خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

حساسیت ها و سختگیری های والدین+راهکار

سلام دوستان همون جوری که از عنوان مشخصه،اینجا قراره درباره ی سختگیری های والدین و حساسیت نشون دادن آنها به بعضی از کارها و رفتار های ما که در اکثر موارد از روی دلسوزی و احساس مسئولیت داشتن والدین هست،بحث کنیم و با ارائه ی راهکارها،تا جاببکه حرمت شکنی صورت نگیره،مشکلات رو رفع کنیم از خودم شروع میکنم من دیشب تا ساعت 5 صبح داشتم سریال ماورای طبیعت رو پای کامپیوتر نگاه میکردم و و 2 بار پدرم اومد تو اتاقم و به نوعی چک کرد البته اینم بگم پدرمادرم به من اعتماد کامل دارم و تا الانم راه خطایی به اون صورت در پیش نگرفتم ولی احساس میکنم این رفتار پدرم بی احترامی به من تلقی شده البته احساس منه لطفا نظر بدین و بگین آیا این کار کار درستی هست یا نه همچنین اتفاقاتی نظیر این و غیره که برای خودتون رخ داده رو ذکر کنید تا به بحث بپردازیم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      ادم خودش باید کنترل کنه رفتارشو که نزار پدر و مادرش بهش چیزی بگن که بهش بربخوره ... قبول دارم بعضی خانواده ها اطلاع ندارن اما بهتره هر کسی با توجه به خانواده ای که داره رفتار کنه ...

اگه درس میخوای واسه اونا بخونی از من میشنوی کلا بیخیالش شو درسی که صرفا برای خانواده باشه همون بهتر که نخونی ...
      اگه یه روز تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده ، تا فقط خودت باشی و خودش !

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه دوست عزیز صحبت درس نیست
      من امسال کنکور رو دادم و خانواده ام از وضعیت درسیم خدا رو شکر راضی هستن
      ولی بعضی دوستام هم که باهاشون صحبت کردم میگفتن اونا زمانی که با بچه ها میرن برون،برمیگردن خونه،خونواده اونا سوالاتی ازشون میپرسن که بیشتر جنبه بازجویی داره
      میخواستم بدونم منشا ابن رفتار ها چیه و چه کار باید کرد.
      مرسی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      پدر و مادرمونن نمی تونیم بزنیمشون که ؟!!! اگه خانواده طرف منتطقی هستند اطلاعی ندارن باهاشون حرف بزنید که از کار هاشون خوشتون نمیاد ...

هر چند که هر کاری که پدر و مادر می کنن به صلاحتون اما بازم ممکنه چیزهایی که اطلاع ندارن رو ازتون می خوان یا گیر های بیخودی که رو اعصابتونن باید خودتونو کنترل کنین دیگه ...

کلا اعتقاد دارم اگه خانواده نسبت به کارهایی که می کنیم بیخیال باشن خود فرد زیاد نمیتونه نسبت به کارهایی که می کنه درست و غلط رو تشخیص بده و سنش به اون سنی که رسید که عقلش کامل باشه دیگه نیازی به خانواده از نظر من نیست ... که باید خانواده تشخیص بده ...

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.اصلا این کارهای والدین رو بی احترامی ندونین همه این مشکلات رو دارن بعضی کمتر وبعضی بیشتر .پدر و مادر فقط دلسوز هستن برداشت بد نکنید .

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza25 نمایش پست ها
      سلام.اصلا این کارهای والدین رو بی احترامی ندونین همه این مشکلات رو دارن بعضی کمتر وبعضی بیشتر .پدر و مادر فقط دلسوز هستن برداشت بد نکنید .
      حق با شماست.منم برداشت بد نکردم و میدونم از سر دلسوزی و احساس مسئولیت هست اکثرا ولی بعضی اوقات اعصاب آدم درگیر میشه دستمون نیست
      میخواستم بدونم شماها هم همچین اتفاقایی براتون میفته یا نه
      البته تو هر خونواده ای فرق میکنه و همون طور که شما گفتین کم و زیاد داره

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      برای منم خیلی اتفاقی افتاده ولی با همه اینا محیط خانواده اس دیگه فراموش میشه مهم اینه که بینتون اختلاف زیاد پیش نیاد ...

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اصولا اگه ناراحت شدید با پدر یا مادر که باهاش راحت ترید بگید و عنوان کنید که اینو توهین میدونید
      من که کلا نمیگم چیکار میکنم یا چی میبینم صدتا بیشتر سریال دارم اما هنوز نمیدونن من سریال دارم اونم همه مدل وقتی گیر میدن بیخودی لازم نیس هرکاری میخواید انجام بدید رو اعلام جهانی کنید
      کار خودتو بکن چیزی هم نگو
      This time,this is my fight song
      Take -backe -my life Song
      Prove - I'm - alright Song
      My power's turned on
      Starting right now,i'll be strong

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات

هیچ کس تنها نیست
      بابا بزار بری دانشگاه براشون عادی میشه
      همه اینطورین....اما من وقتی میخوام برم بیرون قبلش بازجویی میشم وقتی هم برمیگردم میگن خوش گذشت؟
      به چه چیزایی توجه میکنی شما
      اگه قرار باشه که توجه کنیم کی چکار میکنه و چه فکری در مورد ما داره که فقط اعصاب خودمون میریزه بهم...
      منم یه زمان سریال که میدیدم بابام اینا میگفتن تو درس وخواب و زندگی نداری؟منم گفتم بابا درگیر فیلمش شدم خیلی قشنگه بیا ببیناخرین باری بود که در مورد فیلم دیدنم گیردادن....فقط الان میگن هر کاری میخوای کنی کن فقط زود بخواب:yahoo (21):
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حالا تصمیم گرفتم از این به بعد از یه زاویه دیگه ای به این موضوع نگاه کنم
      (حالا الان که اینجوریه،پس فردا آدم بخواد یه دوست.....پیدا کنه دیگه واویلا. دی: )

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      این جور حساسیتا طبیعیه و همه ی پدر و مادرا نسبت به بچه هاشون اینجورن. و فقط مختص به یه دورانه خاصه که این حساسیته شدید میشه. مخصوصا زمان کنکور و درس. اول باید توجه کنیم که اونا فقط صلاح ما رو میخوان و با هر حرفی که میزنن از کوره در نریم. و بعد هم سعی کنیم از کارایی که حساسشون میکنه تا حدودی دوری کنیم یا اینکه حداقل جلوی اونا کمتر انجام بدیم. مثلا من موقع کنکورم میدونستم بابام شدیدا به این موضوع حساسه که گوشی دسته من ببینه و ببینه من سرم به جای درس با گوشی گرمه. چند بار بهم تذکر میداد. منم واسه اینکه کمتر بهم گیر بده وقتایی که بابام خونه بود اصلا طرف گوشیم نمیرفتم
      در آن زمان که امیدت برید از همه جا ، ببین کیست امیدت ، بدان که اوست خدا . . .

خدایا شکرت

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مامان وبابای من فقط گاهی اوقات میان تو اتاقم که ببینن زنده ام یا مرده...اخه خیلی وقتا میرم تو اتاقم اصن بیرون نمیام حق دارن...
      البته اگه گیری هم باشه بیشتر ازسوی مامانمه اونم که خصوصیته همه ماماناست اونم سر دلسوزیه فقط...کلامامان بابای من خیـــــــــــــــــــــــ ــلی ماهن کاری به من ندارن چون بهم اعتماد دارن منم تاحالا سعی کردم کاری نکنم که اعتمادشون رو ازبین ببرم...کلا من بیشتر بهشون گیر میدم تا اونا!!!یعنی مطمئنم اگه صفرم بگیرم مامانم هیچی نمیگه تازه بهم گفته اگه صفر بگیری 50تومن بهت میدم چون میدونه نمیگیرم میگه ها!!!یعنی عاشقشونم غرغراشم بعضی موقع ها رو مخه ولی همین که هستن برام ی دنیا ارزش داره...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن