خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 112 1211101 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 1668
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

*تجربیات خود را در مورد دانشگاه برای ورودیان جدید به اشتراک بگذارید*

دوستان سلام
      این تاپیک رو زدم تا دوستان نظریاتشون رو درمورد دانشگاهی که توش درس می خونند به اشتراک بگذارند تا دوستانی که امسال قبول میشند بیشتر استفاده کنند
      مثلا

یکی که الان تو دانشگاه درس میخونه بیاد این سوال ها رو جواب بده

-بگید تو این 4 سال چی کار کنیم تا پشیمون نشیم؟ مخصوصا از لحاظ درسی

سعی کنید درساتون رو کامل بخونید، به هیچ عنوان درس هاتون رو به شب امتحان موکول نکنید، جزوه خون نباشید! کتاب های رفرنس رو ترجیحاً مطالعه کنید!
      برای رشته های مهندسی سعی کنید ترم ۱ و ۲ به هیچ عنوان درسی رو نیفتید که ۹ ترمه نشید!

دنبال دوستی جنس مخالف هم نباشید!‌از من به شما نصیحت! آخر و عاقبت خوشی اینکار ها در دانشگاه ها نخواهد داشت! ترجیحاً بزارید ترم های آخر!!!

-روز ثبت نام چه مدارکی لازم هست؟ چه لباسی بپوشیم(!) کت شلوار خوبه؟(!) یا عادی باشیم؟

عادی لباس بپوشید،‌لباس های جلف هم نپوشید چون بهتون میخندند! لباس فرم مدرسه هم نپوشید!

- به لباس آسین کوتاه گیر میدند؟

آسین کوتاه عادی بپوشید! لباس طرح دار یا خیلی نازک یا جلف نپوشید!

چه کنیم روز اول ثبت نام بچه های سال های بالاتر بهمون نخندند؟ خودم رو مثال میزنم بچه های اول دبیرستان رو موقع ثبت نام حسابی بهشون می خندیدم با رفتاراشون:yahoo (4):

عادی رفتار کنید نمیخندند! ترجیحاً هم سعی کنید با بچه های ورودی خودتون بگردید! با ترم بالایی ها هم زیاد رفیق نشید!

- برای خوابگاه چه کنیم؟

به اعلامیه های سایت دانشگاه تون خیلی دقت کنید، اطلاعات تکمیلی رو هم از امور خوابگاه های دانشگاه تون بپرسید!
      - ترم اول چه درس هایی رو برامون انتخاب می کنند؟

برای فنی مهندسی‌:‌فیزیک ۱ - ریاضی ۱ - عمومی - شیمی - زبان // نگران نباشید درس های ساده ای هستند فقط سعی کنید نیفتید که بدبخت میشید!
      - چه جوری انتخاب رشته برای ترم های بعدی کنیم؟

خودتون یاد میگیرید! زیاد نگرانش نباشید!
      - تا چه قدر می تونیم از امکانات رفاهی دانشگاه ها استفاده کنیم؟ مثلا تو استادیوم دانشگاه یا استخر ما راه می دند؟ یا برای ظاهر ساختند؟

امکانات رفاهی معمولاً خوب هستند ولی وقت هاتون اون قدری پر میشه که اصلاً وقت نمی کنید برید استخر!
      - برای دوستانی که شهرستان قبول میشند لازمه حضوری برند ثبت نام؟

۱۰۰٪

- قضیه این که بعضی ها میگن تو خوابگاه بعضی ها سیگاری اند چیه؟ راسته یا دروغه؟

سیگاری که سهله!‌ از سیگار بدتر هم تو خوابگاه هستند! سعی کنید سیگاری نشید! یا اگه هم اتاقی سیگاری دارید ازش بخواید خارج از اتاق سیگار بکشه!
      قلیونی اصلاً نشید !

بدتر از همه اونها ،‌ اگه مشروبات الکلی هم بهتون پیشنهاد شد هم اصلاً سمتش نرید!
      سعی کنید نمازتون رو کامل بخونید و بچه ی خوبی باشید!

دوستانی که الان تو دانشگاه هستند لطف کنند بیاند جواب بدند

فقط خواهشا نخندید به سوال هام

چون خیلی از بچه هایی است که امسال دانشگاه قبول میشند
      مرسی

+ اگه جای بدی پست زدم لطف کنید منتقل کنید

ویرایش توسط Araz : 19 مهر 1401 در ساعت 14:34

2. Top | #2
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      -روز ثبت نام چه مدارکی لازم هست؟ چه لباسی بپوشیم(!) کت شلوار خوبه؟(!) یا عادی باشیم؟

مدارک رو سایت دانشگاهتون میزنه
      عادی باشید

نه :yahoo (1):

چه کنیم روز اول ثبت نام بچه های سال های بالاتر بهمون نخندند؟ خودم رو مثال میزنم بچه های اول دبیرستان رو موقع ثبت نام حسابی بهشون می خندیدم با رفتاراشون

- روز اول دانشگاهدرس اول چه کنیم؟ تا عادی باشیم و بقیه بهمون نخندند!
      گول سال بالایی های رو نخورید که خودشون رو جای استادتون جا میزنن و میان سر کلاس و دست میندازنتون :yahoo (4):
      همه کلاسا رو تشکیل ندید :yahoo (3):
      استاد یه ریع دیر کرد همگی فرار کنید و کلاس رو تشکیل ندید

- برای خوابگاه چه کنیم؟

اگه دانشگاه میده بگیرید - بعد یه ترم اگه دیدید با جو ش حال نمی کنید با یکی از دوستاتون خونه اجاره کنید

چه میدونم
      برای فنی ها ریاضی 1 و فیزیک 1 و...
      همه شبیه درسای دبیرستانه
      تازه از ترم سوم وارد دروس دانشگاهی می شوید

به راحتی یاد میگیرید - نگران نباشید

- تا چه قدر می تونیم از امکانات رفاهی دانشگاه ها استفاده کنیم؟ مثلا تو استادیوم دانشگاه یا استخر ما راه می دند؟ یا برای ظاهر ساختند؟

برنامه های استخر و سالن ها رو باید بپرسید

بله

سیگاری که خوبه - بدتر هم هستند
      بیش از 50 درصد از ورودی های ما سیگاری شدند - حواستون باشه

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      کت و شلوار؟؟ می خوای سوژه بشی؟ عادی باش..فرض کن داری با رفیق هات میری بیرون

چه کنیم روز اول ثبت نام بچه های سال های بالاتر بهمون نخندند؟ خودم رو مثال میزنم بچه های اول دبیرستان رو موقع ثبت نام حسابی بهشون می خندیدم با رفتاراشون

شما چه کاری کنی چه کاری نکنی چون ترم یک هستی علاوه بر خنده مورد زور هم قرار میگیری

نه مگه دبیرستانه؟

بله راه میدن..هزینه خیلی کمی هم میگیرن ازتون البته

بعضی دانشگاه ها تو سایتشون اطلاعیه میدن که اصلا نرین دانشگاه..اینترنتی ثبت نام کنین..بعد ک امدین دانشگاه مدارک رو بیارین

آره بابا هستن..البته نگهبانی خوابگاه گیر میده..برای قلیون هم اگه بگیرن تو خوابگاه تعلیق میشه 1 ترم دانشجوی ..چیزای دیگه هم میبینی تو خوابگاه

پا نشین از اول مهر برین سر کلاس ها..در مورد استاد ها اخلاقاشون تحقیق کنین یکم..به قول اراز هم استاد سر ی ربع نیومد همه پاشین برین

عمومی ها و ریاضی 1 و فیزیک 1 و این چیزا..بعضی رشته ها هم آز داره ترم 1

سایت دانشگاه...ترم 1 هم اگه از درسی خوشتون نمیاد می تونین موقع حذف و اضافه برین آموزش عوض کنین ..من که ترم 1 خودم اینکارو کرده بودم
      یه اتاق تاریک...یه سیگار و یه سردرد قد تموم دردهای دنیا

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تو دانشگاه و خوابگاه به سیگار کشیدن گیر میدن ؟
      یه روزی دوباره خورشید رد میشه از بغض ابرا
      دوباره بوسه و لبخند میشه سرگرمی دنیا

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nik نمایش پست ها
      دخملای دانشجو میشه بگید دختر خانم ها هم باید با چه مانتویی برن؟باید مثلا بلندیش چقدر باشه؟ چه رنگی باشه؟ایا به کیلیپس یا موهایی که از بالای سر بسته شده باشه گیر میدن؟؟:yahoo (4)::yahoo (4)::yahoo (4):
      نه گیر نمیدن بیشتر دانشگاه ها
      فقط کلیپس می زنین جلو نشینین که پسرا ی عقب هم ببینن وایت برد رو

نقل قول نوشته اصلی توسط --mohammad-- نمایش پست ها
      تو دانشگاه و خوابگاه به سیگار کشیدن گیر میدن ؟
      بله 100٪..قلیون توی خوابگاه پیدا کنن کل اتاق تعلیقی می خورن..4 نفر از دوستان رو با چشم خودم تعلیقیشون رو دیدم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اقا چرا سال اولیا باید سوژه شیم اخه؟ ؟؟؟
      سوال: ترم اول خودشون واحد میذارن واسمون؟ میگن اول خودشون میدن واحد تا شما یاد بگیرین؟چجوریاس؟
      سوال: این قضیه ته کلاس و وسط کلاس چیه دقیقا؟ ببخشید البته ها
      سوال: کلا به چ جور لباسی گیر میدن تو دانشگاه؟
      سوال: یکی از دوستان گفت اخلاق استادارو تحقیق کنین.چجوری ینی؟
      درونت پاکه
      وحشی
      اما ساکت...!

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط areff10 نمایش پست ها
      اقا چرا سال اولیا باید سوژه شیم اخه؟ ؟؟؟
      سوال: ترم اول خودشون واحد میذارن واسمون؟ میگن اول خودشون میدن واحد تا شما یاد بگیرین؟چجوریاس؟ ترم اول خودشون انتخاب واحد می کنن براتون
      سوال: این قضیه ته کلاس و وسط کلاس چیه دقیقا؟ ببخشید البته ها کلاسه دیگه !!! مثل دبیرستان..یه سری جلو میشینن یه سری عقب !!!!
      سوال: کلا به چ جور لباسی گیر میدن تو دانشگاه؟ کلا خیلی کم به لباس گیر میدن مگه دیگه خیلی جلف و تو چشم باشه
      سوال: یکی از دوستان گفت اخلاق استادارو تحقیق کنین.چجوری ینی؟
      خب ببینین چجور استادیه..من سر فیزیک 1 اخلاق استاد دستم نبودخندیدم اومد می خواست بزنه زیر گوشم در رفتم ازش..یا برین ببینین اگه استادی زیاد عقده ای هستش یا سوالاش سخته یا راحت میندازه عوض کنین کلاستون رو.
      بالا

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      سلام

-بگید تو این 4 سال چی کار کنیم تا پشیمون نشیم؟ مخصوصا از لحاظ درسی

به نظر من،توی دانشگاه وقتتون رو تلف نکنید.اگه کلاسی تشکیل نشد،به جای وقت تلف کردن با دوستان،به کتابخونه برید و مطالعه کنید.
      خیلی به جزوه ی استاد ها اعتنا نکنید،کتب رفرنس رو هم بخونید.(ترجیحاً انگلیسی)(البته اگر فقط کتب رفرنس رو بخونید،باید قید نمره رو بزنید،ولی از زندگی و درس لذّت می برید.)
      دروس گروه زیست شناسی(آناتومی،بافت،جنین،ب وشیمی،انگل شناسی و ...) رو زیاد بخونید و به شب امتحان موکول نکنید.(خودم بیولوژی مولکولی و ژنتیک رو حدود 30 تا 40 دور خوندم،آخر هم 18.5 شدم.)
      برای دروس گروه شیمی(عمومی،تجزیه،آلی،معدن و...) تمرین زیاد حل کنید.
      دروس مهم و اختصاصی رو با استاد های خوب انتخاب کنید،حتی اگه بد اخلاق و گیر باشند.

به نظر من،کاملاً عادی باشید.

توی دانشگاه ما که این طور نیست،البته لباس مناسب بپوشید.

بستگی به جو دانشگاه تون داره،توی دانشگاه ما که این مسائل نیست.(توی دانشگاه های علوم پزشکی،دانشجو ها وقت و حوصله ی این جور کار ها رو ندارن.)

بقیه هم معمولاً مثل شما ترم اوّلی هستن،بنابراین جای نگرانی نیست.(فقط به استاد،آقا یا خانم نگید.)

این هم بستگی به دانشگاه داره،ما ترم اوّل خودمون انتخاب واحد کردیم.
      البته اگر داروسازی قبول شید،ناگزیر ترم اوّل شیمی عمومی دارید.(در بقیه ی رشته ها،چیزی شبیه به این.)

در زمانی که دانشگاه تعیین می کنه،توی پرتال اینترنتی،انتخاب واحد می کنید.

می تونید استفاده کنید.به عنوان مثال،امسال دانشگاه ما،کلاس های رایگان ورزشی داشت(شنا،والیبال،فوتسال و...).

بستگی به دانشگاه داره،ولی به احتمال زیاد،بله،چون باید یکسری مدارک رو تحویل بدید.
      "هذا من فضل ربّی"
      ویرایش توسط kourosh35 : 04 شهریور 1393 در ساعت 23:27

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کماکان منتظر گریه بچه ها واسه روز اول دانشگاهم

سوال: چجوری کلاس رو عوض میکنن؟
      درونت پاکه
      وحشی
      اما ساکت...!

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط areff10 نمایش پست ها
      کماکان منتظر گریه بچه ها واسه روز اول دانشگاهم

سوال: چجوری کلاس رو عوض میکنن؟
      تو حذف و اضافه اگه با استاد دیگه ای ارائه شده باشه می تونین اینو حذف کنین اونو بردارین.برین دانشگاه یاد میگیرین

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      اینم حواستون باشه از ورودی های 91 به اینور دانشجو های روزانه هر درسی رو حذف کنن یا بیافتن و نتونن پاسش کنن باید برای دوباره گرفتن همون درس شهریه بدن.

12. Top | #12
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      روز اول با کوله پشتی بری خیلی ضایعست ؟

من عادت کردم بع کوله ! اصن نباشه نمیتوم برم جایی !
      هرجا که هستید و هر چه که هستید بخاطر آن است که خودتان خواسته اید!!!

13. Top | #13
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahnaz نمایش پست ها
      این پشت دانشگاه کجاست که همش میگین دکتر؟!
      منظورشو من میدونم ! وارد دانشگاه که شدی مستقیم دسه راست همون کناره دیگه
      هرجا که هستید و هر چه که هستید بخاطر آن است که خودتان خواسته اید!!!

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تایپیک بسیار مناسب و عالی ای هست.احسنت
      آقا یه سوال
      منی که مثلا رشته فلان رو میخونم الزاما با بیشتر هم رشته ای هام که با هم وارد دانشگاه شدیم آشنا و رفیق میشم ؟ (نمی دونم منظورم رو فهمیدید یا نه:yahoo (4)

مثلا تو دبیرستان مجبور بودی هر آدم ناحسابی ای رو تحمل کنی و یه جورایی با همه بچه های کلاس رفیق میشدی
      دانشگاه چطوریه ؟ با همه هم رشته ای هات و کسایی که هم دوره ایت هستن در ارتباط هستی یا نه با دبیرستان فرق می کنه؟

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabarezaie93 نمایش پست ها
      ممنون همشهری

.....................
      اما ما دیگه بازنشسته ایم ورودی 85 هستم
      ..........................

شما جدیدها ضد حال میخورین
      موفق باشین ..منم جدید نیستم البته.