خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

سوال از زیست پیش فصل 9

سلام.میشه یکی یه تاپیک باز کنه هرکی سوال زیست داشت اونجا جواب بگیره؟
      من هرچی گشتم پیدا نکردم
      چند تا سوال داشتم از فصل 9 پیش
      ص 206 نوشته بسیاری از ویروس ها نظیر انفولانزا پوشش دارن
      ولی زیرنویس شکل نوشته بعضی از ویروس ها
      بالاخره کدومش درسته؟
      اگه بگن ساختار ویروس ها چه شکلیه باید بگیم پوشش دار و چند وجهی و مارپیچی؟یا چند وجهی و مارپیچی وکروی؟چون کنار انفولانزا ننوشته کروی نوشته پوشش دار
      من تا جایی که یادمه می گفتیم همه ی باکتری ها تقسیم 2تایی دارن.ولی توی بیشتر بدانیو ص 219 نوشته بیشتر باکتری ها تقسیم 2تایی دارن
      تو صفحه 212 نوشته کروموزوم باکتری ها dna حلقویه ولی یو کاریوت ها خطیه و پروتئین داره.میشه اینجوری برداشت کرد که مال باکتری ها پروتئین نداره؟
      آنقدر زمین خورده ام که بدانم
      برای برخاستن نه دستی از برون
      که همتی از درون لازم است
      حالا اما
      نمی خواهم برخیزم
      می خواهم اندکی بیاسایم
      فردا بر می خیزم
      وقتی که فهمیده باشم
      چرا زمین خورده ام

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سوال اولت میشه "بسیاری"...بسیاری از ویروس ها پوشش دارند.زیر شکل اشتباه نوشته..
      واسه سوال دومت باید بگم که معلومه شما کتابو قشنگ نمیخونی.توی ص 207 پاراگراف اول رو بخونی نوشته:"بیشتر ویروس ها به یکی از این دوش کل اند:مارپیچی یا چندوجهی
      دیگه میله مانند و کروی و این جور چیزا ویژگی ظاهرشونه نه ساختار
      سوال سومت هم جوری که من کتابو فهمیدم این بود که همه ی باکتری ها تقسیم دوتایی دارند...شما به بیشتر بدانید توجه نکنید
      سوال آخرت هم اشتباس.dna حلقوی هم دارای پروتئینه..مثلا در E.coli گروهی از پروتئین های متصل به DNA بنام پروتئین های Hu وجود داره كه مشابه هیستون در یوكاریوتها است.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط niloufar abi نمایش پست ها
      من هرچی گشتم پیدا نکردم
      بالاخره کدومش درسته؟
      اگه بگن ساختار ویروس ها چه شکلیه باید بگیم پوشش دار و چند وجهی و مارپیچی؟یا چند وجهی و مارپیچی وکروی؟چون کنار انفولانزا ننوشته کروی نوشته پوشش دار
      من تا جایی که یادمه می گفتیم همه ی باکتری ها تقسیم 2تایی دارن.ولی توی بیشتر بدانیو ص 219 نوشته بیشتر باکتری ها تقسیم 2تایی دارن
      تو صفحه 212 نوشته کروموزوم باکتری ها dna حلقویه ولی یو کاریوت ها خطیه و پروتئین داره.میشه اینجوری برداشت کرد که مال باکتری ها پروتئین نداره؟
      درود
      خب این یه تناقضه و هرکدوم که تو کنکور بیاد درسته...البته من از استاد کرامت هم شنیدم که طراحای کنکور تو سال های اخیر سراغ این تناقض ها نمیرن و واسه دانش آموزا مشکل ایجاد نمیکنن،البته میشه به یه دید دیگه هم به این قضیه نگاه کرد و قید بسیاری رو با اغلب متفاوت دونست و... که تو کنکور تا حالا به این تفاوت بهایی داده نشده(اگه خواستید اونم بگم ولی...)
      در ضمن ارجحیت با متنه...
      ویروس ها یا مارپیچی هستند یا چند وجهی یا کروی اما بیشتر آنها یا مارپیچی یا چند وجهی هستند....
      بیشتر بدانید ها که مبنای کنکور نیستن....
      نه،برداشتتون اشتباست...درسته که دی ان ای حلقوی هیستون نداره ولی میتونه پروتئین داشته باشه....در ضمن در فصل2 سال دوم میخونیم که در باکتری ها dna و پروتئین های همراه اون درون ناحیه نوکلئوئیدی قرار دارن...
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

ویرایش توسط pourya_blue : 04 مهر 1393 در ساعت 11:42

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_blue نمایش پست ها
      درود
      خب این یه تناقضه و هرکدوم که تو کنکور بیاد درسته...البته من از استاد کرامت هم شنیدم که طراحای کنکور تو سال های اخیر سراغ این تناقض ها نمیرن و واسه دانش آموزا مشکل ایجاد نمیکنن،البته میشه به یه دید دیگه هم به این قضیه نگاه کرد و قید بسیاری رو با اغلب متفاوت دونست و... که تو کنکور تا حالا به این تفاوت بهایی داده نشده(اگه خواستید اونم بگم ولی...)
      در ضمن ارجحیت با متنه...
      ویروس ها یا مارپیچی هستند یا چند وجهی یا کروی اما بیشتر آنها یا مارپیچی یا چند وجهی هستند....
      بیشتر بدانید ها که مبنای کنکور نیستن....
      نه،برداشتتون اشتباست...درسته که دی ان ای حلقوی هیستون نداره ولی میتونه پروتئین داشته باشه....

داداش منم اینارو گفتم با دلیل ولی بازم شما دارین اشتباه میکنین.همون آدرسی که دادمو بخونین.
      "بیشتر ویروس ها به یکی از این دوش کل اند:مارپیچی یا چندوجهی" کروی دیگه جز ساختار دیگه نیست.مثلا ادامه همین پاراگراف نوشته : ویروس چندوجهی ، مانند آدنوویروس وجوه متعددی دارد و
      کروی به نظر میرسد
      ....

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

داداش منم اینارو گفتم با دلیل ولی بازم شما دارین اشتباه میکنین.همون آدرسی که دادمو بخونین.
      "بیشتر ویروس ها به یکی از این دوش کل اند:مارپیچی یا چندوجهی" کروی دیگه جز ساختار دیگه نیست.مثلا ادامه همین پاراگراف نوشته : ویروس چندوجهی ، مانند آدنوویروس وجوه متعددی دارد و
      کروی به نظر میرسد
      ....
      [/quote]
      ویروس ها از نظر شکل کپسید سه دسته ان که یکی ازین دسته ها کروی بحساب میاد،مثل آنفلوانزا
      آدنو ویروس که اصلا چند وجهیه،
      اینا چیزایی بوده که من از بهترین اساتید یاد گرفتم و همیشه هم تو ذهنمه حالا من با شما بحثی ندارم اصلا متوجه نشدم که شما جواب دادید و الا من جواب نمیدادم...
      استارتر یه سوال پرسیدن و من و شما پاسخ دادیم...حالا مختارن هر کدوم ازین جواب ها رو بپذیرن...مبنای کنکور کتاب درسیه و نه هیچ منبع دیگه ای...
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون.لطف کردید
      ولی منم فکر می کنم کروی هم باشه چون توی زیر نویس شکل نوشته کروی و مارپیچی و چند وجهی
      ولی توی متن نوشته مارپیچی و چنو وجهی ببشتره.کروی کمتره
      یه سوال دیگه هم دارم
      این ص 212 نوشته گاهی بعضی از باکتری ها به هم می چسبن و ساختار رشته ای پدید میارن
      ص 213 نوشته تعداد بسیار اندکی ساختارهای رشته ای پدید میارن
      زیست قیداش خیلی مهمه این کتابم خیلی جاها تناقض داره

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون.لطف کردید
      ولی منم فکر می کنم کروی هم باشه چون توی زیر نویس شکل نوشته کروی و مارپیچی و چند وجهی
      ولی توی متن نوشته مارپیچی و چنو وجهی ببشتره.کروی کمتره
      یه سوال دیگه هم دارم
      این ص 212 نوشته گاهی بعضی از باکتری ها به هم می چسبن و ساختار رشته ای پدید میارن
      ص 213 نوشته تعداد بسیار اندکی ساختارهای رشته ای پدید میارن
      زیست قیداش خیلی مهمه این کتابم خیلی جاها تناقض داره
      باهاتون موافقم
      خب هر دو یکی هستن،بعضی همون تعداد بسیار اندکیه دیگه...
      اصولا کنکور زیست به 3 نوع قید یکسان نگاه میکنه گرچه در اساس غلطه این دید
      بعضی=برخی=تعداد اندکی.....
      بسیاری=اغلب=تعداد زیادی.....
      همه!
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من هرچی گشتم پیدا نکردم
      بالاخره کدومش درسته؟
      در مورد سوال اول اینو بگم که هر دو صحیحه من این موضوعو قبلا هم گفتم تنها جایی که بهش اشاره شده کتاب 8000 پیش 2 توجه شود بسیاری معادل بیشتر نیست و می تواند معادل بعضی و یا حتی اندکی باشذ فرض کنیم 1000000000 باکتری داریم فرض کن 100000 باسیلوس وجود داره آیا نمیشه گفت تعداد زیادی باکتری باسیل هستن؟ اما اگر به گونه نگاه کنیم می گوییم بعضی باکتری ها باسیل هستند اما بیشتر همیشه منظور با گونه است

در این صورت هیچ جای تعجبی وجود نداره که کتاب واژه های بسیاری و اندکی را یکی بگیرد

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط doctor Z نمایش پست ها
      در مورد سوال اول اینو بگم که هر دو صحیحه من این موضوعو قبلا هم گفتم تنها جایی که بهش اشاره شده کتاب 8000 پیش 2 توجه شود بسیاری معادل بیشتر نیست و می تواند معادل بعضی و یا حتی اندکی باشذ فرض کنیم 1000000000 باکتری داریم فرض کن 100000 باسیلوس وجود داره آیا نمیشه گفت تعداد زیادی باکتری باسیل هستن؟ اما اگر به گونه نگاه کنیم می گوییم بعضی باکتری ها باسیل هستند اما بیشتر همیشه منظور با گونه است

در این صورت هیچ جای تعجبی وجود نداره که کتاب واژه های بسیاری و اندکی را یکی بگیرد
      در مورد بسیاری حرف شما درسته اما تا بحال تو کنکور بسیاری معادل بیشتر و اغلب گرفته شده و من دو سه تا مصداقم در این مورد خرداد ماه امسال دیدم،
      به نظرم بهتره بسیاری رو معادل بیشتر و اغلب گرفت...گرچه باید معنای اصلیشم دونست...
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من یه سوال دیگه دام از فصل 10
      یه سول هست تو خیلی سبز پیش
      نوشته در کلامیدوموناس زیگوسپور و زیوسپور محصول کدام عمل هستند؟
      جوابش میشه لقاح_میتوز
      معلم ما گفته زیوسپور هم توی تولید مثل جنسی هم توی تولید مثل غیر جنسی تولید میشه.
      ولی توی پاسخ تشریحی خیلی سبز نوشته زیوسپور کلامیدوموناس توی تولید مثل غیر جنسی تولید میشه ولی کاهوی دریایی توی تولید مثل جنسی.
      الان ما باید چی در نظر بگیریم؟
      بعد توی کتاب خیلی سبز یه چیز دیگه هم نوشته
      نوشته زیوسپور کلامیدوموناس بلافاصله بعد از تشکیل 4 تا تاژک داره
      این تو کتاب هست؟
      یا منظورش همون شکل لقاح 2تا کلامیدوموناسه؟
      آنقدر زمین خورده ام که بدانم
      برای برخاستن نه دستی از برون
      که همتی از درون لازم است
      حالا اما
      نمی خواهم برخیزم
      می خواهم اندکی بیاسایم
      فردا بر می خیزم
      وقتی که فهمیده باشم
      چرا زمین خورده ام

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من یه سوال دیگه دام از فصل 10
      یه سول هست تو خیلی سبز پیش
      نوشته در کلامیدوموناس زیگوسپور و زیوسپور محصول کدام عمل هستند؟
      جوابش میشه لقاح_میتوز
      معلم ما گفته زیوسپور هم توی تولید مثل جنسی هم توی تولید مثل غیر جنسی تولید میشه.
      ولی توی پاسخ تشریحی خیلی سبز نوشته زیوسپور کلامیدوموناس توی تولید مثل غیر جنسی تولید میشه ولی کاهوی دریایی توی تولید مثل جنسی.
      الان ما باید چی در نظر بگیریم؟
      بعد توی کتاب خیلی سبز یه چیز دیگه هم نوشته
      نوشته زیوسپور کلامیدوموناس بلافاصله بعد از تشکیل 4 تا تاژک داره
      این تو کتاب هست؟
      یا منظورش همون شکل لقاح 2تا کلامیدوموناسه؟
      با توجه به شکل کتاب کاملا واضحه که
      زیگوسپور از لقاح2گامت بوجود میاد
      و زئوسپور هم از طریق میتوز

2014-10-19_141433.png

و بازم طبق همین چرخه زئوسپور فقط توی تولید مثل غیر جنسی بوجود میاد
      با توجه به متن کتاب که گفته کلامیدوموناس در محیط های نامساعد،مثلا هنگام تجمع مواد زاید در محیط ، تولید مثل جنسی رو ترجیح میدهد." میتونیم بگیم کلامیدوموناس میتواند در شرایط نامساعد تولید مثل غیر جنسی انجام بده که البته خودش ترجیح میده جنسی انجام بده ولی نمیشه گفت زئوسپور بازم بوجود میاد!

شکل کتاب هم باز معلومه که زئوسپور بعد از تشکیل2تا تاژک داره
      4تا کجا بود!!!!!!!!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن