خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

واکنش آیت الله علم الهدی به سخنان جنجالی روحانی

واکنش آیت الله علم الهدی به سخنان جنجالی روحانی
      بنده هم یکی از همون ترسوهام . اما ترسویی هستم که قرآن می گویند {وَأَمَّا مَنْ خَافَ مَقَامَ رَبِّهِ وَنَهَى النَّفْسَ عَنِ الْهَوَى. فَإِنَّ الْجَنَّةَ هِیَ الْمَأْوَى} .
      این ترسوها می روند بهشت. آقای رییس جمهور می گویند این ترسوها بروند به جهنم . خوب این خلاف حرف قرآن است.

،در حاشیه مراسم افتتاح مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه ی علمیه در جمع خبرنگاران به سخنان جنجالی رئیس جمهور روحانی واکنش نشان دادند و حرف های رئیس جمهور را خلاف قرآن دانستند.

نظر شما در خصوص برخورد انتظامی با مقوله ی حجاب چیست؟

ببینید ما بحثمون با آقایون دقیقا همین نکته است. یعنی اختلاف نظری که بین ما و بعضی دوستان وجود دارد این است که مسئله ی حجاب ، مسئله ی فرهنگی است. اما مسئله ی بی حجابی مسئله ی ناهنجاری است ما در هر فعالیت فرهنگی اگر از یک پدافند فرهنگی شروع کنیم به نتیجه می رسیم و الا فعالیت های مثبت و برنامه های مثبت بدون پدافند به جایی نمی رسد. عرصه ی فرهنگی عین عرصه ی امنیتی است. مثل اینکه بفرمایید دزد ها همه آزادند. ما باید بیاییم درهای خونه یمان را محکم کنیم. این که نمی شود. خواه نا خواه اقتضای برقراری امینت در جامعه این است که شما دزد را بگیرید. و آدمی که مخل امنیت است را محدود کنید. عرصه ی فرهنگ عین عرصه ی امینت است. ما باید از یک پدافند فرهنگی شروع کنیم . اگر از پدافند فرهنگی شروع کنیم فعالیتهای اثباتی فرهنگی به نتیجه می رسد. اما اگر بخواهیم نا هنجاری های فرهنگی را آزاد بگذاریم از این طرف هم بگوییم ما می خواهیم فعالیت فرهنگی بکنیم کار بجایی نمی رسد.

مسئله ی بی حجابی مسئله ایست که از اول انقلاب تا الان در عرصه های اثباتی هیچ فعالیتی نشده . برای هیچ کس هیچ قدمی بر نداشته . از این طرف وقتی می گوییم جلوی ناهنجاری فرهنگی را بگیرید می گویند نخیر حجاب مسئله ی فرهنگی است.

در خصوص طرح تکریم بانوان که از شهرداری تهران هم آغاز شد. نظر شما در این خصوص چیست؟

ببینید اصطلاح تفکیک جنسیتی یک اصطلاح مسئله داری است. خود اصطلاح را بنده قبول ندارم. تفکیک جنسیتی یعنی چه ؟ مسئله ی تکریم خواهران هست. یک خانم مهندس ، یک خانم دکتر ، یک خانم مدیر و کارمند می خواهد در یک عرصه بیاد و فعالیت اجتماعی بکند. در این عرصه به عنوان یک خانم که عنصر آسیب پذیر هست ، امینت داشته باشد. امنیت او اقتضا می کند در اختلاط با مرد نباشد. اختلاط زن و مرد در درجه اول امنیت عفت آن خواهر ارزشمندی که به عنوان یک مهندس ، دکتر ، مدیر می خواهد کار کند ، را آسیب پذیر می کند. برای پیشگیری از آسیب پذیری او باید اختلاط زن و مرد در ادارات از بین برود. این مسئله را اسمش را بگذارند تفکیک جنسیتی در حقیقت یک نوع توهین به تکریم زن است.

نظر شما راجع تعابیری که ریاست جمهوری خطاب به منتقدان توافق نامه ژنو اظهار داشتند چیست ؟

آقای رییس جمهور حرفی که زده اند خلاف قرآن است. ایشان فکر می کنند که منتقدین مذاکره با امریکا و توافق نامه ی ژنو ترسویند و چون می ترسند و می لرزند بروند به جهنم. در قرآن می گوید که :{ وَأَمَّا مَنْ خَافَ مَقَامَ رَبِّهِ وَنَهَى النَّفْسَ عَنِ الْهَوَى. فَإِنَّ الْجَنَّةَ هِیَ الْمَأْوَى} (سوره نازعات آیه ی ۴۱) کسانی که ترسو هستند بهشت جایگاهشان هست نباید به جهنم بروند و به بهشت می روند. آن ها بخاطر تقوایشان می لرزند. یعنی اینکه ما منافع یک ملت حقوق یک ملت و سرنوشت اسلام را ببریم روی میز بگذاریم و با سرسخت ترین دشمنان خدا بخواهیم مذاکره کنیم . خوب ترس دارد. این وحشت داره . کسی که در موضع تقوی هست می ترسد. ایشان می فرمایند اینها ترسویند. بله واقعا ترسویند. بنده هم یکی از همون ترسوهام . اما ترسویی هستم که قرآن می گویند {وَأَمَّا مَنْ خَافَ مَقَامَ رَبِّهِ وَنَهَى النَّفْسَ عَنِ الْهَوَى. فَإِنَّ الْجَنَّةَ هِیَ الْمَأْوَى} . این ترسوها می روند بهشت. آقای رییس جمهور می گویند این ترسوها بروند به جهنم . خوب این خلاف حرف قرآن است. اینهایی که می ترسند و توافقنامه را نقد می کنند از چی می ترسند؟ از این می ترسند که حقوق ملت از بین برود. از این می ترسند که سرنوشت اسلام به دست نا اهلش بیوفتد. خداوند می گوید کسی اینطور بترسد جایگاهش بهشت است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آیت الله علم الهدی

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      جالبه که هنوز برداشتها از مذاکرات متفاوته....
      این وسط کی درست میگه؟
      رئیس جمهوری که تمام منتقدانش رو ترسو فرض میکنه و میگه برید جهنم(هرکی منو نقدمیکنه بره به جهنم)
      یا روحانی که کلا میگه حرفت خلاف قرآنه؟؟؟
      حرفای دوطرف ازجهاتی درسته وازخیلی جهات اشتباه
      رئیس جمهوراین کشور باید بدونه که اعتماد کردن به یه هیولای جهانی که مثه اب خوردن آدم میکشه
      خیلی راحت درعرض چندثانیه هزارتا آدمو زیربمب اتم له میکنه خیلی راحت کتاب آسمانی میلیونها نفرو
      میسوزونه سالیانه میلیاردها تومن خرج ساخت فیلم ضد ایرانی وضداسلامی میکنه به سادگی هرچه تمامتر بی بندوباری رو رواج میده(انصافا)کارسختیه....
      مردم هنوز خاطره ی حمله به هواپیمای مسافر بری رو فراموش نمیکنن هیولایی که بیش از نیم قرن بی رحمانه به این کشور ودین وفرهنگش حمله کرده به این سادگی دم به تله نمیده مطمئنا به فکر ماهم نیست دلشم نسوخته برامون
      گرگ گرگ است اگر اخم اگر لبخند است...............بی طمع نیست سلامش هنرش ترفند است
      پس نباید انتظار داشت که مثه آب خوردن بگیم آره میشه باهاشون توافق کردحاج حسن برو مذاکره کن...
      از طرف دیگه هیچ چیز نشد نداره میگیم طرفدار صلحیم پس مصالحت آمیز وارد مذاکره میشیم و سعی میکنیم باگفتمان قضیه رو حل کنیم....اینطوری حداقل به جهان ثابت میکنیم اهل مذاکره هستیم
      گرچه تفاهم با چنین دیوی سخته ولی غیرممکن نیست شاید.....
      حالا شما از زاویه ای کاملا بیطرف به قضیه نگاه کنید:
      مذاکره سر چیه؟؟؟
      درسته مسئله ی هسته ای
      میگن ایران میخواد سلاح هسته ای بسازه
      میگیم نه
      میگن نباید بسازه(همونایی که سالیانه هزاران کلاهک هسته ای تولید میکنن)
      میگیم نمیسازیم
      میگن اگه بسازن دنیارو نابود میکنن(همونایی که تو چند ثانیه هیروشیما رو کن فیکون کردن آدم گاهی به انسانیتشون شک میکنه)
      میگن باید نظارت بشه
      میگم بشه
      میگن باید ال بشه بل بشه
      به نظرتون اصلا مسئله ی هسته ای وجود داره......طبیعتا اونا میخوان ما انرژی هسته ای نداشته باشیم
      حالا چه با سلاح چی بی سلاح پس طبیعتا وقتی مسئله ای بهانس نمیشه حلش کرد
      اما در هر صورت وقتی قرارشده بریم پای معامله باید پشت هم باشیم حرفش خلاف قرآنه و برن به جهنم
      نداشته باشیم تلاشمون رو میکنیم حل شد بهتر نشد دوباره همون آش وهمون کاسه....
      البته آرزو میکنیم بشه واگر کسی انتقادمیکنه ترسش از منافع ملتشه ودلواپس کشورشه و این ترس عین شجاعته
      این دلیری است که دلواپس مادر باشید...................بر در دشمن خونخوار دلاور باشید
      حجاب هم که پدر مارو دراورده به هرکی میگی حجابتو رعایت کن جو روشنفکری میگیره میگه(به نظرات هم احترام بذارید) آخه بی حجابی ربطی به اعتقادات نداره ناهنجاریه دوست روشنفکر ...
      پوزش از اطناب سخن........سخن این بود وما گفتیم
      به امید موفقیت تیم مذاکره کننده
      برد با ماست....

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من فقط یه سوال دارم؟
      آقایونی که هر روز گریه میکنین و رئیس جمهور رو گاز میگیرید!
      شما اگه رهبر رو قبول دارین که بحرف نزنین لطفن این مملکت بزرگتر داره.مث آقای احمدی نژاد نباشید که با بگم بگماشون مملکت رو بهم ریختن.
      رهبر نظارت میکنه بر تیم مذاکره کننده مشکلی باشه میگن.چرا شما کاسه داغ تر از آش شدین؟

4. Top | #4

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood66 نمایش پست ها
      من فقط یه سوال دارم؟
      آقایونی که هر روز گریه میکنین و رئیس جمهور رو گاز میگیرید!
      شما اگه رهبر رو قبول دارین که بحرف نزنین لطفن این مملکت بزرگتر داره.مث آقای احمدی نژاد نباشید که با بگم بگماشون مملکت رو بهم ریختن.
      رهبر نظارت میکنه بر تیم مذاکره کننده مشکلی باشه میگن.چرا شما کاسه داغ تر از آش شدین؟
      والا. . .:yahoo (4):
      گرگ باش!
      مغرور!
      بر شب پادشاهی کن
      میخوای خنجر بزنی از رو به رو بزن
      مثل گرگ تعصب داشته باش
      مثل گرگ حتی به شیر هم رحم نکن
      مثل گرگ رو در رو حق بگیر
      به مانند گرگ باش
      دوستانت را لیس بزن
      دشمنانت را گاز بگیر
      گرگ باش دشمنانت را بدر
      در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باش
      آنها با پارس کردن بیهوده زنده اند
      گرگ باش!
      همیشه با گله اما تنها!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان عزیز بی گمان شب آغاز شده است !

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      اگه از مذاکره هراس دارید برید به جهنم اوکی؟؟؟

کسانی که یک سال حمله کردن به دولت منتظر همچین روزی بودن که روحانی یه چیزی بگه تا حالا با بهونه مستند حمله کنن

اینو خوب میدونیم که شما منتقد نیستین. شما افراطی و کارشکن هستین

آقای علم الهدی!! مردم مشهد حداقل شما رو خوب میشناسن...

نزنین ازین تایپکا تا نگم!!!

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کی هست حالا؟؟
      اصن کی گفته که تو درست قران رو تفسیر میکنی؟؟

از کجا معلومه که قران منظورش چیز دیگه نیس؟؟

چقد بدبختیم ما

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      هر کاری افراطی ـش بده

حتی حمله ی شما دوستان عزیز به نظر این حاج آقا

همه ی ما اشتباه داریم ولی گاهی اوقات یکسری محکومند به اشتباه نکردن

سران درجه ی 1 مملکتی هم همون دسته ـن

اگه اشتباهی دارن ما مردم باید کاملا با شعورانه بپوشونیم نه این که توی بوق و کرنه کنیم

ما تا کاملا یکدست و متحد نشیم و نتونیم با وجود اختلاف با هم بسازیم وضع همینه

بینش سیاسی مردم ما باید بره بالا

باید باید باید

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقا یکی به من بگه مخاطب برید به جهنم کی بوده ؟؟؟؟
      چرا؟؟

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohammaD_Technology نمایش پست ها
      چرا؟؟
      آن هایی که از مذاکره با بلاد کفر میترسند

چرا نداره دیگه خوب گفت برید به جهنم

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      چرا؟؟
      مخاطب حرف دکتر تمام منتقدانش هست درمورد مذاکرات هسته ای
      شخصا با این که ازدیدی کاملا بیطرف به قضیه نگاه میکنم اصلا
      این حرف دکتر تو کتم نمیره این لحن واین ادبیات به خودی خود
      اشتباهه بهتر نیست بجای این که مثله دوره ی قبل به منتقدین
      بگیم خاروخاشاک یا الان بگیم برید به جهنم پاسخ منطقی ارائه بدیم
      یا اگه میگیم حرف دکتر خلاف قرانه دلیل منطقی تری براش بیارم
      من تو پست اول همین تایپیک کاملا باز کردم قضیه رو
      افراط افراط و افراط....

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

چرا؟؟
      مخاطب حرف دکتر تمام منتقدانش هست درمورد مذاکرات هسته ای
      شخصا با این که ازدیدی کاملا بیطرف به قضیه نگاه میکنم اصلا
      این حرف دکتر تو کتم نمیره این لحن واین ادبیات به خودی خود
      اشتباهه بهتر نیست بجای این که مثله دوره ی قبل به منتقدین
      بگیم خاروخاشاک یا الان بگیم برید به جهنم پاسخ منطقی ارائه بدیم
      یا اگه میگیم حرف دکتر خلاف قرانه دلیل منطقی تری براش بیارم
      من تو پست اول همین تایپیک کاملا باز کردم قضیه رو
      افراط افراط و افراط....

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      چرا؟؟
      خب مشخصه
      شما ببین این گروه اقلیت تو این یه سال چیکار کردن که روحانی دیگه صبرش لبریز شده

این گروه دلواپسان! هستن که هسته مرکزیش رو جبهه پایداری به رهبری آقای مصباح یزدی تشکیل میده

تو انجمن قرار بود ازین بحثت نشه دیگه
      ولی اگه ادامه داشته باشه ماهم خیلی حرف داریم برای زدن

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      البته به نظر من یکی دو دفعه توهین سنگین و مستقیم لازمه
      حالا برای چی میترسن؟؟؟ مگه دعوا با آمریکا هست که میترسن؟؟

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      البته به نظر من یکی دو دفعه توهین سنگین و مستقیم لازمه
      حالا برای چی میترسن؟؟؟ مگه دعوا با آمریکا هست که میترسن؟؟
      اسلام به خطر میفته و صد البته منافعشون

بینوایان-ویکتور هوگو

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مگه قدرت نظامی ایران هالو هست که اسلام به خطر بیفته؟؟؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن