خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

یه واقعیت تلخ از نتایج کنکور

سلام دوستان
      شنیده بودم سهمیه جانبازی تو قبولی دانشگاه تاثیر داره ولی انگار تو رتبه هم تاثیر داره
      چیزی که میگم به خدا راست راسته
      دوتا از دوستای من که رشته انسانین دیشب اومدن پیشم تا رتبشونو بهم بگن
      اولی محمد با رتبه کشوری ۱۵۰۰۰ و سهمیه ۵۱۱
      دومی رامین با رتبه کشوری ۱۴۰۰۰ و سهمیه ۴۰۰۰
      هر دوشونم منطقه ۳ اند
      شاید جالب باشه بدونین محمد آقا کسیه که قبل کنکور صبح تا شب فقط به فکر دختربازی و ****ی و بدنسازی و عشق و حال بوده،دریغ از یک صفحه مطالعه برای کنکور،بدون کوچک ترین استرس کنکور،بدون هیچ زحمتی و با درصدایی که هیچ کدوم از ۲۵-۲۰ تجاوز نمیکنن (چنتا شم شانسی زده) تو سهمیه شده ۵۰۰(پدرش جانبازه و خیلی هم براش احترام قائلم)
      اونوقت رامین،با کلی برنامه ریزی،با کلی استرس و زحمت و تلاش و تازه و امید و آرزو با رتبه کشوری بهتر از اون شده ۴۰۰۰(پدرش جانباز نیست)
      این انصافه؟چه دلیلی داره اون بشه ۵۰۰ این بشه ۴۰۰۰؟
      چون پدرش جانبازه؟چون پدر اون یکی جنگ نرفته؟
      اونا که مدرسه شاهد و ایثارگر دارن،خوب مسئولین محترم بازم میخاستید بهشون حال بدید بهشون بن کتاب رایگان میدادید یا کلاس کنکور رایگان،دیگه چرا حق رو ضایع میکنید؟
      به خدا من خودم کف پای همه اونایی که رفتن جبهه رو میبوسم و قبول دارم برای راحتیشون باید اقداماتی انجام داد (که اونم خیلی اوقات انجام نمیشه) ولی مگه ما آدم نیستیم؟برای چی حق ما رو میدین بچه های اونا؟مگه بچه هاشون خونشون رنگینتر از مائه؟از کجا معلوم اگعه دفعه بعد جنگ شه ما بریم اونا نرن؟
      اون بدبخت که صب تا شبش ذوق کنکور داشت و فقط فکر دانشگاه دولتی بود شد ۴۰۰۰ اونیکی که اصن کنکور براش اندازه پهن ارزش نداشت شده ۵۰۰!
      به خدا لحظه ای که آقای رامین رتبه محمد رو شنید هیچوقت یادم نمیره
      بیچاره بغض کرده بود
      اون موقع که رامین درس میخوند محمد داشت با گوشیش لاس میزد حالا این چی شده اون چی شده
      من خودم داوطلب رشته ریاضی منطقه دوم که رتبم تو سهمیه شده ۵۴۰۰،یه پسر نوزده ساله که از سندرم مارفان رنج میبره،چشمام شدیدا ضعیفه،استخون سینم چسبیده به قلبم،چیزی جز پوست و استخون از هیکلم ندا رم،هیچ جوونی از جوونیم ندیدم،حسرت چند دقیقه فوتبال بازی کردن تو دلمه و خلاصه هیچ خیری از جوونیم ندیدم
      میخاستم با قبولی تو کنکور واسه کشورم کسی بشم،مایه افتخار پدر و مادرم باشم بلکه از حالت مرض سربار در بیام
      خدا میدونه چقدر موقع خوندن چشام درد میگرفت خدا شاهده چقدر قلبم تیر میکشید از استرس
      اونوقت امثال محمد میان و اینطوری رتبه میارن(بهتره بگیم رتبه رو بهشون دادن)
      این انصافه؟این اسلامتونه؟
      تنها آرزوم قبول شدن مهندسی کامپیوتر تو دانشگاه تهران بود
      چقدر دعا کردم چقدر زجر کشیدم
      آخرش رتبم این شد
      نهایتا میشنوم فلانی به این مسخرگی اومد بالا
      خدا میدونه چنتا مثل محمد الان جلوی رتبه منن
      پیامبر گفته:هر مومنی در راه خدا جهاد کرد اجرش با خداست و در حق و حقوق با مردم عادی فرقی نداره
      انصافا حقشون نیست
      کاش یکم اسلامی بودیم
      کاش...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      واقعا نمیدونم چی بگم...
      منم قبول دارم ک باید ب جانباز ها وشهدا رسیدگی کنن
      و واقعا بهشون احترام میزارم
      اما نه اینطوری
      یکی پدرش رفته جبهه سختی کشیده
      اونوخ حق کلی آدمو میخورن بچشو میفرستن دانشگاه
      ب جا این کارا ب خانواده شهدا و جانبازا پول و خونه و تسهیلات مالی بدن
      تو این کشور چی اسلامی اجرا میشه ک این بشه؟.....
      I love all the stars in the sky, but they are nothing compared to the ones in your eyes

Hesam

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من یکی هم خیلی حرفت رو قبول دارم
      این که بی عدالتی رو به جای اجرای احترام به مردم معرفی میکنن و دارن اجراش میکنن
      اینکه طرف باباش 70% جانبازی داره و کلا مایه ی آزار و اذیت و ننگ جامعه شده و بعد از کنکور خیلی شیک و راحت رتبه ی 6 رقمیش رو میکنن 2 یا 3 رقمی
      واقعا چی میشه گفت !!!!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط omidak نمایش پست ها
      سلام دوستان
      شنیده بودم سهمیه جانبازی تو قبولی دانشگاه تاثیر داره ولی انگار تو رتبه هم تاثیر داره
      چیزی که میگم به خدا راست راسته
      دوتا از دوستای من که رشته انسانین دیشب اومدن پیشم تا رتبشونو بهم بگن
      اولی محمد با رتبه کشوری ۱۵۰۰۰ و سهمیه ۵۱۱
      دومی رامین با رتبه کشوری ۱۴۰۰۰ و سهمیه ۴۰۰۰
      هر دوشونم منطقه ۳ اند
      شاید جالب باشه بدونین محمد آقا کسیه که قبل کنکور صبح تا شب فقط به فکر دختربازی و ****ی و بدنسازی و عشق و حال بوده،دریغ از یک صفحه مطالعه برای کنکور،بدون کوچک ترین استرس کنکور،بدون هیچ زحمتی و با درصدایی که هیچ کدوم از ۲۵-۲۰ تجاوز نمیکنن (چنتا شم شانسی زده) تو سهمیه شده ۵۰۰(پدرش جانبازه و خیلی هم براش احترام قائلم)
      اونوقت رامین،با کلی برنامه ریزی،با کلی استرس و زحمت و تلاش و تازه و امید و آرزو با رتبه کشوری بهتر از اون شده ۴۰۰۰(پدرش جانباز نیست)
      این انصافه؟چه دلیلی داره اون بشه ۵۰۰ این بشه ۴۰۰۰؟
      چون پدرش جانبازه؟چون پدر اون یکی جنگ نرفته؟
      اونا که مدرسه شاهد و ایثارگر دارن،خوب مسئولین محترم بازم میخاستید بهشون حال بدید بهشون بن کتاب رایگان میدادید یا کلاس کنکور رایگان،دیگه چرا حق رو ضایع میکنید؟
      به خدا من خودم کف پای همه اونایی که رفتن جبهه رو میبوسم و قبول دارم برای راحتیشون باید اقداماتی انجام داد (که اونم خیلی اوقات انجام نمیشه) ولی مگه ما آدم نیستیم؟برای چی حق ما رو میدین بچه های اونا؟مگه بچه هاشون خونشون رنگینتر از مائه؟از کجا معلوم اگعه دفعه بعد جنگ شه ما بریم اونا نرن؟
      اون بدبخت که صب تا شبش ذوق کنکور داشت و فقط فکر دانشگاه دولتی بود شد ۴۰۰۰ اونیکی که اصن کنکور براش اندازه پهن ارزش نداشت شده ۵۰۰!
      به خدا لحظه ای که آقای رامین رتبه محمد رو شنید هیچوقت یادم نمیره
      بیچاره بغض کرده بود
      اون موقع که رامین درس میخوند محمد داشت با گوشیش لاس میزد حالا این چی شده اون چی شده
      من خودم داوطلب رشته ریاضی منطقه دوم که رتبم تو سهمیه شده ۵۴۰۰،یه پسر نوزده ساله که از سندرم مارفان رنج میبره،چشمام شدیدا ضعیفه،استخون سینم چسبیده به قلبم،چیزی جز پوست و استخون از هیکلم ندا رم،هیچ جوونی از جوونیم ندیدم،حسرت چند دقیقه فوتبال بازی کردن تو دلمه و خلاصه هیچ خیری از جوونیم ندیدم
      میخاستم با قبولی تو کنکور واسه کشورم کسی بشم،مایه افتخار پدر و مادرم باشم بلکه از حالت مرض سربار در بیام
      خدا میدونه چقدر موقع خوندن چشام درد میگرفت خدا شاهده چقدر قلبم تیر میکشید از استرس
      اونوقت امثال محمد میان و اینطوری رتبه میارن(بهتره بگیم رتبه رو بهشون دادن)
      این انصافه؟این اسلامتونه؟
      تنها آرزوم قبول شدن مهندسی کامپیوتر تو دانشگاه تهران بود
      چقدر دعا کردم چقدر زجر کشیدم
      آخرش رتبم این شد
      نهایتا میشنوم فلانی به این مسخرگی اومد بالا
      خدا میدونه چنتا مثل محمد الان جلوی رتبه منن
      پیامبر گفته:هر مومنی در راه خدا جهاد کرد اجرش با خداست و در حق و حقوق با مردم عادی فرقی نداره
      انصافا حقشون نیست
      کاش یکم اسلامی بودیم
      کاش...
      داداشم...گلمی....ما با هم همدردیم...
      بله...بسته به درصد جانبازی، میتونه فقط تو پذیرش نقش داشته باشه یا هم در رتبه+پذیرش
      اما شما میتونی به رامین یه دلخوشی بدی و اون اینه که محمد تو سهمیه ایثارگران شده 500 نه تو سهمیه منطقه 3....
      مثالی میزنم:
      یکی از اقوام ما پارسال کنکور داد....پدرش شهید شدن...
      رتبه ی کشوریشونو خدا میدونه ولی تو سهمیه ایثارگران 3000 شد...همه ی پزشکیا و دندونا و داروها رو زد اما قبول نشد...در حالی که در منطقه 2 با 3500 هم پارسال دارو آوردن...
      البته خب در حق ما بد هست در مجموع ولی سهمیه و نحوه قبولی اونا تو سهمیه خودشونه و با مناطق تفاوت دارن...
      موفق باشی داداشم**
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یادمه تو دینی سوم راهنمایی نوشته بود ک امام علی میگه اینایی ک برای کشورشون و دین جنگیدن نباید بین و اونا و مردم عادی فرق گذاشت پاداششون پپیش خدا محفوظه اینایی که دم از اسلام میزنن حرف امام علی رم زیرپا میذارن
      چقدر دوست داشتنی هستند...
      آدم هایی که شبیه حرف هایشان هستند...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_blue نمایش پست ها
      داداشم...گلمی....ما با هم همدردیم...
      بله...بسته به درصد جانبازی، میتونه فقط تو پذیرش نقش داشته باشه یا هم در رتبه+پذیرش
      اما شما میتونی به رامین یه دلخوشی بدی و اون اینه که محمد تو سهمیه ایثارگران شده 500 نه تو سهمیه منطقه 3....
      مثالی میزنم:
      یکی از اقوام ما پارسال کنکور داد....پدرش شهید شدن...
      رتبه ی کشوریشونو خدا میدونه ولی تو سهمیه ایثارگران 3000 شد...همه ی پزشکیا و دندونا و داروها رو زد اما قبول نشد...در حالی که در منطقه 2 با 3500 هم پارسال دارو آوردن...
      البته خب در حق ما بد هست در مجموع ولی سهمیه و نحوه قبولی اونا تو سهمیه خودشونه و با مناطق تفاوت دارن...
      موفق باشی داداشم**
      دوست من با رتبه 30هزار منطقه 2 داره عمران زنجان شبانه میخونه رشته ای که رتبه بالاتر از 12هزارو ورنمیداره
      پس اون چجوری قبول شده؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستش امسال من خودم دوتا همکلاسی داشتم که یک چهارم منم درس نمی خوندن ولی آخرش الان دوتاشون 3رقمی اوردن یکیشون سیصد و خرده ای یکیشون پونصد و خرده ای و حتی دو رقمی هم تو مدرسه داشتیم که حتی خود مسئولای مدرسه هم وقتی رتبشو می گفتن بعدش می گفتن با سهمیه بوده واقعا ظلمه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Leila نمایش پست ها
      دوست من با رتبه 30هزار منطقه 2 داره عمران زنجان شبانه میخونه رشته ای که رتبه بالاتر از 12هزارو ورنمیداره
      پس اون چجوری قبول شده؟
      مگه من منکرش شدم؟!
      میگم 500 اون دوستش 500 تو ایثارگراس نه منطقه 3...
      و الا شاید اون فامیل ما شده (دویست هزار)200000 که تبدیل شده به 3000.....خخخخ
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      5000منطقه 2 شده 60 کوفتش شه الهی

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی قشنگ نوشتی دوست عزیز، بخدا این انصاف نیست
      جالبه.. اعتراض هم که میکنی میگن چرا به ایثارگران توهین کردی !!!!
      خدا خودش اون بالاست..

11. Top | #11
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حرفت واقعا درسته
      ولی اونایی که پدرشون شهیده حق بچه هاشون هس یه جوراییی ولی نه دیگه زیاد مثلا 50000 یهو بشه 500
      جانباز هم نامردیه والا!!!! طرف میره خوش گذرونی فقط یه ذره میخونه رتبه 3 رقمی میاره خیلیییییییییی راحت و شیک
      هیچ چیز توو این دنیا عادلانه نیس اینم روووش !!!
      ب امید اون روزی که کنکور بدون سهمیه و تاثیر معدل و عادلانه اجرا شه!! محال میدونم ههه
      ب هرحال کاریش نمیشه کرد
      خدافظ !!!!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعا دمت گرم داداش حرف دل منو زدی من از این نمونه ها زیاد تو اطرافم دیدم و متاسفانه اکثرشون هم کاملا با بابا های محترمشون فرق دارن ،یه نمونه رو می شناسم که واقعا نمره هاش تو دبیرستان شاهد افتضاحه ولی فقط چون بچه ی یه ایثارگره عزیزه تو مدرسشون نگهش می دارن همین آدم صبح تا شب تو خیابون داره با موتور ویراژ می ده و تک چرح می زنه پارسال هم یه تصادف خیلی بد کرده بود با موتور که تا یه مدتی بستری بود نزدیک بود بمیره ،دلیل اصلی بی خیالیشون اینه که از آیندشون مطمئنند می دونند که با رتبه های نجومی شون می رن دانشگاه هایی که بعضیا که وضعیت شون هم خیلی خیلی بهتر از اوناست ففط باید خوابشو ببین و حسرتشو بکشن به خاطر همین اصلا به خودشون فشار نمیارن
      شاید اصلا جای مارو پر نکرده باشن ولی من یکی اگه با تمام تلاشمو بی خوابی و زجری که می کشم یه دانشگاه خوب قبول بشم و برم بیینم با یکی که بدون هیچ زحمتی اومده نشسته تو کلاس و هم رشته ای و هم دانشگاهی منه واقعا شکنجه می شم شما رو نمی دونم.....

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این سهمیه ها امسال دیگه 00 رو برداشته :yahoo (21):

"When the going gets tough, the tough get going."

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برادرم گفت یکی از هم اتاقیاش تو دانشگاه باباش جانباز بوده اما واسه سهمیه جانبازی (با اینکه میدونست همچین سهمیه ای هست) هیچ کاری نکردن چون باباش به رقابت عادلانه عقیده داشت
      من خودمم خبر نداشتم سهمیه معلولیت بهم تعلق میگیره ولی مدیرمون گفت فایده ای نداره(راست و دروغش با خداست)
      خدا شاهده اوناییکه معلولن به خاطر اینکه شرایط جسمیشون ناجوره خیلی واسه کنکور زجر میکشن مثل خود من که وقتی میشستم روصندلی واسه مطالعه همزمان چشم و قلبم درد میگرفت و ما واقعا شرایط برابری با افراد سالم نداریم
      طرف با تن سالم نیم ساعت دلش نمیومد کتابو مطالعه کنه اونوقت من باید با زجر تمام کتابو ۵-۶ ساعت مداوم میخوندم و دستگاهی که باید برای حفظ سلامتیم به بدنم وصل میکردم رو چند ماه تموم گذاشتم گوشه اتاق و کلی سلامتیمو به خطر انداختم
      جالبه بدونید عمر افرادی مثل من که مارفان دارن حدود ۳۵ ساله(به زور عمل و دکتر و بیمارستان تا ۵۰-۶۰ میرسونن عمرشونو) و در حالت عادی قبل از ۳۵ سالگی میمیرم
      به نظرتون همچین سهمیه ای حق ماست یا امثال محمد؟
      اصلا سهمیه نخواستیم فقط حقو رعایت کنید همین
      مثل اینه که طرف خودش نمیخاد دانشگاه خوب قبول شه اونوقت اینا از پشت هلش میدن دانشگاه خوب
      والله بعضیاشون فکر میکنن چون پدرشون جنگیده خودشونم مث باباشون حق به گردن ما دارن
      در هر صورت محمد دوست منه و نمیتونم به خاطر چنین اتفاقی دوستیمو باهاش بهم بزنم (بهر حال تقصیر کار دولته نه اون)ولی حتما بهش میگم که خیلیا دو سال واسه چنین رتبه ای زحمت میکشن و ازش میخام اگه دانشگاه خوبی قبول شد(که میشه) سعی کنه درس بخونه و دست از ****ی برداره(خدا کنه)

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من که بابام هم شیمیایی هست هم موجی هم قطع عضو ، تازه فرماندشون هم آقای قالیباف بوده ، نه درصد دارن نه من سهمیه.
      این اسمش بی عدالتی هست
      به امید موفقیت...
      فَعَلَی اللهِ تَوَکَّلتُ فَاَجمِعُوا اَمرَکُم وَ شُرَکائَکُم ثُمَّ لا یَکُن اَمرُکُم عَلَیکُم عُمَّهً

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن