خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات

حل یک تست زیست خفن از مبحث پروتئین سازی با کمک هم!!

سلام......یه تست زیست جون دار دیدم خودم نفهمیدم چی به چیه گفتم بیایم این جا با هم حلش کنیم تا به جایی برسیم!!تست نکته دار و خیلی مفهومیه!!لطفا کسانی که این تستو میدونن هم پاسخ تشریی کاملی واسه قسمتای درست هم دلیل تریحی کامل واسه قسمت های غلط بگن تا تست کاملا حل بشه!!دی

در ترجمه ی mRNA ی زیر چند عبارت صحیح میباشند؟
      G UAC AUG GAA CUC UAC AUG UGA UAA
      الف)پس از خروج tRNA با انتی کدون AUG از ریبوزوم عوامل پایان ترجمه وارد ریبوزوم میشوند.
      ب)پس از تشکیل اخرین پیوند پپتیدی رمز UAC از جایگاه P ریبوزوم را ترک میکند.
      ج)هنگامی که کدون AUG وارد جایگاه A میشود؛tRNA با انتی کدون GAG ریبوزوم را ترک میکند.
      د)هنگامی که tRNA با انتی کدون CUU ریبوزوم را ترک میکند رمز UAC وارد A می شود.
      ه)4 رمز از جایگاه A وارد جایگاه P میشوند.

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alexizz نمایش پست ها
      سلام......یه تست زیست جون دار دیدم خودم نفهمیدم چی به چیه گفتم بیایم این جا با هم حلش کنیم تا به جایی برسیم!!تست نکته دار و خیلی مفهومیه!!لطفا کسانی که این تستو میدونن هم پاسخ تشریی کاملی واسه قسمتای درست هم دلیل تریحی کامل واسه قسمت های غلط بگن تا تست کاملا حل بشه!!دی

G UAG GAA CUC UAC AUG UGA UAA
      الف)پس از خروج tRNA با انتی کدون AUG از ریبوزوم عوامل پایان ترجمه وارد ریبوزوم میشوند.
      ج)هنگامی که کدون AUG وارد جایگاه A میشود؛tRNA با انتی کدون GAG ریبوزوم را ترک میکند.
      کدا رو يه بارم چک کن ببين درسته؟ اگه چشاي من آلبالو گيلاس نچينه اين کد فقط متيونينو کد کرده

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      کدا رو يه بارم چک کن ببين درسته؟ اگه چشاي من آلبالو گيلاس نچينه اين کد فقط متيونينو کد کرده
      سلام...ا خوب شد گفتی دو تا کد اولی رو اصلا یا چشام ندیده بود یا کیبورده نزده بوده!!خخخ...الان ویرایش کردم پست اول رو و کدا الان دقیقا درسته !

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الف : وقتي انتي كدون aug هست يعني منظورش كدون uac هست و پس از اون كدون بعدي وارد جايگاه p ميشه و عامل پايان ترجمه وارد ريبوزوم ميشه ( اين اتفاق بلافاصله نميوفته ولي ميتونيم اين رو درست به شمار بياريم )
      ب:بله امينو اسيد متصل به انتي كدون مكمل uac به متيونين اضافه ميشه و در پي جابجايي اين كدون از ريبوزوم خارج ميشه ( درست )
      ج: غلط ( چون قبل ورودش خارج شده )
      د:درسته ( چون cuc وارد p ميشه و uac وارد a ميشه
      ه:درست ( كلا ٦ تا رمز داريم كه يكي كدون اغازه يكي كدون پايان ٤ تاي ديگه از a وارد p ميشن )

5. Top | #5
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام سوالش خیلی مفهومیه ایول
      الف ) کاملا غلطه چون اولا عوامل پایان ترجمه نداریم و عامل پایان ترجمه داریم بعدشم بعد اون آنتی کدون یه انتی کدون دیگه هم هست
      ب)بازم غلطه انتی کدون auc ترک میکنه ریبوزوم رو
      ج) غلطه قبلا ترک کرده
      د) این درسته
      ه) اینم درسته

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      G UAC AUG GAA CUC UAC AUG UGA UAA

الف)درسته- کلمه ی عوامل(به جای عامل)جمله رو غلط نکرده کتاب هرجایی یه چیزی گفته چه بگیم عامل چه عوامل درسته!دلیلش اینه که کتاب توی صفحه ی17 از کلمه ی عامل استفاده کرده و در نهایت توی ص26کتاب توی خود آزمایی سوال 2 نوشته عوامل پس هر2درسته
      و این مورد هم کاملا درسته! دلیلش هم شکل صفحه ی17 هست
      همونطور که از کد های mRNA مشخصه پس از خروج انتی کدونAUG یا همون کدون UAC ....کدون AUG وارد جایگاه P میشه و کدون پایان وارد جایگاه A میشه و طبق شکل کتاب ومتنی که زیرش(متن شماره7) نوشته با ورود کدون پایان...عامل پایان (عوامل پایان) وارد میشه

2014-10-03_103315.png

ب)غلطه-پس از تشکیل پیوند نیست بلکه همزمان با تشکیل پیوند هست!
      بازم از شکل ص16کتاب استفاده میکنیم+ متن زیر تصویر(متن شماره5)

2014-10-03_101357.png

ج)غلطه-همونطور که دوستان گفتن قبلا ترک کرده!
      موارد "د" وَ "ه" هم کاملا درسته shervin13 پاسخ تشریحی واسه این2تا داده اونو بخون

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سوالش مشکل داره
      مطمئنید درست نوشتید ؟

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام...اره سوالو دقیقا درست نوشتم!!ماشالا از بس سوال مفهومی بود تیم مدیریت هم از عهدش بر نیومد!!به این میگن سوال درست حسابیا چیه بعضیا پا میشن میرن اصلا یه تستای غیر استانداردی میزنن که فقط وقتشون تلف میشه!تیپ کنکور شده همینی که میبینید!!سخت و مفهومی××دیگه کار از خط به خط و اینا گذشته پس خواهشا فقط تستای اب دار و خفن مثل این تست که به تیپ کنکور 100 درصد شبیهه بزنید!!!!!

در جواب ها باید بگم که هر 5 گزینه درست هستند!!فقط الان کسی هست قشنگ بیاد بگه چرا گزینه ها درستن و چرا غلط نیستن؟!!پاسخ تشریحی کامل در حد یه معلم زیست خفن میخوایما!!

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب نزديكترين جواب رو گفتم با ٤ صحيح :دي كه اميدوارم اون ٤ مورد رو متوجه شده باشي اگه نشدي بگو بيشتر توضيح بدم
      اما راجب دو تا گزينه اول گزينه ب كه نظر محمد عزيز اينه كه غلطه بگم
      ب: تشكيل پيوند پپتيدي و خروج tRNA همزمان نيست بلكه اول تشكيل پيوندو بعدش خروج tRNA هست
      اما مورد ج كه من گفتم غلطه و پاسخ شما ميگه صحيحه بازم من نظرم همون غلطه به اين دليل
      ج: هنگامي كدون AUG وارد جايگاه A ميشه قرار نيست انتي كدوني از جايگاه P خارج بشه بلكه انتي كدون مورد نظر اين گزينه قبل اون خارج شده كه باعث جابجايي و ورود رمز جديد شده و از نظر من ١٠٠٪ اين گزينه غلطه
      تست از چه كتابي هست و نويسندش و لطفا پاسخ تشريحيش ؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن