خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 12 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 175
    1. Top | #1
      مدیر کل

نمایش مشخصات

روش مطالعه درس شیمی + منابع پیشنهادی

روش مطالعه درس شیمی + منابع پیشنهادی

کاری از جناب محمد کاظم میدانی

به نام خدا

شیمی

آخرین درس کنکوره و تو هر دو رشته ی ریاضی و تجربی هم 35 تا سوال داره ، اهمیتش برای تجربیا بیشتر از ریاضیا هست ولی برای هر دو رشته به اندازه ی کافی مهمه . سوالاش تو کنکور تقریبا میشه گفت همواره از نظر سختی سیر صعودی داشته . در کل در رشته ی ریاضی ، سوالات فیزیک تقریبا سختی و سبک ثابتی داشتند ، شیمی تقریبا همیشه سخت تر شده و ریاضیات نوسان داشته. از سه سال دوم و سوم و پیش به اندازه ی تقریبا مساوی سوال میاد و به همین ترتیب تو دفترچه ی سوالات هستند.

شیمی 2 پایه ی شیمی برای کنکوره ، دو فصل اولش به شدت مهم هستند و با فهمیدن و کار کردن درست اون ها فصل های بعد براتون میشه سر زدن به یه قسمت شیمی و یاد گیری یک مطلب خاص ولی اگه بر این مطالب مسلط نشید هر فصل دیگری از شیمی هم براتون میتونه مشکل ساز بشه . مطالب حفظی شیمی2 زیاده و از طرفی همونطور که گفتم باید خوب به مفاهیمش مسلط شید پس باید حوصله کنید و چندین بار مطالب رو مرور کنید. کتاب درسی شیمی2 بهترین منبع برای شماست. چندین بار زیر و روش کنید ، هر نکته ی جدیدی رو فهمیدین سعی کنید حاشیه نویسی کنید. هر چند وقت یکبار یه سر به کتاب بزنید و مطالب ترکیبی با فصل های بعد رو هم بنویسید. برای تست و مباحث مفهومیش هم از یه کتاب کمک درسی مناسب استفاده کنید و به مقدار فراوان تست بزنید تا جایی که تست ها رو با چشم حل کنید...وقتی یه عدد اتمی رو گفتند بدونید کدوم عنصر هست و آخرش چی هست ، وقتی خواستین ساختار لوویس یه ماده رو رسم کنید از قبل باهاش آشنا باشید و سریع رسم کنید و ... . اگه بخواین تو شیمی وقت کم نیارین لازمه که سوالات حفظی رو سریع جواب بدین و شیمی 2 بهترین فرصته .( منبع پیشنهادی : شیمی2 مبتکران- کار آسون تر : شیمی 2 گاج )

شیمی 3 در ظاهر آسون تر از شیمی 2 هست ولی مسائل شیمی3 میتونه وقت زیادی از شما سر جلسه ی کنکور بگیره...اگه به دنبال درصد بالایی هستین بدونید که چاره ای نیست ، باید اونقدر تمرین کنید تا بتونید سر جلسه ی کنکور ، آرامش خودتون رو حفظ کنید و با سرعت و دقت سوال رو حل کنید. فصل 2 سوالات آسون تری داره و فصل 3 هم کمی حفظی تر میشه ولی در کل شیمی3 ، شیمی مسائل هست. بعد از خوندن کلیت مطالب و نکات حفظی کتاب با جزوه یا درسنامه ی یک کتاب کمک درسی مناسب همراه بشین و بعد از خوندن هر مطلب چند مثال خوب ازش حل کنید تا بتونید با سرعت مناسبی سوال رو حل کنید، سعی کنید تو حل مسائل یک راه مناسب رو پیدا کنید و از اول تا آخر با همون روش کار کنید و روش حلتون رو زیاد عوض نکنید. برای مثال ها وقت برای خودتون در نظر نگیرید و سعی کنید فقط با توجه به مفهوم ، سوال رو حل کنید. بعد سراغ تست های تک به تک برین و چند تست رو خوب تحلیل کنید و بعد از اون برای هر تست وقت بگیرید و سعی کنید با خودتون در حل مسائل مسابقه بدین و رکورد بزنید ! بعد از اینکه خوب روی مباحث مسلط شدین به صورت مجموعه ای و زمان دار تست بزنید تا بتونید تو زمان کم مسائل رو حل کنید و نقاط ضعف و بی دقتی هاتون رو بشناسید. ( منبع پیشنهادی : شیمی3 مبتکران – خیلی سبز – کار آسون تر : گاج )

شیمی پیش 1 دو فصل آسون داره که مطالبش مفاهیم ساده ای دارن...برای اونا هم تا میتونید تست بزنید تا سوالات رو خیلی سریع جواب بدین و این سوالات رو به خاطر بی دقتی یا هر چیز از دست ندین. شیمی پیش2 مطالب حفظی تر و دشوارتری داره...اسید و باز خیلی گسترده هست و باید پایه ی شیمی خوبی هم براش داشته باشین...همچنین این فصل هم مطلب حفظی و هم مسائل داره پس باید وقت خوبی روش بذارین. الکتروشیمی هم مطالب خیلی حفظی داره و وقت زیادی رو می طلبه و همچنین باید مرور خوبی هم رو مباحثش داشته باشین ولی اگر خوب روی متن کتاب و مفاهیمش مسلط شین ، تست های به شدت آسونی در کنکور داره که میتونید در چند ثانیه حل کنید. ( منبع پیشنهادی: شیمی پیش 1و2 گاج – کار سخت تر : شیمی پیش مبتکران و خیلی سبز)

اگه از تابستون شروع کردین ، فعلا به دنبال شیمی پیش نرید و روی پایه کار کنید...اگه در طول سال دوم و سوم نخوندین و میخواین از پایه شروع کنید حتما باید از شیمی2 شروع کنید و بعد شیمی های دیگه.

محمد کاظم میدانی
      تابستان 93

2. Top | #2
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون . خووب بود
      نظر من برای آموزش هر سه سال شیمی مبتکران بهمن بازرگانی هست . کتاب های شیمی فار هم شنیدم عالی هستن ولی اسمی ازشون نبردین .
      از اونجایی که شیمی از درس های بسیر بسیار دویت داشتنی از نظر من هست و درضمن رشته ام هم تجربیست و میخوام شیمی رو صد بزنم اول با مبتکرا ن کار میکنم و بعد از اون تست های خیلی سبز رو زماندار کار می کنم .

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

یه سوال دیگه که از صاحب تاپیک داشتم اینه که کتب شیمی 3 و پیش مبتکران رو با خیلی سبز مقایسه کنید لطفا .
      از هر نظر . حجم . دشواری و .......
      ممنون میشم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alishendi نمایش پست ها
      ممنون . خووب بود
      نظر من برای آموزش هر سه سال شیمی مبتکران بهمن بازرگانی هست . کتاب های شیمی فار هم شنیدم عالی هستن ولی اسمی ازشون نبردین .
      از اونجایی که شیمی از درس های بسیر بسیار دویت داشتنی از نظر من هست و درضمن رشته ام هم تجربیست و میخوام شیمی رو صد بزنم اول با مبتکرا ن کار میکنم و بعد از اون تست های خیلی سبز رو زماندار کار می کنم .

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

یه سوال دیگه که از صاحب تاپیک داشتم اینه که کتب شیمی 3 و پیش مبتکران رو با خیلی سبز مقایسه کنید لطفا .
      از هر نظر . حجم . دشواری و .......
      ممنون میشم
      با اجازه از صاحب تایپیک
      کلی میگم نه اینکه سوم و پیش و اینا جدا چون رویه ی تالیف هر2انتشارات واسه کتاب شیمی هاشون1جوره!

درسنامه:فرق چندانی بینشون نیست----خیلی سبز بیشتر به زبون خودش نوشته !!ولی مبتکران متن کتاب درسی رو بیشتر مورد توجه قرار داده ،که بهتره!
      مبتکران بعضی جاها زیادی حرف زده ولی خیلی سبز به اندازه تر هست!
      از نظر حجم!ببین بخوای تعداد صفحه و اینا رو مقایسه کنی خب آره مبتکران بیشتره!(هر چند با تک جلدی شدن مبتکران توی سوم تفاوت حجمش با خیلی سبز خیییلی کم شده و حتی تقریبا برابره) ولی محتوای علمی(جدا از بخش عظیمی از اون مناظره ها و کوه نمک شدن های بهمن بازرگانی) و تستی رو در نظر بگیری بدون اغراق میگم هر2شون هم حجم هستن اینو مطمئن باش چون خودم پیش1مبتکران داشتم یکی از دوستام خیلی سبز بعد از اینکه پیش1تموم کردیم کتابامونو عوض کردیم اون موقع اینو فهمیدم(البته اون دوستم میگفت:خودمونیما ولی مبتکران بهتره ولی من میگم یه جورن فرقشون خیلی کمه)
      روش های حل مسئله هاشون کامل مشابه هست ولی بیان مبتکران قابل فهم تره!
      از نظر تست من مبتکران رو بهتر میدونم چون تالیفی هاش شبیه تره به کنکور تا خیلی سبز(و بعضا تک و توک تستای سخت تری هم نسبت به خیلی سبز داره)

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام.من نمیدونم جدول تناوبی رو بایدچطوری حفظ کنم که یادم نره؟روش خاصی برای حفظ کردنش ندارین؟؟؟؟؟اگه راهنماییم کنین ممنون میشم...................

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara.s.t نمایش پست ها
      سلام.من نمیدونم جدول تناوبی رو بایدچطوری حفظ کنم که یادم نره؟روش خاصی برای حفظ کردنش ندارین؟؟؟؟؟اگه راهنماییم کنین ممنون میشم...................
      سلام ...برای حفظ کردن اولیه ش میتونید از رمزایی که هست برای ستون ها استفاده کنید تا اگه یه وقت یادتون رفت ، یادتون بیاد ولی برای اینکه بتونید به طور مناسبی برای حل تستا حفظ باشید ...باید کاربردی حفظ کنید یعنی تست های زیادی حل کنید و زیاد روش کار کنید تا یادتون بمونه...مثلا کمتر کسی نزدیکای کنکور نمیدونه که عدد اتمی برم 35 هست و تو گروه هالوژن هاست ! از بس در کنکور و تست ها مطرح شده ! برای بقیه ی عناصر هم کار زیاد کمکتون میکنه.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر من الان که فرصت زیاده فک کنم تا50-60تای اولش کافی باشه روزی 10تا رو بخون تا یه هفته دیگه تموم میشه خخخخ
      اول از روی افزایش عدد اتمی حفظ کن بعد گروه به گروه هم که تو کتاب هس دی

اندیشیدن به پایان هر چیز
      شیرینی حضورش را تلخ می کند
      بگذار پایان تو را غافلگیر کند درست مانند آغاز .

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

از طریق رمز گذاری به راحتی میتونید حفظ کنید تو گوگل حفظ جدول تناوبی سرچ کنید.
      موفق باشید

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ممنون از کسایی که راهنماییم کردن

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید یه سوال داشتم:
      شیمی ۱ برای کنکور کلا مهم نیست و سراغش نرم یا نه؟؟
      اینم بگم که من کلا هیچوقت شیمی رو جدی نگرفتم غیر از همین سال سوم یعنی کلا سالای قبلو چندان خوب نخوندم و بلد نیستم

10. Top | #10
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MH_Amiri نمایش پست ها
      ببخشید یه سوال داشتم:
      شیمی ۱ برای کنکور کلا مهم نیست و سراغش نرم یا نه؟؟
      اینم بگم که من کلا هیچوقت شیمی رو جدی نگرفتم غیر از همین سال سوم یعنی کلا سالای قبلو چندان خوب نخوندم و بلد نیستم
      شیمی 1 برای تقویت پایه میتونه خوب باشه ولی اصلا نیاز نیست به سراغش برین ...شیمی 2 پایه ی شیمی هست ! اون رو باید از هر شیمی ای بهتر یاد بگیرید ! شیمی 2 رو حتما خیلی خوب بخونید .

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام کسی کتاب عبارات شیمی مهر و ماه رو خونده؟ کتاب بدرد بخوری هست ؟ کلا برای شیمی کتابی که بخش حفظیات رو توپ اورده کدوم کتابه ؟

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام عزیز....من خودم مبتکران رو خوندم...کنکور امسال نزدیک 70 زدم شیمی رو...کلا من مبتران رو توصیه میکنم....مهندس بهمن بازرگان

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یونس نمایش پست ها
      سلام کسی کتاب عبارات شیمی مهر و ماه رو خونده؟ کتاب بدرد بخوری هست ؟ کلا برای شیمی کتابی که بخش حفظیات رو توپ اورده کدوم کتابه ؟
      با اجازه!
      کتاب خوبیه!ولی الان شما میگی حفظیات یعنی میخوای فقط همینا رو بخونی؟!!!!به نظرم اشتباه میکنی ولی واسه حفظیات هیچی بهتر از خود کتاب درسی نیست
      عبارات شیمی هم تنها حفظی نیست هم مفهوم محوره هم حفظی محور!متناسب با این تستا که میگن کدوم درسته کدوم نادرسته!!!

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      نمیدونم اینجا باید نظر میدادم یا تاپیک منابع کلی
      من واسه شیمی کتابای مبتکران 3 و پیش 1و2 رو دارم
      البته این کتابا از داداشم بوده چاپشون هم سال 90ه
      حالا هم با توجه به تغییرات کتاب میخوام عوضشون کنم
      به نظر شما جداگونه شیمی 2 و 3 و پیش 1و2 مبتکران رو بگیرم یا کتاب جدید شیمی جامع گاج و در کنارش این سه تا مبتکران قسمت های دست نخوردش رو بخونم
      اخه مبتکران با این که الان دومو یه جلدی زده ولی بازم هزینش خیلی زیاد میشه:yahoo (19)::yahoo (19):

15. Top | #15
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام به همگی
      می خواستم بدونم آیا واسه شیمی پیش کلاس هم نیازه ؟ .. آخه شنیدم خیلی سخته و سوالای کنکورم اکثرا مسئله هستش نمونشم همین امسال

یا که فقط با خوندن کتاب کمک آموزشی میشه درصد بالایی تو کنکور زد

اینم بگم من سال چهارم و شیمی پایمم خوبه.

صفحه 1 از 12 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن