خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

تست دردسر ساز کنکور سراسری ریاضی خارج کشور 93

لطفن به تست توجه کنید:

1111111111111.png

لطفن راه حلی برای سوال بالا ارایه دهید.

((برای ماکزیمم شدن توان باید چه مقداری r داشته باشد؟))

((آیا نیاز است که مشتق را حساب کرده و مشتق را مساوی صفر قرار دهیم و سپس مقدار r را محاسبه نماییم؟؟))

راه حل کلی این تیپ تست ها چیست؟

پس از حل شما بنده توضیح خواهم داد.
      ویرایش توسط mkh-ana : 28 مرداد 1393 در ساعت 19:15

2. Top | #2
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ولتاژ باتری 200 ولته؟

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behrus58 نمایش پست ها
      ولتاژ باتری 200 ولته؟
      نه، مقدار ولتاژ باتری تاثیری در حل مساله ندارد.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ابتدا باید مقاومت معادل را بدست آوریم:

دو مقاومت 6 و 12 با هم موازی هستند ومعادل آنها برابر4 است.

دو مقاومت 0 و 5 نیز با هم موازی هستند و معادل آن ها برابر4 است.

این دو معادل با هم سری هستند پس مقادل معادل این دو برابر حاصل جمع آنهاسات و برابر 8 میشود .

و مقاومت 8 با مقاومت معادل قبلی نیز موازی است و هردو برابر 8 هستند پس معادل این دو نصف هرکدام است و برابر 4 میشود.

پس با مقاومت r یک مقاومت 4 اهمی سری است.

زمانی توان این مقاومت ماکزیمم است که مقدار آن برابر حاصل جمع مقاومت درونی باتری و مقاومت سری با آن است.

پس باید مقدار مقاومت برابر 0+4=4 باشد.

گزینه 3/

اما این نکته که بنده عرض کردم اثبات دارد و اثبات آن نیز با مشتق انجام میشود.

پس درحالت کلی زمانی توان مقاومتی ماکزیمم میشود که مقدار آن برابر حاصل جمع مقاومت درونی باتری و مقاومت سری با آن است.

اما سوال اگر مقاومت دیگری که به r متصل است با آن موازی شود آنگاه باید چه کنیم؟؟

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعا به طرزه نامردانه ای دشواره ... :yahoo (4):
      گزینه 3 ؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

ای بابا ! استاد یه ذره صبر کن ما جوابمون رو بذاریم !
      در هر حال ممنون واقعا سخت بود ...

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mkh-ana نمایش پست ها
      ابتدا باید مقاومت معادل را بدست آوریم:

دو مقاومت 6 و 12 با هم موازی هستند ومعادل آنها برابر4 است.

دو مقاومت 0 و 5 نیز با هم موازی هستند و معادل آن ها برابر4 است.

این دو معادل با هم سری هستند پس مقادل معادل این دو برابر حاصل جمع آنهاسات و برابر 8 میشود .

و مقاومت 8 با مقاومت معادل قبلی نیز موازی است و هردو برابر 8 هستند پس معادل این دو نصف هرکدام است و برابر 4 میشود.

پس با مقاومت r یک مقاومت 4 اهمی سری است.

زمانی توان این مقاومت ماکزیمم است که مقدار آن برابر حاصل جمع مقاومت درونی باتری و مقاومت سری با آن است.

پس باید مقدار مقاومت برابر 0+4=4 باشد.

گزینه 3/

اما این نکته که بنده عرض کردم اثبات دارد و اثبات آن نیز با مشتق انجام میشود.

پس درحالت کلی زمانی توان مقاومتی ماکزیمم میشود که مقدار آن برابر حاصل جمع مقاومت درونی باتری و مقاومت سری با آن است.

اما سوال اگر مقاومت دیگری که به r متصل است با آن موازی شود آنگاه باید چه کنیم؟؟
      فکر کنم در این صورت مقاومت عدد خاصی نشه.یعنی باید به صورته حدی به صفر میل کنه تا توان مصرفی ماکسیمم بشه.
      البته اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نکته در حالت کلی:

زمانی توان مقاومت ماکزیمم میشود که مقدار آن برابر حاصل جمع مقاومت درونی باتری و مقاومت سری با آن است.

اما در حالت موازی برای مقاومت مجهول توان ماکزیمم یافت نمیشود!

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نکته در حالت کلی:

زمانی توان مقاومت ماکزیمم میشود که مقدار آن برابر حاصل جمع مقاومت درونی باتری و مقاومت سری با آن است.

اما در حالت موازی برای مقاومت مجهول توان ماکزیمم یافت نمیشود!
      بله چون هر چی به صفر نزدیک تر میشیم توان بیشتر میشه پس عدده مشخصی برای مقاومت پیدا نمیشه بلکه حدی هستش.
      درسته ؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از کجا سوالات رو گرفتی ؟؟؟

9. Top | #9
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      لطفن به تست توجه کنید:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1111111111111.png
مشاهده: 200
حجم: 66.8 کیلو بایت

لطفن راه حلی برای سوال بالا ارایه دهید.

((برای ماکزیمم شدن توان باید چه مقداری r داشته باشد؟))

((آیا نیاز است که مشتق را حساب کرده و مشتق را مساوی صفر قرار دهیم و سپس مقدار r را محاسبه نماییم؟؟))

راه حل کلی این تیپ تست ها چیست؟

پس از حل شما بنده توضیح خواهم داد.
      البته درد سری نداشت. این تیتری که شما زدین، کمی از نظر روانی مشکل ایجاد می‌کنه.
      دانش آموز باید ساده کردن مدار رو بلد باشه.
      مقاومت 12 و 6 اهمی با هم موازیند. معادل اونا با دو مقاومت 20 و 5 اهمی، متوالیه. معادل اونا هم با 8 اهمی موازی. که معادل این 5 تا میشه یک مقاومت 4 اهمی. شکل زیر.
      2014-08-19_202218.jpg
      دانش آموز ریاضی با مسائل بهینه سازی آشناست. در واقع از این به بعد یک سوال ریاضی حل میشه.
      2014-08-19_203320.jpg
      به نظر من لزومی به حفظ این نکته‌ای که شما گفتین، نیست. دانش‌اموز باید ماهی گرفتن را یاد بگیره نه اینکه بهش ماهی بدیم. ممکنه یه زمانی کسی نباشه بهش ماهی بده و از گرسنگی تلف بشه!

10. Top | #10
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      مقاومت 12 و 6 اهمی با هم موازیند. معادل اونا با دو مقاومت 20 و 5 اهمی، متوالیه. معادل اونا هم با 8 اهمی موازی. که معادل این 5 تا میشه یک مقاومت 4 اهمی. شکل زیر.

نام: 2014-08-19_202218.jpg
مشاهده: 168
حجم: 3.9 کیلو بایت
      دانش آموز ریاضی با مسائل بهینه سازی آشناست. در واقع از این به بعد یک سوال ریاضی حل میشه.

نام: 2014-08-19_203320.jpg
مشاهده: 138
حجم: 30.7 کیلو بایت
      به نظر من لزومی به حفظ این نکته‌ای که شما گفتین، نیست. دانش‌اموز باید ماهی گرفتن را یاد بگیره نه اینکه بهش ماهی بدیم. ممکنه یه زمانی کسی نباشه بهش ماهی بده و از گرسنگی تلف بشه!
      بله بله ... اصلا از دیده دبیرانه کنکور ، هیچ سوالی دردسر نداره.نه زمانی نه فشاره روانی ای نه صندلیه آهنی ...
      قصده بی احترامی نداشتم ، فقط اینکه انکار کنیم اینجور سوال ها دشواره ، یه مقدار نامردیه در حقشون.
      الآن بحث کردن روی این سوالا خیلی شیرین و جذابه. اما آیا وقتی بدونی مسیره آیندت به این بستگی داره که این سوال رو بتونی حل کنی یا نه ... بازم براتون شیرین و جذابه ؟
      صرفا نظرمو گفتم باز هم تاکید میکنم قصده جسارت نداشتم

11. Top | #11
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behrus58 نمایش پست ها
      بله بله ... اصلا از دیده دبیرانه کنکور ، هیچ سوالی دردسر نداره.نه زمانی نه فشاره روانی ای نه صندلیه آهنی ...
      قصده بی احترامی نداشتم ، فقط اینکه انکار کنیم اینجور سوال ها دشواره ، یه مقدار نامردیه در حقشون.
      الآن بحث کردن روی این سوالا خیلی شیرین و جذابه. اما آیا وقتی بدونی مسیره آیندت به این بستگی داره که این سوال رو بتونی حل کنی یا نه ... بازم براتون شیرین و جذابه ؟
      صرفا نظرمو گفتم باز هم تاکید میکنم قصده جسارت نداشتم
      ببینید شکل سوال به راحتی میتون تغییر کنه، اما روش حل نه.
      من منظورمه اینه که متکی به روش باشین نه اینکه برای هر سوالی نکته حفظ کنین.

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من متوجه نشدم خودتون سوال نوشتید و خودتون هم جواب دادین. واقعا همچین چیزی داریم؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      با درود سپاس
      دوستان بنده این سوال رو تا بخشی که به مورد زیر رسیدم حل کردم.
      از اینجا به بعد با توجه به اینکه هنوز با مشتق آشنا نشدیم لطفا راه حل دیگه ای رو بدون مشتق گیری معرفی کنید. ممنون
      بطور کلی چه موقع توان مصرفی بیشینیه است؟
      ویرایش توسط Reza Stops : 11 فروردین 1394 در ساعت 02:36

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Stops نمایش پست ها
      با درود سپاس
      دوستان بنده این سوال رو تا بخشی که به مورد زیر رسیدم حل کردم.
      از اینجا به بعد با توجه به اینکه هنوز با مشتق آشنا نشدیم لطفا راه حل دیگه ای رو بدون مشتق گیری معرفی کنید. ممنون
      بطور کلی چه موقع توان مصرفی بیشینیه است؟
      متاسفانه فکرنمیکنم راه دیگه ای باشه (البته بازم اساتید گرامی جواب بدن) اما یه راه کنکوری جایگذاری گزینه هاست.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها

نام: 2014-08-19_202218.jpg
مشاهده: 168
حجم: 3.9 کیلو بایت

نام: 2014-08-19_203320.jpg
مشاهده: 138
حجم: 30.7 کیلو بایت
      درود بر شما جناب آقای نادری ،
      واقعا لب کلام رو گفتین . مشکلی که گریبان بعضی از کنکوری ها رو گرفته ! چرا باید زمانی که یک قاعده ی کلی داریم از راه های دیگه ای که حتی توان اثباتشونو نداریم استفاده می کنیم ! چرا یک دانش آموز ریاضی باید با حجم زیادی از فرمول ها و نکته ها روبرو میشه در حالیکه توان اثباتشونو نداره ! یه نگا به درس هندسه تحلیلی مبحث مقاطع مخروطی قسمت آخرش ( نکات مربوط نوع مقطع مخروطی ) بندازین ! چند تا نکته هست که اثباتش رو حتی یه لیسانسه هم نمیدونه ؟؟
      این سوال جزو سوالات سخت فیزیک محسوب میشد اما چه کسی تونست پاسخشو درست بزنه ؟؟ کسی که قاعده ی کلی رو بلده ! هر سال سبک جدید سوال که میاد فلان تا نکته میبندن کنارش ! بدبخت کنکوری ها
      از تمامی دوستانی که میخوان تو سال اول کنکور موفق بشن شدیدا توصیه میکنم که اینجور سوالات رو مفهومی بخورن که سوالات کنکور سخت شدن ! هیچ تضمینی وجود نداره که امسال سوال سخت تر از این ندن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن