خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام بخش ریاضی سخت تر است؟؟

رأی دهندگان
    106. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • هندسه

64 60.38%
    • آنالیز ترکیبی

16 15.09%
    • مثلثات

24 22.64%
    • جبر و احتمال

6 5.66%
    • دیفرانسیل

8 7.55%
    • گسسته

18 16.98%
    • هندسه تحلیلی

9 8.49%
    نظرسنجی با انتخاب چندگانه
    صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 80
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      واسه من دیفرانسیل سخت تر بود ... شاید بخاطر اینکه در طول ترم زیاد نخوندم نزدیک امتحان خیلی اذیت شدم
      گسسته و تحلیلی و احتمال و ... خیلی شیرینن و دوسشون دارم
      فقط مشتق و تابع و مثلثات و آمار و هندسه1و2 رو زیاد دوس نداشتم...

ولی ریاضی خیلی خوبه ها

ویرایش توسط _NiLoOfAr_ : 26 آذر 1394 در ساعت 14:57

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _NiLoOfAr_ نمایش پست ها
      واسه من دیفرانسیل سخت تر بود ... شاید بخاطر اینکه در طول ترم زیاد نخوندم نزدیک امتحان خیلی اذیت شدم
      گسسته و تحلیلی و احتمال و ... خیلی شیرینن و دوسشون دارم
      فقط مشتق و تابع و مثلثات و آمار و هندسه1و2 رو زیاد دوس نداشتم...

ولی ریاضی خیلی خوبه ها
      هنوسه؟!!!!!!!! نگووووووو. هندسه وحشتناکه. تصورش رو هم نمیشه کرد هندسه چقطر گستردس و چقدر شیرینه. نمیشه هندسه رو شیرین ندید وقتی همه جا دید گستره ای بهت میده... وقتی هندسه رو ی ابزار قدرتمند در تحلیل کرده باشی.

باور نکردنیه حیطه قدرتش. هیچ مسله ای توی هندسه تحلیلی تا قبل از ماتریس و دترمینان از هندسه خارج نیست... منتها این هندسه تحلیلی قدرت عجیبی در مخفی کردن ارتباطش با هندسه داره. هیچ رابطه ای توی چند فصل اول بدون مفاهیم هندسی بدست نیومده.

ی مثال بزنم که بگم چقدر گسترده س هندسه. مسله پیدا کردن جرم اتمی متوسط ی عنصر رو با دونستن درصد فراوانی ایزوتوپهاش که ی مسله در شیمیه رو در نظر بگیر. باور میکنی این مسله با مفهومی در هندسه در ارتباطه؟ بگم مفهوم هندسی رو؟ بگم باور نمیکنی.
      هندسه میگه: طول پاره خطی که وسط دو ساق ی زوزنقه رو به هم وصل میکنه نصف مجموع طول دو قاعدهس. این مفهوم هندسی با مفهوم جرم اتمی متوسط بد جوره گره خورده.

بگم ارتباطش رو؟ این ارتباط نشون میده چطور میشه حجم محاسبات مربوط ب جرم اتمی متوسط رو کم کرد و با اعداد کوچیکی محاسبات رو پیش برد و ب جواب درست رسید.

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      هنوسه؟!!!!!!!! نگووووووو. هندسه وحشتناکه. تصورش رو هم نمیشه کرد هندسه چقطر گستردس و چقدر شیرینه. نمیشه هندسه رو شیرین ندید وقتی همه جا دید گستره ای بهت میده... وقتی هندسه رو ی ابزار قدرتمند در تحلیل کرده باشی.

باور نکردنیه حیطه قدرتش. هیچ مسله ای توی هندسه تحلیلی تا قبل از ماتریس و دترمینان از هندسه خارج نیست... منتها این هندسه تحلیلی قدرت عجیبی در مخفی کردن ارتباطش با هندسه داره. هیچ رابطه ای توی چند فصل اول بدون مفاهیم هندسی بدست نیومده.

ی مثال بزنم که بگم چقدر گسترده س هندسه. مسله پیدا کردن جرم اتمی متوسط ی عنصر رو با دونستن درصد فراوانی ایزوتوپهاش که ی مسله در شیمیه رو در نظر بگیر. باور میکنی این مسله با مفهومی در هندسه در ارتباطه؟ بگم مفهوم هندسی رو؟ بگم باور نمیکنی.
      هندسه میگه: طول پاره خطی که وسط دو ساق ی زوزنقه رو به هم وصل میکنه نصف مجموع طول دو قاعدهس. این مفهوم هندسی با مفهوم جرم اتمی متوسط بد جوره گره خورده.

بگم ارتباطش رو؟ این ارتباط نشون میده چطور میشه حجم محاسبات مربوط ب جرم اتمی متوسط رو کم کرد و با اعداد کوچیکی محاسبات رو پیش برد و ب جواب درست رسید.
      وای چجوری دلت میاد بگی هندسه تحلیلی وحشتناکه؟؟؟؟؟
      من توی درسای پیشم هندسه و گسسته رو خیلی دوس داشتمو واقعا واسش وقت گذاشتم
      قبول دارم ک فصلای اولش ب هندسه پایه ربط داشت ولی خوبیش این بود ک مثل هندسه پایه از اول تا آخرش اثباتی نداشت
      تازه فصل 3و4و5 ک خیلی آسونه واسه همین ترم دوم خیلی راحت نمره های خوب گرفتیم
      فقط روش گاوس یکم اذیت میکرد

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _NiLoOfAr_ نمایش پست ها
      وای چجوری دلت میاد بگی هندسه تحلیلی وحشتناکه؟؟؟؟؟
      من توی درسای پیشم هندسه و گسسته رو خیلی دوس داشتمو واقعا واسش وقت گذاشتم
      قبول دارم ک فصلای اولش ب هندسه پایه ربط داشت ولی خوبیش این بود ک مثل هندسه پایه از اول تا آخرش اثباتی نداشت
      تازه فصل 3و4و5 ک خیلی آسونه واسه همین ترم دوم خیلی راحت نمره های خوب گرفتیم
      فقط روش گاوس یکم اذیت میکرد
      هندسه جز معدود بخش های ریاضیه که یادت میده چطور فکر کنی. پیچیده ترین محاسبات انتگرال و مشتق گیری یا محاسبه حد نیازی به استدلال ندارن. حد و مشتق و انتگرال فقط ی تیکنیک هستن. البته مفاهیمشون جز متعالی ترین بخشهای ریاضیات.

نمیدونم... شادی دیدگاه هامون فرق بکنه. واسه من همیشه دلایل مهم بوده و این هندسه س که بخش بزرگی از دلایل روابطی که مینویسم رو توضیح میده. معادله خط y = ax + b قضیه تالسه. شاید به خیلیا بگیم معادله خط میشه ax + b قانع بشن مسله حل کنن و لزت ببرن. ولی واسه من لزت تو پیدا کردن علت هاس. لزت توی درک اشیا پیچیده و چگونگی ساختنشون بر اساس تعاریف ساده س.
      واسط جالب نبود هرجیزی که توی هندسه اثبات کردی از قضیه تالس نتیجه شده؟ اخه چقدددددددددددرررررررر ی قضیه میتونه گسترده باشه؟!!!!!!!! چقققققققدددددررررررر؟
      فیزیک بدون هندسه جفت پاش پیلنگه. هرجا صحبت از طول باشه هندسه حضور داره. حظوره که اکثر ادما بواسطه حفظ کردن فرمولها و عدم اگاهی از چگونگی بدست اوردن اون فرمول ها حظور هندسه رو انکار میکنن.

من هندسه رو خیلی دیر خوندم. ولی امروز قدرتی که هندسه در تحلیل بهم داده رو نمیتونم انکار کنم.
      هندسه و نظریه مجموعه ها میشن حساب دیفرانسیل. متاسفانه جبری ک توی حساب دیفرانسیل هست مفاهیم هندسی و مجموعه ها رو مخفی کرده.

تازگیا خیلی درگیر هندسه هستم چقدر مظلوم واقه شده. دلم واسش میسوزه.

5. Top | #35
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      خب معلومه هندسه پایه

6. Top | #36
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

برای خودم
      هندسه پایه + نظریه اعداد ریاضی گسسته

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظرتون تو چند ماه تا كنكور ادم تستاي فقط كنكور هندسه پايه رو حل كنه بهتر نيست؟ هم سخته هم به شدت وقت گير... من ترجيح ميدم اون زمانو بشينم فيزيك بزنم تا هندسه پايه!

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سخت ترین بخش ریاضی لامصب ریاضیه پایس
      آغا خو چیه خووووووووو
      نه وژدانن سخت نیس نه سخت نیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      آغا هرجا به مشکلی بر میخوری گیرت میفته به ریاضی پایه بعد آدم دیگه حال نداره سمت ریاضی پایه بره .
      شخصا با احتساب دوسال پشت کنکور موندن این 6 ساله قصد دارم ریاضیه پایه رو بخونم

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      لامصب نظریه اعداد رو اصن نمیشه فهمید
      هندسه پایه استدلال 1 و 2 ، دایره 2 ، تالس و تشابه، هندسه فضایی 2 رو میشه زد
      تحلیلی مقاطع رو نخون . هم فراره هم سوالاش ب زمان بالا احتیاج داره . قسمت دورانش هم مشکله یه خورده

10. Top | #40
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      انتگرال

11. Top | #41
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      منم انتگرال

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی سخت بود در دانشگاه

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مثلثات=کابوس وحشتناک
      لعنتی با همه چی ترکیب میشه

14. Top | #44
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان از دوستان عذرخواهی میکنم به خاطر نبودنم تو این چند وقته معذرت میخوام از تمامی اعضای انجمن کنکور ________________________________ رفع اسپم : ببینین سختترین قسمت ریاضی از دید دوستان متفاوته -- بالاخره هر کسی یه نظری داره مثلا هر کی تو یه بخشی خوب درس نگرفته -- حالا یا نخونده و یا معلمش خوب نبوده و ... به نظر من مثلثات سخت تر از همشه -- موق باشید همگی
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

15. Top | #45
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      واسه من احتمال !

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)