خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Post آیا خنک کننده های لپ تاپ واقعا مفید هستند یا خیر ؟

در بخش سخت افزار میخواهیم به تمام سوالهای شما در حد توان و اطلاعاتی که داریم توسط تیم فنی شرکت پاسخ بدهیم . یکی از سوالهای مطرح شده در مورد خرید کول پد یا خنک کننده های نوت بوک می باشد و کاربران میخواهند بدانند که آیا این لوازم جانبی که برای لپ تاپ از طرف فروشنده ها توصیه می شود کاربردی می باشد یا خیر ؟ قبل از خرید کول پد برای لپ تاپتان باید به یکسری نکات دقت داشته باشید و کمی در مورد اطلاعات فنی و کاربرد این محصول اطلاعات کسب کنید . در این مقاله آموزشی به سوال این کاربر پاسخ داده و یکسری از موارد و نکاتی که قبل از خرید بد نیست بدانید را معرفی میکنم . پاسخ به این سوال بله می باشد . این محصول دارای ارزش بسیار بالایی می باشد که تا با مشکل مواجه نشوید ارزش آن برای شما مشخص نمی شود .
      لپ تاپ ها بدلیل قرارگیری بر روی زمین و فرش معمولا پرز و گردوخاک را بعد از یک مدت خاص به داخل خود هدایت می کنند که این موضوع باعث ایجاد سرو صدای فن و گرم شدن پردازنده می شود . تنها راهی که وجود دارد تا این مشکل برای نوت بوک شما پیش نیاید خنک کننده یا همان کول پد می باشد . وظیفه اصلی این وسیله ، خنک کردن سخت افزار لپ تاپ که در زیر آن قرار گرفته است ، می باشد ولی بدلیل فاصله ای که بین نوت بوک و زمین ایجاد می کند به عنوان فیلتر هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد . انتخاب کول پد برای لپ تاب بر خلاف دید همگانی اصلا آسان نیست .
      1. اول ، با توجه به سایز لپ تاپ ، خنک کننده خریداری کنید . به هیچ وجه اگر لپ تاپ شما 15.6 اینچ می باشد خنک کننده 17 اینچ خریداری نکنید . بدلیل اینکه هر اینچ حدود 2.5 سانت می باشد که از کناره های لپ تاپ شما به بیرون زده و هنگام جابجایی هم ممکن است با مشکل مواجه شوید .
      2. قبل از خرید خنک کننده ، نیاز پورت USB بر روی آن را بررسی کنید تا بعد از خرید با مشکلی مواجه نشوید .
      3. تعداد فن های خنک کننده را در نظر بگیرید . معمولا تمام Cooling Pad ها دارای 1 یا 2 فن کوچک با بزرگ می باشند که سرعت آنها بسته به شرکت تولید کننده می تواند متفاوت باشد .
      4. خنک کننده باید دارای وزن متناسب با حمل کننده داشته باشد که موجب خستگی در طولانی مدت نشود ، پس اگر جزو کاربرانی هستید که خنک کننده خود را دائم جابجا می کنید از کول پدهای اسپیکر دار استفاده نکنید زیرا وزن آنها نسبت به بقیه خنک کننده ها بیشتر می باشد .
      5. موردی که بسیار مهم است ، دقت به طراحی و امکانات خنک کننده می باشد به عنوان مثال کول پد های بزرگ برای حمل زیاد مناسب نیستند ، نکته حائز اهمیت دیگر این می باشد که اغلب خریداران به این نکته دقت نمی کنند که هنگام استفاده از کول پد یکی از پورت های USB آنها اشغال شده و امکان دارد به آن پورت نیاز داشته باشد پس بهترین کار خرید کول پدی با هاب USB می باشد . گزینه دیگر خرید بهینه است ، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که خرید بهینه چیست ؟ به عنوان مثال شما می خواهید لوازم جانبی نوت بوک تهیه کنید که قطعا اسپیکر و ماوس جز اولین خریدها خواهد بود ، پس بهترین کار خرید خنک کننده هایی می باشد که حاوی اسپیکر هستند اما به شرطی که نخواهید زیاد خنک کننده را جابجا کنید .

آیا خنک کننده های نوت بوک واقعا مفید می باشند یا خیر ؟

"When the going gets tough, the tough get going."

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من تازه چند وقته که فهمیدم چقدر وجودش مهمه
      من الان لب تاپم بعد از اینکه 1 ساعت کار می کنه داغ میشه و بعدش خاموش میشه

به نظر شما مشکلش از کجاست؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinf1 نمایش پست ها

اصلا دیگه بیشتر از نیم ساعت روشنش نکن و سعی کن تمیزش کنی ! البته اگر بلدی و همچنین اگر گارانتی داره بهتره ببری نمایندگی و اگر هم گارانتی نداره ! نگاه من خودم میتونم بشینم و کلی چیز بگم ولی بهت پیشنهاد میکنم به لینک های زیر سر بزنی چون منم بیشتر از اینا بلد نیستم
      علت گرم شدن لپ تاپ

چگونه جلوی داغ شدن لپ تاپ را بگیریم؟

خنک کردن لپ تاپ به این چند روش

چگونه جلوی داغ شدن لپ تاپ را بگیریم | Golfcard

+ اگر سوالی بود حتما بپرسید

"When the going gets tough, the tough get going."

ویرایش توسط Mehran93071 : 19 شهریور 1393 در ساعت 00:55

4. Top | #4
      sh2
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات

دوست عزیز من دقیقا همین مشکلو داشتم میتونم بگم احتمال 90 درصد همون مشکل منو داری... ببین توی لپ تاپ یه ماده ی ژله ماننده که خنک کننده ی اصلیه مثل گاز یخچالای قدیمی که در اثر استفاده های سنگین اون ماده تموم میشه و این بلا سر لپ تاپ میاد باید ببری نمایندگی یا تعمیرگاهی که واقعا کارشو بلده لوله ی خالی تو لپتاپو با لوله ی پر عوض میکنن مشکل حل میشه درضمن مشکل جدی هم هست بهتره سریع رسیدگی شه خرجشم در حد صد تومن اینا

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تاثیر گذار هست اما بگی صد در صد *** بشه نه

بعد واسه لپ تاپ لنوو برنامه مدیریت انرژی نصب کنین یک کم هم باعث خنکی لپ تاپ میشه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabarezaie93 نمایش پست ها
      تاثیر گذار هست اما بگی صد در صد *** بشه نه

بعد واسه لپ تاپ لنوو برنامه مدیریت انرژی نصب کنین یک کم هم باعث خنکی لپ تاپ میشه
      البته گرمای لپ تاپای لنوو اغلب بخاطر جنس آلمینیومی بدنشونه! وگرنه داخلش گرم نمیشه زیاد!
      فرگشت!

یا رب عزت به سگان دادی و نعمت به خران _____________ نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

معاشرت بر دانایی می افزاید , اما تنهایی مکتب نبوغ است .

"گیبون"

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

داره میســــــــــــــــــــــ ـوزه

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      چند وقت پیش یکی این مسیله گذاشته بودید

یکی زیر مطلبش نوشته بود بزارش تو کلمن اب یخ

یعنی ما ایرانی ها نابغه ایم ها

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن