه استاد عباس منش با استاد عسگری استاد مسلم ریاضیات دانشگاه صنعتی شریفه! تو این فایل استاد راجع به یاد گیری ریاضی صحبت میکنه!

مصاحبه استاد عباس منش با مهندس عسکری استاد رشته ریاضی

خودم نمیتونم کمکت کنم! اخه به قول درس یکه دینی پیش! ذات نایافته از هستی بخش کی تواند که شود هستی بخش؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      فقط فیلمهای صنعتی شریف استاد عزیز آقای شامی زاده

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط talentstudent نمایش پست ها
      فقط فیلمهای صنعتی شریف استاد عزیز آقای شامی زاده
      از کجا میشه پیداش کرد؟

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ramin94 نمایش پست ها
      از کجا میشه پیداش کرد؟
      سایت آموزش مجازی آلاء | دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از کجا میشه پیداش کرد؟
      ریاضی تجربی رضا شامیزاده چهارم دبیرستان(2) (94-93)| آلاء

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سعی کن شرایط خونه هم مثل جلسه آزمون کنی !!!
      در کل تمرین تمرین تمرین

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من به عنوان یک شخصی که در ریاضی موفق بودم دلایل موفقیت خودم رو در چند چیز میبینم که براتون میگم:

1)اول از همه خدا:

اگه خدا دست منو نمیگرفت من عمرا به این جا نمی رسیدم و فقط اونه که میتونه مارو کمک کنه
      همیشه از خدا کمک بخواهیم تا دیگران.

2)قوی بودن ریاضی از پایه:

کسی که ریاضی اول دبیرستان و حتی ریاضی راهنمایی رو خوب یاد نگرفته باشه عمرا نتونه تو کنکور خوب عمل کنه.

باید بیس ریاضیتونو قوی کنین از صفر شروع کنین. چون اگه اونا رو بلد نباشین نمیتونین تو محاسبات درست عمل کنین و به جواب اشتباه میرسین.

3)تمرین و ممارست زیاد در حل سوال:

حل سوال از چند حالت خارج نیست:

1) قبلا عینشو دیده باشیم.

2)مشابه اشو دیده باشیم.

3)ایده حل مشابه اشو دیده باشیم.

4)به طور کامل خلاقیت بزنیم.

مورد 4 واسه افراد باهوشه و مطمئن باشین که تو کنکور نمیشه زیاد خلاقیت بزنین چون خلاقیت خیلی وقت میگیره.

پس باید سوال زیاد حل کرده باشین. البته یه نکته خیلی مهم هم اینه که سوالو خودتون حل کنین و جوابتون در آخر چک کنین.

چون دیدن راه حل و فکر نکردن شما رو بد عادت میکنه و شما از خودتون چیزی ندارین که بخاین سوال تازه حل کنین!!!((من اوایل این جوری بودم و خیلی از این کار ضربه خوردم.))

4)بررسی همه ابعاد سوال ها:

اگه یه سوال یا تستو حل کردین فقط نکته اون قسمتشو یاد نگیرین برین بیش از اونی که سوال ازتون خواسته رو یاد بگیرین.

تو کنکور 92 ریاضی تست اومده بود که کره داخل هرم محاط شده بود امسال کره داخل مخروط محاط شده بود!!!

اگه شما موقع حل تست انتگرال به ویزگی اکسترمم ها و مشتق تابع فکر کنین خیلی جلو میفتین.

تو کنکورهم همش دارن از چند تابع خاص استفاده میکنن و هر سال چیزای مختلفی رو از شما میخان.

اگه شما همه ابعاد سوال از هر بخش درسی رو تست بررسی کنین ،از خیلی از رقبا جلو میفتین و حرفه ای میشین.

با امید موفقیت شما دوست عزیز

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mkh-ana نمایش پست ها
      من به عنوان یک شخصی که در ریاضی موفق بودم دلایل موفقیت خودم رو در چند چیز میبینم که براتون میگم:

1)اول از همه خدا:

اگه خدا دست منو نمیگرفت من عمرا به این جا نمی رسیدم و فقط اونه که میتونه مارو کمک کنه
      همیشه از خدا کمک بخواهیم تا دیگران.

2)قوی بودن ریاضی از پایه:

کسی که ریاضی اول دبیرستان و حتی ریاضی راهنمایی رو خوب یاد نگرفته باشه عمرا نتونه تو کنکور خوب عمل کنه.

باید بیس ریاضیتونو قوی کنین از صفر شروع کنین. چون اگه اونا رو بلد نباشین نمیتونین تو محاسبات درست عمل کنین و به جواب اشتباه میرسین.

3)تمرین و ممارست زیاد در حل سوال:

حل سوال از چند حالت خارج نیست:

1) قبلا عینشو دیده باشیم.

2)مشابه اشو دیده باشیم.

3)ایده حل مشابه اشو دیده باشیم.

4)به طور کامل خلاقیت بزنیم.

مورد 4 واسه افراد باهوشه و مطمئن باشین که تو کنکور نمیشه زیاد خلاقیت بزنین چون خلاقیت خیلی وقت میگیره.

پس باید سوال زیاد حل کرده باشین. البته یه نکته خیلی مهم هم اینه که سوالو خودتون حل کنین و جوابتون در آخر چک کنین.

چون دیدن راه حل و فکر نکردن شما رو بد عادت میکنه و شما از خودتون چیزی ندارین که بخاین سوال تازه حل کنین!!!((من اوایل این جوری بودم و خیلی از این کار ضربه خوردم.))

4)بررسی همه ابعاد سوال ها:

اگه یه سوال یا تستو حل کردین فقط نکته اون قسمتشو یاد نگیرین برین بیش از اونی که سوال ازتون خواسته رو یاد بگیرین.

تو کنکور 92 ریاضی تست اومده بود که کره داخل هرم محاط شده بود امسال کره داخل مخروط محاط شده بود!!!

اگه شما موقع حل تست انتگرال به ویزگی اکسترمم ها و مشتق تابع فکر کنین خیلی جلو میفتین.

تو کنکورهم همش دارن از چند تابع خاص استفاده میکنن و هر سال چیزای مختلفی رو از شما میخان.

اگه شما همه ابعاد سوال از هر بخش درسی رو تست بررسی کنین ،از خیلی از رقبا جلو میفتین و حرفه ای میشین.

با امید موفقیت شما دوست عزیز
      خیلی ممنون از توضیح کاملتون..
      من عیب یابیم حرف نداره !! و آدم واقع بینی هستم..
      وقتی گیر میکنم میدونم مشکل از کجاست...بارها شده به مطالب اول دبیرستان برگردم
      ولی برگشتن به ریاضی راهنمایی یکم..عجیبه..
      واقعیتش من از اول دبیرستان به بعد خراب کردم..که باعثش هم نداشتن معلم خوب بود و همچنین تلقین این موضوع به خودم که (( من تو ریاضی ضعیفم))
      ولی یکم که سعی کردم دیدم اینجوریام نیست..حالا هم برنامه ای که دارم و هم خواست قلبیم نیازمند تسلط به ریاضیه

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از توضیح کاملتون..
      من عیب یابیم حرف نداره !! و آدم واقع بینی هستم..
      وقتی گیر میکنم میدونم مشکل از کجاست...بارها شده به مطالب اول دبیرستان برگردم
      ولی برگشتن به ریاضی راهنمایی یکم..عجیبه..
      واقعیتش من از اول دبیرستان به بعد خراب کردم..که باعثش هم نداشتن معلم خوب بود و همچنین تلقین این موضوع به خودم که (( من تو ریاضی ضعیفم))
      ولی یکم که سعی کردم دیدم اینجوریام نیست..حالا هم برنامه ای که دارم و هم خواست قلبیم نیازمند تسلط به ریاضیه
      ای گفتی!!!!!!! معلم خیلیییییییییییی مهمه! یادمه تو راهنمایی ریاضی بیست میشدم! ولی یه معلمی اومد که بد اخلاق بود! از اون زمان حالم از ریاضی به هم خورد!

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      ای گفتی!!!!!!! معلم خیلیییییییییییی مهمه! یادمه تو راهنمایی ریاضی بیست میشدم! ولی یه معلمی اومد که بد اخلاق بود! از اون زمان حالم از ریاضی به هم خورد!
      من از دوم به بعد رو تو شهرستان خوندم..سه سال معلم ریاضیمون یه معلمی بود که مهارتش و اطلاعات و درواقع سوادش حرف نداشت..یه بار زد به سرشو سوالای کنکور آزمایشی رو یکی یکی حل کرد تا زنگ خورد..ولی همیشه با مسخره بازی وقت کلاسو تلف میکرد..سالهای آخر خدمتش بود حسابی قاطی داشت..
      اگه خارج از کلاس سوالی میپرسیدیم قشنگ توضیح میداد ولی اگه همون سوالو تو کلاس میپرسیدیم یا حالمونو میگرفت یا میپیچوند..نمیدونم دردش چی بود

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راهنمایی دیگه ای نبود?

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن