خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir^n نمایش پست ها
      دوستان یکی لطف کنه تمرین 4-5 صفحه 115 فیزیک پیش رو برام با پاسخ تشریحی حل کنه
      فردا امتحان دارم...خیلی واجبه
      این هم جواب
      2014-01-14_001813.jpg

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام،

این سوال 8 امتحان نهایی فیزیک پیش،رشته ریاضی امروز(سه شنبه 30 اردیبهشت) هستش منبع

8-.jpg
      خب اینم پاسخشه

8.jpg

اولا: تو پاسخ شکل رو اشتباه نکشیده؟مگه تو هماهنگ سوم در لوله صوتی یک انتها بسته، نباید n=2 باشه؟یعنی دو گره و دو شکم داشته باشه
      ثانیا: تو صورت سوال قید نشده که در کدوم هماهنگ، فاصله گره از شکم مجاورش برابر 5 سانتی متر هستش.چون میتونه مثلا تو هماهنگ اول اینطوری باشه،بعد بسامد هماهنگ پنجم رو خواسته باشه

شاید من دارم یه جایی رو اشتباه میکنم؛ به هر حال مرسی که وقت میذارین.
      ویرایش توسط Ramin Safavi : 30 اردیبهشت 1393 در ساعت 17:35

3. Top | #18
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin Safavi نمایش پست ها
      سلام،

این سوال 8 امتحان نهایی فیزیک پیش،رشته ریاضی امروز(سه شنبه 30 اردیبهشت) هستش منبع

فایل پیوست 9343

خب اینم پاسخشه

فایل پیوست 9344

اولا: تو پاسخ شکل رو اشتباه نکشیده؟مگه تو هماهنگ سوم در لوله صوتی یک انتها بسته، نباید n=2 باشه؟یعنی دو گره و دو شکم داشته باشه
      ثانیا: تو صورت سوال قید نشده که در کدوم هماهنگ، فاصله گره از شکم مجاورش برابر 5 سانتی متر هستش.چون میتونه مثلا تو هماهنگ اول اینطوری باشه،بعد بسامد هماهنگ پنجم رو خواسته باشه

شاید من دارم یه جایی رو اشتباه میکنم؛ به هر حال مرسی که وقت میذارین.
      بله. شکل جواب اشتباهه. تو پاسخنامه هماهنگ پنجم رو کشیده!
      چون فرض بر اینه منبع صوتی که برای تشدید هوای داخل لوله استفاده میشه، تغییر نکرده.

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      20110306_075004.jpg

سلام بچه ها!

اول لطف کنید سوال 1732 رو حل کنید تا من اشکالمو بپرسم!
      مرسی!

استاد اگه شما توضیح بدید فکر نکنم نیاز به طرح اشکالم باشه! @محمد نادری

5. Top | #20
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20110306_075004.jpg
مشاهده: 31
حجم: 58.8 کیلو بایت

سلام بچه ها!

اول لطف کنید سوال 1732 رو حل کنید تا من اشکالمو بپرسم!
      مرسی!

استاد اگه شما توضیح بدید فکر نکنم نیاز به طرح اشکالم باشه! @محمد نادری
      در مدت یک ثانیه، تغییر فاز نوسانگر باید کمتر از پی باشد و این نکته فقط در گزینه 1 مشاهده میشه.
      ویرایش توسط محمد نادری : 11 آذر 1394 در ساعت 21:28

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      در مدت یک ثانیه، تغییر فاز نوسانگر باید کمتر از پی باشد و این نکته فقط در گزینه 1 مشاهده میشه.
      متشکرم استاد!

سوال من اینجاست که در پاسخنامه گفته از پی دوم تا ثانیه 1 برابر پی ششم رادیانه!
      مگه سرعت کسینوسی نیست؟پس جایی که دامنه نصف شده باید پی سوم یا شصت درجه باشه! میشه بگید من کجاشو دارم اشتباه می کنم؟

سپاس!

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کسی نیست سوال منو جواب بده؟ @LeftBehind

8. Top | #23
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      متشکرم استاد!

مگه سرعت کسینوسی نیست؟پس جایی که دامنه نصف شده باید پی سوم یا شصت درجه باشه! میشه بگید من کجاشو دارم اشتباه می کنم؟

سپاس!
      دایره مثلثاتی که یادته ؟ وقتی نوسانگر در پایینترین نقطه مسیره سرعتش ماکزیممه .. این پایینترین نقطه مسیرو زاویه صفر دایره فرض میکنیم (میشه زوایه 180 هم در نظر گرفت ولی چون سرعت مثبته و حرکت رو به بالاس صفر میگیرم .. )بعد از 90 درجه تغییر فاز سرعتش صفر شده .. که مکانشو تویه بالایه دایره مثلثاتی و در زاویه 90 درجه فرض میکنیم .. بعد سرعتش نصف شده و بقول شما کسینوس 60 درجس .. و در زاویه 120 درجه هستیم .. از 90 تا 120 تغییر فاز 30 درجس ...

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      کسی نیست سوال منو جواب بده؟ @LeftBehind
      کاری به تعابیر فیزیکی مسله ندارم. فرض کن معادله سرعت v=ACosf باشه. f فازه. V0=A و v1=-A/2. درست؟ f0=0 و f1=2pi/3. پس اختلاف فاز 2pi/3 میشه

دو جا دامنه نصف میشه. ی بار اینور وضع تعادل ی بار اونور وضع تعادل. شما علاوه بر نصف شدن دامنه باید به علامت مکان هم توجه کنی. اگه دقت کنی توی مسله بار دومیه ک مکان نصف دامنه س. ینی طرف دیگه وضع تعادل دامنه نصف شده.

مسله رو اینجوری حل میکنیم سر جلسه کنکور. فرض میکنیم معادله سرعت v=0.2pi.cosfباش. چون v1=-0.1pi پس f=2pi/3
      پس v=0.2picos2pi.t/3. ی انتگرال گیری ساده معادله مکان رو بدست میده x=0.3piSin2pi.t/3 گزینه 1.
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 12 آذر 1394 در ساعت 16:44

10. Top | #25
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      متشکرم استاد!

سپاس!
      جواب.

65.jpg
      ویرایش توسط محمد نادری : 12 آذر 1394 در ساعت 17:04

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siavash123 نمایش پست ها
      دایره مثلثاتی که یادته ؟ وقتی نوسانگر در پایینترین نقطه مسیره سرعتش ماکزیممه .. این پایینترین نقطه مسیرو زاویه صفر دایره فرض میکنیم (میشه زوایه 180 هم در نظر گرفت ولی چون سرعت مثبته و حرکت رو به بالاس صفر میگیرم .. )بعد از 90 درجه تغییر فاز سرعتش صفر شده .. که مکانشو تویه بالایه دایره مثلثاتی و در زاویه 90 درجه فرض میکنیم .. بعد سرعتش نصف شده و بقول شما کسینوس 60 درجس .. و در زاویه 120 درجه هستیم .. از 90 تا 120 تغییر فاز 30 درجس ...
      نقل قول نوشته اصلی توسط LeftBehind نمایش پست ها
      کاری به تعابیر فیزیکی مسله ندارم. فرض کن معادله سرعت v=ACosf باشه. f فازه. V0=A و v1=-A/2. درست؟ f0=0 و f1=2pi/3. پس اختلاف فاز 2pi/3 میشه

دو جا دامنه نصف میشه. ی بار اینور وضع تعادل ی بار اونور وضع تعادل. شما علاوه بر نصف شدن دامنه باید به علامت مکان هم توجه کنی. اگه دقت کنی توی مسله بار دومیه ک مکان نصف دامنه س. ینی طرف دیگه وضع تعادل دامنه نصف شده.

مسله رو اینجوری حل میکنیم سر جلسه کنکور. فرض میکنیم معادله سرعت v=0.2pi.cosfباش. چون v1=-0.1pi پس f=2pi/3
      پس v=0.2picos2pi.t/3. ی انتگرال گیری ساده معادله مکان رو بدست میده x=0.3piSin2pi.t/3 گزینه 1.
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      جواب.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 65.jpg
مشاهده: 29
حجم: 86.4 کیلو بایت
      از همتون متشکرم! همین طور از استاد نادری عزیز!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن