خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

Question سوالاتی از فصل حرکت شناسی

من خیلی این فصل رو بلد نیستم خصوصا این قسمت دوتا فایل گذاشتم یکیش سواله یکیش جوابش تو رو خدا بهم بگین چطور این سوالو حل کرده جالب اینجاست حتی نگاه جوابشم میکنم نمیدونم چطور حل کرده دارم ناامید میشم
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست dsc00125.jpg   dsc00124.jpg  
      خدایا کمکمون کن

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoomekiyanmehr نمایش پست ها
      من خیلی این فصل رو بلد نیستم خصوصا این قسمت دوتا فایل گذاشتم یکیش سواله یکیش جوابش تو رو خدا بهم بگین چطور این سوالو حل کرده جالب اینجاست حتی نگاه جوابشم میکنم نمیدونم چطور حل کرده دارم ناامید میشم
      سلام

ببینید مساحت زیر نمودار سرعت زمان = جابجایی و مساحت زیر نمودار شتاب زمان میشه = تغییرات سرعت

مساحت زیر نمودار هم میشه سطح بین نمودار و محور x ها که میبینید در شکل تیره شده

سرعت متوسط هم که میشه جابجایی تقسیم بر زمان (v=x/t)

خب پس جابجایی ها (مساحت ها) رو بدست میارید و با توجه به علامتشون باهم جمعشون میکنید و بعد تقسیم بر زمان کلشون میکنید

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام.برای حل این سوال کوتاه ترین راه چیه؟یکم راهش طولانیه.راه طولانی رو بلدم دنبال راه کوتاه ترم. منظورم سوال 62ا!!
      img_3626.jpg

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط n.rajaei نمایش پست ها
      سلام.برای حل این سوال کوتاه ترین راه چیه؟یکم راهش طولانیه.راه طولانی رو بلدم دنبال راه کوتاه ترم. منظورم سوال 62ا!!
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_3626.jpg
مشاهده: 25
حجم: 64.9 کیلو بایت
      خب توی 2ثانیه (5تا7) 18 متر رفته، نمودار هم که کاملا افقیه و سرعت ثابت، پس سرعت 9 هستش

شتاب متوسط میشه 9 منهای 0 تقسیم بر 5 = 1.8

ببخشید میشه راه طولانیش رو به ما هم یاد بدید؟!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اینه که جابه جایی که 18 شده بیای Vmax با استفاده از مساحت زیر نمودار دراری بعدش بری باtan x شتابو حساب کنی ینی همونی که گفتی!!!

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اینه که جابه جایی که 18 شده بیای Vmax با استفاده از مساحت زیر نمودار دراری بعدش بری باtan x شتابو حساب کنی ینی همونی که گفتی!!!
      یا ابوالفضـــــــل، اینا از کجا به ذهنتون اومده؟! چرا لقمه رو کجکی میخورید؟

فیزیک سخت نیس، ماییم که سختش میکنیم، راحت باشید

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      خوب دیگه این ذهن فعال منه که انواع راهارو میکشفه!!!بعدشم من راه شمارو یکم علمی تر گفتم!!!

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      راستی برای حل این 2 سوال چیکار کنم؟؟!!سریع ترین راه؟؟

img_3627.jpg

9. Top | #9
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

نام: IMG_3627.jpg
حجم: 39.3 کیلو بایت
      181ـ اگه متحرک تغییر جهت نده، جابه‌جایی همون مسافت طی شده است. اما این متحرک در t=2 سرعتش صفر شده. پس از صفر تا 2 در یک راستا و از 2 تا 3 ثانیه در خلاف جهت اول حرکت، حرکت کرده.
      در بازه‌ی صفر تا 2 ثانیه متحرک از 8 تا -8 رفته، 16 تا طی مسیر کرده. در بازه‌ی 2 تا 3 ثانیه هم -8 تا -4، 4 متر طی مسیر کرده. کلاً 20 متر.
      183ـ این سوال هم من راه سریع پیدا نکردم. من معادله مکان رو به شکل x=at2+bt+c گرفتم. و سپس از مختصات نقاطی که شکل داده استفاده کردم و a را 0.25 بدست آوردم. سرعت متوسط را هم برابر -6a بدست اوردم. یعنی سرعت متوسط -1.5 میشه.
      ویرایش توسط محمد نادری : 01 آبان 1392 در ساعت 18:57

10. Top | #10

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
      سلام ابجی...سوالت زیادم سخت نیس
      شتاب و سرعت همه جا هم علامت هستن یعنی هروقت شتاب مثبت باشه در نتیجه سرعت هم مثبته

از نمودار شتاب زمان نمیشه جابجایی رو بدست اورد...یا شایدم بشه ولی من از این نمودار برای جابجایی استفاده نکردم..سوال دوم رو متوجه نشدم بنابراین جوابی هم براش ندارم...اگه ممکنه سوالتو واضح تر بپرس ابجی..موفق باشی
      منظورم سوال بعدی بود که پرسیدم ...مهدی جواب داد
      مرسی
      نه کسی منتظراست...
      نه کسی چشم به راه...
      نه خیال گذر از کوچه ی ما دارد ماه...
      بین عاشق شدون و مرگ!
      مگر فرقی هست!؟
      وقتی از عشق نصیبی نبری...
      غیراز ...آه...

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

نام: IMG_3627.jpg
حجم: 39.3 کیلو بایت
      در ضمیمه ی توضیحات جناب نادری این رو هم بگم که:

در جابجایی فقط نقطه ی آغاز و پایان مهمه ولی مسافت اینجوری نیس، یعنی ممکنه جهت حرکت متحرک در یک زمان تغییر بکنه و متحرک برگرده که جابجایی کم میشه ولی بر مسافت طی شده افزوده میشه

خب حالا چه زمانی جهت حرکت تغییر میکنه؟ زمانی که علامت سرعت عوض بشه
      پس شما باید معادله ی سرعت رو تعیین علامت کنید، جابجایی از t0 تا t=(ریشه سرعت) رو حساب کنید و با جابجایی از t=(ریشه سرعت) تا پایان حرکت جمع کنید تا مسافت کل بدست بیاد

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن