خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 1011
    نمایش نتایج: از 151 به 158 از 158
    1. Top | #151
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط muhammadd نمایش پست ها
      نمیدونم چرا وقتی این جور عکسا رو میبینم ، جدای از ناراحتی برای اون شخص به خاطر دردی که داره میکشه ، خودمو جای اون بنده خدا تصور میکنم یعنی مثلا الان عکس اولی رو که دیدم زانوم درد گرفت انگار و اگه اون بنده خدا به خاطر تصادف به این روز افتاده باشه ، انگار تا یه مدت میترسم سوار ماشین بشم که نکنه یه وقت منم این بلا سرم بیاد (:
      کلا وقتی این جور عکسا رو میبینم ، افکار منفی ذهنمو داغون میکنه
      شما هم همینطوری هستید یا من خیلی خودخواه و بزدلم؟
      شما با دردش داری درد میکشی
      این یعنی انسان واقعی نه بزدلی

2. Top | #152
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      علم در نوردیده
      ساختار پیچیده
      جاهلان فهمیده!
      ما ربات ها روزی
      درک میکنیم آیا
      فهم اکتسابی را...؟

اصلا بحث تلقین و قدرت رسانه چیز عجیبیه
      گاهی یه دروغ انقدر به خوردمون داده میشه، که رفته رفته دیگه یقین پیدا میکنیم به درستیش
      همین پست هارو که میخونم و وضعیت جامعه رو هم که میبینم همه دم از علاقه جنون وار به پزشکی میزنن(گور بابای این طیف گسترده ی بینهایت استعداد و توانایی های متفاوت) و صرفا برای خدمت به مردم(بله از راه دیگه نمیشه خدمت کرد ) میان تو این مسیر و جذابیت های وصف ناپذیر علم پزشکی(خوب شد اینیشتین و داروین نیستن بفهمن امروز علم به چی تعبیر میشه) دیگه حجت رو برای انتخاب مسیر تموم میکنه برا همه.البته خب واقعیت امر اینه که همه تقصیر ها گردن جوونا نیست و این فساد اول از همه عامدانه توسط مملکت داران هدایت میشه تا تو کوتاه مدت به اندک سودی برسن(چرا که دانشِ این رو ندارن مثل جهان اولی ها تو بلند مدت یه غلطی بکنن) و به جای این که دانش حل این مشکل رو کسب کنن میان حل کردن موضوع رو موکول میکنن به آینده.
      نکته کلیدی: شما علاقه واقعی خود را پیدا کنید و به سمت آن گام بردارید. یقینا میتوانید بهترین خانواده، زندگی، درآمد و رفاه را تجربه کنید.(شاید به قیمت رفتن از اینجا، اما بالاخره میشود)
      مثلا فرض میکنیم شما دوست داری هواشناس بشی. بعد با خودت میگی: " خودمو باید بکشم تا اینکه تهش برم تو اخبار بگم فردا هوا ابریه یا معتدل؟" عرض میکنم خدمتت که خیر! شما اگه عرضه جنابعالی رو تو این زمینه نشون بدی و از جون مایه بذاری میشی آخرش مثل کلاوس هسلمان که سال پیش نوبل فیزیک گرفت!( پیش بینی پذیری وضعیت آب و هوا رو بر اساس قوانین فیزیک بررسی میکرد.)
      یا مثلا میگی تاریخ بخونم چی؟ رشته های هنری چی؟ فلان بخونم چی؟
      من دیگه برات مثال نمیزنم
      میگم هیچی!
      تا زمانی که به دنبال پیدا کردن نمونه هستی به جایی نمیرسی(حتی تو اون رشته ی پزشکی که جنون وار عاشقشی!) پس این دندون لق رو بکن بنداز دور و یکبار برای همیشه با خودت بگو : اگه کسی تونسته فلان رشته رو بخونه و بیسار شغل رو داشته باشه و باهاش به جایی برسه، پس منم میتونم...اگه حتی یه نفرم نتونسته به جایی برسه، اون یه نفر منم! تمام
      پس چیشد؟ با توجه به استعداد، توانایی، مهارت و علایق شخصی میری سمت یه رشته ای...بعد از سرآمد شدن تو اون رشته تصمیم میگیری بمونی یا بری...کم دانشگاه نداریم تو دنیا که حاضرن شهریه نگیرن هیچ، پولم بدن که بیا برا ما بعنوان یه سرآمد رشته خودت فعالیت کن...پس با خودتون نگید اپلای کردن چیز غیرممکنیه برا من و باید تن بدم به دو سه تا رشته ی خاص...
      از حوصله خارجه که بخوام با یه ارتش مجنونِ علوم پزشکی به تنهایی بحث کنم(پس ریپلای نزنید که جواب داده نمیشود...حتی شما دوست عزیز!) ولی خب صرفا یه چند تا نشانه گذاشتم تا معدوووووووووووووووووووووو ووووووووووووود آدم هایی که قراره واقعا دنیا رو تکون بدن تو حیطه خودشون بخاطر یه چشم و هم چشمیِ بیخود زندگی خودشون رو به تباه نکشن...(در خانه اگر کس است، یک حرف بس است...)
      پ.ن: عذر خواهی بابت تند بودن برخی جملات...عادتم نیست ولی انقدر دیگه شور دروغ پراکنی ها در میاد آدم اصلا هاج و واج میمونه...
      امیدوارم این صنعت پزشک سازی تو ایران یه روز متوقف بشه و دیگه همه عین هم نباشه مسیرشون، در واقع مسیر موفقیت صرفا یه مسیر نباشه. اون روز رو میبینم...ولی احساس میکنم وقتی میرسه که خیلی دیره...

3. Top | #153
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      فقط منم که دوس دارم اون سرا رو بخیه بزنم و ببینم اون استخون ران چطوری درمان میشه؟؟🙄🙄

4. Top | #154
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      whatsapp-image-2018-07-28-12.49.48-720x480.jpeg
      2-figure1-1.pngبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2-Figure1-1.png
مشاهده: 77
حجم: 463.3 کیلو بایت

با اجازه تون منم اینا رو اضافه کنم

5. Top | #155
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب نمیدونم چی بگم!
      اولش تعجب کردم
      دررابطه با بعدشم صبر کنید تا کنکور بدم اگه رتبه مناسبشو اوردم راجبش فکر میکنم
      روزتون قشنگ

6. Top | #156
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یه سوال از بچه هایی که پزشکی میخونن دارم.از اول این صحنه ها براتون ناخوشایند بود ؟با گذشت زمان عادی نمیشه مگه؟

7. Top | #157
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      باید ببینید چند درصد مریض هایی که باهاشون سرو کار خواهید داشت در این شرایط وخیم هستن اینم به خیلی چیزا بستگی داره
      دانشجوی تخصص پوست با تخصص داخلی مریض هایی که میبینن هم از نظر تعداد هم شدت بیماری خیلی متفاوت هستن

8. Top | #158
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من از این چیزا ناراحت نمیشم ولی اگه کسی به دست من بمیره از این ناراحت میشم و فکر نکنم بتونم کنار بیام. البته علاقه من پزشکی نیست دندون دوست دارم

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 1011

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)