خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

وقتی کنکور را وحشتناک می کنند (مقاله از مشاوره کنکور_دکتر افشار)

امیدوارم که تغییرات در ثبت نام و زمان برگزاری کنکور94 و امتحانات پایان سال بهتون استرس وارد نکرده باشه و نخوایین از آخر سال جنجال کنید که سالی که ما کنکور دادیم بدترین سال بود ؛ معدل فلان شد و 2 هفته زودتر کنکور گرفتن و فلان شد . البته در مورد معدل در همایش شکرگزاری شهریور 93 (پست قبلی) سعی کردم بهتون این انگیزه بدم که مشکلی نیست ، حتی اگر معدل پایینی داری قابل جبران هست با اندک درصدهای بالاتر به نسبت رقبا انشالله . البته تغییرات به اینا ختم نمیشه ؛ بذار ی گزارش هفتگی بدیم اول . کانون فرهنگی آموزش بازم تمام پیام های بازرگانی رسانه پر می کنند ، و البته اینبار با هزینه آزمون های واقعا لیگ برتری و خارج سقف قراردادها ، ی کلاغ سپید هم پیدا شده که میگن رو کله اش بجای سنت سطل آب یخ ، رنگ سفید ریختن ؛ جدیدا" پدر کوشاجان قلمچی ها هم رفته در تبلیغات اندیشمند که حالا اینبار کوشا تیزهوشان قبول بشه و در کنار همه اینا گاج با سری کتاب های از شلغم تا گل کلم سعی داره تا بحران کنکور 93 و وضعیت خیلی بد قبولی هایی که گرفت رو سر و سامون بده تا ایمان سرورپور جمعه ها کمتر انگشت اتهام سمت سازمان سنجش بگیره . اساتید خیالی کنکور هم با جزوات رنگارنگ ، ی طعم جادویی مشابه اسنک چاکلز برامون آماده کردن و دانشجویان مهندسی و پزشکی که معلوم نیست واحدهای روانشناسی استرس و انگیزشی و مشاوره تحصیلی و تجربه کاری کجا و کی پاس کردن با تبلیغات چشمک زن این روزهای اینترنت دنبال کمک بیشتر به شما عزیزان می گردن .

حالا ببین ما چقدر دلسوز داریم برای کنکوری های نود و چهار ! واقعا شما حق داری بگی من تنها هستم ؟ کسی برای کمک نیست ؟ من از مناطق محروم نمی تونم در کنکور قبول بشم ؟ کنکور سخته ؟
      واقعا ما ایرانی ها نشون دادیم که بخصوص در چند سال اخیر چقدر به دو زمینه کنکور و فوتبال علاقه مند هستیم که هرکدوم هر کار و باری داشتیم ، گذاشتیم زمین و آستین ها بالا زدیم و اومدیم در صف خدمت به خلق الله .

پس حالا که ما همه با هم هستیم ، حتما میشه !!
      در یکی از سایت های فروش CD های آموزشی دیدم که نوشته بود : "سازمان سنجش آموزش کشور آمارهایی ارائه کرده است که نشان می‌دهد، حجم مطالب کتب درسی، افزایش پیدا کرده است.
      به باور مشاوران کنکور، افزایش حجم مطالب درسی، زمان مورد نیاز برای مطالعه درس‌های کنکوری را به حدود دو برابر افزایش داده است. به همین دلیل مشاوران به جای مطالعه درس به درس و سپس مرور درس به درس تمامی مباحث، استفاده از ابزارهای کمک آموزشی (لوح فشرده) را توصیه کرده‌اند. "

نمیدونم سنجش هم داره آمار میده مثل بعضی ها یا بعضی ها دارن سو استفاده می کنند . حذف تدریجی مطالب ریاضی از سال 90 به بعد در کتب درسی و کنکور ، مثل سری ها ، بخش های سنگین انتگرال از سال سوم و چهارم ، مسایل پیچیده کمیت های وابسته کاربرد مشتق ، سانسور تدریجی مجانب اعداد حقیقیکم کردن حجم ادبیات فارسی و معارف سال چهارم و در عربی حذف عدد معدود ، اعلال ، جمله حالیه ، استثنا مفرغ و اعلال ؛ در شیمی حذف تدریجی شیمی آلی و گروه های عاملی سنگین ، اسیدهای هیدروژن دار ، غلظت ها از استوکیومتری و محلول ، سانسور و سبک تر کردن اسید و باز و در فیزیک فصولی مثل دینامیک (سطوح مرکب، قرقره ها و بخشی از فنرها ...) و نوسان (بخش سوالات ترکیبی با فنرها) و کم حجم کردن زیست پیش دو .این ها فقط مثال هایی بود از مباحث سنگینی که در حال حاضر در یادم بود و در کتب درسی و کنکورهای 90 تا 93 کمرنگ یا حذف شد و به جرات میشه گفت چیزی به کتاب ها اضافه نشد ؛ حالا این اظهار نظر جالب هست . و جالب تر آنکه راه چاره رو هم تشخیص دادن براش .
      با این همه بوغ و کرنا ، کنکور خودشون غول کردن ... خودشون استرس راه دادن در خونه های تک تک بچه ها و سعی دارن تلاش رو ابزاری کنن و انگیزه های بچه ها با میزان صرف خرج و هزینه ای که می کنن بسنجن و مقایسه کنن .
      اما آیا خروجی داده ؟ میانگین درصدها در کنکور ، در همه دروس و همه گروه های پنج گانه میدونی چقدر پایین هست ؟ جریان فوتبال هم که گفتم بخش دوم علاقه دلالان هست ، همین آخریش اینچئون برای همه مون تلخه حتی گفتنش .

اما راه چاره استاد افشار ؟؟ !! اگر عاقلانه به ماجرا نگاه کنی نباید از فوبیا جو کنکور که زیاد رواج داره این روزها بترسی و نباید فکر کنی که کارای عجیب غریب و متصل شدن به گروه های مختلف برابر با تضمین قبولی هست ؛ این همون نکته ظریفی هست که خیلی سالها در کنکور قربانی گرفته ؛ قربانیانی با چشم گریون و جیب خالی .
      راه حل فقط درک این مفهوم هست که هیچ چیزی جای تلاش تو رو نمی تونه بگیره و حتی اگر این 3 ماه جدی کار نکردی از الان به بعد درگوش ات پلمپ کن و فقط سرت بنداز پایین و کار خودت انجام بده ؛ هر چقدر هم ظرفیت دانشگاه های خوب کم بشه بازهم اون معدود نفراتی که باید برن ،، حتما میرن و چرا تو جزئی از اونا نباشی ؟؟ ! !
      در اوایل سال به حرف های کم ارزش بقیه توجه نکن که مثلا در تابستان چه ها کردم و کل پایه با تست جمع شده و نصف پیش 1 دارم میارم جلو ... n ساعت در هفته در می خوندم و m هزار ترازم شد و غیره
      بیش از نیمی از این تعریف و تمجیدها از خود و یا حتی حرف های برعکس که هیچی نخوندم و تازه میخوام از الان شروع کنم گفتن بعضی ها به دروغ ، هیچ ارزش و اهمیتی نداره و فقط ی حرف یکبار مصرف هست . پس روحیه خودت حفظ کن و همه جوره رو کار خودت تمرکز کن و انقدر ظاهر بین و سطحی بین نباش ؛ اصل ماجرا تلاش برای کنکور حتی برای حرفه های تک رقمی 94 هم از همین ایستگاه شروع میشه ؛ پس یا علی

همیشه یادت باشه که سختی ها باعث میشن که برخی بشکنند و برخی رکورد بشکنند

دانلود جلسه غول کنکور از استاد افشار
      کلیشه قشنگ من : "" همه چی به تلاش خودت بستگی داره، دیگه بچه بازی درنیار """

مشاوره تحصیلی و کنکور_سایت مشاوره تحصیلی علیرضا افشار

دانلود رایگان همایش های مشاوره ای انگیزشی و آموزشی از سال 90 تا امروز
      www.alirezael.ir

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      واقعا از جناب افشار تشکر میکنم که بسیار عالی و منظقی و علمی صحبت میکنن واقعا شباهت جالبیه بین کنکور و فوتبال این مملکت تو هردوش مردم از دلالی دارن ضربه میخورن گول سودجوهارو نخوریم و به قول استاد سطحی نگر نباشیم.مرسی.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

فقط از جناب افشار خواهش میکنم به عنوان یه صاحب نظر، در مورد منابع کمک اموزشی درسهای اختصاصی کلیه رشته ها پیشنهادشونو بدن تا همه یه معیاری داشته باشن برای انتخاب منابع و این بحث منابع جمع بشه .

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام استاد! به نظرم این موسسات فقط از راه تبلیغ تونستن مخاطب جمع کنن جالب اینجاس اینجور اشخاص! فقط تو دنیای مجازی شاگرد دارن! و در دنیای واقعی یا رئال حرفشون پَشیزی هم ارزش نداره واسه دیگران!

مشاورم مشاور اورجینال!!!! بخدا من چند بار زنگ زدم چند تا از موسسه های معتبر اکثرشون لیسانس آزادی بودن!

گزینه دو طرحاش هم با مشاور هم بدون مشاوره! با مشاور 250 تومنه! پرسیدم گفتم شما که مشاوره میدی مدرکت چیه! گفت علوم دامی آزاد! خندیدم رد شدم! گفتم مشاور نداشته باشم بهتر از اینه از یه علوم دامی آزاد مشاوره بگیرم!
      ویرایش توسط Takfir : 11 مهر 1393 در ساعت 10:50

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن