خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چرا رشته های علوم پزشکی؟اول توضیحاتمو بخونید

رأی دهندگان
    182. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • به خاطر درامد احتمالی بالاتر نسبت به سایر رشته ها

73 40.11%
    • به خاطر کلاس و پرستیژ اجتماعیش

30 16.48%
    • به خاطر علاقم به علم پزشکی و تحقیقات دارویی

55 30.22%
    • نمیدونم ( نمیتونم انتخاب کنم)

6 3.30%
    • سایر دلایل ( غیر از دلایل فوق)

18 9.89%
    صفحه 2 از 12 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 176
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad^s نمایش پست ها
      آقا دیگه اینقد تو سر داروسازی نزنید! نسبت به زحمتش درآمدش عالیه

اینجوریام که فک میکنید نیس! خیلی داروساز تنبل و بی عرضه ای باشیدماهی 4-5 میلیونو دارید!

همین الانش چنتا شهر تو استان خودم سراغ دارم مسعول فنی میخان :ماهی 10 + خونه!

اما در کل درآمد رابطه کاملا مستقیم با تلاشتون داره!انتظار نداشته باشید کسی که دنبال درس و کار نیس

درآمد انچنانیم داشته باشه... خلاصه:

تلاش کنید نتیجشم ببینید!
      داروسازی رشته خوبیه.حداقلش اینه که نسبت به رشاه های دیگه موقعیت های شغلی و جذب بیشتری داره!
      هر رشته ای سختی های خودش رو هم داره!
      شمابا اکثر داروساز ها صحبت کنی علاوه بر اینکه شغلشوونو دوست دارن از غفلت و بی خبری مردم گله دارند مثل اینه خیلیا هنوز فکر میکنن داروسازی لیسانس و یکی از شاخه های شیمیه!

*looking for..
      **in niz bogzarad

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط esilovexp نمایش پست ها
      ببین دوست عزیز // اینه که شما میفرمایید یه نــــخود هم نمیشه !!
      میشه شما یه مورد از تلاشهای خودتونٌ بگین ؟
      دبیرستانکجا خوندین ؟ غیر انتفاعی مش حسنعلی ؟

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      میشه شما یه مورد از تلاشهای خودتونٌ بگین ؟
      دبیرستانکجا خوندین ؟ غیر انتفاعی مش حسنعلی ؟

الـــــــــــــــــــــــ ـهی !!

...................................

ناگفته ها را گفته ام، حالا پر از شنیدنم
      .................
      کمی انجمن بگردی یه چیزایی دستت میاد

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قطعا اینده شغلی و میزان درامد این 3تا رشته تاپه که همرو جذب میکنه...
      بالاخره ایران بهشت پزشکاست حالا از هر نوعش...

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      زمان ما انتخاب رشته بر اساس علاقه بود

اما الان تو این انجمن 90 درصد افراد واسه پول و این که بهشون بگن پزشک انتخاب رشته پزشکی میکنن

من ورودی های جدید زیادی میبینم که بعد یه مدت به خاطر سختی دروس رشته پزشکی ول کردن

.................................................. .........

دوستان لطفا رشته پزشکی صرف به این که پول یا پرستیژ باشه انتخاب نکنین

ازمون هاش خیلی سخت و درامدش بسیار کمه
      .................................................. ............

دریافتی حقوق 196000 تومان انترن با 10 - 12 کشیشک و 650000 تومان رزیدنت با 12 کشیک در ماه،
      .................................................. ....................................

از من نصیحت به عنوان یک دانشجوی پزشکی انتخاب رشته پزشکی به خاطر پول یا پز دادن به دیگران انتخاب نکنید

..............................................

6. Top | #21
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هر کی میگه فقط علاقه دروغ میگه! علاقه و تضمین اینده شغلی و درامد در کنار هم دیگه است

شما به فرض به زیست گیاهی علاقه دارید. حاضرید برید اون رشته رو بخونید؟ عمرا. چون اینده ای براش نیست. پس نگید فقط علاقه. علاقه در کنار کلاس بالا و در کنار درامد

همه اینا در کنار هم دیگه باعث شده انقدر پزشکی پرطرفدار باشه... هم کلاس و پرستیژ و هم علاقه و هم اینده شغلی.
      حالا برای بعضی ها اولویتشون یکم اینور اونور تره! من خودم به شخصه دوست دارم این رشته هارو در حد معمول ولی بیشتر از علاقم ایندش واسم مهم تره. هر چند نسبت به زحمتی که قبل کنکور و بعد کنکور و توی دانشگاه و توی تخصص میکشی پولی که ازش در میاد معادل اونا نیست ولی خب ... اون علاقه هم این وسط در کنار بقیه موارد لازمه که این انتخاب رو داشته باشی

7. Top | #22
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Prison Break نمایش پست ها
      هر کی میگه فقط علاقه دروغ میگه! علاقه و تضمین اینده شغلی و درامد در کنار هم دیگه است

شما به فرض به زیست گیاهی علاقه دارید. حاضرید برید اون رشته رو بخونید؟ عمرا. چون اینده ای براش نیست. پس نگید فقط علاقه. علاقه در کنار کلاس بالا و در کنار درامد

همه اینا در کنار هم دیگه باعث شده انقدر پزشکی پرطرفدار باشه... هم کلاس و پرستیژ و هم علاقه و هم اینده شغلی.
      حالا برای بعضی ها اولویتشون یکم اینور اونور تره! من خودم به شخصه دوست دارم این رشته هارو در حد معمول ولی بیشتر از علاقم ایندش واسم مهم تره. هر چند نسبت به زحمتی که قبل کنکور و بعد کنکور و توی دانشگاه و توی تخصص میکشی پولی که ازش در میاد معادل اونا نیست ولی خب ... اون علاقه هم این وسط در کنار بقیه موارد لازمه که این انتخاب رو داشته باشی
      نه دوست عزیز ، یه نفر میتونه صرفه علاقه بره سمت پزشکی و هیچ انگیزه مادی نداشته باشه ، دنبال کلاس و پرستیژ و این جور حرفا هم نباشه.
      مگه بچه هایی که مثلاً تو این کشور ما میرن رشته هنر عکاسی یا نقاشی یا ... میخونن فکر میکنی پرستیژ یا در امدی برای خودشون متصور میشن که این رشته ها رو انتخاب میکنند؟؟؟؟ نه ، عموماً 70 80 درصد این بچه ها فقط بخاطر علاقه هنر عکاسی یا نقاشیو انتخاب کردن و میدونن تو این کشور برای این جور رشته ها درامد چندانی نیست. پس جای تعجبی نداره اگر باشند افرادی که پزشکیو فقط به خاطر علاقشون انتخاب کنن . حالا که توش پول و پرستیژ هم هست خب چه بهتر ولی اگر نبود هم اینا بازم پزشکی میخوندن.

شما اگر زندگینامه افرادی مثل دکتر قریب یا دکتر شیخ رو بخونید اونوقت میبینی که بعضیا پزشکی خوندن به خاطر استعدادشون ، علاقشون ، و نشوندن لبخند سلامت رو لب یک بیمار و اصلاً دنبال به ثروت رسیدن نبودن.
      ولی تحت تاثیر وضعیت فرهنگی - اقتصادی جامعه ، انگیزه اغلب ماها الان پول شده و به امید رسیدن به ثروت اومدیم سراغ این رشته که چه بسا اخرشم برای ما هیچی از توش در نیاد.

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      نسبت به زحمتش هیچ نیست ! 2 ساال تو دبیرستان پدرت درمیاد 5 سال تو دانشگاه 2 سال هم تخصص
      تو یه دارو خونه معمولی چنتا دارو هست ؟ احتمالا بالای 1000 تا ! باید برای همهشون اسم علمی ، فرمول شیمیایی، اسم تجاری ، اسم تجاری سابق و تاثیر و عوارض و.... رو از حفظ باشی
      اره من کارخونه ای هم سراغ دارم که به یه داروساز 20-30 تومن هم میده اما همون دکتره هرجا میره میگه دکترم نه داروساز (از شر بی سوادایی که هیچی حالیشون نیس)[/quote]

نچ نچ! زحمت نسبت بخدمتی که ارائه میده! یه داروساز میشینه تو داروخونه . ولی یه جراح چی؟ یه دندون پزشک چی؟تا بحال رفتی دندون پزشکی؟ دیدی چقد زحمت میکشه؟ چه فشاری به مچ و شونش میاد؟ یا یه پزشک متخصص روزی 4-5 تا عمل میکنه تا درآمد آنچنانی دربیاره....اینا بکنار >سلامتی خود فرد چی؟یه پزشک ممکنه بدلیل رعایت نکردن نکات ایمنی جونشو از دست بده یا هزارتا عفونت و مریضی بگیره ...یا بالای 90% دندون پزشکا بعد 15-20 سال کار بدلیل مچ درد و شونه درد و ارتروز و واریس و ... میکشن کنار ...

ولی یه داروساز چی؟ کدوم شغل تو دنیا هست که با نشستن رو صندلی بهت بیش از 6-7 میلیون میدن؟؟

درباره زحمت قبل کنکورم : مگه فک کردی بقیه قبولیشون آسونه؟ یا فک کردی درسای دانشگاشون سادس؟ هرسه رشته تاپ تجربی درساشون سخته و اونقدا هم تفاوتشون نیس((شاید دندون کمی ساده تر باشه))....تازه اگه عاشق نباشی پزشکی از دارو هم سختتره....

درباره اون 1000 تا دارو هم .الان نسخه پیچا هم بلدنشون!اگه داروسازی 5سال درس بخونه و اینارا یادنگیره که باید فاتحشو خوند! درضمن بقیه هم همینن!تازه اون پزشک معالج بیچاره چقد سختی میکشه که 1000 تا مریضیو و علائمشو حفظه و واسشون دارو مینویسه...

طرز فکر و احترام مردم؟؟ بیخیال داداش....اینجا ایرانه! جایگاه کی سرجاشه که داروساز ها باشه؟؟ مهندسای بیچاره چی؟ چقد بهشون احترام میذارن؟

مگه فک کردی مردم به بقیه کاری ندران؟ یکی از آشناهامون دندون پزشکه.میگه واسه هرمریض 2 ساعت توضیح میدم که این دندون بهتره پر بشه ((یا مثلا عصب کشی!)) بعد مریض میگه بکشش! میگم: عزیزم اینکار به سوده خودته.حیف دندون طبیعیته!میگه : تو به فکر جیب خودتی! دنبال پول خودتی!کلا شما دندون پزشکا همینین... پول پرستین!

یا اصلا همین پزشکا: یه سر برو بیمارستان ببین با پزشکای عمومی و جوان چی میگن؟چطور برخورد میکنن؟ انگار طلب پدرشونو ازشون میخان! چندباری دیدم که بیمار از شدت درد و عصبانیت پزشکا مورد نوازشش قرار داده!

بقول دوستمون اعتبار و جایگاه هرکسو خودش تعیین میکنه! اگرم دنبال حرف مردمی تعداد صفرای حساب بانکیتو افزایش بده....
      مشاوره و برنامه ريزي كنكور
      راهنماي انتخاب رشته كنكور سراسري
      ویرایش توسط mohammad^s : 30 شهریور 1393 در ساعت 23:27

9. Top | #24
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janvaljan نمایش پست ها
      نه دوست عزیز ، یه نفر میتونه صرفه علاقه بره سمت پزشکی و هیچ انگیزه مادی نداشته باشه ، دنبال کلاس و پرستیژ و این جور حرفا هم نباشه.
      مگه بچه هایی که مثلاً تو این کشور ما میرن رشته هنر عکاسی یا نقاشی یا ... میخونن فکر میکنی پرستیژ یا در امدی برای خودشون متصور میشن که این رشته ها رو انتخاب میکنند؟؟؟؟ نه ، عموماً 70 80 درصد این بچه ها فقط بخاطر علاقه هنر عکاسی یا نقاشیو انتخاب کردن و میدونن تو این کشور برای این جور رشته ها درامد چندانی نیست. پس جای تعجبی نداره اگر باشند افرادی که پزشکیو فقط به خاطر علاقشون انتخاب کنن . حالا که توش پول و پرستیژ هم هست خب چه بهتر ولی اگر نبود هم اینا بازم پزشکی میخوندن.

شما اگر زندگینامه افرادی مثل دکتر قریب یا دکتر شیخ رو بخونید اونوقت میبینی که بعضیا پزشکی خوندن به خاطر استعدادشون ، علاقشون ، و نشوندن لبخند سلامت رو لب یک بیمار و اصلاً دنبال به ثروت رسیدن نبودن.
      ولی تحت تاثیر وضعیت فرهنگی - اقتصادی جامعه ، انگیزه اغلب ماها الان پول شده و به امید رسیدن به ثروت اومدیم سراغ این رشته که چه بسا اخرشم برای ما هیچی از توش در نیاد.
      استثنا که همیشه در جامعه هست و توی این شکی نیست... ولی از نظر من پرستیژ و درامد بالا طرف رو سوق میده که علاقش به پزشکی بیشتر شه و این رشته رو بخونه.
      کی گفته عکاسی و نقاشی و .. پول توشون نیست؟ در حد یه رشته معمولی هست.

توی ایران این همه داوطلب شرکت می کنن واسه پزشکی. یعنی همشون به خاطر علاقه میان؟ 99٪ خیر! نمیگم علاقه نیست اما علاقه در کنار اون دو مورد هست.
      پس چرا توی بعضی کشور ها پزشکی اصلا بدون ازمون و کنکور هست و انقدر هم خواهان نداره؟ درسته توی خارج هم پزشک ها باز درامد خوبی دارن اما انقدر فرق نیست بین طبقات جامعه و هر کسی واقعاً میره دنبال علاقش.
      اما تو مثلاً پزشکی دوست نداری و به مهندسی منابع طبیعی شیلات علاقه داری. ولی رتبه خوبی کسب کردی. آیا پزشکی رو ول می کنی بری اون رشته؟؟

تنها علاقه نیست... بلکه شاید علاقه اولویت اول برای خیلی ها باشه در کنار پرستیژ و درامد

10. Top | #25
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      توي همه كشور هاي دنيا پزشكا اختلاف فاحشي با بقيه رشته ها دارن(به طور ميانگين!)
      منتها اونجا هر كي تو هر رشته اي فقط تلاششو بكنه ميتونه راحت زندگيشو بكنه حالا يكم بالا و پايين
      دانشگاه هاي خارج بسيار يخت گيرتر از ايران هستن و دليل پيشرفتشونم همينه.همه جا پزشكي بيشترين در آمد رو داره منتها بقيه رشته ها در خارج بيشتر از ايران درامد دارن واسه همين اختلافشون به اندازه ابران نيست؟

بعد يه سوال ديگه؛تو كدوم كشور بدون كنكور و آزمون ميرن پزشكي؟؟

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad^s نمایش پست ها
      نسبت به زحمتش هیچ نیست ! 2 ساال تو دبیرستان پدرت درمیاد 5 سال تو دانشگاه 2 سال هم تخصص
      تو یه دارو خونه معمولی چنتا دارو هست ؟ احتمالا بالای 1000 تا ! باید برای همهشون اسم علمی ، فرمول شیمیایی، اسم تجاری ، اسم تجاری سابق و تاثیر و عوارض و.... رو از حفظ باشی
      اره من کارخونه ای هم سراغ دارم که به یه داروساز 20-30 تومن هم میده اما همون دکتره هرجا میره میگه دکترم نه داروساز (از شر بی سوادایی که هیچی حالیشون نیس)

نچ نچ! زحمت نسبت بخدمتی که ارائه میده! یه داروساز میشینه تو داروخونه . ولی یه جراح چی؟ یه دندون پزشک چی؟تا بحال رفتی دندون پزشکی؟ دیدی چقد زحمت میکشه؟ چه فشاری به مچ و شونش میاد؟ یا یه پزشک متخصص روزی 4-5 تا عمل میکنه تا درآمد آنچنانی دربیاره....اینا بکنار >سلامتی خود فرد چی؟یه پزشک ممکنه بدلیل رعایت نکردن نکات ایمنی جونشو از دست بده یا هزارتا عفونت و مریضی بگیره ...یا بالای 90% دندون پزشکا بعد 15-20 سال کار بدلیل مچ درد و شونه درد و ارتروز و واریس و ... میکشن کنار ...

ولی یه داروساز چی؟ کدوم شغل تو دنیا هست که با نشستن رو صندلی بهت بیش از 6-7 میلیون میدن؟؟

درباره زحمت قبل کنکورم : مگه فک کردی بقیه قبولیشون آسونه؟ یا فک کردی درسای دانشگاشون سادس؟ هرسه رشته تاپ تجربی درساشون سخته و اونقدا هم تفاوتشون نیس((شاید دندون کمی ساده تر باشه))....تازه اگه عاشق نباشی پزشکی از دارو هم سختتره....

درباره اون 1000 تا دارو هم .الان نسخه پیچا هم بلدنشون!اگه داروسازی 5سال درس بخونه و اینارا یادنگیره که باید فاتحشو خوند! درضمن بقیه هم همینن!تازه اون پزشک معالج بیچاره چقد سختی میکشه که 1000 تا مریضیو و علائمشو حفظه و واسشون دارو مینویسه...

طرز فکر و احترام مردم؟؟ بیخیال داداش....اینجا ایرانه! جایگاه کی سرجاشه که داروساز ها باشه؟؟ مهندسای بیچاره چی؟ چقد بهشون احترام میذارن؟

مگه فک کردی مردم به بقیه کاری ندران؟ یکی از آشناهامون دندون پزشکه.میگه واسه هرمریض 2 ساعت توضیح میدم که این دندون بهتره پر بشه ((یا مثلا عصب کشی!)) بعد مریض میگه بکشش! میگم: عزیزم اینکار به سوده خودته.حیف دندون طبیعیته!میگه : تو به فکر جیب خودتی! دنبال پول خودتی!کلا شما دندون پزشکا همینین... پول پرستین!

یا اصلا همین پزشکا: یه سر برو بیمارستان ببین با پزشکای عمومی و جوان چی میگن؟چطور برخورد میکنن؟ انگار طلب پدرشونو ازشون میخان! چندباری دیدم که بیمار از شدت درد و عصبانیت پزشکا مورد نوازشش قرار داده!

بقول دوستمون اعتبار و جایگاه هرکسو خودش تعیین میکنه! اگرم دنبال حرف مردمی تعداد صفرای حساب بانکیتو افزایش بده....
      [/quote]
      محمد جان؟
      عزیزم؟
      چشاتو در بیارم که اینقدر به رشته ی ما بی احترامی کردی؟!
      خوب رفتی رو منبر ها،دو سه بار گفتی 5 سال 5 سال!!!
      داروسازی 12 ترمه که با احتساب علوم پایه و درس های سختش(حجم بالای حفظیات و عملیات و ....) و گیر های پایان نامه،هرگز 5 ساله نمیشه!
      اگه اطلاع نداری خب چرا جو میدی؟!
      اگه داری هم خب داری مغرضانه حرف میزنی،
      الان همه چیز این سه رشته مشخصه،
      یه آدم عاقل فکر میکنه و با در نظر گرفتن مزایا و معایب رشته ها و بر اساس علاقش رشته مد نظرشو انتخاب میکنه،
      بعد اون هم هر نارضایتی که متحمل بشه تقصیر خودش بوده و انتخابش....
      همه اینایی که گفتی(البته بخش درستشو) باید در نظر گرفت و بعد رشته رو انتخاب کرد نه بر اساس حرف مردم و ......
      این مدت هر کی به من رسیده میگه به سلامتی،
      بعدش برو ارشدتو بگیر بعدم دکترا،رشته خوبیه!
      ولی من از اول به همه چیزش فکر کردم،به اینکه بگن دکتر نیستی ،و .......
      حتی تا اینجا پیش رفتم که تو تقویم رسمی کشور روز پزشک داریم ولی واسه داروسازا روز داروسازی داریم نه روز داروساز!!!
      ولی فقط بخاطر علاقم از اول مسیرم واسه دارو خوندم تا بعد چند سال بهش رسیدم!وقتی الان میدونی با نشستن رو صندلی میتونی ماهی به قول تو بیش از 6-7 میلیون درآری،و پزشکی و دندون کارشون خیلی سخت تره،خب دارو رو انتخاب کن!
      اگه علاقه هم نداری برو دندون یا پزشکی و با شرایطش کنار بیا!
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

12. Top | #27
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Prison Break نمایش پست ها
      استثنا که همیشه در جامعه هست و توی این شکی نیست... ولی از نظر من پرستیژ و درامد بالا طرف رو سوق میده که علاقش به پزشکی بیشتر شه و این رشته رو بخونه.
      کی گفته عکاسی و نقاشی و .. پول توشون نیست؟ در حد یه رشته معمولی هست.

توی ایران این همه داوطلب شرکت می کنن واسه پزشکی. یعنی همشون به خاطر علاقه میان؟ 99٪ خیر! نمیگم علاقه نیست اما علاقه در کنار اون دو مورد هست.
      پس چرا توی بعضی کشور ها پزشکی اصلا بدون ازمون و کنکور هست و انقدر هم خواهان نداره؟ درسته توی خارج هم پزشک ها باز درامد خوبی دارن اما انقدر فرق نیست بین طبقات جامعه و هر کسی واقعاً میره دنبال علاقش.
      اما تو مثلاً پزشکی دوست نداری و به مهندسی منابع طبیعی شیلات علاقه داری. ولی رتبه خوبی کسب کردی. آیا پزشکی رو ول می کنی بری اون رشته؟؟

تنها علاقه نیست... بلکه شاید علاقه اولویت اول برای خیلی ها باشه در کنار پرستیژ و درامد
      نه اولاً دوست گلم به نظر شما یه کسی که عکاسی تو کشور ما خونده چقدر در امد میتونه داشته باشه؟ حتی اگرم دارمدش بالا باشه ، همون قدرم باید هزینه کنه. خب اگر درامدش بالا بود بچه ها میرفتن سراغ این رشته دیگه ، چرا همه بیام سر ودست بشکنیم برا دکتر مهندس شدن. تو رشته های هنری افراد با درامد بالا هم هست اما تعدادشون واقعاً کمه . این جور رشته ها بیشتر انتخابش به دلیل کشش دل طرفه و علاقش بوده.

در مورد رشته های پزشکی هم ، حرف شما تا حدود زیادی درسته ولی کنکور 93 اشتباه نکنم ، کلاً 522000 نفر شرکت کننده تجربی داشته. حالا میگیم 95 درصد این افراد مهمترین انگیزشون پول یا کلاس اجتماعی یا هر دو تاش بوده.
      خب اون 5 درصد دیگه ، میشن 26100 نفر..... یعنی 26100 نفر مهمترین دلیل انتخابشون علاقشون بوده و به رشته ی دیگری علاقه نداشتن. به نظرت 26000 نفر کمه؟؟؟؟ تازه من گفتم فقط 5 درصد. ضمن این که اصولاً اونایی که انگیزشون ، علاقشون بوده احتمال قبولیشون تو کنکور به مراتب بیشتر از بچه هایی که با انگیزه های مالی میخان پزشک بشن.

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من بیشتر هدفم خدمت به مردم مناطق محروم هست وگرنه ادم مگه چقدر پول میخاد برای یه زندگی معمولی

14. Top | #29
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janvaljan نمایش پست ها
      نه اولاً دوست گلم به نظر شما یه کسی که عکاسی تو کشور ما خونده چقدر در امد میتونه داشته باشه؟ حتی اگرم دارمدش بالا باشه ، همون قدرم باید هزینه کنه. خب اگر درامدش بالا بود بچه ها میرفتن سراغ این رشته دیگه ، چرا همه بیام سر ودست بشکنیم برا دکتر مهندس شدن. تو رشته های هنری افراد با درامد بالا هم هست اما تعدادشون واقعاً کمه . این جور رشته ها بیشتر انتخابش به دلیل کشش دل طرفه و علاقش بوده.

در مورد رشته های پزشکی هم ، حرف شما تا حدود زیادی درسته ولی کنکور 93 اشتباه نکنم ، کلاً 522000 نفر شرکت کننده تجربی داشته. حالا میگیم 95 درصد این افراد مهمترین انگیزشون پول یا کلاس اجتماعی یا هر دو تاش بوده.
      خب اون 5 درصد دیگه ، میشن 26100 نفر..... یعنی 26100 نفر مهمترین دلیل انتخابشون علاقشون بوده و به رشته ی دیگری علاقه نداشتن. به نظرت 26000 نفر کمه؟؟؟؟ تازه من گفتم فقط 5 درصد. ضمن این که اصولاً اونایی که انگیزشون ، علاقشون بوده احتمال قبولیشون تو کنکور به مراتب بیشتر از بچه هایی که با انگیزه های مالی میخان پزشک بشن.
      من یه سوال از شما دارم. شما به فرض زیست گیاهی رو بیشتر از زیست جانوری دوست داری. آیا شما حاضری علاقت رو به درامد بفروشی و بری این رشته رو بخونی؟ جوابت خیره و میری پزشکی میخونی. هم به خاطر علاقه هم به خاطر درامد. پس این فقط علاقه نیست و بحث درامد توی هر رشته ای هست. شاید علاقه اولویت داشته باشه اما بحث های دیگه هم همیشه هست

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      100% موقعیت اجتماعی و البته علاقه
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

صفحه 2 از 12 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن