خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

خازن چگونه پر میشه؟

سلام،من تازه وارد این سایت شدم به عنوان اولین پست یه سوالی داشتم،ممنون میشم کمکم کنید

سوالم اینه که مگه وقتی میدان مثلا دو بار مثبت و منفی را میکشیم از مثبت به منفی نیست؟؟پس چرا برای پر کردن خازن ابتدا بار منفی به صفحه ای که به پایانه منفی وصله میره و بعد با القا صفحه دیگه باردار میشه!!!البته نمیدونم چقدر دارم درست میگم؟؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کسی نمیتونه کمک کنه؟؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N I L O O نمایش پست ها
      کسی نمیتونه کمک کنه؟؟
      میشه سؤالتو واضح تر بگی ؟ نمیفهمم

4. Top | #4
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ادیسون نمایش پست ها
      میشه سؤالتو واضح تر بگی ؟ نمیفهمم
      درواقع بهتره بپرسم خازن چگونه پر میشه؟؟و بعد بیشتر میپرسم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      درواقع بهتره بپرسم خازن چگونه پر میشه؟؟و بعد بیشتر میپرسم

بر اثر اختلاف پتانسیل بین پایانه های باتری بارهای الکتریکی منفی از طرف پایانه منفی به صفحه خازن شارش میکنه و منفیش میکنه بر اثر القای بار الکتریکی منفی ازصفحه مقابل ب سمت پایانه مثبت حرکت میکنه اینقدر این ادامه پیدا میکنه تا پتانسیل هر یک از صفحه های خازن با پتانسیل پایانه متصل ب ان برابر شود میگیم خازن باردار شده
      اگر بار را رها کنیم در خلاف جهت میدان حرکت میکند( میدان از سمت مثبت ب منفی در صورتی ک شارش بار ز سمت منفی ب مثبته) و جریان الکتریکی در جهت میدان الکتریکی است

6. Top | #6
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ادیسون نمایش پست ها
      بر اثر اختلاف پتانسیل بین پایانه های باتری بارهای الکتریکی منفی از طرف پایانه منفی به صفحه خازن شارش میکنه و منفیش میکنه بر اثر القای بار الکتریکی منفی ازصفحه مقابل ب سمت پایانه مثبت حرکت میکنه اینقدر این ادامه پیدا میکنه تا پتانسیل هر یک از صفحه های خازن با پتانسیل پایانه متصل ب ان برابر شود میگیم خازن باردار شده
      اگر بار را رها کنیم در خلاف جهت میدان حرکت میکند( میدان از سمت مثبت ب منفی در صورتی ک شارش بار ز سمت منفی ب مثبته) و جریان الکتریکی در جهت میدان الکتریکی است
      ممنون،حالا سوال من اینه که چرا از منفی شروع میشه؟؟ولی اگه دوتا بار را کنار هم بذاریم از سمت مثبت به منفی میره؟؟البته نمیدونم چقدر پرسیدن این علت درسته ولی اگه میدونید بگید وگرنه اونقدر سوالای دیگه هست که این سوال را ازش بگذرم و وارد جزئئیات نشم:yahoo (3):

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نمیدونم منظورتون چیه ولی فک میکنم دارید میگید ما همیشه جهتو از طرف مثبت ب منفی نشون میدیم ولی اینجا میگیم از منفی به مثبت درسته؟!
      اگه منظورتون این باشه گفتم جهت شارش بارالکتریکی از منفی ب مثبت ولی جهت جریان ازطرف مثبت ب منفیه ص 100 و 101 کتاب سوم ریاضی گفته ص اول فصل جریان

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      سوالم اینه که مگه وقتی میدان مثلا دو بار مثبت و منفی را میکشیم از مثبت به منفی نیست؟؟پس چرا برای پر کردن خازن ابتدا بار منفی به صفحه ای که به پایانه منفی وصله میره و بعد با القا صفحه دیگه باردار میشه!!!البته نمیدونم چقدر دارم درست میگم؟؟

ممنون،حالا سوال من اینه که چرا از منفی شروع میشه؟؟ولی اگه دوتا بار را کنار هم بذاریم از سمت مثبت به منفی میره؟؟البته نمیدونم چقدر پرسیدن این علت درسته ولی اگه میدونید بگید وگرنه اونقدر سوالای دیگه هست که این سوال را ازش بگذرم و وارد جزئئیات نشم:yahoo (3):
      نمی دونم منظور سوالتون رو درست متوجه شدم یا نه.منظورتون اینه که چرا تو کشیدن میدان از + به - هست ولی چرا بار از پایانه منفی به پایانه مثبت خازن میره؟
      اگه منظورتون اینه ( باتوجه به سوال اولتون اینجور نشون میده ) باید بگم که شما جهت میدان رو هیچوقت با جهت حرکت الکترون اشتباه نگیرین..رسم میدان از هر دو طرف امکان پذیره ولی قرار داد شده که از + به منفی باشه.همونجور که می دونین پروتون حرکتی نمی کنه و حرکت و جریان توسط الکترون هاست.تو خازن هم باز میدان از پایانه + به منفی هست.ولی چون بار الکترون ها منفی هستش بهشون در خلاف جهت میدان نیرو وارد میشه از قطب منفی به مثبت حرکت می کنن..این که میگیم ما یه بار رو میزاریم و از + به - میره به خاطر اینه که طبق قرارداد بار اون ذره رو +q در نظر میگیم..اگه بار همون ذره رو هم منفی در نظر بگیریم مقل الکترون حرکت از قطب منفی به مثبت هستش
      یه اتاق تاریک...یه سیگار و یه سردرد قد تموم دردهای دنیا

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن