خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

Post مطالعه گروهی تجربی ها - هفته اول

به نام خدا

به تاپیک این هفته خوش اومدید! برنامه این هفته از تاریخ 5 مرداد تا ۱۰ مرداد خواهد بود و عصر جمعه تاپیک هفته بعد زده خواهد شد و برنامه هفته بعد گذاشته خواهد شد! سعی کنید حتما طبق برنامه پیش برید چون تا پایان شهریور درس های پایه تموم میشه و با فراغ بال به استقبال پیش دانشگاهی خواهید رفت.

یک شـنبه: زیست سال دوم، فصل اول | ریاضی 2، الگو و دنباله
      دوشــــنبه: زیست سال دوم، فصل اول | فیزیک 2، فصل یک | زبان سوم، درس یک
      سه شنبه: زیست سال دوم، فصل دوم + مرور فصل اول | ریاضی 2 الگو و دنباله | شیمی 2، بخش 1
      چهارشنبه: زیست سال دوم، فصل دوم | فیزیک فصل یک | شیمی 2 بخش 1
      پنـج شنبه: زیست سال سوم، فصل اول + مرور فصل دوم زیست سال دوم | ریاضی 2، الگو و دنباله | دینی دوم، درس 1 | شیمی 2، بخش یک
      جــمــعــــه: زیست سال سوم، فصل اول | فیزیک 2، فصل دو | عربی 2، درس 1 | ادبیات، قرابت معنایی

+ ما هر روز تا آخر تابستون زیست خواهیم داشت.. و هر روز هم 3 ساعت مطالعه به زیست اختصاص داده میشه. 3 ساعت یکجا نه! به قول آقای جوادی این سه ساعت رو تو دو تایم 2 ساعته و 1 ساعته مطالعه می کنیم.

+ بقیه دروس رو هم در بازه های زمانی دو ساعته مطالعه بشن. هر یک ساعت هم یک ربع استراحت.

+ سه ساعت زیست رو رو دو ساعتش رو صبح یا ظهر می خونید و یک ساعت باقی مونده رو سه چهار ساعت بعد مطالعه کنید.

و اما نکات برنامه..

* شما توی ساعت مطالعه ـتون حتما باید تست زدن آموزشی هم داشته باشید.. یعنی 3 ساعت زیست فقط مختص مطالعه نیست! مثلا شما 2 ساعت زیست خوندید، 1 ساعت باید تست بزنید.

* فعلا تست زماندار نزنید صرفا آموزشی باشه. اما دقت کنید تست هاتون به صورت مضربی و بازه ای باشه! یعنی چی؟ یعنی هر وقت تست زدید برای زیست، باید 50تا تست بزنید.. و این 50 تا اینطور نباشه که از تست شماره 1 تا 50 کتاب x ! مثلا 50تا مضرب های 3 یا 50تا زوج و فرد. برای ریاضی و فیزیک و شیمی بازه 35تایی بزنید.. یعنی بازه تستی هر درس دقیقا اندازه تعداد سوالاتش تو کنکور باشه نه کمتر و نه بیشتر تا اطلاع ثانوی!

* برای زیست و شیمی شما هر تستی که می زنید وقتی دیدید نکته ترکیبی، مفهومی و یا نکته ای که شما نمی دونستید داره حتماً وارد کتابتون بکنید. برای بقیه درساتون یک کلاسور نکته و تست تهیه کنید و نکات رو وارد اون کنید.

* برای مطالعه زیست و شیمی اول کتاب درسی رو بخونید و بعد برید سراغ جزوه و درسنامه های ترکیبی و بعدش تست.

* فعلا درس زمین شناسی خونده نمیشه!

* برای زبان انگلیسی هم هفته ای 2 یا نهایت 3 ساعت برنامه گذاشته خواهد شد. البته اگه تو زبان فوق العاده ضعیف هستید بگید افزایش بدم.

* برای تست های زماندار هم از هفته ی آینده برنامه خواهم دشت.

* ساعت مطالعه از کم شروع شده و کم کم افزایش پیدا خواهد کرد.

* از هفته بعد مطالعه لغات انگلیسی و عربی به برنامه اضافه خواهد شد.

حالا میریم سراغ منابع کمک آموزشی و تستی که برنامه ای که ارائه کردم بر اساس اونا خواهد بود..

ادبیــات: برای تست حتما کتاب ادبیات موضوعی گاج رو بگیرید که کامل کامل هست و نیازی به منبع تستی دیگه ای نیست. حتما هنگام خرید پاسخنامه اش رو هم بخرید چون یکی از نکات قوت این کتابه! و اما برای آموزش!

قرابت معنایی: "قرابت معنایی و تناسب مفهومی" نشر دریافت، نویسنده: هامون سبطی.
      املا و لغت: نشر دریافت + لغات سطر به سطر ادبیات فارسی گاج.
      تاریخ ادبیات: نشر الگو.
      آرایه ادبی: همایش نشر دریافت.
      زبان فارسی: همایش نشر دریافت + پنج بحث الگو.

++ همایش نشر دریافت رو هر دو جلدش رو بگیرید.

عربی: عربی کامل گاج + تیک 8 عربی گاج.

دین و زندگی: جامع گاج.

زبان انگلیسی: جامع مبتکران، شهاب اناری + و نترسیم از متن شبقره + تیک 8 انگلیسی گاج.

ریاضی: فقط میکروی گاج! برای هر سطحی خوبه. گاج ریاضی جامع نداره و سال به سال هست که همین سال به سال ها فوق العاده ـن!

فیزیک: فقط میکروی گاج! پایه و پیش داره که آموزش هم داره ولی تو پاسخنامه! دو جلده؛ جلد اول تست، جلد دوم درسنامه و پاسخنامه.
      البته برای سال دوم پرسمان پیشرفته فیزیک 2 گاج هم خیلی خوبه و بخرید.

زیست: برای تست دوم و سوم الگو + زیست جامع گاج رو بخرید. اگه جزوه عمارلو یا فردین جوادی یا کتاب آقای جوادی رو دارین نیاز به درسنامه دیگه ای ندارید. ولی اگه چیزی ندارید همایش نشر دریافت رو بخرید که مکمل کتاب درسی ـه و نمیشه روش در حد درسنامه خیلی سبز و اینا حساب کرد. بجای خیلی سبز همین همایش رو + کتاب درسی بخونید خیلی بهتره .

شیمی: برای دوم مبتکران، برای سوم و پیش بین خیلی سبز و مبتکران فرقی نمی کنه!

سوالی بود در خدمتم..

2. Top | #2
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      Up..

3. Top | #3
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوستان، تجربی ها رو تگ کنید از برنامه آگاه بشند..

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      من تا الان زیست 2رو6فصل خوندم{واسه اولین بار}

عربی2درس خوندم.ادبیات4درس خوندم.فیزیک 1فصل ریاضی هم 1فصل

بعدش چطور باید با این برنامه پیش بیام؟؟؟یعنی دوباره بخونم؟؟؟؟اگه دوباره بخونم از برنامه قلم چی جا نمیمونم؟؟؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.zAhRa.S نمایش پست ها
      من تا الان زیست 2رو6فصل خوندم{واسه اولین بار}

عربی2درس خوندم.ادبیات4درس خوندم.فیزیک 1فصل ریاضی هم 1فصل

بعدش چطور باید با این برنامه پیش بیام؟؟؟یعنی دوباره بخونم؟؟؟؟اگه دوباره بخونم از برنامه قلم چی جا نمیمونم؟؟؟
      این برنامه بیشتر برای کسایی که تا الان شروع نکردند ولی کسانی که تمایل دارند با این برنامه پیش برن باید بگم این برنامه تا حدودی مطابق با برنامه های آزمون های آزمایشی هست چون به هر حال یکم دیر شروع کردیم عقب تریم. ولی خب خوبی برنامه اینه که به احتمال 95% و بیشتر(!) تا آخر شهریور تموم ـه درس های پایه! زیاد هم به فکر آزمون و تراز نباشید، مطالعه تو این دو ماه مهم تره. شما هم با این توضیحاتی که دادم و با توجه به شرایط خودتون تصمیم بگیرید با چه برنامه ای پیش برید.. اگه تصمیم گرفتید با ما ادامه بگید راهنمایی تون کنم .

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Silence نمایش پست ها
      این برنامه بیشتر برای کسایی که تا الان شروع نکردند ولی کسانی که تمایل دارند با این برنامه پیش برن باید بگم این برنامه تا حدودی مطابق با برنامه های آزمون های آزمایشی هست چون به هر حال یکم دیر شروع کردیم عقب تریم. ولی خب خوبی برنامه اینه که به احتمال 95% و بیشتر(!) تا آخر شهریور تموم ـه درس های پایه! زیاد هم به فکر آزمون و تراز نباشید، مطالعه تو این دو ماه مهم تره. شما هم با این توضیحاتی که دادم و با توجه به شرایط خودتون تصمیم بگیرید با چه برنامه ای پیش برید.. اگه تصمیم گرفتید با ما ادامه بگید راهنمایی تون کنم .
      اگه با آزمونای قلم چی هماهنگه که منم هستم.اینطوری هم استقبال میکنم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      البته گفتم تا حدودی هماهنگ ِ ها! :yahoo (4): با اینحال اگه این برنامه رو دنبال خواهید کرد اون دروسی که تو برنامه براتون تکراری هستن به مرور و تست زنی بیشتر در اون مباحث بپردازید. البته به شرط تسلط روی مباحثی که تا کنون خوندید، اگر تسلط ندارید با همین برنامه مطالعه جدی و مفهومی رو شروع کنید. موفق باشید.. .

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      بچه ها تاپیک برنامه ریزی واسه سوم تجربی میخوام
      یکی که تازه میخواد شروع کنه به خوندن

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

خخخخخخخخ من میرم سوم.ولی انگاری شماهایی که میرید پیش این برنامه رو ریختین

9. Top | #9
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پس شما طبق برنامه آزمون پیش برید..

دوستان، به نظرتون برای فصل دوم زیست دوم وقت بیشتری در نظر بگیریم؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=Silence;214960]پس شما طبق برنامه آزمون پیش برید..

دوستان، به نظرتون برای فصل دوم زیست دوم وقت بیشتری در نظر بگیریم؟ [/QUOT

فصل دوم اینقدر نیاز به وقت زیاد نداره که.اگه واقعا بخونی داخل6.7ساعت یعنی همون2روزی که خودتون گذاشتین کافیه

ولی فصل6رونگـــــــــو.وای وای.منکه خیلی مشکل دارم باهاش

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن