خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

من ریاضی هستم میخوام برم تجربی چقدر طول میکشه؟

سلام
      1.اگه من یخوام دیپلم تجربی بگیرم چقدر طول میکشه ؟
      2.ایا با دیپلم ریاضی میتونم برم تجربی امتهان بدم ؟ و معدل کتبیم توی کنکور تاثیر داده میشه ؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      من خودمم‌تغییر رشته ای هست
      اولا تاریخ امتحانش گذشته برای تغییر رشته چون هم زیست و زیست۱ رو امتحان گرفتن تموم شد(البته میتونی کنکور تجربی بدی و با من هیچ فرقی نداری)
      ثانیا تمام نمرات تاثیر داره به جز زیست که اونو صفر رد میکنن(حالا چه
      امتحان نهایی رو 20 بگیری یا 10)حالا باید 75% باشه زیستت ولی‌خب اومدن ایندفعه گفتن برا تغییر رشته ای ها توی زیر گروه۱(یعنی همون‌پزشکی و دندونپزشکی و...)درصد تاثیر‌سوابق تحصیلی به جای 25% شده 18/1% پس یعنی الان شما 18/1% زیست رو از‌دست دادید و کلا کنکورتون 81/9 % هست(یعنی تمام سوالا زیست شناسی رو که بزنید میشه 81/9%)

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خب شما میتونید دی ماه برید امتحان نهایی تجربی بدید و تو اصلاحیه ی اسفند ثبت نام کنکورتون رو عوض کنید
      تالار کاملا تخصصی شیمی (المپیاد و کنکور)
      http://iroch.ir

iroch.ir/forum

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi نمایش پست ها
      خب شما میتونید دی ماه برید امتحان نهایی تجربی بدید و تو اصلاحیه ی اسفند ثبت نام کنکورتون رو عوض کنید
      ایشون اصلا نیازی ندارن دی امتحان بدن و تازه اصلا نمیتونن هم امتحان بدن
      ایشون میتونن کنکور‌تجربی شرکت کنن(توجه کنید هر شخصی با هر‌نوع دیپلمی میتونه تو هر نوع کنکوری شرکت کنه)

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      میدونم
      من خودم با دیپلم ریاضی کنکور تجربی دادم
      اگر میخوای هر 25 درصد رو بگیری باید دی امتحان تجربی بدی وگرنه 18.2 درصد تاثیر میدن

iroch.ir/forum

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      میدونم
      اگر میخوای هر 25 درصد رو بگیری باید دی امتحان تجربی بدی وگرنه 18.2 درصد تاثیر میدن
      نه دوست عزیز ایشون چه امتحان بدن زیستو چه نه درصد زیستو ندارن وامتحان شهریور‌ماه فقط و فقط مجوز ورود به رشته ی تجربی و نشستن سر کلاس تجربی هست...همین و بس!

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      باید زودتر تصمیم میگرفتی و شهریور میرفتی امتحان میدادی

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .SoRoUsH. نمایش پست ها
      نه دوست عزیز ایشون چه امتحان بدن زیستو چه نه درصد زیستو ندارن وامتحان شهریور‌ماه فقط و فقط مجوز ورود به رشته ی تجربی و نشستن سر کلاس تجربی هست...همین و بس!
      دوست عزیز من خودم همینکا رو کردم!
      رشتم ریاضی بود و کنکور تجربی
      وقتی یه چیز میگم از قوانین دقیق اطلاع دارم چون خودم همین شرایطو داشتم

iroch.ir/forum

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز من خودم همینکا رو کردم!
      رشتم ریاضی بود و کنکور تجربی
      وقتی یه چیز میگم از قوانین دقیق اطلاع دارم چون خودم همین شرایطو داشتم
      دوست عزیز ؛من همین شهریور اینکارو کردم و الان توی جریانم و کامل اطلاع دارم از چیزی که میگم

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز ؛من همین شهریور اینکارو کردم و الان توی جریانم و کامل اطلاع دارم از چیزی که میگم
      منم میگم هم شهریور میشه هم دی !!!!

iroch.ir/forum

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      منم میگم هم شهریور میشه هم دی !!!!
      حالا که اصرار دارید من دیگه کل کل نمیکنم!! ولی هرکی میخواد مطمین بشه یا از هسته ی مشاوره اموزش پرورش بپرسه یا بره سایت سازمان سنجش یه قسمت داره راجب نحوه ی محاسبه تاثیر معدل‌چندتا فایل pdf هستن کامل توی یکیشون راجب تغییر رشته ای ها نوشته!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان دعوا نداره
      با همین دیپلم ریاضیت شرکت کن مشکلی نیست فقط 2تا تفاوت
      1)تاثیر معدل 18.2 در زیرگروه یک(شامل پزشکی و دندون)
      2)به جای درس زیست برای دیپلمه های ریاضی حسابان رو در نظر میگیرن(اینو خیلی مطمئن نیستم چون از مشاورها پرسیدم نه از خود سنجش ولی اینکه بگیم صفر رد میکنن نمره زیست رو خیلی غیر منطقی هستش و اینکه حسابان رو در نظر میگیرن منطقی هست چون حسابان معادل زیست در رشته ریاضی هستش)

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آخرش بین جواب آقای سروش و محمدی موندم . ولی یک چیزای دست گیرم شد
      حالا اگه بخوام دی امتهان تجربی بدم . بزرگسالان باید ثبت نام کنم برم کلاس ؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      دوستان عزیز چرا وقتی اطلاع ندارید صحبت میکنید

همونجور که خانم محمدی گفتن میشه دی امتحان داد ولی طی شرایطی خاص

در ضمن به هیچ عنوان نمره ی حسابان به جای نمره ی زیست قرار داده نمیشه

سال چهارم رو تجربی بخونی یا ریاضی فرقی نداره مهم دیپلومته

درس زیست به هیچ عنوان 0 نمیشه بلکه تماما کنکور درصدش رو مشخص میکنه به این ترتیب که تاثیر کنکور در درس زیست و زمین به جای 75 درصد 100 درصد میشه

تاثیر 18 درصدی هم بخاطر همونه چون تا حالا زیست و زمین امتحان ندادی نمره نداری تو اون درسا و همش توی کنکور مشخص میشه

بازم پیشنهاد میدم این صفحه رو بخونید تا کاملا قانع شید

پاسخ سوال(عمومی- شماره 8): نحوه محاسبه معدل ، درصورت تغییر رشته - مشاور : نشریه مرکز مشاوره موسسه فرهنگی دانش ، ویژه اولیا و مربیان

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

میدونم
      نمرات تغییر رشته فقط مجوزی برای ورود به رشته ی تجربی هستن و هیچ تاثیری در کنکور نداره!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط masood02 نمایش پست ها
      سلام
      1.اگه من یخوام دیپلم تجربی بگیرم چقدر طول میکشه ؟
      2.ایا با دیپلم ریاضی میتونم برم تجربی امتهان بدم ؟ و معدل کتبیم توی کنکور تاثیر داده میشه ؟

در صورت شرکت در کنکور با دیپلم غیر مرتبط با نوع گروه آموزشی (مثال شرکت در گروه تجربی با دیپلم ریاضی) تاثیر سوابق تحصیلی به صورت درس به درس، کمتر از حد تعیین شده( در کنکور۹۳ – ۲۵% ) خواهد بود. یعنی مثلا در زیر گروه یک ۱۸/۲ % سوابق تحصیلی شما به صورت درس به درس محاسبه خواهد شد و ۸۱/۸ % آزمون کنکور خواهدبود. پس در مورد تغیررشته ای ها(دیپلم غیرمرتبط با گروه آزمایشی کنکور)اگر سهم نمره ای از سوابق تحصیلی کم بشود، به سهم آزمون کنکور اضافه می شود. طبق جدول شماره۵ تاثیر سوابق تحصیلی ، برای نمره ریاضی دیپلم تجربی ، نمره حسابان دیپلم ریاضی جایگزین خواهدشد. چون درس فیزیک در هر دورشته تجربی و ریاضی( بااختلاف کمی یعنی در فصل ۱)وجود دارد نمره قیزیک تفاوتی نمی کند. و برای درس زیست هم، سهم سوابق تحصیلی آن به سهم کنکور تجربی اضافه می شود. به همین علت است که سوابق تحصیلی برای دیپلم غیر مرتبط کمتر از حد مشخص شده است. چون رشته یاضی درس زیست نداشته است.

نقل قول نوشته اصلی توسط mhkh1368 نمایش پست ها
      دوستان دعوا نداره
      با همین دیپلم ریاضیت شرکت کن مشکلی نیست فقط 2تا تفاوت
      1)تاثیر معدل 18.2 در زیرگروه یک(شامل پزشکی و دندون)
      2)به جای درس زیست برای دیپلمه های ریاضی حسابان رو در نظر میگیرن(اینو خیلی مطمئن نیستم چون از مشاورها پرسیدم نه از خود سنجش ولی اینکه بگیم صفر رد میکنن نمره زیست رو خیلی غیر منطقی هستش و اینکه حسابان رو در نظر میگیرن منطقی هست چون حسابان معادل زیست در رشته ریاضی هستش)
      مطمئن باشید اشتباهه
      نمره ی حسابان به جای درس ریاضی تجربی قرار داده میشه نه زیست!!!
      زیست برای تغییر رشته ای ها فقط کنکور

سلام
      من خودمم‌تغییر رشته ای هست
      اولا تاریخ امتحانش گذشته برای تغییر رشته چون هم زیست و زیست۱ رو امتحان گرفتن تموم شد(البته میتونی کنکور تجربی بدی و با من هیچ فرقی نداری)
      ثانیا تمام نمرات تاثیر داره به جز زیست که اونو صفر رد میکنن(حالا چه
      امتحان نهایی رو 20 بگیری یا 10)حالا باید 75% باشه زیستت ولی‌خب اومدن ایندفعه گفتن برا تغییر رشته ای ها توی زیر گروه۱(یعنی همون‌پزشکی و دندونپزشکی و...)درصد تاثیر‌سوابق تحصیلی به جای 25% شده 18/1% پس یعنی الان شما 18/1% زیست رو از‌دست دادید و کلا کنکورتون 81/9 % هست(یعنی تمام سوالا زیست شناسی رو که بزنید میشه 81/9%)
      آخه رو چه حساب میگی 0 رد میکنن
      به هیچ عنوان اینجوری نیست
      به جای این که زیست رو 0 رد کنن ضریب کنکور رو توی زیت 100 میکنن یعنی زیست فقط میشه کنکور
      اصلا به این نکته نوجه کن که چرا کردنش 18 درصد
      به خاطر همینه دیگه!!

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehran sp نمایش پست ها
      دوستان عزیز چرا وقتی اطلاع ندارید صحبت میکنید

همونجور که خانم محمدی گفتن میشه دی امتحان داد ولی طی شرایطی خاص

در ضمن به هیچ عنوان نمره ی حسابان به جای نمره ی زیست قرار داده نمیشه

سال چهارم رو تجربی بخونی یا ریاضی فرقی نداره مهم دیپلومته

درس زیست به هیچ عنوان 0 نمیشه بلکه تماما کنکور درصدش رو مشخص میکنه به این ترتیب که تاثیر کنکور در درس زیست و زمین به جای 75 درصد 100 درصد میشه

تاثیر 18 درصدی هم بخاطر همونه چون تا حالا زیست و زمین امتحان ندادی نمره نداری تو اون درسا و همش توی کنکور مشخص میشه

بازم پیشنهاد میدم این صفحه رو بخونید تا کاملا قانع شید

پاسخ سوال(عمومی- شماره 8): نحوه محاسبه معدل ، درصورت تغییر رشته - مشاور : نشریه مرکز مشاوره موسسه فرهنگی دانش ، ویژه اولیا و مربیان

نمرات تغییر رشته فقط مجوزی برای ورود به رشته ی تجربی هستن و هیچ تاثیری در کنکور نداره!!!

در صورت شرکت در کنکور با دیپلم غیر مرتبط با نوع گروه آموزشی (مثال شرکت در گروه تجربی با دیپلم ریاضی) تاثیر سوابق تحصیلی به صورت درس به درس، کمتر از حد تعیین شده( در کنکور۹۳ – ۲۵% ) خواهد بود. یعنی مثلا در زیر گروه یک ۱۸/۲ % سوابق تحصیلی شما به صورت درس به درس محاسبه خواهد شد و ۸۱/۸ % آزمون کنکور خواهدبود. پس در مورد تغیررشته ای ها(دیپلم غیرمرتبط با گروه آزمایشی کنکور)اگر سهم نمره ای از سوابق تحصیلی کم بشود، به سهم آزمون کنکور اضافه می شود. طبق جدول شماره۵ تاثیر سوابق تحصیلی ، برای نمره ریاضی دیپلم تجربی ، نمره حسابان دیپلم ریاضی جایگزین خواهدشد. چون درس فیزیک در هر دورشته تجربی و ریاضی( بااختلاف کمی یعنی در فصل ۱)وجود دارد نمره قیزیک تفاوتی نمی کند. و برای درس زیست هم، سهم سوابق تحصیلی آن به سهم کنکور تجربی اضافه می شود. به همین علت است که سوابق تحصیلی برای دیپلم غیر مرتبط کمتر از حد مشخص شده است. چون رشته یاضی درس زیست نداشته است.

مطمئن باشید اشتباهه
      نمره ی حسابان به جای درس ریاضی تجربی قرار داده میشه نه زیست!!!
      زیست برای تغییر رشته ای ها فقط کنکور

آخه رو چه حساب میگی 0 رد میکنن
      به هیچ عنوان اینجوری نیست
      به جای این که زیست رو 0 رد کنن ضریب کنکور رو توی زیت 100 میکنن یعنی زیست فقط میشه کنکور
      اصلا به این نکته نوجه کن که چرا کردنش 18 درصد
      به خاطر همینه دیگه!!
      عزیز من اینکارو کردن که صفر‌که‌نسب میدن زیست دیگه خیلی تغییر‌رشته ای ها ضرر نکن
      من به شما پیشنهاد میکنم از بخش هسته ی مشاوره. ی. اموزش و‌پرورش
      منطقشون یا‌ یه مشاور خوب بپرسن...همین
      اینم بگم محاله بتونید دی امتحان‌داده بشه و این موضوع از اینکه الان روزه مطمین تر هستم...باز راجب این زمینه هم بپرسید از اموزش پرورش
      تا مشخص بشه

راستی اون لینک قدیمیه...شما‌برید به همون لینک صفحه ی اصلیش
      شماره داده برا مشاوره ازش بپرسید‌ ببیند همون مشاور هم همینو‌میگه
      دوستانداین یه چیز مشخص شدس و نمیدونم چرا شما اطلاع ندارید از این!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن