خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

هنوز نمیدونم باید چجوری زیست رو بخونم!!!!!!

سلام دوستان.
      من امسال میرم سوم ولی

آخه دبیر اول و دومم اصلا دبیر خوبی نبود شاید باور نکنید ولی از در کلاس که وارد میشد مینشست رو صندلی حتی یه کلمه هم واسمون توضیح نمیداد

فقط سوال میداد ولی سوال چه فایده ای داره!!!

منم مینشستم سوالاشو میخوندم در صورتی که چیز زیادی ازشون متوجه نمیشدم هر چی هم به مدیر گفتیم عوضش کنه فایده نداشت.

و این شد که من تو درس زیست گیر دارم یعنی نمیدونم چجوری باید بخونمش

دوستای گلم ازتون خواهش میکنم کمکم کنید

واقعا نمیدونم چیکار کنم به کمکتون احتیاج دارم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      زیست خوندن سخت نیست که کتاب درسی کامل بخون تست بزن بعد دوباره کتابو بخون چون بعد تست متوجه میشی کجای کتاب مهمه در ضمن شما تازه داری میری سوم جا داری حالا واسه ازمون و خطا

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کتاب درسی رو با دقت بخون.هیچ چیز رو نباید نادیده بگیری تو زیست.قید هایی مثل بیشتر و اغلب و همه و ممکن است و......همه رو با دقت بخون.شکلا رو هم با دقت بررسی کن.بعدشم نگران نباشه من سال سومم هم نمیدونستم چجوری بخونم!!!

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Razieh77 نمایش پست ها
      سلام دوستان.
      من امسال میرم سوم ولی

آخه دبیر اول و دومم اصلا دبیر خوبی نبود شاید باور نکنید ولی از در کلاس که وارد میشد مینشست رو صندلی حتی یه کلمه هم واسمون توضیح نمیداد

فقط سوال میداد ولی سوال چه فایده ای داره!!!

منم مینشستم سوالاشو میخوندم در صورتی که چیز زیادی ازشون متوجه نمیشدم هر چی هم به مدیر گفتیم عوضش کنه فایده نداشت.

و این شد که من تو درس زیست گیر دارم یعنی نمیدونم چجوری باید بخونمش

دوستای گلم ازتون خواهش میکنم کمکم کنید

واقعا نمیدونم چیکار کنم به کمکتون احتیاج دارم
      فکر اینکه معلمت بده و نسبت به این درس علاقه نشون بدی و از خودت دورش کنی نباش با یه فکر مثبت بهش نگاه کن و همینطور که دوستان گفتند در زیست تنها منبع اصلی کتاب درسیت هستش !
      روش خوندن هم ابتدا روزنامه وار بخون . بعد عمقی تر بر روی کلمه به کلمه . قید و شکل و فعالیت کتا تسلط پیدا کن و در کنارش هم تست بزن تا بفهمی کجا های کتاب مهم اند و ازشون نکته برداری حاشیه نویسی کن ! در اخر هر فصل هم تست ترکیبی حل کن تا بفهمی چجوری باید ترکیبی بخونی . در کل زیاد نگران نباش به خصوص اگه امسال میری سال سوم تمام تمرکزت رو بزار رو کتاب های درسی و بالا بردن معدل .
      اگه یه روز تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده ، تا فقط خودت باشی و خودش !

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      زیست هم مثل ریاضی و شیمی و درس های دیگه باید تحلیل بشن، حفظ کردنش اشتباه محضه فقط تحلیل لازمه
      شما وقتی اوربیتال یاد میگری یا تراز ها را رسم میکنی اول باید درکش کنی تا یاد بگیری
      سقوط آزاد را باید درک کنی باید تجسم کنی تا بتونی حل کنی
      زیست هم همینطوره، کتاب را بخون (مخصوصا الان که وقت داری و فرصت زیادی داری تا کنکورت) و دونه دونه جمله هاش را برای خودت تحلیل کن
      مثلا؛ در کمبود اکسیژن کلیه و کبد با ترشح هورمون اریتروپوییتین خون سازی را بیشتر میکنن، این جمله را باید تحلیل کنی، یعنی بگی خوب اکسیژن چه ربطی به خون سازی داره => یعنی هموگلوبین بیشتر میخواد
      یا بزاقت قشنگ درک کنی که چه چیزهایی توشه، چه کاری میکنه و به چه درد میخوره
      بفهمی آمینو اسید چیه و کی میشه پروتئین
      دقیقا همونطور که یک مسئله ریاضی را تحلیل میکنی تا حل شه، زیست هم باید تحلیل شه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن