خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

کدوم گرایش مهندسی پزشکی؟؟

سلام
      میشه راهنمایی کنید کدوم گرایش مهندسی پزشکی بهتره؟
      باتشکر

مـــــــــــا آزمـــــــــوده ایمــــــ در این شهــــــــــــــر

بختــــــــــــــــــــ خویش

بیــــــــــــــرون بایــــــد کشیـــــــــد از این ورطــــه

رختـــــــــــــــــ خویش

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ۳ گرایش اصلیش اینه:
      ۱-بایو متریال
      ۲-بایو مکانیک
      ۳- بایو الکتریک

در ایران بهترین بازار کار متعلق به بایو الکتریک هست. به زبان ساده همین تجهیزات پزشکی مثل دستگاه‌هایی که تو بیمارستان میبینیم مربوط به این گرایشه.
      بایو مکانیک به ارتز و پروتز و اینا ربط داره، در ایران نهایتش شغل تحقیقاتی داره و در خارج از ایران البته عالیه. ایران هنوز توش رشد نکرده.
      بایو متریال هم همین قضیه بایو مکانیک رو داره. رشد نداشته و در ایران مناسب نیست هنوز. روی موادی برای بافت‌هایی که بطور مصنوعی در بدن قرار میگیره تحقیق باید بکنی.

شما میتونی در کارشناسی مهندسی پزشکی بخونیو برای فوق یکی از اینارو بری یا اینکه مثلا
      کارشناسی مکانیک بخونی و فوق بری بایو مکانیک، مهندسی متریال بخونی و فوق بری بایو متریال. به نظرم روش دوم بهتره چون در نهایت واحد های زیادی تفاوت ندارند با هم و تنها در صورتی که امیرکبیر قبول باشه کسی برای کارشناسی مهندسی پزشکی بهش پیشنهاد میشه حتما بره برای کارشناسی، وگرنه بهتره یکی از رشته های الکرونیک، مکانیک یا متریال رو خوند.

در ضمن، ببینید با روحیه تون سازگار هست یا نه. مهندسی پزشکی رشته ای نیست مثل برق یا مکانیک که بگیم هرکاری کنی واسش عیب نداره، اونقدر شاخ (!) شاید به نظر نیاد، اگر با محیط بیمارستان و مریض و اینا حال نکنی توش خوش نمیگذره بهت. با فکر واردش بشید.

اینا خلاصه حرفایی بود که ۲ هفته پیش یکی از اولین دانشجویان مهندسی پزشکی که الان شرکت واردات تجهیزات پزشکی دارن به من گفتن. ایشون در دانشگاه آزاد تهران لیسانس خوندن ( اون موقع پروفسور گلپایگانی که پدر این رشته هستن برای اولین بار در آزاد تهران آوردن رشته اش رو) و الان دکترا دارن. از هیچ به همه چی رسیدن با این رشته...چون عاشقش بودن!
      ویرایش توسط Amir James : 17 مرداد 1393 در ساعت 21:10

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بستگی به علاقه ی خودتون داره
      هرکدوم از گرایشا به یه مهنسی دیگه ای شبیه، شما باید بدونین به کدوم یک از گرایشا علاقه دارین
      اگر در زندگی به ناگاه یکی از سیم های سازت پاره شد
      آهنگ زندگی را آنچنان بنواز که هیچ کس نداند برتو چه گذشت......

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir James نمایش پست ها
      ۳ گرایش اصلیش اینه:
      ۱-بایو متریال
      ۲-بایو مکانیک
      ۳- بایو الکتریک

در ایران بهترین بازار کار متعلق به بایو الکتریک هست. به زبان ساده همین تجهیزات پزشکی مثل دستگاه‌هایی که تو بیمارستان میبینیم مربوط به این گرایشه.
      بایو مکانیک به ارتز و پروتز و اینا ربط داره، در ایران نهایتش شغل تحقیقاتی داره و در خارج از ایران البته عالیه. ایران هنوز توش رشد نکرده.
      بایو متریال هم همین قضیه بایو مکانیک رو داره. رشد نداشته و در ایران مناسب نیست هنوز. روی موادی برای بافت‌هایی که بطور مصنوعی در بدن قرار میگیره تحقیق باید بکنی.

شما میتونی در کارشناسی مهندسی پزشکی بخونیو برای فوق یکی از اینارو بری یا اینکه مثلا
      کارشناسی مکانیک بخونی و فوق بری بایو مکانیک، مهندسی متریال بخونی و فوق بری بایو متریال. به نظرم روش دوم بهتره چون در نهایت واحد های زیادی تفاوت ندارند با هم و تنها در صورتی که امیرکبیر قبول باشه کسی برای کارشناسی مهندسی پزشکی بهش پیشنهاد میشه حتما بره برای کارشناسی، وگرنه بهتره یکی از رشته های الکرونیک، مکانیک یا متریال رو خوند.

در ضمن، ببینید با روحیه تون سازگار هست یا نه. مهندسی پزشکی رشته ای نیست مثل برق یا مکانیک که بگیم هرکاری کنی واسش عیب نداره، اونقدر شاخ (!) شاید به نظر نیاد، اگر با محیط بیمارستان و مریض و اینا حال نکنی توش خوش نمیگذره بهت. با فکر واردش بشید.

اینا خلاصه حرفایی بود که ۲ هفته پیش یکی از اولین دانشجویان مهندسی پزشکی که الان شرکت واردات تجهیزات پزشکی دارن به من گفتن. ایشون در دانشگاه آزاد تهران لیسانس خوندن ( اون موقع پروفسور گلپایگانی که پدر این رشته هستن برای اولین بار در آزاد تهران آوردن رشته اش رو) و الان دکترا دارن. از هیچ به همه چی رسیدن با این رشته...چون عاشقش بودن!
      توضیح خوبی بود
      یکی از آشنایان ما در کالیفرنیا ریسرچر هست تازه و نه هیات علمی و خودش میگفت با این رشته حدودا سالی 150 هزار دلار از دانشگاه و تا حدود 300 هزار دلار هم از گرنت های تحقیقاتی میگیرم. که درامدی بسیار بالاست برای جامعه ای که متوسط درآمد اکثر مردمش حدود 50 هزار دلار هست.
      ....
      راستی شما خودت تصمیمت چی شد میری شریف یا میمونی؟
      ببین اگر متول همونجا هستی میتونی اونجا بخونی و loan بگیری که بازپرداختش برای بعد از تحصیلته ها!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir James نمایش پست ها
      ۳

ببخشید ، نمیدونم برداشت درستی از این ی تیکه از صحبت هاتون داشتم یا نه...
      یعنی بنظر شما این بهتره ک برای کارشناسی رشته برق و الکتریک خوند و فوق ، رفت گرایش بیوالکتریک مهندسی پزشکی؟
      مَـن تو زندگــی
      یه وَقتایــی باختم
      یه وَقتایــی افتادم
      یه وَقتایــی ضربه خوردم
      یه وَقتایــے تو تنهایــے مُـردَم
      حالا باید بگــــــــم:
      از تــمــوم اینا درس گرفتم
      حالا خوشحالم که خودمم
      و نیازی ندارم که بَقیه رو
      برای اثبات ، تحت تاثیر بذارم
      مَـــــــــن خودَمَــــم
      هَمــیــنُ بَـــــــس

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط silent girl نمایش پست ها
      ببخشید ، نمیدونم برداشت درستی از این ی تیکه از صحبت هاتون داشتم یا نه...
      یعنی بنظر شما این بهتره ک برای کارشناسی رشته برق و الکتریک خوند و فوق ، رفت گرایش بیوالکتریک مهندسی پزشکی؟
      اتفاقا این آشنای ما همین کار رو کرد برق رو در صنعتی اصفهان گرفت ارشد رو از سوئیس و بعد هم از دکترا در mit , پست داک هم بود البته.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MrDr نمایش پست ها
      اتفاقا این آشنای ما همین کار رو کرد برق رو در صنعتی اصفهان گرفت ارشد رو از سوئیس و بعد هم از دکترا در mit , پست داک هم بود البته.
      خیلی خوبه. . .موفق باشن
      پس یعنی الان انتخاب برق و الکتریک بهتر از مهندسی پزشکی، بیوالکتریک هست؟چه تفاوتی داره؟
      مَـن تو زندگــی
      یه وَقتایــی باختم
      یه وَقتایــی افتادم
      یه وَقتایــی ضربه خوردم
      یه وَقتایــے تو تنهایــے مُـردَم
      حالا باید بگــــــــم:
      از تــمــوم اینا درس گرفتم
      حالا خوشحالم که خودمم
      و نیازی ندارم که بَقیه رو
      برای اثبات ، تحت تاثیر بذارم
      مَـــــــــن خودَمَــــم
      هَمــیــنُ بَـــــــس

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برا انتخاب رشته به بازار کار اون رشته تو ایران توجه کنید نه امریکا و اروپا مثلا کشاورزی هم تو بعضی کشورا خیلی عالیه و درامد خوبی داره اما تو ایران هیچ ارزشی نداره
      برای مهندسی پزشکی باید سرمایه خوبی داشته باشی تا شرکت واردات بزنی که تازه اونم درامد انچنانی و نجومی داره ولی اگه واقعا علاقه دارید برید چون با علاقه میشه رشد کرد

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اصلا تو ایران رشته خوبی نیست

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من اخرش نفهميدم چي شد
      اين رشته كه وقتي اومد حسابي تركوند و با هر رتبه اي هم نميشه خوندش
      اين كار تخقيقاتي چجوريه؟ مگه تو ايران به تحقيقات هم بها ميدن؟!
      من ميخوام از تجربي برم رياضيات و فيزيك سخت مهندسي بخونم ب اميد اين رشته
      يعني فايده نداره؟

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقا عمران بهتره یا برق یا مهندسی پزشکی؟؟؟
      درآمد کدوم بهتره؟؟
      برای بورسیه چی؟؟

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ب نظر منم فایده نداره من تو دوستام دارم خوندن ولی ارشد میخواد بره یه چیز دیگه اصلا
      فقط سختی کشید
      فامیل هم دارم رفته خارج برگشته الان استاده فقط

با دوستمون موافقم
      شما مبنا رو بر این بگیر که قراره ایران باشی
      آدم که از یکسال دیگش خبر نداره

بعضیا فکر میکنن خیلی رشته انچنانیه چون اون پزشکی رو داره ...

منم یکی میشناسم رفت مهندسی نساجی ولی وضعش خیلی خوبه خیلی
      خانوم هم هست زده ت کار لباس این چیزاس خیلیم معروفه

اسم رشته ملاک خوبی برا تعیین رشته نیس

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کسی رو دیدین که مهندسی پزشکی خونده باشه درآمد بالا و مجومی داشته باشه؟؟

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      واقعا متوجه نمی‌شم سخن بعضی از دوستان رو!
      موفقیت و خوشبخت شدن از نظر هر شخصی یه چیزی هست، الان یک استاد دانشگاه به نظر من شخص فوق العاده موفقی هست و به نظر من بالاترین درجه‌ی یک کشور همین اساتید دانشگاه هستن!‌از نظر مالی هم معلومه در حد یک آدم بی‌سواد که فلان کارخونه رو میزنه نیستند، ولی اونقدر هست که یه زندگی خوب و آروم داشته باشن.

حالا قضیه این رشته هم همینه! اگر عاشق کارهای تحقیقاتی هستید ( مثل من)، بایو متریال و بایو مکانیک عالی هستن!‌ اگر هم به فکر درآمد خوب هستید (و سرمایه هم دارید)، بایو الکتریک خوبه.
      دقت کنید اصلا در مقطع کارشناسی جز امیرکبیر جای دیگه ای نداره مهندسی پزشکی رو! هستن بقیه جاها، ولی به مفت نمیارزن (با پوزش!) !!!
      پس اگر امیرکبیر قبول باشه کسی فبها، نباشه به نظر من بهتره بره برق بخونه که اگر بعدا خواست واسه مستر بره بایو الکتریک.

یکی از دوستان پدر من، ماهی نزدیک ۲۰ میلیون درآمد دارن و شرکت وارداتی دارن در همین زمینه بایو الکتریک. درآمد نجومی نیستا، ولی خوبه!
      اگر درآمد نجومی میخواید، همین الان بیخیال کنکور بشید و برید بازار کار کنین!‌ مثل آقای رجبعلی بنا!
      یا اینکه سفت و محکم بچسبید به درس،‌در دانشگاه مقاله isi بدید، gre بگیرید نمره بالا، تافل نمره بالا بگیرید، ثبت اختراع کنید، ریکام خوب از اساتید بگیرید و ... تا به راحتی برای ادامه تحصیل برید در ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا در مقطع فوق یا دکترا و شاید با کمی هوش و پشت کار، مثل پروفسور بابک پرویز هم بشید که درآمدش نجومیه

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مسلما 90 درصد افرادی که یه رشته ای را برا تحصیل انتخاب می کنند بعد میخوان از طریق اون رشته درامد داشته باشن پس درامد یه رشته برا کسی که انتخاب رشته می کنه حتما مهمه تا اونجایی که من میدونم ایران هیچ شرکت تولید لوازم پزشکی نداره پس عملا این رشته بازار کاری نداره مگه این که مث همون دوست پدرتون که گفتید شرکت داره و ماهی 20 تومن درامد داره که اونم مطمئن باشید لاقل 400-500 میلیون سرمایه داشته در کل من به عنوان کسی که تا حدودی اشنایی با این رشته دارم میگم دو گروه وارد این رشته بشن
      1- کسایی که میتونن وارد دانشگاه های تیپ یک کشور مثل امیر کبیر بشن که از این طریق بتونند اپلای کنند برای خارج کشور و بعد هم در خارج کشور زندگی کنند چون تو حتی اگه بخوان اون ور تحصیل کنند بعد برگردند بازم فایده نداره
      2- کسایی که مطمئن هستن بعد از پایان تحصیلشون سرمایه بزرگی دارن برا تاسیس شرکت خصوصی

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)