خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1

نمایش مشخصات

سه فصل اول فیزیک دوم کلافم کرده !

سلام بر شما دوستان
      سه فصل اول فیزیک دوم رو میخوام برا کنکور بخونم اما هیچ منبع خوبی برای تست زدن ندارن از طرفی کتاب کفاف نمیده که بشه به دو مبحث سینماتیک و دینامیک پاسخ داد
      به نظر شما کتاب کمکی فیزیک پیش دانشگاهی 1 رو که این سه مبحث رو داره تهیه کنم ؟ مدنظر خودم کتاب انتشارات فار هست البته با توصیهی یکی از دوستان نشر دریافت هم گزینهی خوبی به نظر میرسید ولی فار دقیقا منطبق بر یاد نداشته های منه .!
      نظر شما چیه ؟
      لطفا همه جواب بدید .

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چاپ قدیم فیزیک پایه گاج رو پیدا کن \
      اون تستای خوبی در حد سال دوم داره
      خود من از این استفاده کردیم (‌معلممونواسه همه ی بچه ها کپی کرد )
      ما سال 4 سخت تره (یکم )

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      ما که کلاس میریم معلم واسمون فقط فصل یک یعنی بردار ها رو درس داد...بعد رفت سراغ فشار...گفت بقیه رو با پیش درستون میدم....
      تست هاش هم از روی کتاب فیزیک گاج نقره ای میزنیم...همین کتاب عالیه...ولی پیش دانشگاهی رو نمیدونم

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AliRZ نمایش پست ها
      سلام بر شما دوستان
      سه فصل اول فیزیک دوم رو میخوام برا کنکور بخونم اما هیچ منبع خوبی برای تست زدن ندارن از طرفی کتاب کفاف نمیده که بشه به دو مبحث سینماتیک و دینامیک پاسخ داد
      به نظر شما کتاب کمکی فیزیک پیش دانشگاهی 1 رو که این سه مبحث رو داره تهیه کنم ؟ مدنظر خودم کتاب انتشارات فار هست البته با توصیهی یکی از دوستان نشر دریافت هم گزینهی خوبی به نظر میرسید ولی فار دقیقا منطبق بر یاد نداشته های منه .!
      نظر شما چیه ؟
      لطفا همه جواب بدید .
      سلام...
      منبع خوب فیزیک پایه گاج هستش که !

بله میتونید با پیش همراه هم بخونید ...کتاب فار و دریافت هر دوشون کتابای آموزششون از پایه شروع کرده و خیلی آروم و دقیق و پیوسته کار کرده ...اگه مشکل دارین و میخواین وقت زیادی بذارین میتونید از همین دو تا ( آموزش البته ) شروع کنید...تقریبا غیرممکنه نفهمید ! ولی وقت زیادی ازتون می گیره.
      برای تست هم گاج - خیلی سبز - الگو پیش 1 همشون خوبن ! من خودم به همین اولویت رو ترجیح میدم ( البته بستگی به سطح کارتون هم داره !)

5. Top | #5

نمایش مشخصات
      تشکر از همه دوستان ولی یه سوال
      پیش یک چه فرقی داره با دوم اگه نداره که الان اگه بخونم با یک تیر دوتا ( و حتی شاید هم سه تا )هدف بزنم !
      فقط یکم سخت تره ؟یعنی از لحاظ فورمول بندی و اصول کلی هیچ تفاوتی نداره ؟ اگه نه پس چرا باید تو دوتا کتاب مجزا بیاد ؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      متاسفانه منم برا فصلای اول فیزیک دو موندم چیکار کنم
      دست هایم به آرزوهایم نرسید ، آنها بسیار دورند اما درخت سبز صبرم می گوید: امیدی هست ،دعایی هست ، خدایی هست!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      وای نگو که دلم خونه
      خیلی گیر کردم توش
      استادمونم ک درس میده باز تو تستای سخت گیر میکنم
      از استادمون پرسیدم گفت اشکال نداره دینامیک و سینماتیک اینطوریه باید تمرین زیاد حل کنی...
      امیدوارم درست شه
      خیلی سخته
      I love all the stars in the sky, but they are nothing compared to the ones in your eyes

Hesam

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      پیش یک چه فرقی داره با دوم اگه نداره که الان اگه بخونم با یک تیر دوتا ( و حتی شاید هم سه تا )هدف بزنم !
      فقط یکم سخت تره ؟یعنی از لحاظ فورمول بندی و اصول کلی هیچ تفاوتی نداره ؟ اگه نه پس چرا باید تو دوتا کتاب مجزا بیاد ؟
      نه بابا پیش دانشگاهی دومو میخونی با یکمی بیشتر!
      اگه بتونی با مرور دوم مطمئن شی همه ی اصول و قوانین مکانیکو بلدی سال چهارم به مشکلی بر نمیخوری
      دو کتاب داره یکی برای چهارمی ها و یکی برای دومی ها
      اگه کتاب های فیزیک پایه رو نگاه کنید میبینید که مکانیکو نداره(جز کار و انرژی)
      Hey yeah, Don't let'em know we're coming
      Hey yeah, Tiptoe higher
      ...Take some time to simmer down, keep your head down low
      !!!HEY YEAH! TIPTOE HIGHER

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سال دوم مقدمه هست...بسیاری از مطالب تو سال دوم خیلی جزئی اومدن ...کلا دوم سعی کرده شما رو با مفاهیم آشنا کنه ! خیلی از همون تستایی که سال دوم میزنید هم در واقع برای پیشه ولی چون کلا عادت داریم یه سطح از کتاب درسی بریم بالاتر سوالای پیش رو تو دوم کار میکنیم....به غیر از اون در مورد حرکت شناسی : تو سال پیش با نوشتن کلی معادله ی حرکت و ارتباط با سرعت و شتاب آسنا میشین که باید به مفهوم مشتق آشنا باشین...همچنین در پیش مبحث حرکت دو بعدی در صفحه مطرح میشه که اون هم البته مطلب خیلی خاصی نداره و همچنین اگه رشته ی ریاضی هستین مبحث حرکت پرتابی رو خواهید داشت... کتاب گاج پیش این فصل رو فک کنم به 5 بخش تقسیم کرده که سه بخش اول همون مطالب سال دوم به طور کامل تر هست و دو بخش آخر اختصاصی برای پیش هست ...در مورد دینامیک هم فقط یه سری مطالب رو خفن تر مطرح کرده تو پیش و بخش حرکت دایره ای و ماهواره هم اختصاصی پیش هست ....شما اگه میخوای با هم بخونی میتونی از همین اموزش فار ، دریافت ، درسنامه های گاج ، جزوه ی معلم یا ... استفاده کنی...تنها مطلبی که خیلی در مورد این بخش ها مهمه اینه که باید حوصله به خرج بدین ! یه شبه نمیشه توش استاد شد ! باید زیاد تست بزنید و کار کنید ...صبر !

10. Top | #10

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Edward نمایش پست ها
      نه بابا پیش دانشگاهی دومو میخونی با یکمی بیشتر!
      اگه بتونی با مرور دوم مطمئن شی همه ی اصول و قوانین مکانیکو بلدی سال چهارم به مشکلی بر نمیخوری
      دو کتاب داره یکی برای چهارمی ها و یکی برای دومی ها
      اگه کتاب های فیزیک پایه رو نگاه کنید میبینید که مکانیکو نداره(جز کار و انرژی)
      آره دارم فیزیک گاج سفید رو اما چاپ قدیم که جوکار نوشته(جدیدا چطوره ؟)
      این جدیدرو ندارم چندان از کتاب قبلی خوشم نیومد ضمن اینکه نیاز به یک درسنامه توپ دارم که متاسفانه گاج قبلی نیاز من رو برآورده نمیکنه (حال نمیکنم باهاش اصا)
      خیلی از فار خوشم اومد ضمن اینکه همه از مفهومی بودن بالای این کتاب صحبت میکننکه شما کمک کردین فهمیدم که فرقی نداره زیاد بین پیش و دوم بیشتر مشتاق شدم که برم فار رو تهیه کنم الان ممنونم از شما
      یکم دیگه مطمئن شم میرم الان فار رو سفارش میدم !

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اینکارو بکنید الان که وقت دارید!!!
      فقط حجم فار فضایی هس سعی کنید وقتتونو مناسب بهش اختصاص بدید!!!
      Hey yeah, Tiptoe higher

12. Top | #12

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Edward نمایش پست ها
      اینکارو بکنید الان که وقت دارید!!!
      فقط حجم فار فضایی هس سعی کنید وقتتونو مناسب بهش اختصاص بدید!!!
      420صفحه زیاده ؟؟؟
      من قصدم انتشارات علمي فار ـ کتاب‌ها - فیزیک پیش‌دانشگاهی 1 ـ جلد اول هست
      ولی تقریبا با جلد دوم میشه 700 صفحه ! یه مقدار که نه ! خیلی زیاده ! ولی چون مطالب فصل 1234دوم و کل پیش یک هست به نظرم معقول باشه !

13. Top | #13
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      هرطور مایلید!
      ایشالا به نتیجه برسید
      Hey yeah, Tiptoe higher

14. Top | #14

نمایش مشخصات
      من رشتهی تجربی ام

!! اما کتابی رو که مفهوم رو یاد نده قبول ندارم ! امیدورام ازوقتی که برای فار میزارم پشیمون نشم .!

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دینامیک رو میشه الان خوند اما حرکت شناسی یه جا هایی باید از مشتق و... استفاده کنی
      اگه ریاضیتون قویه میتونین مال سال 4 رو هم بخونین

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن