خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترین رشته درجه 2 تجربی؟؟

رأی دهندگان
    343. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • دامپزشکی

55 16.03%
    • زیست شناسی

15 4.37%
    • شنوایی سنجی

35 10.20%
    • بینایی سنجی

133 38.78%
    • شیمی

20 5.83%
    • علوم آزمایشگاهی

80 23.32%
    • شیمی

13 3.79%
    • هوشبری

56 16.33%
    • اتاق عمل

46 13.41%
    • رشته های دیگر ...

47 13.70%
    نظرسنجی با انتخاب چندگانه
    صفحه 1 از 26 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 380
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

رشته های درجه 2 تجربی ( شیمی ، هوشبری ، علوم آزمایشگاهی و ... )

سلام
      یه همچین تاپیکی در مورد رشته های ریاضی بود گفتم بهتره یه همچین تاپیکی در مورد رشته های تجربی هم زده بشه تا به بچه های تجربی که بیشتر بچه های این انجمن رو تشکیل میدن کمک بشه.
      مخصوصاً در مورد انتخاب رشته...

همونطور که همه می دونن پایه و درجه 1 ترین رشته های تجربی ( پزشکی ، دندانپزشکی ، دارو سازی و یه جورایی هم فیزیوتراپی ) هستند.
      اما تجربی رشته های خوب دیگه ای هم داره که بعد از این ها خوب هستند...

توی این تاپیک می تونید به بهترین رشته از نظر شما بعد از این رشته ها رای بدید تا به بچه های اینجا هم توی انتخاب کمک بشه. دلیل خودتون هم بهتره ذکر کنید..

دوستانی هم که توی این رشته ها دارن درس میخونن یا خوندن و تموم شده ازشون درخواست داریم که توی نظرسنجی شرکت کنن و نظر خودشونو در مورد رشته خودشون ذکر کنند.

تبادل نظرات در مورد این رشته ها اعم از دانشگاه ، قبولی ، بازار کار ، درآمد و ... رو در این تاپیک بعد از رای دادن انجام بدید.

2. Top | #2
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون از تاپیکتون.... لطفا کسایی که درمورد رشته علوم ازمایشگاهی و پرستاری و هوشبری چیزی میدونن لطفا نظرشون رو بگن(خیلی برام مهمه)
      خدافظ !!!!

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من انتخاب خودم شیمی هست..
      دلیلش علاقه و نوع شغلی ست که
      میشه داشت..
      بازم منتظر اطلاعات بیشتر دوستان هستم

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از نظر خودم شیمی یه رشته ای هست که حد وسط نداره. رشته خوبیه در عین حال می تونه رشته ضعیفی هم باشه!

اگه دانشگاه خوبی درس بخونید مخصوصاً دولتی های معروف قطعاً جز بهترین رشته های تجربی خواهد بود. اما مثلاً اگه آزاد شیمی بخونید می تونه جز رشته های ضعیف تجربی باشه!

من خودم علوم آزمایشگاهی رو نمیدونم کسی که دکتری میگیره دقیقاً چیکار می کنه؟!! یعنی کار آزمایش ادرار و مدفوع مردم هم با دکتر علوم آزمایشگاهی هست؟!

امیدوارم دوستانی که توی یکی از این رشته های فوق دارن درس می خونن یا اطلاعات بالایی دارن نظر بدن.

البته اینم بگم دانشگاه خیلی مهمه! ممکنه شما مثلاً یکی از این رشته هارو در شهید بهشتی بخونید و کلی کار برای شما باشه اما در آزاد اصلا کار براتون گیر نیاد. پس اینم در نظر داشته باشید... مهم اینه توی اون رشته بهترین باشید

5. Top | #5
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Prison Break نمایش پست ها
      از نظر خودم شیمی یه رشته ای هست که حد وسط نداره. رشته خوبیه در عین حال می تونه رشته ضعیفی هم باشه!

اگه دانشگاه خوبی درس بخونید مخصوصاً دولتی های معروف قطعاً جز بهترین رشته های تجربی خواهد بود. اما مثلاً اگه آزاد شیمی بخونید می تونه جز رشته های ضعیف تجربی باشه!

من خودم علوم آزمایشگاهی رو نمیدونم کسی که دکتری میگیره دقیقاً چیکار می کنه؟!! یعنی کار آزمایش ادرار و مدفوع مردم هم با دکتر علوم آزمایشگاهی هست؟!

امیدوارم دوستانی که توی یکی از این رشته های فوق دارن درس می خونن یا اطلاعات بالایی دارن نظر بدن.

البته اینم بگم دانشگاه خیلی مهمه! ممکنه شما مثلاً یکی از این رشته هارو در شهید بهشتی بخونید و کلی کار برای شما باشه اما در آزاد اصلا کار براتون گیر نیاد. پس اینم در نظر داشته باشید... مهم اینه توی اون رشته بهترین باشید
      یعنی کسی ازاد میخونه بیکار میمونه تا اخر عمر؟؟؟ محاله!...بعد اینکه منظور شما شیمی کاربردی هس یا شیمی محض؟؟
      من توو نت خوندم کسی که علوم ازمایشگاهی میخونه میتونه بعدن هرجا ک بخاد بره مثلا بخش خون یا....
      خدافظ !!!!

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منظور این نیست کسی که آزاد میخونه بیکاره منظور اینه که کسی که آزاد میخونه قطعاً شانس کمتری داره برای کار.
      از این رشته جدا شیم و مثلاً با داروسازی مثال بزنیم.
      کسی میخواد داروساز استخدام کنه و 20 نفر بهش مراجعه می کنن. یکی آزاد تهران خونده. یکی دانشگاه تهران سراسری. یکی مشهد و ...
      قطعاً اونی رو استخدام خواهد کرد که سراسری تهران خونده و بعد مثلا مشهد و اولویت آخر آزاد.

کسی که آزاد می خونه قطعاً شانس داره ولی بعد از سراسری ها... مثلاً اگه کسی که داروسازی تهران خونده شانس کسب کارش 90% باشه در یه مکان خوب با حقوق بالا ، کسی که آزاد خونده شانسش برای کار در همون جا و حقوق بالا شاید 40% باشه

7. Top | #7
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منظور این نیست کسی که آزاد میخونه بیکاره منظور اینه که کسی که آزاد میخونه قطعاً شانس کمتری داره برای کار.
      از این رشته جدا شیم و مثلاً با داروسازی مثال بزنیم.
      کسی میخواد داروساز استخدام کنه و 20 نفر بهش مراجعه می کنن. یکی آزاد تهران خونده. یکی دانشگاه تهران سراسری. یکی مشهد و ...
      قطعاً اونی رو استخدام خواهد کرد که سراسری تهران خونده و بعد مثلا مشهد و اولویت آخر آزاد.

کسی که آزاد می خونه قطعاً شانس داره ولی بعد از سراسری ها... مثلاً اگه کسی که داروسازی تهران خونده شانس کسب کارش 90% باشه در یه مکان خوب با حقوق بالا ، کسی که آزاد خونده شانسش برای کار در همون جا و حقوق بالا شاید 40% باشه
      اوکی متوجه شدم ممنون
      اخر نگفتین شیمی محض یا کاربردی؟

خدافظ !!!!

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nafise74 نمایش پست ها
      اوکی متوجه شدم ممنون
      اخر نگفتین شیمی محض یا کاربردی؟

من دوستانی دارم که غیرانتفاعی شیمی خوندن و کار نسبتاً خوبی ندارن ولی دوستانی هم دارم که شیمی دانشگاه های دولتی خوب درس خوندن و کار خوبی نصیبشون شده.
      ولی متاسفانه ازشون سوال نکردم کدوم شیمی و اطلاعات زیادی هم در این مورد ندارم... این تاپیک برای بدست آوردن چنین اطلاعاتی هست

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینا بیشترش توهم بود

10. Top | #10
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehran34 نمایش پست ها
      اینا بیشترش توهم بود
      جان؟؟؟ یعنی چی الان؟؟
      خدافظ !!!!

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      بابا تا بند پ رو نداشته باشی کار زیاد گیرت نمیاد... چه بسا کسی با مدرک پیام نور حقوقش میلیونیه
      کلا تجربی رشته های بدی نداره اما خب تا مدرک بالا نگیری بدرد نمیخورن
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      رشته های بینایی سنجی و شنوایی سنجی هم بازار کار فوق العاده خوبی دارن , مخصوصا بینایی سنجی که تقریبا تمام کارهای یه چشم پزشک به جز جراحی کردن رو میتونه انجام بده ...

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      علوم آزمایشگاهی اگه تا دکترا ادامه پیدا کنه درآمد خیلی خوبی داره.هم میتونه استاد دانشگاه بشه و هم میتونی آزمایشگاه بزنه یا به عنوان مسئول فنی تو ی آزمایشگاه مشغول به کار بشه.در کل کسی که این رشته رو تا دکترا ادامه بده از بقیه رشته هایی که بالا ذکر شده موفق تره.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

بله درسته حق با شماست دانشگاه مهمه..
      سراسری تبریز و اردبیل چه وضعیتی دارن؟ تمام مقاله ها میگن شیمی رشته ای هست سخت اما جالب و دارای بازار کارخوب ..کاربردی رو میگم...
      اما نظرات دانشجویان خیلی متفاوته و گاها مقابل همن..مثلا یکی میگه محشره فوق العاده هست اون یکی میگه به دردنخور..
      یکی میگه بازار کارش خوبه اون یکی میگه سخت و اشباع.
      یکی میگه رشته خاصیه یکی هم میگه بین شیمی محض و مهندسی شیمی گیر کرده..
      .بالاخره جریان چیه؟
      یکی از دلایل مهمم برای انتخاب شیمی امکان داشتن شغل آزاده
      علوم آزمایشگاهی هم اگه دکترا داشته باشی مجوز ایجاد آزمایشگاه میگیری ولی فکر کن سرمایشو داری؟ مکان میخواد..تجهیزات تخصصی میخواد.. از یه نفر شنیدم با دکتری علوم آزمایشگاهی تو یه آزمایشگاه با حقوق زیر یه میلیون مشغول کاره..البته این چیزیه که اون میگفت نمیدونم چقدر از حرفاش درست بود

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nafise74 نمایش پست ها
      یعنی کسی ازاد میخونه بیکار میمونه تا اخر عمر؟؟؟ محاله!...بعد اینکه منظور شما شیمی کاربردی هس یا شیمی محض؟؟
      من توو نت خوندم کسی که علوم ازمایشگاهی میخونه میتونه بعدن هرجا ک بخاد بره مثلا بخش خون یا....
      من منظورم کاربردی هست...

صفحه 1 از 26 1211 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن