خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تایپیک جامع پاسخگویی به سوالات زیست شناسی شما

سلام دوستان خوبم.
      امیدوارم حالتون خوب باشه.

درس زیست شناسی به دلیل اهمیتش تو کنکور سراسری مهمترین درس دانش آموزان رشته تجربی هستش.علاوه بر اهمیت این درس باید گفت که این درس به خودی خود درس سختی نیست.ولی طراحی سوالات عمیق از این درس در کنکور های5 سال اخیر باعث شده که مطالعه این درس روز به روز سنگین تر و سخت تر شود.چون دانش آموز باید آنقدر این درس رو عمیق بخونه تا بتونه به سوالای کنکور پاسخ بده.

من تو سال سوم درصدم زیستم تو آزمون های قلم چی همیشه بین 30 تا 50 بود.با برنامه ریزی صحیح و مطالعه دقیق تونستم تو این درس پیشرفت بسیار زیادی بکنم طوری که تو سال چهارم هیچوقت درصد زیستم از 60 پایین نیومد و در نهایت تونستم در کنکور امسال (93) زیست شناسی رو با کمک خداوند 84 درصد بزنم.
      برای اینکه به این درصد برسم برنامه ریزی های فراوانی کردم و به کتاب درسی بیشترین بها رو دادم.تا تونستم این درس رو کامل بفهمم و صاحب یه درصد خوب تو این درس بشم.

هدف من از ایجاد این تایپیک کمک به دوستانیست که شاید امکان رفتن به کلاس های زیست شناسی براشون محیا نیست یا دوستانی که تو این درس ضعیفن و شاید به کلاس هم میرن.ولی نتیجه نمیگیرن.

شما میتونید در این تایپیک سوالاتتون رو در موضوعات زیر مطرح کنین.من بزودی پاسخ سوالاتتان را خواهم داد.

1-اشکالات درسی (خط به خط-مفهومی-ترکیبی و ...)

2-نحوه مطالعه این درس

3-رفع اشکال تست های کنکور سراسری

4-رفع اشکال تست های آزمون های آزمایشی

5-هرسوالی که مربوط به درس زیست باشه.

البته اینم بگم برای اینکه تایپیک تبدیل به اسپم سرا نشه.یه سری قوانین هم گذاشتم تا شکل علمی این قسمت به حاشیه کشیده نشه.

1-خواهشا از ارسال سوال در مورد سایر دروس در این تایپیک خودداری کنید.(میتونین این سوالات رو بهم پیام خصوصی کنین.)

2-در صورتی که خواستین تشکر کنین, زدن کلید تشکر بهتر انتخاب شماست.و لازم نیست حتما چیزی پست کنین.

3-در صورت داشتن سوال در مورد مسایل حاشیه که مربوط به زیست شناسی نیست اونو به من پیام خصوصی کنین.

ممنون از همتون.
      موفق و سربلند باشید.

احسان رضازاده

فروش سایت زیست پلاس با قیمت توافقی

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام تبریک میگم موفقیتتون رو
      ممنون از تاپیک و این که میخواین به ما کمک کنید

1. توضیح درباره روش مطالعتون؟؟
      2. منابع مورد استفاده خودتون؟؟؟

نظرتون رو هم راجع به این کتابا ممنون میشم بگین اینکه کدوما بهترن و مزیتشون چیه
      1. زیست سال به سال الگو
      2. زیست جامع گاج
      3. همایش نشر دریافت
      4. زیست 2 خیلی سبز ویرایش جدید
      5. و هر کتابی که خودتون استفاده کردین و نتیجه گرفتین

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید
      من حسن نیت شما رو واقعا تحسین میکنم ولی جناب دکترمن پیشنهادی واستون دارم اینکه باوجودقوی بودن زیستتون واینکه می خواهید دراین زمینه فعالیت کنیدچراپس تاحالا به مدیریت سایت اطلاع ندادید ایشون که دراین تایپیک اعلام پذیرش کسانی مثل شماروخواستارشدن

جذب مدیر برای بخش های مختلف انجمن

تاشمارودربخش مدنظرتون به عنوان پاسگوویاناظر تعیین کنند که بچه های کنکوری بااعتمادبیشتر سوالاتشونومطرح کنند
      بازمــــانده ..

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام.خیلی ممنون.

1. توضیح درباره روش مطالعتون؟؟ دارم یه مقاله در همین مورد تایپ میکنم.انشالله هفته آینده منتشر میشه.در اون مقاله به این سوال شما به صورت کامل پاسخ داده شده.
      2. منابع مورد استفاده خودتون؟؟؟ کتاب درسی و تست های کنکور سال قبل

1. زیست سال به سال الگو اینو ندیدم و نمیتونم راجبش نظر بدم.
      2. زیست جامع گاج سوالاش بد نیست
      3. همایش نشر دریافت کتاب اقای عمارلو خوبه.
      4. زیست 2 خیلی سبز ویرایش جدید درسنامه هاش خوبه ولی زیاد به تستای تالیفیش تمرکز نکنین.
      5. و هر کتابی که خودتون استفاده کردین و نتیجه گرفتین من هم خیلی سبز و هم گاج و هم همگامان داشتم ولی از همشون فقط تست های کنکور رو زدم.

موفق باشید.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti-p نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید
      من حسن نیت شما رو واقعا تحسین میکنم ولی جناب دکترمن پیشنهادی واستون دارم اینکه باوجودقوی بودن زیستتون واینکه می خواهید دراین زمینه فعالیت کنیدچراپس تاحالا به مدیریت سایت اطلاع ندادید ایشون که دراین تایپیک اعلام پذیرش کسانی مثل شماروخواستارشدن

جذب مدیر برای بخش های مختلف انجمن

تاشمارودربخش مدنظرتون به عنوان پاسگوویاناظر تعیین کنند که بچه های کنکوری بااعتمادبیشتر سوالاتشونومطرح کنند

سلام.
      بابت پیشنهادتون خیلی ممنون.
      ولی باید بگم که واقعا زمان زیادی برای فعالیت در این انجمن ندارم.وگرنه خودم هم دوست دارم که در این انجمن به عنوان مدیر فعالیت کنم.

در مورد اعتماد هم من تو امضام هم نوشتم و هم تو پروفایلم هست که زیست رو 84 درصد زدم.اونایی که باور ندارن بهم پیام بدن تا کارناممو بزارم.
      یه چیز دیگه هم بگم که قرار شد تو این تایپیک موار حاشیه در پیام خصوصی گفته بشن تا این قسمت به موارد غیر درسی منحرف نشه.

موفق و سربلند باشید.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zist-konkur نمایش پست ها
      سلام.خیلی ممنون.

1. توضیح درباره روش مطالعتون؟؟ دارم یه مقاله در همین مورد تایپ میکنم.انشالله هفته آینده منتشر میشه.در اون مقاله به این سوال شما به صورت کامل پاسخ داده شده.
      2. منابع مورد استفاده خودتون؟؟؟ کتاب درسی و تست های کنکور سال قبل

1. زیست سال به سال الگو اینو ندیدم و نمیتونم راجبش نظر بدم.
      2. زیست جامع گاج سوالاش بد نیست
      3. همایش نشر دریافت کتاب اقای عمارلو خوبه.
      4. زیست 2 خیلی سبز ویرایش جدید درسنامه هاش خوبه ولی زیاد به تستای تالیفیش تمرکز نکنین.
      5. و هر کتابی که خودتون استفاده کردین و نتیجه گرفتین من هم خیلی سبز و هم گاج و هم همگامان داشتم ولی از همشون فقط تست های کنکور رو زدم.

موفق باشید.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

سلام.
      بابت پیشنهادتون خیلی ممنون.
      ولی باید بگم که واقعا زمان زیادی برای فعالیت در این انجمن ندارم.وگرنه خودم هم دوست دارم که در این انجمن به عنوان مدیر فعالیت کنم.

در مورد اعتماد هم من تو امضام هم نوشتم و هم تو پروفایلم هست که زیست رو 84 درصد زدم.اونایی که باور ندارن بهم پیام بدن تا کارناممو بزارم.
      یه چیز دیگه هم بگم که قرار شد تو این تایپیک موار حاشیه در پیام خصوصی گفته بشن تا این قسمت به موارد غیر درسی منحرف نشه.

موفق و سربلند باشید.
      یعنی واقعا فقط با کارکردن تستای کنکور و خوندن دقیق کتاب میشه به یه درصد بالا تو زیست مثل خودتون رسید ؟!!؟!
      پیشنهاد شما برای منابع چیه؟ ممنون

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad76 نمایش پست ها
      یعنی واقعا فقط با کارکردن تستای کنکور و خوندن دقیق کتاب میشه به یه درصد بالا تو زیست مثل خودتون رسید ؟!!؟!
      پیشنهاد شما برای منابع چیه؟ ممنون
      سلام.
      بله میشه.
      همه سوالای کنکور از کتاب درسی برگرفته شدن.بنابراین مطالعه کامل و دقیق کتاب درسی کافیه.
      ولی ممکنه شما تو یه قسمت مشکل پیدا بکنین و نتونین اون قسمت رو بفهمین.در چنین مواردی شما میتونین به کتاب های کمک آموزشی مراجعه بکنین و مشکلتون رو برطف بکنین.ولی اینکه کتابی مثل خیلی سبز بشه منبع اصلیتون بسیار اشتباه است.چون اولا نگاه کتاب درسی با نگاه خیلی سبز برابر نیست و ثانیا کتاب های کمک آموزشی در بعضی موارد به کتاب درسی هم ایراد میگیرن(حتی اگه گفتشون درست باشه.منبع اصلی ما کتابه و باید غلط کتاب رو هم درست حساب کنیم.)

من بعنوان منابع مورد نیاز اینارو براتون پیشنهاد میکنم.
      1-ژنتیک تخته سیاه.(بعد از اینکه کتاب رو چند بار کامل خوندین برین تست های کنکور رو حل کنین و مطمئن باشین که با خوندن مفهومی ژنتیک از پس سوالاش بر میاین
      2-زیست شناسی پیش 1 تخته سیاه رو بخرین .چن برای فصل 5 یه سری فرمول نیازه که آقای آرامفر اونارو بخوبی توضیح داده.
      3-برای دوم فک کنم خیلی سبز بهترین منبع کمکی است.
      4-برای سوم واقعا کتاب خوب تو بازار خیلی کمه.
      5-کتاب آقای عمارلو رو هم داشته باشین بد نیست.نکات خوبی توش گفته شده.

موفق و سربلند باشید.

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پراکسی زوم ، میتوکندری ، اسکلت سلولی ، ریبوزوم و کلروپلاست جزو دستگاه غشایی درونی نیستند ؟؟
      1- دل دنیا رو خون کردی ؛ که اینجوری تو رفتی

2- نرووووو ؛ تو هم نمیتونی مثه من دووم بیاری رنووووو

3- بعد از دلیجه هیچی دیگه برام نمونده .....

4- به اسم تو قسم به جون تو

( حامد دلیجه جان ، ای مهندس والا مقام ! تورو خدا برگرد ! بی تو برام سخته نفس ! )
      :yahoo (19)::yahoo (19)::yahoo (19):
      الکی مثلا من عاشقشم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HaMeD.DeljoO نمایش پست ها
      پراکسی زوم ، میتوکندری ، اسکلت سلولی ، ریبوزوم و کلروپلاست جزو دستگاه غشایی درونی نیستند ؟؟
      سلام.
      طبق گفته کتاب درسی :
      گروهی از اندامک های یوکاریوتی از غشا های بهم مرتبط تشکیل شده اند.بعضی از این غشاها به طور فیزیکی بهم پیوسته اند.اما بعضی دیگر از هم جدا هستند.در مجموع این غشاها شبکه ای درون سیتوپلاسم تشکیل میدهند که زیست شناسان آن را دستگاه غشایی درونی مینامند.

بنابراین پراکسی زوم - میتوکندری - کلروپلاست و ... که غشا دارند جزوی از دستگاه غشایی درونی هستند.ولی ریبوزوم و اسکلت سلولی و ... چون غشا ندارند جزوه این دستگاه نیستند.

موفق و سربلند باشید.

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.
      طبق گفته کتاب درسی :
      گروهی از اندامک های یوکاریوتی از غشا های بهم مرتبط تشکیل شده اند.بعضی از این غشاها به طور فیزیکی بهم پیوسته اند.اما بعضی دیگر از هم جدا هستند.در مجموع این غشاها شبکه ای درون سیتوپلاسم تشکیل میدهند که زیست شناسان آن را دستگاه غشایی درونی مینامند.

بنابراین پراکسی زوم - میتوکندری - کلروپلاست و ... که غشا دارند جزوی از دستگاه غشایی درونی هستند.ولی ریبوزوم و اسکلت سلولی و ... چون غشا ندارند جزوه این دستگاه نیستند.

موفق و سربلند باشید.
      مرسی از پاسختون ولی من توی جزوه ی دکتر عمارلو و زیست شناسی تصویری کانون خوندم که اینها نیستند !! کلا تستی هم طرح نشده از این بحث ولی خوب شاید شد ! ممنون میشم یکم تحقیق کنید و جواب دقیق بدید

منتظرم
      1- دل دنیا رو خون کردی ؛ که اینجوری تو رفتی

2- نرووووو ؛ تو هم نمیتونی مثه من دووم بیاری رنووووو

3- بعد از دلیجه هیچی دیگه برام نمونده .....

4- به اسم تو قسم به جون تو

( حامد دلیجه جان ، ای مهندس والا مقام ! تورو خدا برگرد ! بی تو برام سخته نفس ! )
      :yahoo (19)::yahoo (19)::yahoo (19):
      الکی مثلا من عاشقشم

10. Top | #10

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      uploadfromtaptalk1412179874089.jpgمیتوکندری و کلروپلاست که کلا دو سیستم خودمختارند درمورد پراکسی زوم هم صحبت خاصی پیدا نکردم

11. Top | #11

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان خوبم.
      امیدوارم حالتون خوب باشه.

درس زیست شناسی به دلیل اهمیتش تو کنکور سراسری مهمترین درس دانش آموزان رشته تجربی هستش.علاوه بر اهمیت این درس باید گفت که این درس به خودی خود درس سختی نیست.ولی طراحی سوالات عمیق از این درس در کنکور های5 سال اخیر باعث شده که مطالعه این درس روز به روز سنگین تر و سخت تر شود.چون دانش آموز باید آنقدر این درس رو عمیق بخونه تا بتونه به سوالای کنکور پاسخ بده.

من تو سال سوم درصدم زیستم تو آزمون های قلم چی همیشه بین 30 تا 50 بود.با برنامه ریزی صحیح و مطالعه دقیق تونستم تو این درس پیشرفت بسیار زیادی بکنم طوری که تو سال چهارم هیچوقت درصد زیستم از 60 پایین نیومد و در نهایت تونستم در کنکور امسال (93) زیست شناسی رو با کمک خداوند 84 درصد بزنم.
      برای اینکه به این درصد برسم برنامه ریزی های فراوانی کردم و به کتاب درسی بیشترین بها رو دادم.تا تونستم این درس رو کامل بفهمم و صاحب یه درصد خوب تو این درس بشم.

هدف من از ایجاد این تایپیک کمک به دوستانیست که شاید امکان رفتن به کلاس های زیست شناسی براشون محیا نیست یا دوستانی که تو این درس ضعیفن و شاید به کلاس هم میرن.ولی نتیجه نمیگیرن.

شما میتونید در این تایپیک سوالاتتون رو در موضوعات زیر مطرح کنین.من بزودی پاسخ سوالاتتان را خواهم داد.

1-اشکالات درسی (خط به خط-مفهومی-ترکیبی و ...)

2-نحوه مطالعه این درس

3-رفع اشکال تست های کنکور سراسری

4-رفع اشکال تست های آزمون های آزمایشی

5-هرسوالی که مربوط به درس زیست باشه.

البته اینم بگم برای اینکه تایپیک تبدیل به اسپم سرا نشه.یه سری قوانین هم گذاشتم تا شکل علمی این قسمت به حاشیه کشیده نشه.

1-خواهشا از ارسال سوال در مورد سایر دروس در این تایپیک خودداری کنید.(میتونین این سوالات رو بهم پیام خصوصی کنین.)

2-در صورتی که خواستین تشکر کنین, زدن کلید تشکر بهتر انتخاب شماست.و لازم نیست حتما چیزی پست کنین.

3-در صورت داشتن سوال در مورد مسایل حاشیه که مربوط به زیست شناسی نیست اونو به من پیام خصوصی کنین.

ممنون از همتون.
      موفق و سربلند باشید.

احسان رضازاده
      بسیار بسیار ممنون ان شاء ا... موفقیت های پی در پی بعدی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسی از پاسختون ولی من توی جزوه ی دکتر عمارلو و زیست شناسی تصویری کانون خوندم که اینها نیستند !! کلا تستی هم طرح نشده از این بحث ولی خوب شاید شد ! ممنون میشم یکم تحقیق کنید و جواب دقیق بدید

منتظرم
      ببینید.اینطوری نیست که من یه چیزی رو از خودم در بیارم.با اینکه آقای عمارلو چی گفته کاری ندارم.من طبق متن کتاب یه نکته ترکیبی رو تحویل شما میدم.هرچند شاید در دنیای علم درست نباشه.ولی چون کتاب درسی گفته پس درسته.

شاید آقای عمارلو دارن علمی تر بحث میکنن.ولی گفته کتاب درسی یه چیزه دیگه میگه.

اصلا طراحان کنکور هم به این امر توجه کامل دارن و مطمئن باشین از بخش ها اینچنینی یه سوالی میدن که حداکثر دیگه با حذف گزینه بشه به جواب رسید.

موفق باشید.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام میخواستم بدونم برای اتصال یه ژن خارجی به وکتور کلا چند پیوند تشکیل و چند پیوند شکسته میشه چرا؟
      کـــــــــاش زنــــــدگی از آخـــــــــر به اول بـــــــود...

پیـــــــــــر به دنیـــــــا می آمدیــــــــــــم...

آنـــگاه در رخــــداد "عشــــــــق" جـــــــوان میشدیــــــــــــم...

سپس کــــودکــــی معصـــــــــــوم میــــــشدیــــــــــــم.. .

و در نیـــــــــــــمه شبــــــی با نــــــــوازش مــــــــــادر...

آرام میــــــمردیــــــــــــم ...

14. Top | #14
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      سلول دوکى با ماهىچه دوکى متفاوت اند ؟
      ماهىچه دوکى همون ماهىچه مخطط اند و سلول ماهىچه اى همون صاف اند ؟
      سلول ماهىچه ى اسکلتى استوانه اى است ؟
      ماهىچه مخطط حرکات غىر ارادى هم دارند ؟ تقسىم سلولى و مىتوز چى؟
      تونوس عضلات غىر ارادى اند ؟

من برای رسیدن به آرامش،
      تنها به تکرار اسم تو بسنده خواهم کرد .

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با اجازه استارتر من هم جواب بدم به ايس سوال.
      ميتوکندري و کلروپلاست از اونجايي که توسط خود سلول ساخته نشدن جزو دستگاه خشاي دروني نيستن. اين اندامکا از درون همزيستي سلول هتروتروف و بي هوازي بزرگ که بعد سلول هاي اتوتروف و سلول هاي هوازي تشکيل شدن, با سلول هتروتروف و اتوتروف به ترتيب در نقش ميتوکندري و کلروپلاست قرار گرفتن.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)