خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

دانلود سوالات مفهومی ترکیبی زیست شناسی به صورت رایگان

سلام دوستان کنکوری من.

احسان هستم و امسال کنکور دادم.و تونستم زیست شناسی روبه لطف خدا 84 درصد بزنم.

به دلیل روحیه ای که در طراحی سوالات مفهومی داشتم.بعد از کنکور شروع به نوشتن تست های مفهومی و ترکیبی متناسب با کنکور سراسری امسال(93) کردم.

خدا رو شکر بسیاری از سوالات طراحی شده در حال تایپ هستند.و به زودی تایپ بقیه سوالات رو شروع میکنم.

امروز برای شما 10 سوال مفهومی و ترکیبی خوب قرار میدم.امیدوارم از سوالات خوشتان بیاید.

لطفا پاسخ پرسش ها را پ.خ بدید.
      پاسخ سوالات به زودی در همین جا منتشر خواهد شد.

افردی که به همه سوالات درست پاسخ بدهند جوایزی اهدا خواهد شد.

با تشکر از همگی.

فروش سایت زیست پلاس با قیمت توافقی

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

ویرایش توسط Parniya : 17 مرداد 1393 در ساعت 16:58 دلیل: خلاف قوانین/ایمیل

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zist-konkur نمایش پست ها
      سلام دوستان کنکوری من.

به دلیل روحیه ای که در طراحی سوالات مفهومی داشتم.بعد از کنکور شروع به نوشتن تست های مفهومی و ترکیبی متناسب با کنکور سراسری امسال(93) کردم.

خدا رو شکر بسیاری از سوالات طراحی شده در حال تایپ هستند.و به زودی تایپ بقیه سوالات رو شروع میکنم.

امروز برای شما 10 سوال مفهومی و ترکیبی خوب قرار میدم.امیدوارم از سوالات خوشتان بیاید.

با تشکر از همگی.
      درود
      دستتون درد نکنه...
      کاش سوالات رو بصورت پی دی اف میدادین....
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون بابت سوالا

4. Top | #4

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون فقط جواباشم یکی بگه..............
      گرگ باش!
      مغرور!
      بر شب پادشاهی کن
      میخوای خنجر بزنی از رو به رو بزن
      مثل گرگ تعصب داشته باش
      مثل گرگ حتی به شیر هم رحم نکن
      مثل گرگ رو در رو حق بگیر
      به مانند گرگ باش
      دوستانت را لیس بزن
      دشمنانت را گاز بگیر
      گرگ باش دشمنانت را بدر
      در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باش
      آنها با پارس کردن بیهوده زنده اند
      گرگ باش!
      همیشه با گله اما تنها!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      2014-08-09_144422.png
      این سوال؟!
      گزینه 1 و 3 که شوت!!!

میمونه 2 و 4!

گزینه2:کتاب درسی زیرنویس شکل نوشته هنگامی که پوست اسیب میبیند(هرنوع آسیب بافتی) میکروب ها از محل آسیب دیده وارد بدن میشوند!
      از طرفی پاسخ التهابی کلن در برابر میکروب ها داده میشه!پس این جمله درسته!!!!تامیکروب نباشه التهاب هم نیس!

گزینه4:سلول هایی که در بیماری انگلی زیاد میشن همون ائوزینوفیل هست!
      که در مراحل التهاب ائوزینوفیل ها تا حدی دارای نقش هستند!پس ائوزینوفیل ها میتوانند در چرک حضور داشته باشن
      اینم درسته!
      تو کتاب اسمی از ائوزینوفیل نیاورده!قبول!
      ولی نوشته که توی چرک گلبول های سفید+میکروب و سلول های کشته شده هستن
      پس طراح با بی احتیاطی نباید 1گلبول سفید رو بگه که نیس!!!وقتی نام نبرده این گزینه نباید باشه از طرفی میشه از مجموع مطالب کتاب این ائوزینوفیل رو استخراج کرد!

عملکرد بازوفیل و ماستوسیت و ائوزینوفیل غیر اختصاصی است و جزء دومین خط دفاعی هستن!دلیل؟!(یه چیزاییش از خودمه یه چیزایی از خیلی سبز)
      کتاب درسی مستقیما اشاره نکرده ولی از اونجا که تو خط اول گلبول سفیدی نداریم توی اختصاصی هم فقط لنفوسیت داریم پس باقیشون حتمن باید توی خط دوم دفاع غیر اختصاصی ایمنی بدن رو کنترل کنن چون نمیشه که یکیش همینجور بلا استفاده باشه
      پس بجز لنفوسیت باقی گلبول های سفید(هم فاگوسیت ها هم بقیه) باید توی دومین خط دفاع غیر اختصاصی باشن!
      از طرفی توی کتاب توی همون قسمت التهاب بازم نوشته"برخی از این مواد گلبول های سفید خون را متوجه خود میکنند و در نتیجه گلبول
      های سفید خون(این کلمه یعنی ائوزینوفیل هم شامل میشه دیگه)! به ویژه نوتروفیل ها با عمل دیاپدز از دیواره مویرگ ها عبور میکنند و به محل عفونت میروند.

پاسخ؟!!!!!
      اگر بازم چیزی دیدم بعدا میگم فعلن سرم درد میکنه

ویرایش توسط M o h a m m a d : 18 مرداد 1393 در ساعت 16:20

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سلام.دوستان.خودتون جواب رو گفتین.آسیب بافتی مد نظر همیشه از طریق میکروب ایجاد نمیشه.میکروب یکی از عوامل هستش.

این با توجه به متن کتاب استنباط میشه.یه مثال خارج از کتاب هم برای تحکیم مفهوم جمله کتاب درسی بگم.اونم اینکه مثلا پای شما پیچ میخوره و محل آسیب ملتهب میشه.آیا این نشون میده میکروب باعثش شده؟!مسلما خیر.نیازی به مثال های خارج از کتاب نیست.باید از کتاب استنباط کرد.اینقدر سطحی به صورت سوالات نگاه نکنید.

اگه میگین تو کتاب نیومده و ... بهتون نشون بدم چنتا از سوالای کنکور به هیچ وجه به صورت مستقیم در کتاب بهشون اشاره نشده.

مطمئن باشید سوالات تماما درست هستند.

ولی خودم شخصا دوست دارم چنین سوال و جواب هایی در این تایپیک باشه.سوالی داشتید تو همین تایپیک بپرسین.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام.دوستان.خودتون جواب رو گفتین.آسیب بافتی مد نظر همیشه از طریق میکروب ایجاد نمیشه.میکروب یکی از عوامل هستش.

این با توجه به متن کتاب استنباط میشه.یه مثال خارج از کتاب هم برای تحکیم مفهوم جمله کتاب درسی بگم.اونم اینکه مثلا پای شما پیچ میخوره و محل آسیب ملتهب میشه.آیا این نشون میده میکروب باعثش شده؟!مسلما خیر.نیازی به مثال های خارج از کتاب نیست.باید از کتاب استنباط کرد.اینقدر سطحی به صورت سوالات نگاه نکنید.

اگه میگین تو کتاب نیومده و ... بهتون نشون بدم چنتا از سوالای کنکور به هیچ وجه به صورت مستقیم در کتاب بهشون اشاره نشده.

مطمئن باشید سوالات تماما درست هستند.

ولی خودم شخصا دوست دارم چنین سوال و جواب هایی در این تایپیک باشه.سوالی داشتید تو همین تایپیک بپرسین.
      حرف شما متین ولی من دارم کتاب رو میگم
      منم دارم از کتاب استنباط میکنم دیگه
      کتاب گفته هنگامی که پوست آسیب ببیند!میکروب وارد میشه نگفته زخم بشه!
      از طرفی تو تعریف التهاب داریم که این پاسخ باعث سرکوب عفونت تسریع بهبودی میشه!!!
      پس قاعدتا باید میکروب باشه تا عفونت هم باشه و پاسخ التهابی داشته باشیم!
      وقتی پا هم پیچ بخوره معمولا میخورن زمین و بالاخره1جایی اون نزدیکا زخم میشه یا پوستش میره و میشه راه ورود میکروب!

البته اینو بگم من حرف شما رو قبول دارم ولی خب بیان کتاب به نظر من جوری هست که همواره میکروب داریم!چون این موضوع توی کتابای معتبر جوری بیان شده که عفونت رو توی1مقوله ی جداگونه بررسی کرده(یعنی1شرایط خاص از التهاب رو درنظر گرفته که میکروب وارد میشه و عفونت داریم) ولی توی کتاب توی خود تعریف اینو آورده که باعث سرکوب عفونت و تسریع بهبودی میشه و این به نظرم همون غلط علمی کتاب هست ولی باید قبولش کنیم

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2014-08-09_144422.png
مشاهده: 79
حجم: 33.9 کیلو بایت
      این سوال؟!
      گزینه 1 و 3 که شوت!!!

میمونه 2 و 4!

گزینه2:کتاب درسی زیرنویس شکل نوشته هنگامی که پوست اسیب میبیند(هرنوع آسیب بافتی) میکروب ها از محل آسیب دیده وارد بدن میشوند!
      از طرفی پاسخ التهابی کلن در برابر میکروب ها داده میشه!پس این جمله درسته!!!!تامیکروب نباشه التهاب هم نیس!

گزینه4:سلول هایی که در بیماری انگلی زیاد میشن همون ائوزینوفیل هست!
      که در مراحل التهاب ائوزینوفیل ها تا حدی دارای نقش هستند!پس ائوزینوفیل ها میتوانند در چرک حضور داشته باشن
      اینم درسته!
      تو کتاب اسمی از ائوزینوفیل نیاورده!قبول!
      ولی نوشته که توی چرک گلبول های سفید+میکروب و سلول های کشته شده هستن
      پس طراح با بی احتیاطی نباید 1گلبول سفید رو بگه که نیس!!!وقتی نام نبرده این گزینه نباید باشه از طرفی میشه از مجموع مطالب کتاب این ائوزینوفیل رو استخراج کرد!

عملکرد بازوفیل و ماستوسیت و ائوزینوفیل غیر اختصاصی است و جزء دومین خط دفاعی هستن!دلیل؟!(یه چیزاییش از خودمه یه چیزایی از خیلی سبز)
      کتاب درسی مستقیما اشاره نکرده ولی از اونجا که تو خط اول گلبول سفیدی نداریم توی اختصاصی هم فقط لنفوسیت داریم پس باقیشون حتمن باید توی خط دوم دفاع غیر اختصاصی ایمنی بدن رو کنترل کنن چون نمیشه که یکیش همینجور بلا استفاده باشه
      پس بجز لنفوسیت باقی گلبول های سفید(هم فاگوسیت ها هم بقیه) باید توی دومین خط دفاع غیر اختصاصی باشن!
      از طرفی توی کتاب توی همون قسمت التهاب بازم نوشته"برخی از این مواد گلبول های سفید خون را متوجه خود میکنند و در نتیجه گلبول
      های سفید خون(این کلمه یعنی ائوزینوفیل هم شامل میشه دیگه)! به ویژه نوتروفیل ها با عمل دیاپدز از دیواره مویرگ ها عبور میکنند و به محل عفونت میروند.

پاسخ؟!!!!!
      اگر بازم چیزی دیدم بعدا میگم فعلن سرم درد میکنه
      فکرکنم 4 میشه چون علت بروز التهاب همیشه میکروب نیست تو کتاب درسی ندیدم ولی بیماری های غیر میکروبی هم التهاب ایجاد میکنن!
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان کنکوری من.

با تشکر از همگی.
      سلام منبع شما برای زیست چی بوده که تونستید 84 بزنید؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      سلام منبع شما برای زیست چی بوده که تونستید 84 بزنید؟

فقط و فقط و فقط کتاب درسی بعلاوه دوسه تا از جزوه های بچه های تبریز که تو کنکورای اخیر رتبشون تک رقمی بود.

شاید باورتون نشه ولی تو سال کنکور من حتی یه تست تالیفی از کتاب های کمک آموزشی نزدم.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یاشا یاشا!
      آلله اوریین مطلبین ورسین.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان.

متاسفانه استقبال خوبی از تایپیک نشده است.
      سوالات فصل های بعدی رو هم داشتم ولی برای انتشار اونا استقبال کافی نیست.

با گذشت 6 روز از انتشار سوالات فصل اول هنوز کسی پاسخ سوالات را برای من نفرستاده است.

جایزه افرادی که به همه سوالات پاسخ صحیح دهند: 30 دقیقه مشاوره برای افزایش درصد زیست و آموزش روش های مطالعه ام. و نیز رفع اشکال یک فصل از زیست به انتخاب خودش.

دوستان.این روزها خیلی ها در مورد منابع و روش هایم برای زیست شناسی از من سوال می کنند. به زودی و بعد از پایان انتخاب رشته ام به همه سوالات شما پاسخ خواهم داد.

موفق و سربلند باشید.

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      رتبه چند شدید؟

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      واقعا؟خوش بحالتون چه جوری خوندین.من خیلی تووو زیست ضعیفم
      باد با شمع هاي خاموش كاري ندارد، اگر بر تو سخت مي گذرد بدان كه روشني.
      تو شاهكار خالقي تحقير را باور مكن
      بر روي بوم زندگي هر چيز ميخواهي بكش
      زيبا و زشتش پاي توست، تقدير را باور مكن
      تصوير اگر زيبا نبود نقاش خوبي نيستي
      از نو دوباره رسم كن، تصوير را باور مكن
      خالق تو را شاد آفريد، آزاد آزاد آفريد
      پرواز كن تا آرزو، زنجير را باور مكن

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      لطفا به ماهم بگین چجوری تونستین زیستو بالا بزنید