خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

بهترین کتاب جدید برای گسسته-کتاب گاج

بنده کتاب سال 92 گاج را بررسی کرده بودم، کتابی نبود که بتواند تیپ تست های کنکور را پوشش دهد.

ولی کتاب خط ویژه که در اردیبهشت93 روانه بازار شد که کتاب نسبتا خوبی بود.

این بار کتاب جدید میکرو طبقه بندی گاج که تازه روانه بازار شد، را بنده بررسی کردم.

این کتاب بهترین کتاب برای گسسته میباشد.

به خاطر آموزش تیپ تست های کنکور-آوردن سوالات کنکور ومشابه ان-خودداری از طرح سوالات غیر استاندارد-رنگ بندی زیبا((کتاب قبلی سیاه و سفید بود)-و...

این کتاب از نظر بنده بهترین میباشد.((چون با اتکا به تست های سال های قبل نکات جالب توجه آورده واشاره به این دارد که این گسسته درسی بسیار راحت است وبا حل سوالات وبررسی نکات این کتاب میتواند به اکثر سوالات کنکور جواب داد.))

این کتاب قبلا فقط توسط علی منصف شکری تالیف شده بود و امسال شخصی دیگر به نام مهندس آرش عمید نیز در تالیف کتاب کمک کرده است.

این کتاب همان کتاب خط ویژه است ولی با توضیحات وتست های بیشتر.

قیمت این کتاب 25000 تومان است.

این کتاب ضمیمه ای رایگان دارد که نام آن کتاب آزمون است.((25 آزمون جمع بندی و مشابه کنکور))

خرید این کتاب به شما داوطلب عزیز توصیه میشود.(((واقعن معرکه اس!!!))

من بدون جانبداری از هیچ انتشاراتی این بررسی را انجام داده ام.

2-3425.jpg

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      كلا اين كتاب دوروز نيست اومده شما چقدر اطلاعات ازش نوشتين اورين!! من چاپ ٩٢ اينو داشتم،حداقل چاپ قبليش كه بسيار ضعيف بود جديدو نميدونم!ولي من تاحالا نشنيدم رتبه هاي خوب برا گسسته گاج خونده باشن،اكثرا تو فاز خوشخوان بودن

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      امروز طبق طرح هدیه کتاب گاج یک جلد از گاج هدیه گرفتم.

همین امروز بررسیش کردم.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کتاب قبلی گاج اصلن جالب نبود ولی این کتاب واقعن منو بهت زده کرد.

کتاب قبلی کلن زیرو شده و اگه همه تستاشو خوب بررسی کنین ، میشه گفت فکر طراحو رو میخونین چون طراحا فقط از تیپ های خاصی برای کنکور استفاده میکنن

در کل از خوشخوان خیلی بهتره...((کتاب فارو بررسی نکردم))

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mkh-ana نمایش پست ها
      کتاب قبلی گاج اصلن جالب نبود ولی این کتاب واقعن منو بهت زده کرد.

کتاب قبلی کلن زیرو شده و اگه همه تستاشو خوب بررسی کنین ، میشه گفت فکر طراحو رو میخونین چون طراحا فقط از تیپ های خاصی برای کنکور استفاده میکنن

در کل از خوشخوان خیلی بهتره...((کتاب فارو بررسی نکردم))
      گسسته خیلی سبز چطوره ؟

مهندس مویینی (مولف خیلی سبز) مخالفِ شدیدِ کتابای خوشخوان هست البته با دلایل منطقی :-)
      گه ملحد و گه دَهری و کافر باشد
      گه دشمن خلق و فتنه پرور باشد
      باید بچشد عذاب تنهایی را
      مردی که ز عصر خود فراتر باشد

دکتر شفیعی کدکنی

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1377 نمایش پست ها
      گسسته خیلی سبز چطوره ؟

مهندس مویینی (مولف خیلی سبز) مخالفِ شدیدِ کتابای خوشخوان هست البته با دلایل منطقی :-)
      خوشخوان خیلی تخیلیه و سوالاش غیر استانداردن

خیلی سبز از اون بهتره ولی هیچ کدوم به این کتاب جدیده گاج نمیرسن....

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1377 نمایش پست ها
      گسسته خیلی سبز چطوره ؟

من دارمش!
      شايد برات جالب باشه كه يكي از سوالاش با منطق كاملا غلط حل شدن!
      من جوابو برا انتشارات خيلي سبز فرستادم كه ويرايشش كنن

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

خوشخوان خیلی تخیلیه و سوالاش غیر استانداردن

خیلی سبز از اون بهتره ولی هیچ کدوم به این کتاب جدیده گاج نمیرسن....
      دوست عزيز ميشه چن تا عكس از صفحات اين كتاب بذاري ببينيم چطوريه!؟
      مثلا از مبحث گراف

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من توی گسسته خیلی دودلم ؟دوستان دیگه ای هم که کتاب رو دیدن نظر بدن
      دوست عزیز اموزش کتاب چجوریه و ایا کتاب مفهومیه یا فرمولی

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali 221488 نمایش پست ها
      کتاب کاملن مفهومیه و تیپ تست داره و تست ها رو تحلیل کرده و کمتر به نکته پرداخته.

دوربین ندارم...اگه بتونم از کسی میگیرم عکس که گرفتم میذارمش سایت

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Omid reza نمایش پست ها
      من دارمش!
      شايد برات جالب باشه كه يكي از سوالاش با منطق كاملا غلط حل شدن!
      من جوابو برا انتشارات خيلي سبز فرستادم كه ويرايشش كنن

دوست عزيز ميشه چن تا عكس از صفحات اين كتاب بذاري ببينيم چطوريه!؟
      مثلا از مبحث گراف

من رشته ی ریاضی نیستم و تجربی هستم اما مهندس مویینی رو خیلی قبول دارم

اما در مورد اون سئوالی که میگید ، به احتمالِ بسیار زیاد هم راست میگید ، احتمالاً جواب اشتباه چاپ شده ! اما شما همین حرف رو به خودِ آقای مویینی هم بگید براحتی بهتون میگه به ویرایش خیلی سبز زنگ بزنید و در ضمن ازتون تشکر میکنه :-) ، چاپ ِ اولِ هر کتابی مورد داره

در هر حال بنده وکیلِ ایشون نیستم و همینطور انتشارات خیلی سبز! ، در ضمن کسی که مجبورتون نکرده خیلی سبز بخرید شما کتابِ مورد علاقه تون خوشخوان هستش پس همون رو بزنید ، موفق باشید
      گه ملحد و گه دَهری و کافر باشد
      گه دشمن خلق و فتنه پرور باشد
      باید بچشد عذاب تنهایی را
      مردی که ز عصر خود فراتر باشد

دکتر شفیعی کدکنی

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خوشخوان خیلی حفظی محوره.
      کتابی که توی زمینه ی گسسته به نظرم رو دست نداره ! (البته گاج جدید رو ندیدم !) :

files_books_4118311%5Be4428c4eb8dd819454f0f6590d4f68f3%5D.jpg

درسنامه هایی که حس میکنی دبیر داره برات توضیح میده ، و تلاش هر چه بیشتر نویسنده برای دوری از حفظی جات ، یه کتابه تقریبا بی نقص رو در زمینه ی ریاضیات گسسته ی کنکور به وجود آورد.
      این کتاب پر هست از تست هایی با ایده های نو.بعضا تکراری ، اما یه جاهایی باید سطح دشواری بره بالا ، تا دانش آموز سوالات کنکور براش ساده بشه.
      تقریبا هر چیزی که یه کنکوری برای گسسته احتیاج داره توی این کتاب هست.درسنامه هایی که نه کم هستن نه زیاد ، سوالات تشریحی در حین درسنامه ، تست آموزشی در حین درسنامه ، و تست های تمرینی در آخر هر بخش.
      مهم ترین ویژگی مثبت این کتاب به نظرم تلاش برای دوری از فرمول های حفظی هست.اون موقع که کتاب هایی مثل خوشخوان دارن برای بعضی مباحث گراف ، فرمول های سنگین و هیکلی ای به خورد دانش آموز میدن ، این کتاب به دانش آموز کنکوری "ماهی گیری" یاد میده و اگر هم حفظ کردنه فرمولی واجب باشه ، اون رو به طور کامل تشریح میکنه تا دلیلشم بدونی.
      مثلا یکی از بخش های خیلی جالبه کتاب ، شرح تفاوته پیشامد مستقل و ناسازگار هست که اکثر کتاب ها به فرمولی گفتنه اون ها اکتفا میکنن ، در حالی که ممکنه برای دانش آموز سوال باشه که : ای بابا ! اصلا مستقل با ناسازگار چه فرقی داره...
      و این کتاب فرق این دو رو به زیبایی هر چه تمام تر در مثال معروف شوالیه دومره و چند سوال تالیفی نشون داده...

بخش مبنا و تقسیم

و اما نکات منفی.
      به نظرم بزرگترین ضعفه کتاب ، "به روز" نبودنشه.رونده کنکور این سال ها به شدت تغییر کرده اما این کتاب تا به حال دست به یه ویرایشه کلی نزده.
      نکته ی دیگه این که این کتاب به خاطر حجم نسبتا زیاد ، احتیاج به زمان زیادی داره و برای دانش آموزی که میخواد از زمستون استارت بزنه ، یه مقدار سنگینه

اما در مجموع این کتاب ، یه تجربه ی شیرین و به یاد موندنیه.اولش از اسمه انرژی اتمی میترسی ، اما بعد میبینی که واقعا این کتاب باهات راه میاد.تستای سختش تو رو خسته نمیکنن بلکه کنجکاو تر میکنن ، تستای سادش تو رو مغرور نمیکنن بلکه بهت یاد میدن ، درسنامه هاش میخواد بهت یاد بده که چطوری ، خودت ، تنهایی ، بتونی مسائل گسسته رو تحلیل کنی ، نه با کمک چند تا فرمول سنگین ...

The B58 Rating
      8.7
      از
      10

ویرایش توسط Behrus58 : 27 مرداد 1393 در ساعت 17:27

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behrus58 نمایش پست ها
      خوشخوان خیلی حفظی محوره.
      کتابی که توی زمینه ی گسسته به نظرم رو دست نداره ! (البته گاج جدید رو ندیدم !) :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: files_books_4118311[e4428c4eb8dd819454f0f6590d4f68f3].jpg
مشاهده: 179
حجم: 15.5 کیلو بایت

درسنامه هایی که حس میکنی دبیر داره برات توضیح میده ، و تلاش هر چه بیشتر نویسنده برای دوری از حفظی جات ، یه کتابه تقریبا بی نقص رو در زمینه ی ریاضیات گسسته ی کنکور به وجود آورد.
      این کتاب پر هست از تست هایی با ایده های نو.بعضا تکراری ، اما یه جاهایی باید سطح دشواری بره بالا ، تا دانش آموز سوالات کنکور براش ساده بشه.
      تقریبا هر چیزی که یه کنکوری برای گسسته احتیاج داره توی این کتاب هست.درسنامه هایی که نه کم هستن نه زیاد ، سوالات تشریحی در حین درسنامه ، تست آموزشی در حین درسنامه ، و تست های تمرینی در آخر هر بخش.
      مهم ترین ویژگی مثبت این کتاب به نظرم تلاش برای دوری از فرمول های حفظی هست.اون موقع که کتاب هایی مثل خوشخوان دارن برای بعضی مباحث گراف ، فرمول های سنگین و هیکلی ای به خورد دانش آموز میدن ، این کتاب به دانش آموز کنکوری "ماهی گیری" یاد میده و اگر هم حفظ کردنه فرمولی واجب باشه ، اون رو به طور کامل تشریح میکنه تا دلیلشم بدونی.
      مثلا یکی از بخش های خیلی جالبه کتاب ، شرح تفاوته پیشامد مستقل و ناسازگار هست که اکثر کتاب ها به فرمولی گفتنه اون ها اکتفا میکنن ، در حالی که ممکنه برای دانش آموز سوال باشه که : ای بابا ! اصلا مستقل با ناسازگار چه فرقی داره...
      و این کتاب فرق این دو رو به زیبایی هر چه تمام تر در مثال معروف شوالیه دومره و چند سوال تالیفی نشون داده...

بخش مبنا و تقسیم

و اما نکات منفی.
      به نظرم بزرگترین ضعفه کتاب ، "به روز" نبودنشه.رونده کنکور این سال ها به شدت تغییر کرده اما این کتاب تا به حال دست به یه ویرایشه کلی نزده.
      نکته ی دیگه این که این کتاب به خاطر حجم نسبتا زیاد ، احتیاج به زمان زیادی داره و برای دانش آموزی که میخواد از زمستون استارت بزنه ، یه مقدار سنگینه

اما در مجموع این کتاب ، یه تجربه ی شیرین و به یاد موندنیه.اولش از اسمه انرژی اتمی میترسی ، اما بعد میبینی که واقعا این کتاب باهات راه میاد.تستای سختش تو رو خسته نمیکنن بلکه کنجکاو تر میکنن ، تستای سادش تو رو مغرور نمیکنن بلکه بهت یاد میدن ، درسنامه هاش میخواد بهت یاد بده که چطوری ، خودت ، تنهایی ، بتونی مسائل گسسته رو تحلیل کنی ، نه با کمک چند تا فرمول سنگین ...

The B58 Rating
      8.7
      از
      10
      به نظر من همه اختصاصی هارو جز شیمی گاج بگیری بهتره چون تعداد تست گاج خیلی بالاسسسسسسس البته نظر منه چون من عاشق گاجم

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir_taraneh25 نمایش پست ها
      به نظر من همه اختصاصی هارو جز شیمی گاج بگیری بهتره چون تعداد تست گاج خیلی بالاسسسسسسس البته نظر منه چون من عاشق گاجم

مهم ترین ویژگی ای که این کتاب گاج داره اینه که بروزه و تیپ های جدید کنکور رو پوشش داده وحتی به نوعی تستای کنکورای سالای بعد رو هم پیش بینی کرده!!!

رو دستش نباشه!

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کتاب کاملن مفهومیه و تیپ تست داره و تست ها رو تحلیل کرده و کمتر به نکته پرداخته.

اموزش کتاب چجوریه ؟ایا شما این کتاب رو با خیلی سبز مقایسه کردید کدوم برتره ؟

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali 221488 نمایش پست ها

آموزشش عالیه!((تیپ بندی کرده مباحثو))

از خیلی سبز بهتره به خاطر این که فقط سوالای کنکور و تیپ سوال های مشابه اشو بررسی کرده....

این کتاب وقت کمتری واسه خوندن میگیره....

و واسه جمع بندی هم میشه به خودش مراجعه کرد!((عالیه!))

رنگ بندی و تقسیم کتاب باعث جذب دانش آموز به خوندنش میشه!
      ویرایش توسط mkh-ana : 27 مرداد 1393 در ساعت 17:53

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن