خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

سوال از کلیه

اقا خانوم ی سوال

تو شکل کتاب درسی تو فصل کلیه سال دوم اون 4 تا شکل شکل سومیش لوب کلیه رو کشیده.و نشون داده ک لوله جمه کننده ادرار چند مجرا از چندین نفرون داره ک محل اتصال لوله پیچ خورده دور به لوله جمع کنندس و بیشتر این مجرا ها تو بخش مرکزیه پس یعنی میشه یجورایی گفت لوله پیچ خورده دور بیشتر تو بخش مرکزیه.

ولی تو شکل صفحه بعد برعکس اینه.یعنی تعداد مجراها تو لوله جمع کننده در بخش قشری بیشتر ار مرکزیه.یهنی پیچ خورده دور بیشتر تو بخش قشریه.
      حالا اگه تست بدن پیچ خورده دور معمولا کجاس؟یا بگن بیشتر در کدوم قسمت دیده میشه باید چی بگیم؟قشری یا مرکزی؟

ممنون

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezmile نمایش پست ها
      اقا خانوم ی سوال

تو شکل کتاب درسی تو فصل کلیه سال دوم اون 4 تا شکل شکل سومیش لوب کلیه رو کشیده.و نشون داده ک لوله جمه کننده ادرار چند مجرا از چندین نفرون داره ک محل اتصال لوله پیچ خورده دور به لوله جمع کنندس و بیشتر این مجرا ها تو بخش مرکزیه پس یعنی میشه یجورایی گفت لوله پیچ خورده دور بیشتر تو بخش مرکزیه.

ولی تو شکل صفحه بعد برعکس اینه.یعنی تعداد مجراها تو لوله جمع کننده در بخش قشری بیشتر ار مرکزیه.یهنی پیچ خورده دور بیشتر تو بخش قشریه.
      حالا اگه تست بدن پیچ خورده دور معمولا کجاس؟یا بگن بیشتر در کدوم قسمت دیده میشه باید چی بگیم؟قشری یا مرکزی؟

ممنون
      قشری

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چرا مرکزی ن؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چرا مرکزی ن؟
      قشری: پیچ خورده نزدیک پیچ خورده دور
      مرکزی: لوله هنله و لوله جمع کننده ادرار
      شکل7-5 تراوش بازجذب و ترشح در یک نفرون
      شکل صفحه سوم و چهارم فصل کلیه خیلی مهمه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به نظر منم قشری
      بی گمان در دل من جای کسی هست که نیست...!!

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب چرا مرکزی نباشه؟با توجه ب شکل اولی (شکل سوم تو اون 4 تا شکل) بیستر تو مرکزیه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب چرا مرکزی نباشه؟با توجه ب شکل اولی (شکل سوم تو اون 4 تا شکل) بیستر تو مرکزیه
      ببین من نمیخوام بگم من فلانم و بهمان چون خودمم رتبم افتضاحه اما اینی که شما میپرسی در مقایسه با سوالای خیلی سخت از همون شکلا ناچیزه!اگه بخوای همینجا سوالا رو مینویسم تا ببینی.نه واسه رو کم کنیا نه اصلا!من پیشرفت همه کنکوریا آرزومه میخوام بفهمی رقیبات الان درگیر چیا هستن.لوله پیچ خرده توو قشری تامام!اینو هزارجا تووی تستها هم دیدم.اگه بخوای سوالای دیگه اون شکلا رو بگم...

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حق با ایشونه تو همه تستا و کتابهای کمکی زده قشری حرفی هم توش نیست
      بی گمان در دل من جای کسی هست که نیست...!!

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fayras95 نمایش پست ها
      ببین من نمیخوام بگم من فلانم و بهمان چون خودمم رتبم افتضاحه اما اینی که شما میپرسی در مقایسه با سوالای خیلی سخت از همون شکلا ناچیزه!اگه بخوای همینجا سوالا رو مینویسم تا ببینی.نه واسه رو کم کنیا نه اصلا!من پیشرفت همه کنکوریا آرزومه میخوام بفهمی رقیبات الان درگیر چیا هستن.لوله پیچ خرده توو قشری تامام!اینو هزارجا تووی تستها هم دیدم.اگه بخوای سوالای دیگه اون شکلا رو بگم...

من حرفتون و متوجه شدم.ولی اگه قرار باشه به تستای کتابا استناد کرد و طراح کنکور هم مثل اونا حالا ی مقدار سخت تر تست بده ک همه ب کتاب کمک درسی دسترسی دارن و میخوننش و درصد بالا میزنن.در ضمن فکرنمیکنم منبع کمک درسی بتونه قابل استناد تر از خود کتاب و مرجع تر از خودکتاب باشه.و اینکه من از دید پزشکیش و تو سایتای پزشکی ک گشتم بیشتر تو مرکزی بود.ک برعکس کتابای کمک درسیه.ولی مشکل من اینه ک ن حرف من و ن حرف شما رو نمیشه با قاطعیت از شکل کتاب دراورد.چون بهرحال منبع کتابه.ن کتاب کمک درسی و ن سایت و کتابای پزشکی.حتی اگه کتاب اشتباه گفته باشه

و اینکه من منکر سوالای دیگه این بخش ک صد در صد مطابق گفته شما سخت تر از سواله منه نیستم ولی بالاخره از هر جایی هر نوع سوالی ممکنه تو کنکور بیاد

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من حرفتون و متوجه شدم.ولی اگه قرار باشه به تستای کتابا استناد کرد و طراح کنکور هم مثل اونا حالا ی مقدار سخت تر تست بده ک همه ب کتاب کمک درسی دسترسی دارن و میخوننش و درصد بالا میزنن.در ضمن فکرنمیکنم منبع کمک درسی بتونه قابل استناد تر از خود کتاب و مرجع تر از خودکتاب باشه.و اینکه من از دید پزشکیش و تو سایتای پزشکی ک گشتم بیشتر تو مرکزی بود.ک برعکس کتابای کمک درسیه.ولی مشکل من اینه ک ن حرف من و ن حرف شما رو نمیشه با قاطعیت از شکل کتاب دراورد.چون بهرحال منبع کتابه.ن کتاب کمک درسی و ن سایت و کتابای پزشکی.حتی اگه کتاب اشتباه گفته باشه
      عزیز ببخشیدا شما بخوای اینجوری پیش بری و به همه چی اینجوری گیر بدی تو شرایط سخت گیر میکنی.یکی از رفیقای منم اینجوری بود رتبش نجومی شد.جای گیر دادن به اینجور چیزا و تفحص تووی اینجور مطالب بهتره راه اصلی رو بری و از رقیبات عقب نمونی با استناد به همون شکلای کتاب درسی توو قسمت قشریه اگه شما دوس داری جور دیگه باشه این قضیه ش فرق میکنه.حالا دیگه تصمیم با خودته نصیحت من اینه که اینجوری با کلنجار نرو با مطالب.این اسمش بررسی علمی یا بحث علمی نیس.جاده خاکی نرو.موفق باشی.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      اقا خانوم ی سوال

ممنون
      ببینیدجناب..هیچ وقت سوال این چنینی که لوله پیچ خورده دوریانزدیک معمولا کجاست!!؟؟طرح نمیشه
      امااینکه بیشترکجاست وکدام قسمت مننم میگم بخش قشری کلیه...فکرنمیکنم این جورسوالها مدنظرطراحان تست قراربگیره باتجربه ای که از شیوه طراحی تستهاداریم..درسته شکلهاخیلی مهم اندولی نه بااین برداشتی که شماکردید
      بازمــــانده ..

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اها.باشه
      بهرحال ممنون از کمک هاتون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن