خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کمک برای حل این 6 تست ترمو

سلام
      من تست های ترمودینامیک رو زدم و 6 تا سوال رو نتونستم حل کنم.ممنون می شم هرکدوم رو که تونستید راهنمایی کنید

1-در یک مخزن 5 مول گاز اکسیژن قرار دارد، اگر 3 مول از این گاز از مخزن خارج شود و دمای گاز نصف شود، فشار گاز درون مخزن چند برابر حالت اول می شود؟

2- چهار گرم هیدروژن در مخزنی به حجم 5.6 لیتر وجود دارد. در دمای 0 درجه فشار آن چند اتمسفر است؟

3-مخزن گازی محتوی 15 لیتر گاز اکسیژن با فشار 2 اتمسفر را به یک مخزن خالی از هوا به حجم 25 لیتر متصل می کنیم. در دمای ثابت فشار هر مخزن چند اتمسفر می شود؟

4- یک لیتر گاز هیدروژن با فشار 2 اتمسفر و دمای 27 درجه ی سانتی گراد را آن قدر گرم می کنیم تا حجم و فشار هر کدام دوبرابر شود.در این صورت دمای گاز به چند درجه سلسیوس می رسد؟

5-اگر فشار گاز کامل درون یک مخزن را 2 برابر و دمای مطلق آن را نصف کنیم چگالی آن چندبرابر می شود؟

6-انرژی درونی تعداد معینی مول اکسیژن در دمای t چند برابر انرژی درونی همان تعداد مول هیدروژن در همان دما است؟

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ~ star ~ نمایش پست ها
      سلام
      من تست های ترمودینامیک رو زدم و 6 تا سوال رو نتونستم حل کنم.ممنون می شم هرکدوم رو که تونستید راهنمایی کنید

1-در یک مخزن 5 مول گاز اکسیژن قرار دارد، اگر 3 مول از این گاز از مخزن خارج شود و دمای گاز نصف شود، فشار گاز درون مخزن چند برابر حالت اول می شود؟

2- چهار گرم هیدروژن در مخزنی به حجم 5.6 لیتر وجود دارد. در دمای 0 درجه فشار آن چند اتمسفر است؟

3-مخزن گازی محتوی 15 لیتر گاز اکسیژن با فشار 2 اتمسفر را به یک مخزن خالی از هوا به حجم 25 لیتر متصل می کنیم. در دمای ثابت فشار هر مخزن چند اتمسفر می شود؟

4- یک لیتر گاز هیدروژن با فشار 2 اتمسفر و دمای 27 درجه ی سانتی گراد را آن قدر گرم می کنیم تا حجم و فشار هر کدام دوبرابر شود.در این صورت دمای گاز به چند درجه سلسیوس می رسد؟

5-اگر فشار گاز کامل درون یک مخزن را 2 برابر و دمای مطلق آن را نصف کنیم چگالی آن چندبرابر می شود؟

6-انرژی درونی تعداد معینی مول اکسیژن در دمای t چند برابر انرژی درونی همان تعداد مول هیدروژن در همان دما است؟
      1- حجم در دو حالت همونه. دما نصف شده و مقدار گاز 2 مول شده.
      2014-07-26_183914.jpg
      2- 2 مول هیدروژن داریم با شرایط متعارفی مقایسه می‌کنیم.
      2014-07-26_185648.jpg
      3- حجم گاز در حالت دوم 40 لیتره.
      2014-07-26_190237.jpg
      4- باز از همون فرمول.
      2014-07-26_190940.jpg
      5- چگالی گاز کامل در صورت کلی از رابطه‌ی زیر بدست میاد. مشخصه که در مساله چگالی 4 برابر میشه.
      2014-07-26_191543.jpg
      6- با هم برابره. چون دما و تعداد مول یکسان دارند. در ضمن هر دو گاز دو اتمی هستند. این سوال مال نظام قدیمه!
      ویرایش توسط محمد نادری : 04 مرداد 1393 در ساعت 20:17

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن