خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

اطلاعاتی راجب مهندسی متالورژی صنعتی

سلام
      کسی راجب این رشته اطلاعی داره؟بازار کار داره؟یا بخونم تغییر رشته بدم؟
      لطفا مطالب سایت دیگه را نگذارید اگه خودتون اطلاعی دارید بگید

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله داره اینجا رو ببینید :
      جذب نیروی انسانی در شرکت ملی نفت ایران
      لیست مهندسین مورد نیاز برای شرکت ملی نفت رو نوشته که مهندسی متالوژی صنعتی هم جزوشه
      جز اون هم تمام صنایع فولاد نیاز به مهندس مواد دارن
      و البته اگر بخواهید میتونید وارد کارهای تحقیقاتی هم بشید (چون دکتراش رو میشه نانو خوند)
      البته در صورتی براتون کار وجود داره که :
      فارغ التحصیل دانشگاه معتبر + معدل خوب باشید

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      منظور از دانشگاه معتبر فقط تهرانه یا کلا صنعتی ها جز معتبر ها هستند؟
      من تو نت داشتم تحقیق می کردم کلا کارخونه های کشتی سازی هواپیما سازی ماشین سازی لوازم خونگی سازی هم نوشته بود کار هست درسته؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meh ran نمایش پست ها
      منظور از دانشگاه معتبر فقط تهرانه یا کلا صنعتی ها جز معتبر ها هستند؟
      من تو نت داشتم تحقیق می کردم کلا کارخونه های کشتی سازی هواپیما سازی ماشین سازی لوازم خونگی سازی هم نوشته بود کار هست درسته؟
      دانشگاه معتبر منظورم دانشگاه های تیپ a بود همین صنعتی بابل که قبول شدین جزو دانشگاه های تیپ a هست پس خیالتون از دانشگاه راحت باشه
      بله ببینید هر صنعتی که با فولاد و فلز کار داشته باشه نیاز به مهندس متالوژی داره برای مثال تو صنعت ماشین سازی یک مهندس متالوژی باید بگرده آلیاژی رو پیدا کنه که در عین استحکام سبک هم باشه همین طور تو صنعت هواپیما سازی یا الان با استفاده از متالوژی پودر قطعات بسیار دقیق و ظریف هواپیما , ماشین , کشتی و ... میسازن در ضمن جزو مهندسی هاییه که همواره در حال پیشرفت هست

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ممنون فقط تو این رشته کدوم درس بیشتره ریاضی؟فیزیک؟عمومی؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بالاباش:up

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببین دوست من این رشته یکی از رشته های پایه ای در صنایع محسوب میشه. در واقع دلیل بالاتر بودن تکنولوژی بسیاری کشورها شیوه های عمل آوری متریال ها و بالاخص آلیاژ های فلزهای مختلف هست. ساده بهت بگم مثلا اگر فولاد رو تا دمای مشخصی سرد کنی و بعد تا یک دمای مشخص دیگه گرم کنی سختیش چند برابر میشه. اما اطلاعات دقیق این دماها و ترکیبات فلزی دست هر کسی نیست. در علم متلورژی مطالعه میکنی تاثیر شرایط محیطی بر روی فلز های مختلف، تغییر تنسایل و سختی فلزهای مختلف تحت عملیات حرارتی، اثر افزایش درصد کربن و یا یک عنصر فلزی دیگه در کاربری فلزات. این مرجع پیچ و مهره رو چک کن، تنسایلهاش ، سختی سنجی، تاثیر شرایط محیطی و هر آنچه به متالورژی بستکی داره. اگه برات جالب بود برو بخون. در کل همه جای دنیا خواهان داره و بسیار رشته کاربردی و جذابیه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن