خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 50
    1. Top | #31
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط talentstudent نمایش پست ها
      من چون امسال اولین کنکورم نیس ولی حالم از برنامه ریزی بهم میخوره
      برنامه ریزی بری من مشق شب شده ولی هیچ وقت اجرا نمیکنم
      اتاقم پراز کاغذ و دفتره که توش برنامه های اجرا نشده هس

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

چی کارکنم؟

سلام

این که حالتون از برنامه ریزی به هم میخوره دلیلش اینه که قبل از اینکه خودتون رو از نظر فکری و روحی برای کنکور آماده کنید و بدونید که چه مسیر و چه مقصدی رو دارین و چه جوری میتونید تو این مسیر حرکت کنید و خودتون رو از هر نظر برای خوندن اماده کنید شروع کردین به برنامه ریزی و خب در این حالت به هر دلیلی که میتونه اصلی ترینش عدم انگیزه و اراده ی کافی باشه یا ناشی از عوامل بیرونی هم حتی ممکنه باشه دیگه این برنامه رو رها می کنید .

به نظر من اول خودتون رو برای مساله ی کنکور اماده کنید ...چرا باید بخونید و به چی میخواین برسید ؟ میتونید به هدف برسید ؟ و بسیاری دیگه از این سوال ها ! بعد اگر تصمیم به خوندن گرفتین واقعا و اون انگیزه رو پیدا کردین که با عوامل درونی خودتون و عوامل بیرونی مقابله کنید تا به هدفتون برسید ...اون موقع تازه آماده این که برنامه ریزی کنید ...بعد باید با اصول برنامه بریزید و برنامه رو کم کم از نظر کمیتی و در عین حال کیفیتی ارتقا بدین تا به یه برنامه ی ایده آل برسید . حوصله داشته باشین .

2. Top | #32
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه . من دانشجوی ترم چهار مهندسی شیمی دانشگاه تبریز بودم که یه ماهه انصراف دادم و همه چیو ول کردم. اومدم که کنکور تجربی بدم. میخوام پزشکی دانشگاه تبریز قبول شم . میشه به جز برنامه ریزی به روش جام جهانی یه روش دیگه ی برنامه ریزیو یادم بدین؟
      خیلی هم استرس دارم . زیست دوم و سوم رو یه بار کامل خوندم و از تابستونم قراره قلمچی برم ... ولی با این وجود حرفای دیگران خیلی اذیتم میکنه...
      لطفا کمکم کنید...

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faeze96khj نمایش پست ها
      سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه . من دانشجوی ترم چهار مهندسی شیمی دانشگاه تبریز بودم که یه ماهه انصراف دادم و همه چیو ول کردم. اومدم که کنکور تجربی بدم. میخوام پزشکی دانشگاه تبریز قبول شم . میشه به جز برنامه ریزی به روش جام جهانی یه روش دیگه ی برنامه ریزیو یادم بدین؟
      خیلی هم استرس دارم . زیست دوم و سوم رو یه بار کامل خوندم و از تابستونم قراره قلمچی برم ... ولی با این وجود حرفای دیگران خیلی اذیتم میکنه...
      لطفا کمکم کنید...
      این 7 تا لینکی که میدمو کامل و به تریبی که گذاشتم بخونین....ممنون

...:::برنامه ریزی برای کنکور...آشنایی با کنکور تجربی و تشریح دروس:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور....مراحل خواندن یک درس:::...

...:::برنامه ریزی کنکور... مرورهای مهم:::...

...:::برنامه ریزی کنکور...نکات مربوط به تست زنی:::...
      ...:::برنامه ریزی برای کنکور...دفتربرنامه ریزی:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور 95...مشاوره نیازنیست:::...

...:::برنامه ریزی برای کنکور...نحوه ی مطالعه ی دروس مختلف:::...

4. Top | #34
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up...
      تاپیک قدیمیه ولی این روش رو امتحان کنین فوق العادست ...
      من همیشه یه برنامه ایده آل توی ذهنم داشتم که ای کاش می شد یه طوری برنامه چید که برای آزمون هیچ کدوم از درسا یه ذره هم یادمون نره و این روش برنامه ریزی من رو به این هدفم رسوند و الان بالاخره بعد از 2 سال آزمایش روش های متنوع درس خوندن توسط خودم با این تاپیک مواجه شدم که می دونم و مطمئن هستم که با این برنامه می تونین بهترین خودتون باشین (البته باید شخصی سازیش کنین)
      از استارتر هم یه تشکر ویژه دارم (امیدوارم که این پیامم رو ببینن)

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      اغااااا
      من تو برنامه ریزی درسے یکم خنگم
      کسے میتونع بهم کمک کنع ڪہ یه برنامه بنویسمم ¿
      اخہ هر چی مطلبم میخونم هیچی نمیفهمم😞

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      یعنی جداً یہ نفر هم پیدا نمیش یہ راهنمایے ڪنہ:/
      مرسے اه-_-

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      .....

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اگه کسی این تاپیک رو خونده بگه تو عکس اول اونی که کنار متحوای هر درس نوشته شده چی هستش؟؟اگه برای ساعت مطالعه هس برای دو هفته هس؟؟چون تو برنامه اون میزان ساعت نیس

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      سلام ...چندتا از دوستان در مورد برنامه ریزی سوال کرده بودن..منم میخوام یه روش برنامه ریزی که خودم یه مدت باهاش کار کردم و خوب بود رو بگم ...من در دوران کنکور به شکل های خیلی متفاوتی درس خوندم ...با برنامه ها و ساعت مطالعاتی های مختلف ، با روش های مختلف و خلاصه هر جور بگین ...چون مشاور نداشتم ( البته اصلا پشیمون هم نیستم چون هم کارام تنوع داشت و هم با همون برنامه ای که می ریختم ( و حتی گاهی نمی ریختم !) کاملا آشنا بودم و خیلی خوب انس گرفته بودم .) ...عمده ی تغییرات برنامه ریزیم هم در تابستون بود ولی بعدش دیگه تقریبا روال ثابتی داشتم و اون اواخر به کامل ترین شکل برنامه ریزی برای خودم رسیده بودم...این رو اینجا قرار میدم تا شما هم اگه خواستین استفاده کنید البته منظور اصلی من روش برنامه ریزیش هست که شاید برای افراد مختلف زیاد فرق نکنه ولی نوع برنامه و سبکش مسلما برای افراد مختلف متفاوته و من سبکی که خودم باهاش راحت بودم و نتیجه گرفتم رو میگم ( پس زیاد به محتوای برنامه توجهی نکنید ! خخخ)

برنامه ریزی به روش قرعه کشی جام جهانی ! ( برنامه ای رو در طول سال پیش مثال زدم که هم پیش و هم پایه رو داشته باشه !)

نمیدونم اگه مراسم قرعه کشی رو دیده باشین اولین چیزی که مشخصه تیم های صعود کننده هست...این میشه همون مباحثی که باید بخونیم که معمولا برنامه ی آزمون آزمایشی یا برنامه ی خودتون این رو مشخص میکنه ...دومین چیز سید بندی تیم هاست ...سرگروه ها و...مشخص میشن .ما هم اینجا سر فصل مطالبی که باید بخونیم رو در نظر داریم ولی میایم رو کاغذ می نویسیم و میزان مطالعه ی مورد نیازمون برای رسیدن به سطح مورد نظرمون رو پیش بینی می کنیم :
      فایل پیوست 11157
      فایل پیوست 11158
      فایل پیوست 11160

حالا نوبت میرسه به یه برنامه ی اصولی با توجه به وقت خودمون ...تو قرعه کشی جام جهانی اول گروه تیم های سرگروه مشخص میشه ...ما هم همین طور ...اول درسای مهم و اونایی که وقت بیشتری باید براشون بذاریم :
      فایل پیوست 11161

بعد درس بعدی :
      فایل پیوست 11166

میرسیم به تحلیلی !( مثلا ! ) من تو این درس ضعف اساسی دارم ! اصلا نمیفهممش ! باید یه جوری کار کنم که کم کم تو ذهنم جا بگیره ...من برای درسای تخصصی تا حالا دوساعتی وقت میذاشتم حدودا اما این درس رو بارهای قبل این جوری پخش کردم ولی به جواب نرسیدم و تو آزمون قبل کمتر از درسای دیگه زدم ...خب میام هر شب براش یه وقت در نظر می گیرم :
      فایل پیوست 11168

به همین ترتیب مباحث در اولویت بعدی:

فایل پیوست 11169

چیزی که موند یه سری مباحث عمومی دیگه ...نگاه میکنم به ساعات مطالعه ی روزانم ...کدوم روز ها میتونم وقت بیشتری بذارم ؟! ...میذارم...بعضی مباحث رو هم با یه نظم خاص کار میکنم ( اینجا مثلا آرایه هر شب 15 دقیقه) :

فایل پیوست 11170

*ساعات جبرانی رو مشخص نکردم ولی حتما هم در هر روز و هم هر چند روز یه بار یه فرصت جبرانی تو برنامه قرار بدین

* تاکید میکنم این برنامه ی مثال کاملا الکیه( ) و همینجوری نوشتمش ! مثلا تو زمانی که تو این برنامه طبق یه آزمون قلمچی مشخص کردم با توجه به اینکه مدرسه میرفتم عمرا 8 ساعت نمیخوندم در حالی که اینجا تقریبا هر روز 8 ساعت تو برنامه گذاشته شده !

*نکته ی خیلی خیلی خیلی خیلی مهم اینه که من کنار هر درس یه ساعتی رو مشخص کردم ...این معنیش این نیست که من دقیقا به همون اندازه میخوندم بلکه من مبحثی رو که میخونم طوری انتخاب میکنم که حدود مثلا 2 ساعت وقت بگیره ولی ساعت مطالعه ی من این عدد نیست بلکه ساعت مطالعه میزان مطالعه ای هست که کردم و میزان تستی هست که زدم...این کار هم باعث میشه مبحث رو ناتمام رها نکنیم و هم اینکه بازده کار رو بالا می بره چون هدف یادگیری میشه نه گذروندن وقت برای تموم شدن ساعت مطالعه !

*در دوران مدرسه مطالعه ی درس های روزانه فراموش نشه ! هر روز برای درس های همون روز با توجه به درسها حتما ساعتی رو برای مرور مشخص کنید .

*در دوران مدرسه اگر امتحانی دارید سعی کنید از قبل مشخص باشه ...این امتحانا سر گروه سرگروه ها هستن ! پس قبل از هر کاری روزهای قبل امتحان ساعتی رو مشخص کنید...درضمن کار تشریحی و تستی هم نداریم ! کسی که میخواد واقعا تست بزنه تشریحی هم بلده ! پس سعی کنید همون چیزایی که میخواین برای آزمون آزمایشی بخونید رو برای امتحان مدرسه کار کنید تا دیگه وقت جداگونه برای این مبحث نذارید مثلا اگر قرار بوده شیمی رو هر روز 1 ساعت بخونید الان که امتحان دارید این دو تا 1 ساعت رو جمع کنید تو روز قبل آزمون !

اگه یه کم کیفیت عکس ها و برنامه پایینه عذرخواهی میکنم چون فقط میتونستم عکس بگیرم و برای اینکه کیفیت عکس زیاد پایین نیاد مجبور شدم یه کم درهم بنویسم و فقط 5 روز از بازه ی دو هفته ای برنامه رو هم تونستم قرار بدم . بازم شرمنده.

سوالی بود در خدمتم .
      هر چقدر میخونم متوجه نمیشم ،فک کنم استرس بهم غالب شده کاش یکم بیشتر مسله رو باز میکردین

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      up

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من نفهمیدم چیکار کرده

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rira نمایش پست ها
      یعنی جداً یہ نفر هم پیدا نمیش یہ راهنمایے ڪنہ:/
      مرسے اه-_-
      راهنمایی در چه مورد؟

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

13. Top | #43
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام . من توی برنامه ریختن مشکلی ندارم اما نمیتونم اصلا اجرا کنم. به نظرتون باید چی کار کنم؟

14. Top | #44
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      UP

15. Top | #45
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      Up
      عالیه
      Physics is like s•e•x: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it.
      ☆Richard P. Feynman☆

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن