خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question نمودارسرعت-زمان دو متحرک

سلام میبخشید اگه میشه به این سوال جواب بدید:
      نمودارسرعت-زمان دو متحرک A,Bکه روی محورXحرکت میکنند مطابق شکل زیراست.اگردرلحظه ی t=0هردو در مکان x=0 باشند چندثانیه پس از آن دو متحرک به هم میرسند؟
      75470353122087120677.jpg معلممون که حل کرد شد 13 اما توی خونه که خودم حل کردم شد 8.
      من اول مساحت زیرنمودار A قسمت مثلث رو بدست آوردم شد30. بعد واسه ی نمودار A نوشتم x=12t+30.
      بعدقسمت مستطیل زیرنمودارBرو هم حساب کردم شد110.بعدشتاب Bروحساب کردم شد -2.ومعادله ی x-t نمودارBنوشتم شدx=-t2+10t+110(این 2 که واسه tهست توانه)بعد با هم برابر قرارشون دادم معادله رو حل کردم شد -10و8.
      ویرایش توسط ali_sa : 04 آبان 1392 در ساعت 16:41

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_sa نمایش پست ها
      نمودارسرعت-زمان دو متحرک A,Bکه روی محورXحرکت میکنند مطابق شکل زیراست.اگردرلحظه ی t=0هردو در مکان x=0 باشند چندثانیه پس از آن دو متحرک به هم میرسند؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 75470353122087120677.jpg
مشاهده: 44
حجم: 54.3 کیلو بایت معلممون که حل کرد شد 13 اما توی خونه که خودم حل کردم شد 8.
      من اول مساحت زیرنمودار A قسمت مثلث رو بدست آوردم شد30. بعد واسه ی نمودار A نوشتم x=12t+30.
      بعدقسمت مستطیل زیرنمودارBرو هم حساب کردم شد110.بعدشتاب Bروحساب کردم شد -2.ومعادله ی x-t نمودارBنوشتم شدx=-t2+10t+110(این 2 که واسه tهست توانه)بعد با هم برابر قرارشون دادم معادله رو حل کردم شد -10و8.
      این سوال با سوال کنکور 90 یه جزیی فرق داره. یا همون سواله شما در رسمش اشتباه کردین یا معلمتون تغییرش داده. خلاصه حلش با توجه به تغییر معادله حرکت اجسام به این راحتی نیست. من حل کامل سوال کنکور 90 را قبلاً داشتم. این روش خودمه و از جایی گرفته نشده. جواب رو به صورت عکس میذارم.
      2013-10-26_160002.jpg

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      اقاي نادري، حل من براي سوال دوستمون اشتباهه؟ كجاش؟
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست image.jpg  

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir James نمایش پست ها
      خوب شما هنوز نمیدونید در چه لحظه‌ای به هم می رسند. اما برای B زمان رو 16 گرفتید. البته شکل رو درست کشیدید. در لحظه t پس از 5 ثانیه به هم می رسند. مساحت زیر دو نمودار را بر حسب t بنویسید با هم مساوی قرار بدید تا t بدست بیاد.

5. Top | #5
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تازه شما تو این سوال از کجا می دانید که این دو پس از 11 ثانیه به هم می رسند؟ شاید قبل از 11 ثانیه باشه؟ اینو از این بایت می پرسم که مساحت زیر نمودارها در آن صورت کاملاً فرق خواهد کرد. به همین دلیل تو این سوال استفاده از مساوی قرار دادن مساحت زیر دو نمودار، روش کوشش و خطاست.

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      @mazjin:

خب من فرض کردم که متحرک b اگر کل حرکتش رو بره، ۱۳۵ متر رفته.
      خب ما اگر ثانیه ای پیدا کنیم که ۱۳۵ برای A باشه، جواب رو داریم.
      متحرک A یک ذورنقه میشه جابجاییش با ۲ قاعده ی t و t+5 ، خب حالا باید مساحتش برابر ۱۳۵ بشه که با توجه به ارتفاعش که ۱۲ هست، جواب در میاد ۸.۷۵ (برای t)
      من به ۱۱ کاری نداشتم!

7. Top | #7
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      @mazjin:

خب من فرض کردم که متحرک b اگر کل حرکتش رو بره، ۱۳۵ متر رفته.
      خب ما اگر ثانیه ای پیدا کنیم که ۱۳۵ برای A باشه، جواب رو داریم.
      متحرک A یک ذورنقه میشه جابجاییش با ۲ قاعده ی t و t+5 ، خب حالا باید مساحتش برابر ۱۳۵ بشه که با توجه به ارتفاعش که ۱۲ هست، جواب در میاد ۸.۷۵ (برای t)
      من به ۱۱ کاری نداشتم!
      ما میخواهیم که همزمان دو تا در یک نقطه باشند. موقعی که ب 135 متر رفته آ بیشتر جابه‌جا شده.

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mazjin نمایش پست ها
      ما میخواهیم که همزمان دو تا در یک نقطه باشند. موقعی که ب 135 متر رفته آ بیشتر جابه‌جا شده.
      درسته، اما با توجه به این هر ۲ از مبدا شروع کردن، هنگامی که جابجایی یکی بشه، مکانشون هم یکی هست دیگه و در یک نقطه قرار دارند! البته فکر کنم اینجا شانسی درست شد جواب من! چون به نظرم علمی نیست جوابم و الان واقعا سر اون سوالی که شما گذاشتید (سال ۹۰ ) که سرعت اولیه اش ۲ هست گیرم! از راه من اگر بخوایم بریم ۹۹٪‌اشتباه میشه....

9. Top | #9
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_sa نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 75470353122087120677.jpg
مشاهده: 44
حجم: 54.3 کیلو بایت معلممون که حل کرد شد 13 اما توی خونه که خودم حل کردم شد 8.
      بعدقسمت مستطیل زیرنمودارBرو هم حساب کردم شد110.بعدشتاب Bروحساب کردم شد -2.ومعادله ی x-t نمودارBنوشتم شدx=-t2+10t+110(این 2 که واسه tهست توانه)بعد با هم برابر قرارشون دادم معادله 1رو حل کردم شد -10و8.
      معادله ای که برای a نوشتین برای ثانیه 5 به بعده اما برای b برای ثانیه ی 11 به بعد. اگر a را 12t+102 بنویسید و دو معادله را مساوی قرار بدید، جواب 2 را برای t بدست می آورید یعنی 2 ثانیه بعد از 11 ثانیه؛ یعنی t=13.

10. Top | #10
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درسته، اما با توجه به این هر ۲ از مبدا شروع کردن، هنگامی که جابجایی یکی بشه، مکانشون هم یکی هست دیگه و در یک نقطه قرار دارند! البته فکر کنم اینجا شانسی درست شد جواب من! چون به نظرم علمی نیست جوابم و الان واقعا سر اون سوالی که شما گذاشتید (سال ۹۰ ) که سرعت اولیه اش ۲ هست گیرم! از راه من اگر بخوایم بریم ۹۹٪‌اشتباه میشه....
      جوابت که اشتباه بود!!؟

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ممنون ميشم يكي كاربرد نمودارو بگه تو اينجور سوالا؟ اصلا موازي ميشه نمودارا!
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست image.jpg  

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تو چه گیری دادی به نمودار!!!

این سوال با یه معادله ی درجه 1 حل میشه، نمودار میخوای چیکار؟!

همینجوری بدون معادله نوشتن هم میشه گفت جواب چی میشه

در ضمن جفت شتابا و درنتیجه جفت شیبا برابره و نمودارا باهم موازی ان
      ویرایش توسط MehD : 05 آبان 1392 در ساعت 23:22

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام خوبید؟؟؟؟؟
      جواب سوال میشه گزینه 1؟؟؟؟؟؟؟(541 عکس)

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      جواب تستش میشه گزینه 1.دو تا معادلهxرو واسه دو جسم یکسان می گیریم میشه 10t+100=30tکه جوابش میشه 5 ثانیه
      دیدار تو کلاس داروسازی دانشگاه شیراز
      ویرایش توسط william : 05 آبان 1392 در ساعت 22:50 دلیل: جا انداختن کلمه جواب

15. Top | #15
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نمودارها موازیند، چون شیب هر دو برابر 10- است. اما گلوله‌ها با سرعت نسبی 20 متر بر ثانیه نسبت به هم حرکت می‌کنند و هیچوقت سرعتشون یکسان نمیشه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن