خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 11 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 152
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

خواندن 2 رشته هم زمان

سلام خدمت بروبچ کنکوری.ارادت داریم.
      میشه 2 تا رشته رو به صورت هم زمان خوند؟یکی آزاد اون یکیم سراسری؟
      مثلا مهندسی معماری و عمران با هم.رتبمم زیر 1000 نی.جز استعداد درخشانم نیستم.

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز. جوابت اینه نه نمیشه. رتتبت زیر 1000 که هیچی زیر 100 هم بود بازم نمیشد. اصلاً اجازه نمیدن ، راه درو هم برای ثبت نام تو هر دو دانشگاه نداری. البته من قبلاً شنیده بودم میشه یه رشته هم تو پیام نور خوند. ولی نمیدونم ایا هنوزم میشه یا نه !! ولی سراسری و ازاد همزمان با هم قطعاً نمیشه.

3. Top | #3
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من دوستم همزمان دو رشته توی پیام نور میخونه،اما حالا من سوالم اینه که میشه مثلا توی همون دانشگاه خودمون اگه کلاسامون بهم نخورد یه رشته دیگه هم با اجازه مدیریت و استاد و... خوند اما مدرک نگرفت؟؟(نه همه دروس رو)

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم دقیقا همین سوالو دارم !!!

اگه کسی از بچه ها و شماورای انجمن میدونن راهنمایی کنن ممنون میشیم !
      هرجا که هستید و هر چه که هستید بخاطر آن است که خودتان خواسته اید!!!

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N I L O O نمایش پست ها
      من دوستم همزمان دو رشته توی پیام نور میخونه،اما حالا من سوالم اینه که میشه مثلا توی همون دانشگاه خودمون اگه کلاسامون بهم نخورد یه رشته دیگه هم با اجازه مدیریت و استاد و... خوند اما مدرک نگرفت؟؟(نه همه دروس رو)
      در حین تحصیل یا بعد از تموم کردن دانشگاهت شما نمیتونی از عبارت "من علاوه بر رشته خودم ، فلان رشته رو هم خوندم ولی مدرک نگرفتم " استفاده کنی یعنی تو مملکت ما شما وقتی یه رشته رو خوندی که در نهایت ازش یه مدرکی هم گرفته باشی . یعنی بدون مدرک اعتباری نداره.
      اما اگر منظورت اینه که تو دانشگاه علاوه بر رشته خودت، بری سر کلاسهای رشته دیگه ای هم بشینی، اصولاً ایرادی نداره و کافیه با استاد همون کلاس هماهنگ کنی که مثلاً من میخام سر کلاس شما بشینم و عموماً هم اجازه میدن ولی خب این برای کلاسهای تئوریه ، برای کلاسهای عملی و ازمایشگاهیه مخصوص اون رشته معمولاً استاداش اجازه نمیدن.
      مثلاً رشته خودت برقه ولی سر کلاسهای بچه های کامپیوتر هم میری میشینی چون فراگیری برق و کامپوتر در کنار هم خیلی کار موثر و هوشمندانه اییه و به درد بازار کارتم میخوره ، ولی به شرطی که به کلاسهای خودت اسیبی نرسه . البته عموماً اونقدر درسهای رشته خودت سنگین میشن که دیگه حوصله نمیکنی منظم بری سر کلاسهای یه رشته دیگه.

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نخبه های رشته ریاضی ( زیر 100) میتونن همزمان در ی دانشگاه دو رشته رو بخونن.
      مصاجبه بعضی از تک رقمی هارو هم ک بخونی بعضیاشون گفتن میخان دو تا رشته بخونن.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظرتون ثبت نام کردنی از کجا میفهمن دانشگاه دیگه هم درس می خونی.اگه کارت معافی داشه باشی نشون می دی.گواهی پیش و با دیپلمتم یه بار دیگه از دبیرستانتون می گیری.دیگه امکان داره از کجا بفهمن؟

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mamad cg نمایش پست ها
      به نظرتون ثبت نام کردنی از کجا میفهمن دانشگاه دیگه هم درس می خونی.اگه کارت معافی داشه باشی نشون می دی.گواهی پیش و با دیپلمتم یه بار دیگه از دبیرستانتون می گیری.دیگه امکان داره از کجا بفهمن؟
      اسم همه تو ی دیتابیس ذخیره میشه و همه دانشگاه ها بش وصلن و خیلی خیلی راحت میفهمن.

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      برادر داری تو یه کشور زندگی می کنی ها..نه تو ی دهکوره
      یه اتاق تاریک...یه سیگار و یه سردرد قد تموم دردهای دنیا

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خدمت بروبچ کنکوری.ارادت داریم.
      میشه 2 تا رشته رو به صورت هم زمان خوند؟یکی آزاد اون یکیم سراسری؟
      مثلا مهندسی معماری و عمران با هم.رتبمم زیر 1000 نی.جز استعداد درخشانم نیستم.

سلام
      بستگی به قوانین داخلی دانشگاه داره....امیرکبیر توی قوانین داخلیش گفته اگه معدلت توی 3 ترم اول بالای 17 شد (هر رشته ای بودی) میتونی تغییر رشته بدی به رشته های بهتر و حتی میتونی 2 رشته رو همزمان بخونی(رشته قبولیت توی کنکور و رشته ای که انتخاب میکنی)...این فقط یک نمونه بود....بقیش با خودت.

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      ایین نامه جدید دانشجویان استعداد درخشان رو هم شامل میشه.رتبه های زیر 100 کشوری ریاضی..تحربی..

از اینجا می تونین این آیین نامه رو برای دانشگاه شریف دانلود کنین

http://www.sharif.ir/c/document_libr...groupId=377256

همچنین آيين نامه تسهيلات پژوهشي و رفاهي استعدادهاي درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران

آیین نامه تسهیلات

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      بر اساس آیین نامه ها و اسناد بالادستی تصویب شده در شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت متبوع، دانشجویان ممتاز و دارای استعداد درخشان، به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

1- برگزیدگان علمی

برگزیدگان علمی به افرادی اطلاق می شود که در یک آزمون سراسری، مسابقه یا جشنواره معتبر علمی شرکت کرده و در آن حائز شرایط رتبه های برتر شده اند. به طور دقیق تر، برگزیدگان علمی شامل موارد زیر می شود:

الف- برگزیدگان المپیادهای علمی دانش آموزی (با تأیید وزارت آموزش و پرورش)،
      ب- برگزیدگان حائز رتبه اول تا سوم المپیادهای علمی دانشجویی (معرفی شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور)،
      پ- دانشجویان برگزیده نمونه کشوری در دوره های مختلف تحصیلی (با معرفی معاونت دانشجویی وزارتخانه های علوم تحقیقات و فناوری و یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)،
      ت- برگزیدگان حائز رتبه اول تا سوم جشنواره های خوارزمی، رازی و فارابی (با تأیید دبیرخانه های مربوط)،
      ث- برگزیدگان حائز رتبه اول تا سوم مسابقه ها و جشنواره های معتبر علمی ملی و بین المللی (اعتبار این مسابقات و جشنواره ها توسط معاونت آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری تعیین می شود)،
      ج- رتبه اول کشوری جشنواره دانشجویان مبتکر و نوآور بسیجی، شاهد و ایثارگر،
      چ- پذیرفته شدگان آزمون سراسری ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته که نمره کل آزمون آن ها 2/5 انحراف معیار از میانگین نمره های شرکت کنندگان در گروه آزمایشی ذیربط بالاتر باشد (معرفی شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور).

2- دانش آموختگان و دانشجویان ممتاز

به غیر از برگزیدگان علمی، گروه دیگری که می تواند از برخی تسهیلات بهره مند گردد، دانش آموختگان ممتاز و دانشجویان ممتاز هستند. این دسته از افراد، کسانی هستند که در حین تحصیل، جزو معدل های بالاتر و یا دانش آموختگان با رتبه های برتر بوده اند. این دانشجویان، جزو هیچ کدام از معیارهای بند 1 (برگزیدگان علمی) نمی باشند، لکن بنا به پیشنهاد گروه آموزشی مربوط و تأیید شورای استعدادهای درخشان دانشگاه یا شورای آموزشی دانشگاه مربوطه دارای ویژگی استعداد درخشان شناخته شوند.

شرط استفاده از تسهیلات برای این دسته از دانشجویان این است که طی دو نیمسال تحصیلی متوالی یا متناوب، میانگین نمرات آن ها کمتر از هفده تمام از بیست نباشد در غیر اینصورت، آنها به صورت عادی به تحصیلات خود ادامه می دهند.

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pimimessi نمایش پست ها
      برادر داری تو یه کشور زندگی می کنی ها..نه تو ی دهکوره
      داداش تو این کشور کار نشد نداره.وقتی طرف با رتبه 50000 میره پزشکی می خونه دیگه 2 رشته خوندن کاری نداره که.خدایی با چشمای خودم دیدم که میگم.رفیقم الان داره دو رشته هم زمان میخونه.عمران با حقوق هر چقدرم میگم چطوری میگه با ویتامین پ.بله.ما توی کشور ایران زندگی میکنیم برادر.

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      داداش تو این کشور کار نشد نداره.وقتی طرف با رتبه 50000 میره پزشکی می خونه دیگه 2 رشته خوندن کاری نداره که.خدایی با چشمای خودم دیدم که میگم.رفیقم الان داره دو رشته هم زمان میخونه.عمران با حقوق هر چقدرم میگم چطوری میگه با ویتامین پ.بله.ما توی کشور ایران زندگی میکنیم برادر.
      کی با رتبه 50000 داره پزشکی میخونه؟ میشه بگین کدوم کشور زندگی می کنین ما هم بیایم پیش شما؟ چه دانشگاهیی می خونن دوست 50000 شما؟

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      بنده هنوز منتظر جوابتون هستم که بگین کجا دیدین کسی 50000 پزشکی بخونه.ما 3 تا پذیرش برای رشته های پزشک داریم.دوره های روزانه -دانشگاه آزاد- دوره بین الملل ( پردیس خودگردان ) که بالاترین رتبه ها برای بین الملل هست که تا 10000 پذیرش داره نه 50000

دوما برای دو رشته خوندن تو دانشگاه پیام نور امکانش هست.طبق قوانین وزارت علوم تحقیقات و فناوری هیچ شخصی نمی تونه در عین تحصیل در دانشگاه دولتی در دانشگاه دیگه ای تحصیل کنه
      منتظر جواب پست قبلی هستم

صفحه 1 از 11 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن