خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question مشکل در حل مسائل مقاومت معادل

سلام دوستان من تو حل مسائل مقاومت معادل مشکل دارم اصلا بعضی جاها نمی فهمم 2تا خازن موازین یا متوالی می خواستم بدونم یه توضیح کامل در مورد اینکه تو خازن های پیچیده چه جوری بفهمیم 2تا خازن موازی یا متوالی اند بدید. این در حالیه که من مسائل مفاوت معادل کتاب رو خوب می فهمم و حل می کنم ولی مسائل کنکور....... با تشکر
      کـــــــــاش زنــــــدگی از آخـــــــــر به اول بـــــــود...

پیـــــــــــر به دنیـــــــا می آمدیــــــــــــم...

آنـــگاه در رخــــداد "عشــــــــق" جـــــــوان میشدیــــــــــــم...

سپس کــــودکــــی معصـــــــــــوم میــــــشدیــــــــــــم.. .

و در نیـــــــــــــمه شبــــــی با نــــــــوازش مــــــــــادر...

آرام میــــــمردیــــــــــــم ...

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faal_nazari نمایش پست ها
      سلام دوستان من تو حل مسائل مقاومت معادل مشکل دارم اصلا بعضی جاها نمی فهمم 2تا خازن موازین یا متوالی می خواستم بدونم یه توضیح کامل در مورد اینکه تو خازن های پیچیده چه جوری بفهمیم 2تا خازن موازی یا متوالی اند بدید. این در حالیه که من مسائل مفاوت معادل کتاب رو خوب می فهمم و حل می کنم ولی مسائل کنکور....... با تشکر
      سلام

زمانی که 2دست خازن ها بدون هیچ مزاحمی در دست هم است خازن ها موازی ان و در غیر اینصورت سری

مزاحم ها: اعم از خازن دیگری-مقاوت-باتری-لامپ-...

دیگه توضیح از این ساده تر؟!
      ویرایش توسط MehD : 31 مرداد 1392 در ساعت 20:32

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خازن های متوالی حالت دونه های تسبیح را دارند اما خازن های موازی سرهاشون به هم وصل هست

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question ساده سازی

نقل قول نوشته اصلی توسط faal_nazari نمایش پست ها
      هر گره رو با حروف a,b,c,... نام گذاری کن. اینجوری یه سر مقاومت مثلا به a وصله و سر دیگه ش به b همچنین مقاومت دیگه یه سرش به a وصله و سر دیگه ش به c (حروف شانسی بودا)
      حالا گره های aو ... رو تو یه کاغذ دیگه بنویس و مقاومت ها رو بین اون ها رسم کن.
      به همین راحتی یه شکلی بدست میاد که موالی یا موازی بودن مقاومت ها رو نشون میده.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن