خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات

اهدای نوبل ریاضیات به بانوی ایرانی + تصاویر

دکتر مریم میرزاخانی، استاد ریاضیات دانشگاه استنفورد نخستین بانوی ریاضی دان تاریخ لقب گرفت که توانسته مدال فیلدز، معتبرترین جایزه دنیای ریاضیات را از آن خود کند.

طبق برنامه قرار بود برندگان جوایز چهارگانه جامعه جهانی ریاضیات صبح چهارشنبه (امروز) و در افتتاحیه کنفرانس جهانی ریاضیات ۲۰۱۴ که در سئول، پایتخت کره جنوبی برگزار می شود، اعلام گردد؛ اما شب گذشته پایگاه اینترنتی جامعه جهانی ریاضیات فهرست برندگان را اعلام کرد و موجی از شادی را در میان کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی به راه انداخت، چراکه خانم دکتر مریم میرزاخانی، استاد ریاضی دانشگاه استنفورد موفق شد به همراه ۳ ریاضی دان دیگر، مدال فیلدز را برنده شود.

مدال فیلدز، بالاترین نشان علمی رشته ریاضیات است که به دانشمندان برگزیده زیر ۴۰ سال اهدا می شود و از آن به نوبل ریاضیات نیز تعبیر می شود.

مریم میرزاخانی، جایزه خود را در مراسم افتتاحیه کنفرانس جهانی ریاضیات از دستان خانم پارک گئون های، رییس جمهور کره جنوبی دریافت کرد. دکتر میرزاخانی، نخستین بانوی تاریخ ریاضیات و نخستین ریاضی دان ایرانی است که این جایزه ۷۶ ساله را برنده می شود. هم چنین این جایزه بالاترین نشان علمی است که توسط یک دانشمند ایرانی الاصل کسب شده است.

باعث افتخاره
      I love all the stars in the sky, but they are nothing compared to the ones in your eyes

Hesam

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نام ایرانی رو زنده کرد

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی کلی !

Sent from my Apple Ipad Air Using Tapatalk
      1- دل دنیا رو خون کردی ؛ که اینجوری تو رفتی

2- نرووووو ؛ تو هم نمیتونی مثه من دووم بیاری رنووووو

3- بعد از دلیجه هیچی دیگه برام نمونده .....

4- به اسم تو قسم به جون تو

( حامد دلیجه جان ، ای مهندس والا مقام ! تورو خدا برگرد ! بی تو برام سخته نفس ! )
      :yahoo (19)::yahoo (19)::yahoo (19):
      الکی مثلا من عاشقشم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از حرفای خودش : (( مطمین هستم در آینده زن‌های زیادی برنده‌ی جایزه‌ی فیلدز خواهند شد. همین الان هم زن‌های ریاضیدان خوب زیاد هستند... خیلی خوشحالم که این جایزه رو گرفتم، ولی هیچ علاقه‌‌ای ندارم که از این به بعد بشم نماینده‌ی زن‌هایی که کار علمی می‌کنند. دوست ندارم مصاحبه کنم و توجه جلب کنم و بیشتر دوست دارم روی کار تحقیقاتیم متمرکز بشم. احتمالا مریم میرزاخانی نوجوان خیلی از انعکاس موفقیت و جلب توجه لذت می‌برد. ولی الان برای من قضیه فرق می‌کنه و دوست دارم توجه رو از خودم دور کنم تا بتونم روی کارم تمرکز کنم))

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

خوش به حالش ... چقدر زیبا فکر میکنه ...
      One Day Someone Is Going To Hug You So Tight, That All Of Your Broken Pieces Will Stick Back Together

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مریم میرزاخانی چندسال پیش در سال دوم دبیرستان مدال طلای جهانی ریاضیات رو بدست آورد و از همون موقع رفت آمریکا!!

واقعا خوشحال شدم زنده باد نابغه ایرانی

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirsalarsh نمایش پست ها
      مریم میرزاخانی چندسال پیش در سال دوم دبیرستان مدال طلای جهانی ریاضیات رو بدست آورد و از همون موقع رفت آمریکا!!

واقعا خوشحال شدم زنده باد نابغه ایرانی
      سال سوم و چهارم دبیرستان ایشون مدال طلای جهانی ریاضیات رو گرفته و برای ادامه تحصیل دکترا رفته آمریکا نه همون سال!
      تو زندگیم هیچ چیز برام ترسناک تر از صدای بالا اومدن ویندوز XP با ولوم اسپیکر تا آخر نبود ...

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mariz
      نمایش مشخصات

عکس یادگاری بانوی ایرانی برنده نوبل ریاضی با هاشمی، حدادعادل و نجفی

مریم میرزاخانی نفر سوم از سمت راست - عکس متعلق به سال ١٣٧٤
      باید انداختش دور...همین.

قلب آهنی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چیزی به اسم نوبل ریاضیات وجود نداره ، در واقع جایزه نوبل برای ریاضیات اصلا تعریف نشده ، این جایزه دیگری است .

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Predator X نمایش پست ها
      چیزی به اسم نوبل ریاضیات وجود نداره ، در واقع جایزه نوبل برای ریاضیات اصلا تعریف نشده ، این جایزه دیگری است .
      مدالی رو که خانم میرزا خانی به نام مدال فیلدز گرفتن معادل نوبل ریاضیات میگیرن و به این نام میخونن!
      تو زندگیم هیچ چیز برام ترسناک تر از صدای بالا اومدن ویندوز XP با ولوم اسپیکر تا آخر نبود ...

10. Top | #10
      arj
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      مبارک باشه !
      آن كه دانست ، زبان بست وآن كه مي‌گفت،ندانست ...!

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن