خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

تاریخ نابودی بالقوه زمین تعیین شد!

3-2051.jpg
      تاریخ نابودی بالقوه زمین 16 مارس سال 2880 و زمانی خواهد بود که یک سیارک سرگردان در فضا احتمالا به سیاره خاکی برخورد کند.به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان با مطالعه این صخره دریافته‌اند بدنه آن به حدی سریع می‌چرخد که باید از هم متلاشی شود اما در مسیر خود به سوی زمین سالم باقی مانده است.گفته می‌شود مولفه‌های این جرم کیهانی توسط نیروهای منسجم‌کننده وان‌دروالس به یکدیگر گره‌ خورده‌اند و گرچه کشف این موضوع در نوع خود موفقیتی بزرگ به شمار می‌آید، دانشمندان هنوز نمی‌دانند چگونه حرکت سیارک را متوقف کنند.تحقیقات پیشین نشان داده‌اند سیارک‌ها مجموعه‌ای از مولفه‌های سست هستند که توسط اصطکاک و گرانش به هم گره‌ خورده‌اند. با این حال بر اساس بررسی‌های تیم دانشگاه تنسی، سیارک 1950 DA به اندازه‌ای سریع می‌چرخد که این نیروها را نادیده می‌گیرد.قطر این صخره آسمانی یک کیلومتر اعلام شده و هر دو ساعت و شش دقیقه یک بار حول محور خود می‌چرخد.با محاسبه دما و تراکم آن، تیم تحقیقاتی نیروهای واندروالس را که از تجزیه‌شدن سیارک جلوگیری می‌کنند، شناسایی کرده‌اند. این سیارک با سرعت 15 کیلومتر در ثانیه به سمت زمین در حرکت است و شاید به اندازه‌ای به سیاره خاکی نزدیک شود که با سرعت 61 هزار و 160 کیلومتر در ساعت در اقیانوس اطلس سقوط کند.گفته می‌شود 1950 DA احتمالا با نیروی حدود 44 هزار و 800 مگاتن تی‌ان‌تی به زمین برخورد می‌کند. گرچه احتمال چنین برخوردی فقط 0.3 درصد اعلام شده، این امر 50 درصد خطر بیشتری را نسبت به امکان برخورد دیگر سیارک‌ها به زمین ایجاد می‌کند. سیارک مزبور در 23 فوریه سال 1950 کشف و به مدت 17 روز مشاهده شد؛ سپس برای نیم قرن از دیدگان پنهان ماند.جزئیات این دستاورد علمی در مجله Nature منتشر شد و دارای مضامینی بالقوه برای حفاظت از زمین در مقابل برخورد سیارک‌های عظیم است.

ISNA

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      وای اینجوری که میمیریم ....

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ما الان 2014 هستیم کو تا 2880 هزار تا کفن پوسوندیم تا اول موقع فکر چیو میکنیم بعد تا اون موقع علم انقد پیشرفت کرده که یه جوری منحرفش کنن منفجرش کنن:yahoo (4):

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      این حرفا همش دخالت تو کار خداست.....نکنید این کارا رو....

همه چی دست خداست...هیچکسم از نابودیه زمین خبر نداره....

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط H!DD3N نمایش پست ها
      این حرفا همش دخالت تو کار خداست.....نکنید این کارا رو....

همه چی دست خداست...هیچکسم از نابودیه زمین خبر نداره....
      بابا بیخیال.شما که تو انجمن کنکور هستی چرا اینو میگی.پس از فردا برو دفترچه بیمه و بیمه ماشین و بیمه خونه و همه و باطل کن.چون همه چی دست خداست.داری ماهانه یه خرج زیادی بابت بیمه میدی!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط x11416 نمایش پست ها
      بابا بیخیال.شما که تو انجمن کنکور هستی چرا اینو میگی.پس از فردا برو دفترچه بیمه و بیمه ماشین و بیمه خونه و همه و باطل کن.چون همه چی دست خداست.داری ماهانه یه خرج زیادی بابت بیمه میدی!
      والا من هنوز نه ماشین دارم....نه خونه دارم که بیمش رو داشته باشم....

بیمه ما روزی 100 تومن صدقست....که اونم به دست خدا بیمه میشیم....

اینجور حرفا هم که دنیا به آخر میرسه رو تو سال 2012 دیدیم....

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

خیلی عذر میخوام که این حرف رو میزنم.یعنی شما الان تو خیابون زندگی میکنید!!!! اگه خونه برای پدر محترمتون هست حتما بیمه حوادث داره(چون 90 درصد بیمه میکنن)
      یعنی شما الان میخوای بری درمانگاه به جای استفاده از دفترچه بیمه از دفترچه کنکور استفاده میکنی ؟!!! یا میگی چون من امروز صدقه دادم به شما پول نمیدم.عججججججججب!!!!!!
      اینا همه آینده بینی که هرکی فقط توجیه میکنه .در صورتی خودش آینده بین تر از همه هست و تو صدتا جا یا بیمه شده یا سرمایه گذاری کرده(برای مثال شما الان داری درس میخونی که اولا به علاقه خودت برسی و بعد آینده خودت رو تنظیم کنی.(البته فکر کنم شما فقط صدقه میدی و درس رو بیخیال میشی.
      اینطوری که نمیشه داداش من.

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

اون یه داستانِ مسخره بود
      این علمِ و منطقی بحث کرده! و البته احتمال این برخورد 0.3 درصدِ

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      وقتی 20 سال نوری با کهکشان راهی شیری فاصله داشته باشه همون جا منفجر میشه شک نکنید

"When the going gets tough, the tough get going."

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)