خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات

Unhappy نظر شما در مورد رشته روانشناسي

دوستان سلام

راستش من امسال پرستاري آزاد ميخواستم كه با اين اوضاع ترازها ، و وضعيت دانشگاه هاي سراسري كه مسلما روي آزاد هم تاثير خواهند گذاشت براي تكميل ظرفيت زير 0 درصد اميد دارم!!!

اين هم دسته گل تاثير مستقيم معدل آقاي توكلي ..... سال ديگه هم بمونم همين آشه و همين كاسه .....
      پس تصميم گرفتم همين الآن برم روانشناسي بدون كنكور و قال قضيه رو بكنم ......

و واسه اين از تمامي دوستان تقاضاي كمك دارم ! لطفا اگر امكانش هست راهنماييم كنيد در رابطه با اين رشته .....

ارزشش رو داره؟آينده شغلي و بازار كار؟و در چه مقطعي امكان كار پيدا كردن بيشتره؟كلا شرايط كليش رو ميخواستم بدونم و اينكه بقيه عزيزان چه نظري دارند ...

خيلي ممنون

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

عجب هااا

مارو باش با چه اميدي عضو شديم و تاپيك زديم ....

گفتيم الآن از زمين و آسمون راهنمايي ميريزه .......

يعني خداوكيلي ينفر نيست جواب مارو بده ؟؟!

آدم گره از مشكلات ديگران باز كنه خيلي صواب داره بخدا . . . !

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط winter son نمایش پست ها
      دوستان سلام

راستش من امسال پرستاري آزاد ميخواستم كه با اين اوضاع ترازها ، و وضعيت دانشگاه هاي سراسري كه مسلما روي آزاد هم تاثير خواهند گذاشت براي تكميل ظرفيت زير 0 درصد اميد دارم!!!

اين هم دسته گل تاثير مستقيم معدل آقاي توكلي ..... سال ديگه هم بمونم همين آشه و همين كاسه .....
      پس تصميم گرفتم همين الآن برم روانشناسي بدون كنكور و قال قضيه رو بكنم ......

و واسه اين از تمامي دوستان تقاضاي كمك دارم ! لطفا اگر امكانش هست راهنماييم كنيد در رابطه با اين رشته .....

ارزشش رو داره؟آينده شغلي و بازار كار؟و در چه مقطعي امكان كار پيدا كردن بيشتره؟كلا شرايط كليش رو ميخواستم بدونم و اينكه بقيه عزيزان چه نظري دارند ...

خيلي ممنون
      سلام

روانشناسی رشته خوبیه ..... شما در آینده می تونین در مراکز مشاوره فعالیت کنین و حتی خودتون مطب داشته باشین

در حال حاضر و با توجه به تعداد زیاد فارغ التحصیلان این رشته شما حداقل باید فوق لیسانس داشته باشین که اگه بخواین یک فرد متخصص در رشتتون باشین حتما مدرک دکتری هم لازمه

ضمنا تو این رشته مهم تر از درس خوندن کار بلد بودن و ارتباط صحیحه که شما می تونین ضمن تحصیلتون از کارگاه ها و همچنین صحبت های روانشناسان استفاده کنین تا به یک فرد

با تجربه تبدیل بشین

شما اگه این رشته رو انتخاب کردین در دوران دانشگاهتون خوب درس بخونین تا بتونین ارشد رو در یک دانشگاه معتبر قبول بشین

بازم سوالی داشتین در خدمتتون هستم

ویرایش توسط پویا دقتی : 21 شهریور 1393 در ساعت 04:28

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1392 نمایش پست ها
      سلام

روانشناسی رشته خوبیه ..... شما در آینده می تونین در مراکز مشاوره فعالیت کنین و حتی خودتون مطب داشته باشین

در حال حاضر و با توجه به تعداد زیاد فارق التحصیلان این رشته شما حداقل باید فوق لیسانس داشته باشین که اگه بخواین یک فرد متخصص در رشتتون باشین حتما مدرک دکتری هم لازمه

ضمنا تو این رشته مهم تر از درس خوندن کار بلد بودن و ارتباط صحیحه که شما می تونین ضمن تحصیلتون از کارگاه ها و همچنین صحبت های روانشناسان استفاده کنین تا به یک فرد

با تجربه تبدیل بشین

شما اگه این رشته رو انتخاب کردین در دوران دانشگاهتون خوب درس بخونین تا بتونین ارشد رو در یک دانشگاه معتبر قبول بشین

خيلي خيلي ممنون از پاسختون ....
      من سوالم اينه كه حتي اگر دفتر كار باز بكنم ، مردم به اون درك صحيح رسيدند كه بخوان پيش روانشناس برند و شماوره بشند؟احساس ميكنم كه مردم زياد به اون درجه از فرهنگ نرسيدند كه روانشناس برند و ميترسم كه n سال درس بخونم و آخرش هم هيچي به هيچي

و سوال بعدي اينكه :
      ميدونيد شرايط تاسيس دفتر كار روانشناسي رو؟يكجا خوندم كه حداقل بايد كارشناسي ارشد داشته باشي + 5 سال سابقه فعاليت مفيد بعد از فارغ التحصيلي ارشد تا مجوز تاسيس دفتر كار مشاوره بدند !!!
      يعني بايك حساب سر انگشتي ميشه:
      4سال كارشناسي
      +
      2سال ارشد
      +
      5 سال فعاليت مفيد

=
      11 سال (!!!) درس خوندن و فعاليت (يعني اندازه يه متخصص مغز و اعصاب پزشكي!) بايد آدم داشته باشه تا بتونه دفتر مشاوره باز كنه...
      ميخواستم بدونم اينها درسته يا نه و كلا شرايط ورود به بازار كار بعد از فارغ التحصيلي ارشد چيه ؟ ممنون

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      خيلي خيلي ممنون از پاسختون ....
      من سوالم اينه كه حتي اگر دفتر كار باز بكنم ، مردم به اون درك صحيح رسيدند كه بخوان پيش روانشناس برند و شماوره بشند؟احساس ميكنم كه مردم زياد به اون درجه از فرهنگ نرسيدند كه روانشناس برند و ميترسم كه n سال درس بخونم و آخرش هم هيچي به هيچي

و سوال بعدي اينكه :
      ميدونيد شرايط تاسيس دفتر كار روانشناسي رو؟يكجا خوندم كه حداقل بايد كارشناسي ارشد داشته باشي + 5 سال سابقه فعاليت مفيد بعد از فارغ التحصيلي ارشد تا مجوز تاسيس دفتر كار مشاوره بدند !!!
      يعني بايك حساب سر انگشتي ميشه:
      4سال كارشناسي
      +
      2سال ارشد
      +
      5 سال فعاليت مفيد

=
      11 سال (!!!) درس خوندن و فعاليت (يعني اندازه يه متخصص مغز و اعصاب پزشكي!) بايد آدم داشته باشه تا بتونه دفتر مشاوره باز كنه...
      ميخواستم بدونم اينها درسته يا نه و كلا شرايط ورود به بازار كار بعد از فارغ التحصيلي ارشد چيه ؟ ممنون

حداقل در شهر های نسبتا بزرگ می دونم مردم مراجعه می کنن و روانشناسای خوب در کنار روانپزشکا فعالیت می کنند و اگه بتونین فرد کارامدی بشین حتما درامد خوبی هم خواهید داشت

حقیقتش این 5 سالو الان دارم از شما می شنوم ..... اگه اجازه بدین از یه روانشناس هم می پرسم و پاسختون رو میدم ..... چون تا اونجایی که من میدونم برای مطب زدن باید مدرک

کارشناسی ارشد به علاوه گواهی شرکت در تعدادی کارگاه رو باید داشته باشین

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات

حداقل در شهر های نسبتا بزرگ می دونم مردم مراجعه می کنن و روانشناسای خوب در کنار روانپزشکا فعالیت می کنند و اگه بتونین فرد کارامدی بشین حتما درامد خوبی هم خواهید داشت

حقیقتش این 5 سالو الان دارم از شما می شنوم ..... اگه اجازه بدین از یه روانشناس هم می پرسم و پاسختون رو میدم ..... چون تا اونجایی که من میدونم برای مطب زدن باید مدرک

کارشناسی ارشد به علاوه گواهی شرکت در تعدادی کارگاه رو باید داشته باشین
      باز هم تشكر بابت پاسختون

اگر از روانشناس بپرسيد و راهنماييم بكنيد كه خيلي ممنونتون ميشم

من ميگم شايد اون 5 سال منظورش همين كارگاه ها باشه ...
      اگر بخوايد لينكش رو هم براتون پ.خ ميكنم . البته اگر براي مني كه تازه عضو شدم محدوديت ارسال پ.خ نباشه

و هم اينكه اين كارگاه ها چجوري هستن؟هر كسي ميتونه شركت كنه؟كلا ماهيتشون چيه؟

واقعا معذرت معذرت معذرت كه اين همه سوال ميپرسم . بايد قبل از انتخاب رشته به ديد واضحي از رشته برسم و مطئن باشيد كمك كردن ديگران هم خيلي ثواب داره

خيلي ممنون

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      رشته خوب و جذابیه وبازار کار هم الان باید تو هر خانواده یک مشاوره داشته باشن که مطمئنا چند سال دیگه هم این طرح تنظیم میشه اگه علاقه داری برو

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مخصوصا واسه کنکوووووور

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1995 نمایش پست ها
      رشته خوب و جذابیه وبازار کار هم الان باید تو هر خانواده یک مشاوره داشته باشن که مطمئنا چند سال دیگه هم این طرح تنظیم میشه اگه علاقه داری برو
      خيلي ممنون از راهنماييتون . ولي اون تيكه «باید تو هر خانواده یک مشاوره داشته باشن» يجور كنايه بود ديگه ؟! مشكل ما هم اينه كه اين رشته اشباع شده ! بعد هم داخل خونواده مشاور داشتن به كسي نون نميدن . من ميخوام فردا از گشنگي نميرم ....... !

نقل قول نوشته اصلی توسط mina123 نمایش پست ها
      مخصوصا واسه کنکوووووور
      ببخشيد چي واسه كنكور؟؟!!دقيقا متوجه نشدم !!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      باز هم تشكر بابت پاسختون

اگر از روانشناس بپرسيد و راهنماييم بكنيد كه خيلي ممنونتون ميشم

من ميگم شايد اون 5 سال منظورش همين كارگاه ها باشه ...
      اگر بخوايد لينكش رو هم براتون پ.خ ميكنم . البته اگر براي مني كه تازه عضو شدم محدوديت ارسال پ.خ نباشه

و هم اينكه اين كارگاه ها چجوري هستن؟هر كسي ميتونه شركت كنه؟كلا ماهيتشون چيه؟

واقعا معذرت معذرت معذرت كه اين همه سوال ميپرسم . بايد قبل از انتخاب رشته به ديد واضحي از رشته برسم و مطئن باشيد كمك كردن ديگران هم خيلي ثواب داره

خيلي ممنون
      سلام

از ایشون پرسیدم ....... پاسخ دادن برای مطب زدن شما اول باید مدرک کارشناسی ارشد رو بگیرین و بعد در 750 ساعت کارگاه شرکت کنین

که این 750 ساعت رو میشه در 7 ماه گذروند و بعدش هم بنا به شرایط ممکنه آزمونی از شما بگیرن ( البته گفتن آزمونش سادس ) و بعد مجوز مطب رو بهتون میدن

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام

از ایشون پرسیدم ....... پاسخ دادن برای مطب زدن شما اول باید مدرک کارشناسی ارشد رو بگیرین و بعد در 750 ساعت کارگاه شرکت کنین

که این 750 ساعت رو میشه در 7 ماه گذروند و بعدش هم بنا به شرایط ممکنه آزمونی از شما بگیرن ( البته گفتن آزمونش سادس ) و بعد مجوز مطب رو بهتون میدن

خيلي خيلي ممنون از راهنمايي هاتون
      انشالله خدا هر كاري كه درسته رو جلو پامون پذاره......

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خيلي ممنون از راهنماييتون . ولي اون تيكه «باید تو هر خانواده یک مشاوره داشته باشن» يجور كنايه بود ديگه ؟! مشكل ما هم اينه كه اين رشته اشباع شده ! بعد هم داخل خونواده مشاور داشتن به كسي نون نميدن . من ميخوام فردا از گشنگي نميرم ....... !

ببخشيد چي واسه كنكور؟؟!!دقيقا متوجه نشدم !!
      خیر اشتباه برداشت کردین شما مشاور خانواده از طرف دولتاستخدام میشین و ماهیانه حقوق دریافت میکنید البته اگر این طرح اجرا شود.
      ____
      من فکر کنم باید رشته روانشناسی بالینی رو بزنین برای مطب زدن...و تحقیقاتی که کردم باید دکتری هم داشته باشین...

12. Top | #12
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منظور دوستمون از کنکور مشاور کنکور بود .... که البته الان با هر مدرکی و در هر جایی مشاور کنکور هستن ...

اما در مورد خود رشته روانشناسی : والا من خودم خیلی دوسش دارم کلا چون کارایی که بعدا میکنی فقط ارتباط با مردم هسش !!! اما خب اگه تاپ باشی تو رشتت که صد در صد کار برات هست و گر نه ...

کارگاهم بعضی جاها تو همون مدت زمان تحصیل میگذرونن اگه اشتباه نکنم !!! ولی خب احتمالا بعد ارشدم باید ادامه داد ...
      هرجا که هستید و هر چه که هستید بخاطر آن است که خودتان خواسته اید!!!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      خیر اشتباه برداشت کردین شما مشاور خانواده از طرف دولتاستخدام میشین و ماهیانه حقوق دریافت میکنید البته اگر این طرح اجرا شود.
      ____
      من فکر کنم باید رشته روانشناسی بالینی رو بزنین برای مطب زدن...و تحقیقاتی که کردم باید دکتری هم داشته باشین...
      خيلي خيلي ممنون از بابت راهنماييتون
      پس فقط روانشناسي باليني؟روانشناسي هاي ديگه به كار نميان؟روانشناسي باليني الآن بدون كنكور هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad.7 نمایش پست ها
      منظور دوستمون از کنکور مشاور کنکور بود .... که البته الان با هر مدرکی و در هر جایی مشاور کنکور هستن ...

اما در مورد خود رشته روانشناسی : والا من خودم خیلی دوسش دارم کلا چون کارایی که بعدا میکنی فقط ارتباط با مردم هسش !!! اما خب اگه تاپ باشی تو رشتت که صد در صد کار برات هست و گر نه ...

کارگاهم بعضی جاها تو همون مدت زمان تحصیل میگذرونن اگه اشتباه نکنم !!! ولی خب احتمالا بعد ارشدم باید ادامه داد ...
      از شما هم خيلي خيلي سپاسگذارم
      مشاور كنكور بصورت آزاد منظورتونه يا مشاورين شاغل بكار در مدارس آموزش و پرورش؟آموزش و پرورش استخدام مشاور انجام نميده يا اين هم از طريق دانشگاه هاي فرهنگيان فقط بورسيه هاشو جذب ميكنه؟
      تشكر

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خيلي خيلي ممنون از بابت راهنماييتون
      پس فقط روانشناسي باليني؟روانشناسي هاي ديگه به كار نميان؟روانشناسي باليني الآن بدون كنكور هست؟
      بله دختر عموی بنده روانشناسی بالینی آزاد میخونن بدون کنکور هم مطمئنا رفتن
      در خصوص این رشته هم اینو بگم فقط چند خط از کتاباشو خوندم و فکر کردم دیدگاهم از زندگی عوض شده
      واقعا درسهای شیرینی داره..امیدوارم موفق بشین
      احساس میکنم شما دوراهی انتخاب بین روانشناسی و رشته ی دیگه هستین؟
      نگرانیتونم برای آینده بازار کاره؟
      اگه این هست بگم هر رشته ای خوب بخونی و توکلت به خدا باشه تو اون رشته موفقی شک نکن

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      در خصوص این رشته هم اینو بگم فقط چند خط از کتاباشو خوندم و فکر کردم دیدگاهم از زندگی عوض شده
      اگه این هست بگم هر رشته ای خوب بخونی و توکلت به خدا باشه تو اون رشته موفقی شک نکن
      خيلي ممنون از لطفتون
      آره.همونطور كه گفتم من پرستاري ميخواستم كه با اين قوانين جديد دچار مرگ فلسفي (!) شدم ! يعني هنگ كردم فجيع . . . ! و پرستاري نياوردم ديگه...اميدي هم به تكميل ظرفيتش ندارم
      دقيقا نگرانيم براي بازار كاره ... كلا ديدگاهم نميدونم چرا نسبت به رشته هاي بدون كنكور منفيه كه بازار كارشون اشباعه و ....

خيلي ممنون از لطفتون
      آره.همونطور كه گفتم من پرستاري ميخواستم كه با اين قوانين جديد دچار مرگ فلسفي (!) شدم ! يعني هنگ كردم فجيع . . . ! و پرستاري نياوردم ديگه...اميدي هم به تكميل ظرفيتش ندارم
      دقيقا نگرانيم براي بازار كاره ... كلا ديدگاهم نميدونم چرا نسبت به رشته هاي بدون كنكور منفيه كه بازار كارشون اشباعه و ....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن