خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: سطح و کیفیت سوالات؟

رأی دهندگان
    10. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • عالی

6 60.00%
    • خوب

3 30.00%
    • متوسط

0 0%
    • ضعیف

0 0%
    • افتضاح

1 10.00%
    صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 34
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz نمایش پست ها
      باسلام اقا پوریا این فصل سومو نداشتین؟؟؟؟؟
      ی سوال من دارم باکانون پیش میرم کانون فصل اولو یکم از فصل دوم زیست سال دوم تو برنامشه مشکلی نیس بااین برنامه پیش برم؟اینجوری از برنامه شما عقبم...
      درود
      از صفحه ی اول تاپیک، قسمت پیوست دانلود کنید فصل سوم رو....
      ببینید...تابستون بیشتر دست گرمیه...کسایی که مفید بخونن و البته خیلی هم به خودشون فشار نیارن، موفق ترن....منم به هوای همون مطالعه چند تا ص/غ میذارم از هر فصل(اگه خدا بخواد از مهر خیلی قوی تر کار میکنیم...)
      بهر حال این ص/غ ها اینجا هست...شما هر وقت رسیدید بخونید...لزومی نداره حتما با برنامه ی این طرح پیش بیاین...گرچه از مهر این طرحم با برنامه ی کانون پیش میره...
      فقط یه جلسه آشنایی با ویروس-باکتری-آغازی-قارچ رو تو شهریور میذارم که اونو حتما بخونید....موفق باشید**
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_blue نمایش پست ها
      درود
      از صفحه ی اول تاپیک، قسمت پیوست دانلود کنید فصل سوم رو....
      ببینید...تابستون بیشتر دست گرمیه...کسایی که مفید بخونن و البته خیلی هم به خودشون فشار نیارن، موفق ترن....منم به هوای همون مطالعه چند تا ص/غ میذارم از هر فصل(اگه خدا بخواد از مهر خیلی قوی تر کار میکنیم...)
      بهر حال این ص/غ ها اینجا هست...شما هر وقت رسیدید بخونید...لزومی نداره حتما با برنامه ی این طرح پیش بیاین...گرچه از مهر این طرحم با برنامه ی کانون پیش میره...
      فقط یه جلسه آشنایی با ویروس-باکتری-آغازی-قارچ رو تو شهریور میذارم که اونو حتما بخونید....موفق باشید**
      اینم یه سوال غلط کنکور:

در ساقه گیاه نرگس ،بعضی سلول های بافت آوند آبکش ،می توانند:

الف)با تولیدATP،اگزالواستات را به اسید سیتریک تبدیل نمایند.

ب)با کمک NADPH،مرحله ای از واکنش های چرخه کالوین را انجام دهند.

ج)در مسیر تبدیل ترکیب شش کربنه فسفات دار به دو پیروات،NADHبسازند.

د)+H را بدون صرف انرژی به فضای بین دو غشاء میتو کندری وارد کنند.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      ابتدا گزینه هایی رو که شکی توشون نیست توضیح میدم:

الف)تبدیل اگزالو استات به اسید سیتریک در گام 1 چرخه کربس صورت میگیرد که تنها فراورده این گام COAمی باشدو ATPتولید نمی شود.

د)این فرایند قطعا انژی خواه است که انرژی آن از الکترون جداشده از NADH یاFADH2 تامین می گردد.

و اما گزینه های مورد دار:

ب)بافت آوند آبکش یا فئولم از سه نوع سلول ساخته شده:1)سلول همراه2)سلول پارانشیم آبکش3)سلول آوند آبکش.

{بعضییاخته‌های پارانشیمی بافت فلوئم(آبکش) در اندامهای هوایی گیاهان خصوصا در شرایطی کهبافت مخاط پریدرم(کوتیکول)توسعه
      قابل توجهی در اندام نداشته باشد، می‌تواند حاویکلروپلاستباشد.}(دانشنامه رشد)

این جمله مبین اینه که بعضی سلول های بافت آبکش می تونن فتوسنتز داشته باشن عمل یاد شده را انجام دهند،البته می توانید بگویید که این مطلب در کتاب نیست بله درسته ولی باید بگم خلافشم در کتاب نیست.

ج)هیچ جای کتاب نگفته که گلیکولیز در چه سلول هایی روی نمی ده و یادر چه سلول هایی روی میده بلکه تنها گفته شده که سلول های ما (مراد سلول های زنده)و بسیاری از موجودات زنده از طریق تنفس سلولی انرژی کسب می کنند پس میتونیم نتیجه بگیریم که موجودات زنده یا کلا تنفس سلولی ندارن یا تک تک سلول های زنده شون تنفس سلولی دارن(در حقیقا و از لحاظ علمی همه سلول ها تنفس سلولی دارن و جمله کتاب غلطه این حرف منو بیولوژی کمپبل تصدیق می کنه ولی اصن کار به اینا نداریم)در هیچ حالت قید بعضی صورت سوال نمیتونه با این گزینه جور بشه.(اینو هم بگم که جزء جدانشدنیه تنفس سلولی گلیکولیزه)

در کل باید بگم اگه به کتاب توجه کنیم این سوال جواب نداره یا با رد گزینه، مورد 2 درسته و اگه با استناد به خارج کتاب بخوام بگم قطعا گزینه 2 درسته.جواب سازمان سنجش گزینه 3 است!)نزدیک 6 هفت تا از دبیرای خوب زیست هم حرفمو تایید کردن.

ودر پایان این است عدالت آموزشی!!!
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra1995 نمایش پست ها
      خیلی ممنون. قطعا من از ساعت یک نمیتونستم شروع کنم و باید از صبح شروع میکردم
      خیلی ممنون از لطفتون که همه دانش آموزای کنکوری براتون مهم هستن
      سلام،
      خواهش می کنم، شما عرض بنده را اشتباه متوجه شدید،

از الان شروع کردن به معنی این نیست که از الان کتاب بگیرد و بخونید، هم اینکه تصمیم گرفتید الان بخوابید و مرتب و منظم از صبح شروع کنید، یعنی از الان شروع کردید.

تاکید می کنم، دانش آموز کنکوری باید خوابش، بیداریش، درس خوندنش، غذا خوردنش، ... کل زندگیش .... منظم باشه

پس دیگه تا 1 شب بیدار نمونید، به موقع بخوابید و صبح بعد از نماز صبح بهترین زمان برای مطالعه است
      ( بین طلوعین را از دست ندید، قشنگ روزی یک ساعت مفید به ساعت مطالعه ی شما اضافه می شود )

من 5 سال پیش از دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شدم، الان علوم کامپیوتر دانشگاه شریف می خوانم،
      سال دوم دانشگاه مقاله ی isi دادم، روشی را پیدا کردم که آخرین دستاورد برای سال 2005 توسط دو تا دکتر از رژیم اسرائیل بود،
      همه و همه را مدیون ساعت های مطالعه بعد از نماز صبح و نیکی به پدر و مادرم هستم، شما هم از این دو تا چیز بهره ببرید، اگر ضرر کردید، بیایید و هر چه خواستید به من بگید.

دوستم روشی را کشف کرد ( دو سال بزرگتر از من بود ) که دانشگاه mit می خواست بورسش کنه، ولی هدفش فرق می کرد و بی خیال شد، با ایشون هم صحبت کنی همینا را بهت میگه.
      تحصیل رایگان در دبیرستان و کنکور با دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف.

امام صادق (ع) :
      اگر عدالت در میان مردم برقرار شود، همه بی نیاز می شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزی خود را فرو می فرستد و زمین برکت خویش را بیرون می ریزد( کافی ج 3، ص 568 )
      ویرایش توسط sanatisharif : 04 مرداد 1393 در ساعت 22:40

4. Top | #19
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ببخشید
      خیلی ممنونم ازتون. چشم حتما

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه عذر خواهی بدهکارم بخاطر اینکه اشتباه افتضاحو زدم.نمره ای که میدم خوبه.
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moho نمایش پست ها
      یه عذر خواهی بدهکارم بخاطر اینکه اشتباه افتضاحو زدم.نمره ای که میدم خوبه.
      خب یه دفه عالی میدادی دیگه خسیس!!!
      فدات**
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببخشید میشه همزمان برای سال سوم هم بذارید |؟؟

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صبوادلا نمایش پست ها
      ببخشید میشه همزمان برای سال سوم هم بذارید |؟؟
      بله...این هفته 1 سوم رو میذاریم...توکل ب خدا**
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام خدمت همه . اول از اقا پویا تشکر میکنم ایشالله کنکور به رشته دلخواهشون برسن چند تا سوال دارم خواهشن جواب بدین دلیل درست یا غلط بودن سوالات 14 - 15- 27-35 -42 -49 فصل 2 سفری به درون سلول رو بگید باز هم ببخشیید زیاد شد - سوال دیگه ای هم داشتم من امسال میرم دوم تصمیم دارم شیمی و زیست رو تموم کنم حداقل زیست رو . تا الان فصل های 1-2-3 زیست رو خوندم با فصل 1 شیمی میخاستم بدونم تصمیم درسته و ادامش بدم ؟یا همه درس های اختصاصی تا ترم اول رو بخونم منظورم اینه که ریاضی و فیزیک اصلا نخونم ایراد داره ؟ ببخشید سرتونو درد اوردم خواسم از تجربه هاتون استفاه کنم

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط abdi7 نمایش پست ها
      سلام خدمت همه . اول از اقا پویا تشکر میکنم ایشالله کنکور به رشته دلخواهشون برسن چند تا سوال دارم خواهشن جواب بدین دلیل درست یا غلط بودن سوالات 14 - 15- 27-35 -42 -49 فصل 2 سفری به درون سلول رو بگید باز هم ببخشیید زیاد شد - سوال دیگه ای هم داشتم من امسال میرم دوم تصمیم دارم شیمی و زیست رو تموم کنم حداقل زیست رو . تا الان فصل های 1-2-3 زیست رو خوندم با فصل 1 شیمی میخاستم بدونم تصمیم درسته و ادامش بدم ؟یا همه درس های اختصاصی تا ترم اول رو بخونم منظورم اینه که ریاضی و فیزیک اصلا نخونم ایراد داره ؟ ببخشید سرتونو درد اوردم خواسم از تجربه هاتون استفاه کنم
      درود دوست عزیز،سپاس از لطفتون
      پاسخ موارد مورد نظرتونو الان تو تاپیک فصل 2 میدم...لطفا سوالاتتون رو در تاپیک های همون فصل بزنید...

اینکه از الان به فکر هستید فوق العادست...به نظر من اگه برسید شیمی و زیست رو کامل بخونید عالیه و حتما این کارو انجام بدید و سایر دروس رو در طول سال بخونید...
      زیست رو هم در اولویت اولتون قرار بدید...
      موفق باشید**
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      منکه نتونستم فایل هفته دوم دان کنم؟؟؟؟؟ نمیدونم چرا؟؟ نمیشه؟
      گوشهایم را می گیرم...

و چشم هایم را می بندم...

و زبانم را گاز می گیرم..

ولی...

حریف افکارم نمی شوم...

چقدردردناک است...

فهمیدن ...!

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryamg نمایش پست ها
      منکه نتونستم فایل هفته دوم دان کنم؟؟؟؟؟ نمیدونم چرا؟؟ نمیشه؟
      درود
      برید صفحه ی نخست...
      در همون اولین پست فایل پیوست رو میبینین...تا الان 111 بار دانلود شده...
      من چک کردم مشکلی نداشت....از اونجا دانلود کنید...
      اگه باز موفق نشدین، به وبلاگم که آدرسش تو امضای همین پستم هست مراجعه کنید و از اونجا دانلود کنید...
      موفق باشید**
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

13. Top | #28
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مرسی دانلود کردم عالیه

14. Top | #29
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      باسلام وخداقوت،دستتون دردنکنه آقاپوریا
      فقط دیگ ادامه نمیدین؟اخ ی مدته توفصل سه موندیم.نکنه من نتونستم پیداکنم؟

15. Top | #30
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام اقا پوریا من ک حداکثر تا پایان شهریور اینجام بقیه فصلها رو چیکار کنم؟ و اگه امکان داره در مورد رتبه و درصدها و چ رشته ای میخوایین برین هم اطلاع رسانی کنین

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن