خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: اتصال کوتاه

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات

Question اتصال کوتاه

یه سوال داشتم :چه طور وقتی یه کلید وصل میشه اتصال کوتاه به وجود میاد و اون سیم از مدار حذف میشه ؟

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahar155 نمایش پست ها
      یه سوال داشتم :چه طور وقتی یه کلید وصل میشه اتصال کوتاه به وجود میاد و اون سیم از مدار حذف میشه ؟
      سلام

صفحه اول همین تاپیک!

نقل قول نوشته اصلی توسط MehD نمایش پست ها
      سلام
      همونطور که میدونی خازن یه مقاومتی داره(خازنی که هنوز پر نشده؛ مقاومت خازن پر بینهایته که اصلا جریانی از اون نمیگذره) که از مقاومت سیم بیشتره(ما در فیزیک توی دبیرستان مقاومت سیم رو صفر درنظر میگیریم مگر اینکه سوال چیز دیگه ای گفته باشه)؛ پس مقاومت خازن از سیم بیشتر؛ ببین اینجوری واست بگم که هیچوقت یادت نره: جریان عاقله!!! همیشه مسیری رو برای رفتن انتخاب میکنه که کم مقاومت تره چون راحت تر ازش رد میشه دیگه؛ پس وقتی میرسه سر 2راهی که یه راهش خازنه و راه دیگش سیم خالی،کدومو برای رفتن انتخاب میکه؟! مطمئنا سیم خالی و بدون مقاومت رو دیگه
      حالا زمانی این 2راهی ها بوجود میاد که 2سر خازن با سیمی که توش هیچ چیزی(خازن دیگه ای-مقاومت-لامپ-باتری-...) نیست به هم وصل شده باشه، یعنی 2سرخازن بدون هیچ مزاحمی باهم اتصال داشته باشن، اینموقع هست که خازن دیگه نقشی نداره چون جریان اونو برای عبور انتخاب نکرده و از مدار حذف میشه!

mehd7474.png

خیلی توضیح دادم که خوب متوجه بشی، اولش هم مفهومشو واست گفتم که فقط حفذش نکنی؛ بازم اگه سوالی داری یا خوب نفهمیدی حتما بپرس

ویرایش توسط soheyl : 22 اردیبهشت 1393 در ساعت 14:04

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      خوب وقتی کلید قطعه یعنی مدار بازه و دو سر مولد ب هم وصل نیستند تا نیروی محرکه پیل الکترون ها رو ب حرکت دربیاره و جریان در مدار ایجاد بشه!
      فرض کن قرارداده ک هر بخش مدار ب زمین وصل باشه صفر میگیریم(اثباتی هم اگر داشته باشه در سطح کتاب ما نیست و من ندیدم)
      میشه منفی 12
      وقتی پایانه مثبت ب زمین وصله بنابر قرارداد باید صفر منظور بشه از طرفی پایانه منفی باید 12 تا کمتر از پایانه مثبت باشه
      زمین مانند یه منبع بزرگ الکترون به حساب میاد که هم الکترون میده و هم الکترون اضافی دریافت میکنه.
      تو زندگیم هیچ چیز برام ترسناک تر از صدای بالا اومدن ویندوز XP با ولوم اسپیکر تا آخر نبود ...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      من اینطوری برداشت کردم که جریان از سیم خالی یا اگر دارای مقاومت باشه از مقاومت کمتر عبور میکنه ...درسته؟

یه سوال دیگه کلید هم بسته میشه همین اتفاق میافته؟

5. Top | #5
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من اینطوری برداشت کردم که جریان از سیم خالی یا اگر دارای مقاومت باشه از مقاومت کمتر عبور میکنه ...درسته؟

وقتی مسیری بدون مقاومت باشه ، کل جریان از همون قسمت عبور می‌کنه.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

بله کاملا درست برداشت کردید.
      در مسائل کلید دار باید ببینیم باز شدن کلید یا بسته شدنش چه تغییری ایجاد میکنه. اگه سوال خواصی مد نظرته رو کاغذ مدارشو بکش با مو بایلت عکس بگیر و اینجا بفرست دوستان کمکت میکنن.

راستی اضافه کنم که اگر دو مقاومت به صورت متوالی پشت سر هم وصل شده باشن جریان یکسانی ازشون عبور میکنه(خوب جریان یهویی غیب نمیشه که!)
      ولی اگه به صورت موازی بهم وصل شده باشن از رابطه زیر میشه جریان عبوری از هر مقاومت رو بدست آورد:
      Ia=(Rb/Ra+Rb)I
      تو رابطه بالا Ia جریان عبوری از مقاومت a و Rb و Ra به ترتیب اندازه مقاومت b و a هستش. I جریان کل میباشد.
      ویرایش توسط saeid_NRT : 23 اردیبهشت 1393 در ساعت 16:04

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      من کلید ها رو مشکل دارم حتما میکشم مشکلاتمو میپرسم .ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن