خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 11 از 181 نخستنخست ... 10111221111 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 151 به 165 از 2705
    1. Top | #151
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان سلام.

من درباره نظام وظیفه و معافیت تحصیلی خبرقطعی و متقنی بدست نیاوردم.اگر فرصت کنم بتونم حضوری به سازمان نظام وظیفه شهرمون مراجعه میکنم تا بالاخره ته و توی قضیه رو در بیارم.

اما اون ور قضیه:
      پس از 2 بار مراجعه به اداره کل آموزش پرورش استان + 2 بار مراجعه به اداره آموزش و پرورش شهرستان + 2 بار مراجعه به دبیرستان بزرگسالان دولتی در نهایت به این نتایج تقریباً قطعی رسیدم.

با فرض این که شما فارغ التحصیل پیش دانشگاهی باشید و از حیث نظام وظیفه هم مشکل خاصی نداشته باشید :

برای گرفتن دیپلم دوم که حتماً باید از یک رشته دیگه باشه ، با مدارک سال سومت از جمله مدرک دیپلمت مراجعه میکنی به اموزش پرورش شهرتون یا اموزش پرورش ناحیتون ، اونجا درسهای سه سال دبیرستان شما رو با درسهای سه ساله ی دیپلم جدیدی که میخواهید بگیرید تطبیق میزنند و دروسی رو هم که حتماً باید امتحان بدی (دروس تخصصی سال سوم اون رشته) معین میکنن. بعد با مدارکی که از اداره اموزش پرورش شهر یا ناحیتون گرفتی، مراجعه میکنی به یک دبیرستان بزرگسالان. پس از ثبت نام در دبیرستان بزرگسالان به عنوان داوطلب آزاد ، اونجا خودت میگی که کدوم دروس نهایی سوم رو میخای امتحان بدی و کدوم دروسو میخای تطبیق بزنی (از دروس نهایی سوم). میتونی هیچ درس نهایی سوم رو تطبیق ندی و همه دروس رو از جمله دروس مشترک و غیر مشترک رو امتحان بدی و هیچ منع خاصی نداره، در واقع خودت انتخاب میکنی چی میخای امتحان بدی و چیو میخای تطبیق بدی ضمن این که همونطور که گفتم این انتخاب واحد سقفی نداره و حتی همه واحد ها( درسها ) رو میتونی با هم یکجا در یک نیمسال بگیری.

پس خوشبختانه میتونیم همه دروسها رو اگر در تواناییمون باشه یکجا در یک نیمسال امتحان بدیم. خب پس اگر همه دروس انتخابیمونو رو همین دی ماه امتحان بدیم، انشاءا... اسفند هم با معدل کتبی دیپلم جدید کنکور 94 میتونیم ثبت نام کنیم.
      اگر هم بخوای میتونی چند واحد (درس) و دی ماه امتحان بدی و چند واحدم ( درس) رو هم خرداد ماه امتحان بدی ، که البته هنوز نفهمیدیم که اگر دیپلممونو خرداد ماه بگیریم میتونیم کنکور 94 با دیپلم جدید شرکت کنیم یا نه.

برای ثبت نام در دبیرستان بزرگسالان دولتی باید کمی هم شهریه داد که حدوداً چیزی بین 100 تا 150 هزار تومنه ،ثبت نام یه زمان خاصی هم داره که اگر از اون وقت بگذره، دیگه نمیشه برای نیمسال اول ( امتحانات دی ماه) ثبت نام کنیم ، پس باید به موقع رفت برای ثبت نام.

فقط دوستان قبل از ثبت نام، بحث سربازیو از خود سازمان نظام وظیفه شهرتون پیگیر باشین . اگر به نتیجه متقن و قطعی رسیدید اینجا اعلام کنید (منم فرصت کنم پیگیری میکنم. )

2. Top | #152
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janvaljan نمایش پست ها
      دوستان سلام.

من درباره نظام وظیفه و معافیت تحصیلی خبرقطعی و متقنی بدست نیاوردم.اگر فرصت کنم بتونم حضوری به سازمان نظام وظیفه شهرمون مراجعه میکنم تا بالاخره ته و توی قضیه رو در بیارم.

اما اون ور قضیه:
      پس از 2 بار مراجعه به اداره کل آموزش پرورش استان + 2 بار مراجعه به اداره آموزش و پرورش شهرستان + 2 بار مراجعه به دبیرستان بزرگسالان دولتی در نهایت به این نتایج تقریباً قطعی رسیدم.

با فرض این که شما فارغ التحصیل پیش دانشگاهی باشید و از حیث نظام وظیفه هم مشکل خاصی نداشته باشید :

برای گرفتن دیپلم دوم که حتماً باید از یک رشته دیگه باشه ، با مدارک سال سومت از جمله مدرک دیپلمت مراجعه میکنی به اموزش پرورش شهرتون یا اموزش پرورش ناحیتون ، اونجا درسهای سه سال دبیرستان شما رو با درسهای سه ساله ی دیپلم جدیدی که میخواهید بگیرید تطبیق میزنند و دروسی رو هم که حتماً باید امتحان بدی (دروس تخصصی سال سوم اون رشته) معین میکنن. بعد با مدارکی که از اداره اموزش پرورش شهر یا ناحیتون گرفتی، مراجعه میکنی به یک دبیرستان بزرگسالان. پس از ثبت نام در دبیرستان بزرگسالان به عنوان داوطلب آزاد ، اونجا خودت میگی که کدوم دروس نهایی سوم رو میخای امتحان بدی و کدوم دروسو میخای تطبیق بزنی (از دروس نهایی سوم). میتونی هیچ درس نهایی سوم رو تطبیق ندی و همه دروس رو از جمله دروس مشترک و غیر مشترک رو امتحان بدی و هیچ منع خاصی نداره، در واقع خودت انتخاب میکنی چی میخای امتحان بدی و چیو میخای تطبیق بدی ضمن این که همونطور که گفتم این انتخاب واحد سقفی نداره و حتی همه واحد ها( درسها ) رو میتونی با هم یکجا در یک نیمسال بگیری.

پس خوشبختانه میتونیم همه دروسها رو اگر در تواناییمون باشه یکجا در یک نیمسال امتحان بدیم. خب پس اگر همه دروس انتخابیمونو رو همین دی ماه امتحان بدیم، انشاءا... اسفند هم با معدل کتبی دیپلم جدید کنکور 94 میتونیم ثبت نام کنیم.
      اگر هم بخوای میتونی چند واحد (درس) و دی ماه امتحان بدی و چند واحدم ( درس) رو هم خرداد ماه امتحان بدی ، که البته هنوز نفهمیدیم که اگر دیپلممونو خرداد ماه بگیریم میتونیم کنکور 94 با دیپلم جدید شرکت کنیم یا نه.

برای ثبت نام در دبیرستان بزرگسالان دولتی باید کمی هم شهریه داد که حدوداً چیزی بین 100 تا 150 هزار تومنه ،ثبت نام یه زمان خاصی هم داره که اگر از اون وقت بگذره، دیگه نمیشه برای نیمسال اول ( امتحانات دی ماه) ثبت نام کنیم ، پس باید به موقع رفت برای ثبت نام.

فقط دوستان قبل از ثبت نام، بحث سربازیو از خود سازمان نظام وظیفه شهرتون پیگیر باشین . اگر به نتیجه متقن و قطعی رسیدید اینجا اعلام کنید (منم فرصت کنم پیگیری میکنم. )
      یکی مثه من که از دانشگاه ازاد مرخصی گرفته مدرک دیپلمش دست دانشگاهه باید چیکار کنم ؟

حتما باید مدرک دیپلمم باشه تا ثبت نامم کنن؟

3. Top | #153
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminreza_star نمایش پست ها
      یکی مثه من که از دانشگاه ازاد مرخصی گرفته مدرک دیپلمش دست دانشگاهه باید چیکار کنم ؟

حتما باید مدرک دیپلمم باشه تا ثبت نامم کنن؟
      شما در حال حاضر، مقطع کاردانی هستی یا کارشناسی پیوسته؟

4. Top | #154
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان سلام.

اما اون ور قضیه:

اگه بعنوان داوطلب آزاد ثبت ناممون کنند به هیچ عنوان معافیت تحصیلی نمیدن . (شروع به تحصيل داوطلب آزاد به عنوان انصراف از تحصيل تلقي مي گردد.)

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.nikhalat نمایش پست ها
      دوستان اصلا ربطی به معافیت تحصیلی نداره، کسی که میخواد پشت کنکور بشینه کلا 1 سال وقت داره، حالا تو این 1 سال شما هر کاری خواستی میتونی بکنی، دیپلم دوم یا هرچی! اما اینم هس اگر کسی بخواد با این دیپلم معافیت تحصیلیش تمدید بشه نه اینطور نیس چون دپلم دوم فقط و فقط برای ارتقا سوابق تحصیلی یا تحصیل در یک رشته دیگر هست...
      پس دوستانی که سال اولشون هس پشت کنکور میمونن مشکلی واسه سربازی ندارن!

نمیخوام نا امیدت کنم اما بدون اگه تمام درسا بالای 75 بزنی رتبت به پزشکی میرسه، اما اگه میبینی نمیتونی به نظرم بیرزه دیپلم دوم بگیری

دوستان دیگه اگه درباره معافیت نظری دارن بگن شاید من اشتباه میگم....

اصلا دیپلم دوم گرفتن ربطی به معافیت تحصیلی نداره، اگه شخصی مث من تو کنکور 93 شرکت کرده و میخواد تو کنکور 94 هم شرکت کنه( پشت کنکور بمونه) 1 سال وقت داره، حالا اگه با هر دیپلمی شما کنکور 94 قبول شین میرین دانشگاه اگر هم قبول نشدین باید برین سربازی...
      شما درست میگید. در این فرصت یکساله میشه ادامه تحصیل داد . اما دیپلم دوم ادامه تحصیل محسوب نمیشه در نتیجه معافیت نمیدن . امیدوارم اشتباه گفته باشم

5. Top | #155
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شما در حال حاضر، مقطع کاردانی هستی یا کارشناسی پیوسته؟
      کارشناسی پیوسته
      ولی هیچ واحدی پاس نکردم چون مرخصی گرفته بودم
      مدرک دیپلمم دست دانشگاهه

6. Top | #156
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کسی که دانشجوئه میتونه دیپلم دوم بگیره؟(همرمان)

7. Top | #157
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط batista نمایش پست ها
      اگه بعنوان داوطلب آزاد ثبت ناممون کنند به هیچ عنوان معافیت تحصیلی نمیدن . (شروع به تحصيل داوطلب آزاد به عنوان انصراف از تحصيل تلقي مي گردد.)

شما درست میگید. در این فرصت یکساله میشه ادامه تحصیل داد . اما دیپلم دوم ادامه تحصیل محسوب نمیشه در نتیجه معافیت نمیدن . امیدوارم اشتباه گفته باشم
      خب اصلا خوبیش همینه که معافی تحصیلی نمیدن شما تو این یک سال فرجه ای که داری برا کنکور داری دیپلم دوم می گیری مثل بقیه که پشت کنکورن
      اگه معافی تحصیلی میدادن بد میشد چون بعد تو دانشگاه دیگه برات معافی تحصیلی صادر نمی کردن

کارشناسی پیوسته
      مدرک دیپلمم دست دانشگاهه
      منم الان دانشجو حساب میشم چرا به این زودی دیپلمتو دادی؟ تا دو سال وقت داری دیپلمتو به دانشگاه ارائه بدی حالا فک نکنم مشکلی پیش بیاد به من که گفت اصلا اصل دیپلم را نمیخواد فقط ریز نمرات سال سوم را ببرم
      ویرایش توسط amirh7 : 10 شهریور 1393 در ساعت 10:44

8. Top | #158
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان ثبت نام مدرسه بزرگسالان تا کی وقت داره؟ (دی ماه)

Let not your heart be troubled: ye believe in God, believe also in me.

9. Top | #159
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کارشناسی پیوسته
      مدرک دیپلمم دست دانشگاهه
      دوست عزیز شما ابتدا چون خود دانشگاهت برات معافیت تحصیلی رد کرده ، باید ببینی اصلاً اجازه داری بری دبیرستان بزرگسالان به عنوان داوطلب آزاد ثبت نام کنی یا نه.

ضمناً مراجعه کن به پیش دانشگاهیت، اصل مدرک پیش دانشگاهیت و از مدرست بگیر ، تحویل دانشگاه بده ، دانشگاه مدارک دیپلمتو بهت میده. البته دانشگاه آزاد این طوریه..... دانشگاههای دولتی و غیر انتفاعی و نمیدونم شاید پس ندن.

10. Top | #160
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      والا منم مطمئن نیستم، اما اگه معافیت بدن تازه به ضرر ماست ، چون اونجوری دیگه واس دانشگاه نمیتونیم معافیت بگیریم
      اگه بخوایم درباره همین معافیت بپرسیم باید کجا بریم؟؟

دوستان به طور کلی 3 سوال در مورد دیپلم دوم هس؟
      1- ایا میشه از دیپلم دوم برای شرکت در کنکور دیپلم اول استفاده کرد؟؟ جواب بله 100%
      2- ایا میشه تمام واحد ها رو در دی گرفت؟ من که پرسیدم گفتن میشه، اما اگر هم نشد عمومی ها رو تطبیق بزنی کارت حله تو دی
      3- مشکل سربازی به وجود نمیاد؟؟ از اموزش پرورش پرسیدم گفتن هیچ مشکل نیس اما باز هم تردید دارم...

دوستان اگر نظر دیگری دارن بگن تا اگر در جوابا مشکلی هس تصیح بشه!

11. Top | #161
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیز شما ابتدا چون خود دانشگاهت برات معافیت تحصیلی رد کرده ، باید ببینی اصلاً اجازه داری بری دبیرستان بزرگسالان به عنوان داوطلب آزاد ثبت نام کنی یا نه.

ضمناً مراجعه کن به پیش دانشگاهیت، اصل مدرک پیش دانشگاهیت و از مدرست بگیر ، تحویل دانشگاه بده ، دانشگاه مدارک دیپلمتو بهت میده. البته دانشگاه آزاد این طوریه..... دانشگاههای دولتی و غیر انتفاعی و نمیدونم شاید پس ندن.
      من معاف شدم

فک نمیکنم دانشگاه برام معافی رد کرده باشه چون منع خدمتی ندارم

12. Top | #162
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من معاف شدم

فک نمیکنم دانشگاه برام معافی رد کرده باشه چون منع خدمتی ندارم

اگر معاف شدی که دیگه راحت راحتی...
      مدارکتم اگه دانشگاه آزاد باشی با ارائه اصل مدرک پیش دانشگاهیت
      (برو از مدرست بگیرش) مدارک دیپلمتو میتونی ازشون بگیری . من همین کار و کردم ،دانشگاه بهم مدارک دیپلمم برگردوند.
      مهم همون مدرک ریز نمرات سه ساله ی دبیرستانه.

13. Top | #163
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان بالاخره چیشد کسی نظر قطعی درباره نظام وظف پیدا کرد؟؟

14. Top | #164
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها 1 سوال اگه یکی مث من که کنکوری 93 بودم و 1 درس واسه شهریور گذاشتم ، اگه تو شهریور پاس نکنم و بزارم واسه خرداد سال دیگه میتونم دیپلم دوم بگیرم؟ اینجوری من هنو فارغ التحصیل نیستم که وارد فرجه 1 ساله بشم؟؟!
      ویرایش توسط Mohammad. N : 12 شهریور 1393 در ساعت 08:41

15. Top | #165
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه های تاپیک خواهش میکنم به سوال منم جواب بدین!!؟

صفحه 11 از 181 نخستنخست ... 10111221111 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن