خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

تاثیر زمین شناسی تو کنکور

سلام به همه دوستان عزیز، من داشتم تاثیر زمین شناسی تو کنکور بررسی می کردم، بعضی ها که مگن تاثیر زمین تو رتبه کشوری و رتبه منطقه (البته تو رتبه زیر گروه رو نمیگن ها) خیلی زیاده، چون هیچ کس زمین نمیزنه، ولی به نظر من تاثیرش خیلی کمه، مثلا اگه کارنامه رتبه های برتر کنکور رو با هم مقایسه بکنیم، این کارنامه رتبه 3 کشوره که اکثر درصدهاش از رتبه 4 بیشتره و زمین شناسی رو هم 65 زده:

و این هم کارنامه رتبه 4 هست که اکثر درصدهاش از رتبه 3 کمتره و زمین رو هم 0 زده:

همون طور که میبینید، تفاوت درصدهاشون خیلی زیاده ولی رتبشون فقط 1 دونه فرق داره، با این حساب تقریبا میشه حساب کرد که زمین شناسی تو رتبه کشوری هم تاثیر زیادی نداره، نظر شما چیه؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تو زیرگروه 2 خیلی تاثیر داره :\

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amiredge نمایش پست ها
      تو زیرگروه 2 خیلی تاثیر داره :\
      درسته، من منظورم رتبه کشوریه، تاثیرش چقدره؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگر هدفتون پزشکی و دندان هست اصلا نزنید

اگر دارو میخواید باید بهش توجه کنید

تو رتبه کشوری تاثیر داره ولی رتبه کشوری بدرد شما نمیخوره

شما با رتبه سهمیه تون پذیرش میشین و کشوری ملاک سنجش نیست

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      همون طور که میبینید، تفاوت درصدهاشون خیلی زیاده ولی رتبشون فقط 1 دونه فرق داره، با این حساب تقریبا میشه حساب کرد که زمین شناسی تو رتبه کشوری هم تاثیر زیادی نداره، نظر شما چیه؟
      زمین شناسی دو جا خیلی تاثیر داره:
      اگه یه درصد تا حدود 20-30 درصد بزنین: برای رتبه های بالا مثلا بالای 2000 تاثیر خوبی داره
      اگه یه درصد بالا 60-80 بزنین برای رتبه های خیلی پایین خیلی خوب تاثیر داره

اما در مورد این مقایسه ای که شما کردین باید بگم این مقایسه هیچ ایده ای درباره ی تاثیر زمین نمیده! شما باید یکی دو رتبه بالا پایین تر رو هم با این دو تا مقایسه میکردین تا به تاثیرش پی ببرین. این مقایسه ی شما فقط اختلاف فاحش بین رتبه ی 2 و 3 رو نشون میده مثلا تراز ها اینطور باشه : رتبه اول :12500 /رتبه دوم:12400/ رتبه سوم: 12300/ رتبه چهارم 11700/ رتبه پنجم 11660 ...الیته من یکم اغراق کردم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من که میخوام برم داروسازی باید بهش حسابی توجه کنم

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      من امروز 2 تا کارنامه دیدم که می خوام نظر شما در مورد اون از لحاظ تاثیر زمین شناسی بدونم:

فایل پیوست 20063

فایل پیوست 20062

همون طور که می بینید، رتبه 4 اگه زمین رو در نظر نگیریم تو خیلی از درس ها از رتبه 5 عقبه و فقط میشه گفت یکمی جلوتره، و اگه زمین رو هم حساب کینم، رتبه 5 زمین رو 50 زده که تو کنکور امسال خیلی درصد بالاییه و باید تو جلو افتادن رتبه 5 خیلی تاثیر داشته باشه، ولی در عین حال میبینیم که تاثیر کمی داشته و رتبه 5 که تو بقیه دروس فقط کمی از رتبه 4 عقب بوده، با این درصد بالای زمین نتونسته از اون جلو بزنه، میخواستم نظر شما رو هم بدونم، تازه اگه موردی دارین که نشون میده تاثیر زمین زیاده، کارنامه ها رو بذارین تا ببینیم، خیلی ممنون.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      زمین شناسی به هیچ وجه تاثیر نداره خیالت راحت مخصوصا تو زیرگروه 1 حالا تو رتبه کشوری یه کمی تاثیر داره ولی در کل واسه بچه هایی که رتبه زیر 100 میخوان موثره

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستانی که داروسازی میخوان حتما حتما باید زمین رو مطالعه کنند...واجب تر از نون شب...اگه پزشکی و یا دندون میخواین وقتشو صرف زیست کنین...

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      درسته، من منظورم رتبه کشوریه، تاثیرش چقدره؟
      شما باید اول هدفتو مشخص کنی,بین زیرگروه های اول و دوم!اگه رشته های لیسانس هم میخواین که بحثش جداست...
      ضریب این درس در زیرگروه 1 صفره و در زیر گروه 2 برابر 1 که میشود ضریب 3 دروس عمومی!!!(تمامی ضریب دروس اختصاصی در 3 ضرب میشن,اطلاعات بیشتر:سایت کانون و ویکی پدیا)

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      تاثیر زمین فوق العاده زیاده تو زیر گروه 2...عاشقای داروسازی حتما بخونن..اونایم که میگن تاثیر نداره ایشالا 94 کارناممو میذارم اینجا با چشم تاثیرو میبینین..
      1 سوالی داشتم. کتاب زمین جامع مهروماه کفایت میکنه؟ اگه هرشب به اندازه 2 صفحه از آن را بخونم و تا کنکور مرور کنم به چند درصد دل خوش کنم؟ اصلا چه کتابی خوب هست؟ کتاب درسی هم لازم هست؟
      من از اين دنيا چي ميخوام دو تا صندلي چوبي
      که منو تو رو بشونن واسه گفتن خوبي
      من از اين دنيا چي ميخوام دو تا بال براي پرواز
      برم تا روز تولد برسم به فصله آغاز
      برم پيشه بچه هايي که يه لقمه نون ندارن
      که يک شب با يک دل سير چشاشونو هم بذارن
      بگم غصه ها سر اومد گريه بس که بهتر اومد

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      والا اینجوری که ما داریم میبینیم برای رتبه های زیر 100 هم تاثیر انچنانی نداشته....کارنامه هایی که دوستان گذاشتن همه رتبه های تک رقمی هستن و 2 نفر زمین و صفر زدن...به هر حال برای پزشکی و دندون اصلا مهم به نظر نمیاد

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شیوا75 نمایش پست ها
      1 سوالی داشتم. کتاب زمین جامع مهروماه کفایت میکنه؟ اگه هرشب به اندازه 2 صفحه از آن را بخونم و تا کنکور مرور کنم به چند درصد دل خوش کنم؟ اصلا چه کتابی خوب هست؟ کتاب درسی هم لازم هست؟
      بله کفایت میکنه...ولی کتاب درسی بهتره ...چون از شکل خیلی سوال میدن و کتاب رنگیه تو حافظه بهتر میمونه..شمااگه میخوای تا 30 40 بزنی لازم نیست کتاب به اون قطوری رو بخونی.یه لقمه مهروماه بگیر کانی و سنگها..خوب نوشته نکاتشم خوبه

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      بله کفایت میکنه...ولی کتاب درسی بهتره ...چون از شکل خیلی سوال میدم و کتاب رنگیه تو حافظه بهتر میمونه..شمااگه میخوای تا 30 40 بزنی لازم نیست کتاب به اون قطوری رو بخونی.یه لقمه مهروماه بگیر کانی و سنگها..خوب نوشته نکاتشم خوبه
      میخوام بالای 70 بزنم .
      من از اين دنيا چي ميخوام دو تا بال براي پرواز
      برم تا روز تولد برسم به فصله آغاز
      برم پيشه بچه هايي که يه لقمه نون ندارن
      که يک شب با يک دل سير چشاشونو هم بذارن
      بگم غصه ها سر اومد گريه بس که بهتر اومد

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شیوا75 نمایش پست ها
      میخوام بالای 70 بزنم .
      بالای 70 زمین خیلی سخته...یعنی زمین از دستت نباید بیفته..چون فوق العاده فراره..امسال رتبه 1 تجربی میخواست 100 بزنه ولی دید سوالا سخته زد 67 فک کنم..منظورم اینه که اگه این درصدو میخوای نباید دس کم بگیریش..جامع مهرومام خوبه ولی من از کتاب میخونم..شبی 2 صفحه م بخونی میرسی فقط دوره یادت نره

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها ، اگه میخواید به معجزه زمین شناسی در بالا بردن رتبه پی ببرید ، برید از سایت کانون کارنامه رتبه 2063 منطقه 2 رو ببینید ( البته اونی که پیام نور قبول شده ) ، ایشون درصد زمین شناسیش بالاترین در صد در کنکور 93 هست... واقعا این جاست که میگن تصاویر خودش گویاست!!!!!!
      ویرایش توسط shaahin : 24 دی 1393 در ساعت 22:54

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن