خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترین رشته درجه 2 تجربی؟؟

رأی دهندگان
    343. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • دامپزشکی

55 16.03%
    • زیست شناسی

15 4.37%
    • شنوایی سنجی

35 10.20%
    • بینایی سنجی

133 38.78%
    • شیمی

20 5.83%
    • علوم آزمایشگاهی

80 23.32%
    • شیمی

13 3.79%
    • هوشبری

56 16.33%
    • اتاق عمل

46 13.41%
    • رشته های دیگر ...

47 13.70%
    نظرسنجی با انتخاب چندگانه
    صفحه 2 از 26 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 380
    1. Top | #16
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میگم همش بستگی به عرضه و توانایی طرف و البته دانشگاه داره!
      من آدمی رو میشناسم که دکتری علوم آزمایشگاهی داره و حداقل درآمدش 3 میلیون تومانه.
      و آدمی که زیر 1 تومان میگیره...

میخوام بدونم علوم آزمایشگاهی دقیقاً اگه دکتری داشته باشی به جز زدن آزمایشگاه در چه مواردی کار برات هست؟؟ آیا خوب هست یا نه.

یا مثلاً بچه هایی که هوشبری خوندن ، اتاق عمل ، شیمی ، شنوایی سنجی و ... بیان بگن از رشته خودشون یا اگه آشنایی دارن با اطلاعات کامل اعم از دانشگاه و .. اطلاعات خودشونو به بچه ها انتقال بدن

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nafise74 نمایش پست ها
      ممنون از تاپیکتون.... لطفا کسایی که درمورد رشته علوم ازمایشگاهی و پرستاری و هوشبری چیزی میدونن لطفا نظرشون رو بگن(خیلی برام مهمه)
      سلام
      اگه در انتخاب اين رشته ها خدمت به ديگران ملاك اصلی باشد بنده پرستاری را پيشنهاد می كنم اما اگه ملاك درآمد باشه هر سه رشته وابسته به بهداشت است و حقوق مشخص شده در وزارت بهداشت برای اين رشته ها اگه در بيمارستان دولتی مشغول شين زياد نيست اما اگه توانايی و امكانات ايجاد آزمايشگاه خصوصی را داشته باشيد فكر كنم علوم آزمايشگاهی بهتر باشد ( البته در مقطع دكترا )

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Prison Break نمایش پست ها
      من دوستانی دارم که غیرانتفاعی شیمی خوندن و کار نسبتاً خوبی ندارن ولی دوستانی هم دارم که شیمی دانشگاه های دولتی خوب درس خوندن و کار خوبی نصیبشون شده.
      ولی متاسفانه ازشون سوال نکردم کدوم شیمی و اطلاعات زیادی هم در این مورد ندارم... این تاپیک برای بدست آوردن چنین اطلاعاتی هست
      این که کدوم شیمی رو خوندن اهمیت داره..مثلا شیمی کاربردی شیمی محض مهندسی شیمی...البته مورد سوم جزو رشته های دانشگاهی گروه ریاضیه...
      تو نظرسنجی ها میگن مهندسی شیمی از لحاظ بازار کار از کاربردی بهتره..
      دلیل مهمشون هم اینه که میشه با مهندسی شیمی جذب پتروشیمی و نفت شد از طرفی هم میگن مگه به این آسونیاس که رفت پتروشیمی و نفت!!!
      شیمی کاربردی هم پرطرفدارترین گرایشهاش شیمی آلی و شیمی تجزیه هست که قبول شدن تو آزمون کارشناسی ارشد اینا کار دشواریه..و البته دقیق نمیدونم آخر عاقبتشون چیه و چیکاره میشن..بازم منتظر جواب کاملترم

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کسی نداریم اینجا برق مخابرات بخونه؟ یا کلا برق بخونه؟

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظرم اگه رشته های پیراپزشکی قبول شدید برید. پیراپزشکی همون اتاق عمل و هوشبری و علوم آز و ... هس.
      راستی من لیسانس شیمی کاربردی هستم از دانشگاه تبریز (سراسری) و اطلاعاتی در مورد شیمی آینده اون و ارشد و دکتری و تغییر رشته به دارو و ... دارم اگه سوالی داشتید در حد اطلاعاتم جواب میدم.
      ولی یه جواب کلی به همتون میدم اینکه : بنده داوطلب کنکور 94 تجربی هستم

6. Top | #21
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      به نظرم اگه رشته های پیراپزشکی قبول شدید برید. پیراپزشکی همون اتاق عمل و هوشبری و علوم آز و ... هس.
      راستی من لیسانس شیمی کاربردی هستم از دانشگاه تبریز (سراسری) و اطلاعاتی در مورد شیمی آینده اون و ارشد و دکتری و تغییر رشته به دارو و ... دارم اگه سوالی داشتید در حد اطلاعاتم جواب میدم.
      ولی یه جواب کلی به همتون میدم اینکه : بنده داوطلب کنکور 94 تجربی هستم
      خب سعید جان خواهشاً در مورد درس های شیمی ، بازار کار ، درامد و .. شیمی توضیح بدید بیشتر خیلی از بچه ها اینجا شاید بخوان در آینده شیمی رو انتخاب کنن یا ... !
      شاید نظرات شما به درد ما بخوره و روی آینده ما تاثیر بگذاره. اگر محبت کنید اطلاعات کلی خودتون رو کاملاً در اختیار ما بگذارید خیلی کمک بزرگی هست

البته زیاد شنیدم شیمی لیسانس به درد نمیخوره و باید حداقل تا فوق بخونید تا کار خوب گیرتون بیاد.
      2 تا از چیزهایی که توی این رشته زیاد شنیدم این بوده که دانشگاه سراسری خیلی خوب بخونید و حداقل تا فوق لیسانس!
      ویرایش توسط Prison Break : 27 تیر 1393 در ساعت 17:15

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب سعید جان خواهشاً در مورد درس های شیمی ، بازار کار ، درامد و .. شیمی توضیح بدید بیشتر خیلی از بچه ها اینجا شاید بخوان در آینده شیمی رو انتخاب کنن یا ... ! <br>\nشاید نظرات شما به درد ما بخوره و روی آینده ما تاثیر بگذاره. اگر محبت کنید اطلاعات کلی خودتون رو کاملاً در اختیار ما بگذارید خیلی کمک بزرگی هست<br>\n<br>\nالبته زیاد شنیدم شیمی لیسانس به درد نمیخوره و باید حداقل تا فوق بخونید تا کار خوب گیرتون بیاد.<br>\n2 تا از چیزهایی که توی این رشته زیاد شنیدم این بوده که دانشگاه سراسری خیلی خوب بخونید و حداقل تا فوق لیسانس!
      <br><br>
      چشم
      شیمی تو لیسانس دو تا گرایش داره کاربردی و محض. فرقشون اینه که کاربردی تعدادی واحد از دروس مهندسی شیمی رو هم جزو درس هاش داره مثل: خوردگی فلزات، شیمی صنعتی1(مکانیک سیالات و ترمودینامیک) شیمی صنعتی 2، اصول محاسبات(موازنه جرم و انرژی)، آز شیمی صنعتی(عملیات واحد) الکتروشیمی صنعتی،پلیمر و .. ولی محض این ها رو نداره در عوض شیمی کوانتوم،نظریه گروه در شیمی، شیمی آلی فلزی، شیمی دارویی و شاید بازم داشته باشه لست دروس رو میتونید از لینک زیر ببینید:
      دانشکده شیمی - آموزش-واحدهای پیشنهادی برای هر ترم
      البته بقیه دانشگاه ها هم همینارو دارن.<br>فرق دیگه اینکه خوب طبیعتا محض بیشتر شیمی میخونه ولی از صنعت چیزی نمیدونن ولی کاربردی "نسبتا" کمتر شیمی میخونه و یه اطلاعاتی هم از صنعت دارن.
      بازار کار چندان تفاوتی نداره برای لیسانس محضو کاربردی. فقط بعضی جاها استخدام کردنی مینویسن ترجیحا کاربردی. ولی اکثر جاها گرایش تعیین نمیکنن برای استخدام و مینویسن لیسانس شیمی میخوایم
      بعضی جاها مینوسین اولویت با کسایی هست که دانشگاه سراسری خوندن ولی عمومن فقط میگن لیسانس شیمی و تبصره ماده نداره
      در آمد هم بسته به جایی که کار میکنی. من این تابستون کار آموزیمو پتروشیمی تبریز برداشتم. البته تو یکی از واحد های خصوصیش. تو شرکت ما چند تا آزمایشگاه داشت. حقوقشون 1100 بود. از صب ساعت 7 تا 3 بعد از ظهر. محیط کار بسیار آلوده به مواد سرطانزا به طوری که اکثرا بر اثر سرطان جون خودشونو از دست میدادن. عکسشونم دیدیم روی دیوار. حق.ق کلی تو اون شرکت (شیمی، مهندسی شیمی،صنایع، برق و ..) بین 1200 تا 1600 میانگین بود و همه مطلقا ناراضی بودن.راستی مواد رادیواکتیو هم بود اونجا. ولی خود پتروشیمی که خیلی محیطش آلوده تره حدود 3-4 میلیون به کارمنداش ماهیانه میداد
      بچه ها پول خونشونو میدادن!گول این اعداد رو نخورید\

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

ارشد گرفتن داستانش زیاد و به عوامل زیادی بستگی داره ولی اینجوری نیس که ارشد بگیری وضعیتت بهتر بشه بلکه شاید بدتر هم بشه!استخدام لیسانس بیشتره. راجع به گرایش های ارشد هم تفاوتی نداره چی بخونی ولی بهتره تجزیه بخونی چون بعضا برای استخدام گرایش تعیین میکنن معمولا هم تجزیه میخوان.
      دکتری بگیری خیلی شانس بیاری شرکت داروسازی استخدام میشی یا استاد میشی.
      استاد شدن زیاد هم خوب نیس. چون خودشونو مقایسه میکنن مثلا میگن خوب دکتر متخصص گوارشم دکتری تخصصی داره منم دارم چرا اون ماهی بیشتر از 10 ت در میاره ولی من 5 ت بیشتر در نمیارم؟!

خوب فعلا همین قدر کافیه اگه سوال بیشتری بود در خدمتم
      گاش یه نفر بود سال 89 اینا رو بهم میگف تا 4 سال عمرمو از دست نمیدادم. منم با علاقه این رشته رو انتخاب کردم و به خاطرش جلو خواسته خانواده م که بیهوشی و اتاق عمل میخواستن و هر دوشونو در میومدم، انتخاب کردم به عنوان انتخاب اول واردش کردم!
      البته من نمیخوام ناامیدتون کنم فقط تجربیاتمو میگم شاید شما سرنوشتت بهتر از من نوشته شده باشه
      ویرایش توسط saeid_NRT : 27 تیر 1393 در ساعت 18:13

8. Top | #23
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      <br><br>
      چشم
      شیمی تو لیسانس دو تا گرایش داره کاربردی و محض. فرقشون اینه که کاربردی تعدادی واحد از دروس مهندسی شیمی رو هم جزو درس هاش داره مثل: خوردگی فلزات، شیمی صنعتی1(مکانیک سیالات و ترمودینامیک) شیمی صنعتی 2، اصول محاسبات(موازنه جرم و انرژی)، آز شیمی صنعتی(عملیات واحد) الکتروشیمی صنعتی،پلیمر و .. ولی محض این ها رو نداره در عوض شیمی کوانتوم،نظریه گروه در شیمی، شیمی آلی فلزی، شیمی دارویی و شاید بازم داشته باشه لست دروس رو میتونید از لینک زیر ببینید:
      دانشکده شیمی - آموزش-واحدهای پیشنهادی برای هر ترم
      البته بقیه دانشگاه ها هم همینارو دارن.<br>فرق دیگه اینکه خوب طبیعتا محض بیشتر شیمی میخونه ولی از صنعت چیزی نمیدونن ولی کاربردی "نسبتا" کمتر شیمی میخونه و یه اطلاعاتی هم از صنعت دارن.
      بازار کار چندان تفاوتی نداره برای لیسانس محضو کاربردی. فقط بعضی جاها استخدام کردنی مینویسن ترجیحا کاربردی. ولی اکثر جاها گرایش تعیین نمیکنن برای استخدام و مینویسن لیسانس شیمی میخوایم
      بعضی جاها مینوسین اولویت با کسایی هست که دانشگاه سراسری خوندن ولی عمومن فقط میگن لیسانس شیمی و تبصره ماده نداره
      در آمد هم بسته به جایی که کار میکنی. من این تابستون کار آموزیمو پتروشیمی تبریز برداشتم. البته تو یکی از واحد های خصوصیش. تو شرکت ما چند تا آزمایشگاه داشت. حقوقشون 1100 بود. از صب ساعت 7 تا 3 بعد از ظهر. محیط کار بسیار آلوده به مواد سرطانزا به طوری که اکثرا بر اثر سرطان جون خودشونو از دست میدادن. عکسشونم دیدیم روی دیوار. حق.ق کلی تو اون شرکت (شیمی، مهندسی شیمی،صنایع، برق و ..) بین 1200 تا 1600 میانگین بود و همه مطلقا ناراضی بودن.راستی مواد رادیواکتیو هم بود اونجا. ولی خود پتروشیمی که خیلی محیطش آلوده تره حدود 3-4 میلیون به کارمنداش ماهیانه میداد
      بچه ها پول خونشونو میدادن!گول این اعداد رو نخورید\

ارشد گرفتن داستانش زیاد و به عوامل زیادی بستگی داره ولی اینجوری نیس که ارشد بگیری وضعیتت بهتر بشه بلکه شاید بدتر هم بشه!استخدام لیسانس بیشتره. راجع به گرایش های ارشد هم تفاوتی نداره چی بخونی ولی بهتره تجزیه بخونی چون بعضا برای استخدام گرایش تعیین میکنن معمولا هم تجزیه میخوان.
      دکتری بگیری خیلی شانس بیاری شرکت داروسازی استخدام میشی یا استاد میشی.
      استاد شدن زیاد هم خوب نیس. چون خودشونو مقایسه میکنن مثلا میگن خوب دکتر متخصص گوارشم دکتری تخصصی داره منم دارم چرا اون ماهی بیشتر از 10 ت در میاره ولی من 5 ت بیشتر در نمیارم؟!

خوب فعلا همین قدر کافیه اگه سوال بیشتری بود در خدمتم
      گاش یه نفر بود سال 89 اینا رو بهم میگف تا 4 سال عمرمو از دست نمیدادم. منم با علاقه این رشته رو انتخاب کردم و به خاطرش جلو خواسته خانواده م که بیهوشی و اتاق عمل میخواستن و هر دوشونو در میومدم، انتخاب کردم به عنوان انتخاب اول واردش کردم!
      البته من نمیخوام ناامیدتون کنم فقط تجربیاتمو میگم شاید شما سرنوشتت بهتر از من نوشته شده باشه
      اول از همه تشکر کنم ازتون بابت اطلاعات مفیدتون... قطعاً در آینده خیلی از ما ها این صحبت ها تاثیر میگذاره
      یعنی شما از حقوق و محیط کار ناراضی بودید؟! یعنی کار کردن در محیطی که آلودگی داره و حقوق بالایی هم نداره نسبتاً با توجه به اینا از نظر شما راضی کننده نبود. البته حق هم دارید.
      یعنی شرکت های بهتری واسه یه لیسانس شیمی نیست؟؟ مثلاً شما جایی کار کنی با لیسانس یا فوق لیسانس که جونت در خطر نباشه و بالای 1.5 حداقل حقوق بگیری؟ فقط این شرکت ها ؟؟

البته رشته های دیگه هم همین دردسر رو داره. مثلاً رشته های هوشبری و اتاق عمل کار هر کسی نیست و خیلی ها اصلاً نمی تونن کار کنن توی اون شرایط. یا رشته علوم آزمایشگاهی با توجه به محیط آزمایشگاه بازم آلودگی و کاری که انجام میدی ( ازمایش ادرار و مدفوع ) بازم یه چیزیی که کار هر کسی نیست.

در کل برای رشته شیمی جایی بهتر برای استخدام حالا با هر حقوقی بالای 1 میلیون تومان که در معرض مواد سرطانزا و خطرناک نباشن نیست؟!!

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

چشمشیمی تو لیسانس دو تا گرایش داره کاربردی و محض. فرقشون اینه که کاربردی تعدادی واحد از دروس مهندسی شیمی رو هم جزو درس هاش داره مثل: خوردگی فلزات، شیمی صنعتی1(مکانیک سیالات و ترمودینامیک) شیمی صنعتی 2، اصول محاسبات(موازنه جرم و انرژی)، آز شیمی صنعتی(عملیات واحد) الکتروشیمی صنعتی،پلیمر و .. ولی محض این ها رو نداره در عوض شیمی کوانتوم،نظریه گروه در شیمی، شیمی آلی فلزی، شیمی دارویی و شاید بازم داشته باشه لست دروس رو میتونید از لینک زیر ببینید:دانشکده شیمی - آموزش-واحدهای پیشنهادی برای هر ترمالبته بقیه دانشگاه ها هم همینارو دارن.
      فرق دیگه اینکه خوب طبیعتا محض بیشتر شیمی میخونه ولی از صنعت چیزی نمیدونن ولی کاربردی "نسبتا" کمتر شیمی میخونه و یه اطلاعاتی هم از صنعت دارن.بازار کار چندان تفاوتی نداره برای لیسانس محضو کاربردی. فقط بعضی جاها استخدام کردنی مینویسن ترجیحا کاربردی. ولی اکثر جاها گرایش تعیین نمیکنن برای استخدام و مینویسن لیسانس شیمی میخوایمبعضی جاها مینوسین اولویت با کسایی هست که دانشگاه سراسری خوندن ولی عمومن فقط میگن لیسانس شیمی و تبصره ماده ندارهدر آمد هم بسته به جایی که کار میکنی. من این تابستون کار آموزیمو پتروشیمی تبریز برداشتم. البته تو یکی از واحد های خصوصیش. تو شرکت ما چند تا آزمایشگاه داشت. حقوقشون 1100 بود. از صب ساعت 7 تا 3 بعد از ظهر. محیط کار بسیار آلوده به مواد سرطانزا به طوری که اکثرا بر اثر سرطان جون خودشونو از دست میدادن. عکسشونم دیدیم روی دیوار. حق.ق کلی تو اون شرکت (شیمی، مهندسی شیمی،صنایع، برق و ..) بین 1200 تا 1600 میانگین بود و همه مطلقا ناراضی بودن.راستی مواد رادیواکتیو هم بود اونجا. ولی خود پتروشیمی که خیلی محیطش آلوده تره حدود 3-4 میلیون به کارمنداش ماهیانه میدادبچه ها پول خونشونو میدادن!گول این اعداد رو نخورید\- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -ارشد گرفتن داستانش زیاد و به عوامل زیادی بستگی داره ولی اینجوری نیس که ارشد بگیری وضعیتت بهتر بشه بلکه شاید بدتر هم بشه!استخدام لیسانس بیشتره. راجع به گرایش های ارشد هم تفاوتی نداره چی بخونی ولی بهتره تجزیه بخونی چون بعضا برای استخدام گرایش تعیین میکنن معمولا هم تجزیه میخوان.دکتری بگیری خیلی شانس بیاری شرکت داروسازی استخدام میشی یا استاد میشی.استاد شدن زیاد هم خوب نیس. چون خودشونو مقایسه میکنن مثلا میگن خوب دکتر متخصص گوارشم دکتری تخصصی داره منم دارم چرا اون ماهی بیشتر از 10 ت در میاره ولی من 5 ت بیشتر در نمیارم؟!- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -خوب فعلا همین قدر کافیه اگه سوال بیشتری بود در خدمتم گاش یه نفر بود سال 89 اینا رو بهم میگف تا 4 سال عمرمو از دست نمیدادم. منم با علاقه این رشته رو انتخاب کردم و به خاطرش جلو خواسته خانواده م که بیهوشی و اتاق عمل میخواستن و هر دوشونو در میومدم، انتخاب کردم به عنوان انتخاب اول واردش کردم! البته من نمیخوام ناامیدتون کنم فقط تجربیاتمو میگم شاید شما سرنوشتت بهتر از من نوشته شده باشه
      کار آزاد چی؟بعضی جاها خوندم فارغ التحصيلان این رشته میتوانند کارگاه های کوچکی دایر کرده و به تولید بپردازند یعنی اینا همش دروغه؟مگه فقط پتروشیمی شیمی میخواد؟
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اول از همه تشکر کنم ازتون بابت اطلاعات مفیدتون... قطعاً در آینده خیلی از ما ها این صحبت ها تاثیر میگذاره
      یعنی شما از حقوق و محیط کار ناراضی بودید؟! یعنی کار کردن در محیطی که آلودگی داره و حقوق بالایی هم نداره نسبتاً با توجه به اینا از نظر شما راضی کننده نبود. البته حق هم دارید.
      یعنی شرکت های بهتری واسه یه لیسانس شیمی نیست؟؟ مثلاً شما جایی کار کنی با لیسانس یا فوق لیسانس که جونت در خطر نباشه و بالای 1.5 حداقل حقوق بگیری؟ فقط این شرکت ها ؟؟

البته رشته های دیگه هم همین دردسر رو داره. مثلاً رشته های هوشبری و اتاق عمل کار هر کسی نیست و خیلی ها اصلاً نمی تونن کار کنن توی اون شرایط. یا رشته علوم آزمایشگاهی با توجه به محیط آزمایشگاه بازم آلودگی و کاری که انجام میدی ( ازمایش ادرار و مدفوع ) بازم یه چیزیی که کار هر کسی نیست.

در کل برای رشته شیمی جایی بهتر برای استخدام حالا با هر حقوقی بالای 1 میلیون تومان که در معرض مواد سرطانزا و خطرناک نباشن نیست؟!!
      پتروشیمو برای این مثال زدم که اکثرا خیال میکنن پتروشیم و پالایشگاه بهترین جاها هستن.
      ناراضی بودن برای من نبود این ها نظرات کسایی بودن که اونجا کار میکردن و اعداد و ارقام دقیق میباشند!

بله جاهای دیگه ای مقل صنایع غذایی و آبمیوه و ... کلا هر جا که کنترل کیفی داشته باشه ینی اکثر کارخونه ها میتونید استخدام بشید. ولی..... ولی اینکه مثلا میگن آقا شما دو روز در هفته بیا اینجا سربزن ماهی 300 تومن بهت میدیم! دلیلشم اینه که کار شیمی زیاد سخت نیس همه چی رو تو کاغذ نوشته و یه دیپلم دیپلم هم میتونه همون کارو انجام بده! چرا با وجود این تو رو تو کاخونه ش 8 ساعت روزانه نگه داره مجبور باشه بهت یه تومن حقوق بده!؟ بیمه بده، عیدی بده و .. مثلا تو پالایشگاه یه ارشد کاربردی بود و بقیه چند نفر خانم با مدرک دیپلم! خوب این بیشتر به صرفه س تا اینکه به جای خانما لیسانس شیمی استخدام کنه و حداقل یه تومن بهش حقوق بده! بعدشم یه تومن خیلی خیلی کمه برای زندگی!
      میتونی همینطوری چند تا کارخونه استخدام بشی که دردسرهای خودشو داره و بازم پول زیادی در نمیاری.

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin94 نمایش پست ها
      کار آزاد چی؟بعضی جاها خوندم فارغ التحصيلان این رشته میتوانند کارگاه های کوچکی دایر کرده و به تولید بپردازند یعنی اینا همش دروغه؟مگه فقط پتروشیمی شیمی میخواد؟
      کار آزاد میتونه تولید یا واسطه گری مواد شیمیایی باشه یا فروش دستگاه ها و وسایل آزمایشگاهی.
      فروش یا واسطه گری مواد شیمیایی پر درآمد نیس ینی اونقدی که میخوای نمیتونی در بیاری بعدشم باید خودت بلد باشی بازاری گری! بکنی. ینی یه تجربه ای تو بازار داشته باشی. فروش علاوه بر سرمایه زیاد واسطه هایی میخواد که از خارج کشور بتونی مواد وارد کنی. مثلا سفارش میگیری فلان لیتر بنزن بیاری براشون. خوب مواد رو معمولا از مرک آلمان میخرن که تحریمیم و چند برابر قیمت در میاد تا برسه به مشتری. تازه مشتری های گنده مث کارخونه های داروسازی و دانشگاه و بهداشتی و .. خودشون مستقیم از خارج خریداری میکنن از واسطه نمیگیرن. مردم عادی هم که مواد شیمیایی به کارشون نمیاد مگر اسید واسه باز کردن چاه دستشوییشون!

دستگاه هم بازم مشکلاتی که گفتم رو داره تازه سرمایه زیادی میخواد مثلا به درستگاه جی سی 400 میلیون تومن و یک اچ پی ال سی چند میلیارد تومن هست. وسایل کوچک تر رو خود شرکت ها و کارخونه ها از خارج سفارش میدن و از واسطه نمیگیرن و مگر اینگه شرایط خاص باشه و واسط هم آدم کلفتی باید باشه! این دستگاه ها و شیشه ها رو مردم عادی نیاز ندارن که بیان ازت بخرن پس فروشی نخواهی داشت.

11. Top | #26
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از شرایط کاری توی شرکت های خصوصی خبر ندارید؟؟ شرکتی که حقوق خوب بده و در معرض مواد سرطان زا نباشه. یا بخش های دیگه شرکت پتروشیمی. به هر حال فکر نکنم کسایی که توی رشته شیمی باشن همه توی اینجور جاها کار کنن و جونشون کف دستشون باشه. یکم بگردید حالا که 4 سال خوندید شاید کار خوبی گیر آوردید دوباره عمر خودتونو هدر ندید واسه کنکور و دانشگاه

در ضمن شما الان چرا میخواید برای کنکور 94 شرکت کنید؟ من شنیدم اگه لیسانس داشته باشید می تونید یه رشته هایی رو برای ارشد بخونید. مثلاً نمی تونید با لیسانس شیمی واسه ارشد هوشبری بخونید که دوباره 4 سال واسه لیسانس نخونید؟؟
      ولی من فکر کنم اگه توی همون رشته شیمی حتی یک سال هم دنبال کار خوب بگردید بهتر از اینه دوباره کنکور شرکت کنید. مگر اینکه قصدتون فقط پزشکی و دندانپزشکی باشه!

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه سریام هستن به امید تغییر رشته به داروسازی میان شمیم بخونن تا ارشد و دکتری برن داروسازی بعد داروخونه بزنن و کلی درآمد کسب کن! این افراد سخت در اشتباهن! تباهن کلا چون برای داروخئنه زدن باید پایه داروسازی داشته باشید نه رشته دیگه. این موضو رو میتونید با یه سرچ ساده تو گوگل، از وزارت بهداشت فایل موربوط به " شرایط تاسیس داروخانه" رو دانلود کنید که به وضوح نوشته این قضیه رو.
      هم چنان اگه سوالی بود در خدمتیم البته اگه تا حالا ناامید نشده باشید ))))))

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از شرایط کاری توی شرکت های خصوصی خبر ندارید؟؟ شرکتی که حقوق خوب بده و در معرض مواد سرطان زا نباشه. یا بخش های دیگه شرکت پتروشیمی. به هر حال فکر نکنم کسایی که توی رشته شیمی باشن همه توی اینجور جاها کار کنن و جونشون کف دستشون باشه. یکم بگردید حالا که 4 سال خوندید شاید کار خوبی گیر آوردید دوباره عمر خودتونو هدر ندید واسه کنکور و دانشگاه

در ضمن شما الان چرا میخواید برای کنکور 94 شرکت کنید؟ من شنیدم اگه لیسانس داشته باشید می تونید یه رشته هایی رو برای ارشد بخونید. مثلاً نمی تونید با لیسانس شیمی واسه ارشد هوشبری بخونید که دوباره 4 سال واسه لیسانس نخونید؟؟
      ولی من فکر کنم اگه توی همون رشته شیمی حتی یک سال هم دنبال کار خوب بگردید بهتر از اینه دوباره کنکور شرکت کنید. مگر اینکه قصدتون فقط پزشکی و دندانپزشکی باشه!
      شرکتای خصوصی هم همون طوری که گفتم هستن ینی کلا بازار کار همینطوریه. در ضمن تو شرکت های خصوصی دنبال حقوق و مزایای بالا نگرد این شرکت ها از همه چی میزنن تا سود خودشون بره بالا حتی حقوق کارمندها.

اینکه رشته رو تو ارشد عوض کنی برای رشته های شناور هستش. رشته هایی مث مهندسی پلیمر، مهندسی داروسازی، تربیت بدنی، مهندسی شیمی و خیلی رشته های دیگه ولی نه هر رشته ای مث هوشبری.
      بعدشم اگه به صورت شناور وارد این رشته ها بشی ارزش زیادی برات قایل نمیشن. مثلا شمایی که شناور وارد مهندسی شیمی شدی و ارشد گرفتی با کسی که مستقیم لیسانس و ارشد مهندسی شیمی داره برابر در نظر نمیگیرن.

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اما کار اونایی که شیمی میخونن چجوریه؟ چیکار میکنن اصلا؟
      در جواب باید بگم که کار سختی نمیکنن! همه آزمایش هایی که انجام میدن رو روی دستور کار نوشتن و شما فقط اجراشون میکنی. مثلا نوشته فلان رو بری رو فلان تیتر کن عدد رو گزارش کن. یا کار با دستگاه که آسونتره و همش اتوماتیک هست. ماده رو میریزی عدد رو نشون میده و گزارش میکنی. همین به همین سادگی
      مثلا تو کنترل کیفی کارخونه تفلون سازی تاوا تو شهرک صنعتی الوند قزوین کارش چجوری بود؟ هیچی هفته ای یه بار یه تخم مرغ مینداخ رو یکی از تاوه ها نوش جان میکرد میرف! خیلی جدی!

در کل واستون بگم که اگه باباتون مغازه داره یا تاجر هست برید همون کارو ادامه بدید و یاد بگیرید. بازار بهترین جاست. ولی اگه مجبورید برید دانشگاه پزشکی یا پیرا پزشکی بخونید یا در کنار رشته های دیگه یه فنی مث تراشکاری و سیم کشی و جوشکاری و .. یاد بگیرید. این واسه آقایون!

خانما هم دهن پر کن ترین رشته رو حتی تو آزاد بخونید تا فردا روز بتونید بزنید تو سر آقا داماد. همین خیلیم جدی خیلیم واقعی.
      ویرایش توسط saeid_NRT : 27 تیر 1393 در ساعت 19:40

15. Top | #30
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب مگه در آخر مدرک مهم نیست
      مثلاً میزنن فوق لیسانس پلمیر.. تو میای شیمی تا لیسانس بعد میری پلیمر. توی مدرک ذکر میشه اینطوری یا فقط میزنن مثلاً فوق لیسانس پلیمر؟!!

در کل اطلاعات خوبی بود اما خب تجربه شما بود و خیلی های دیگه شاید بدتر از شما و یا خیلی بهتر از شما با همین مدرک براشون پیش اومده. همه یکی نیستند...

ولی من اگه بودم با این حال بازم سعی می کردم همین رشته رو ادامه بدم تا فوق یا دکتری تا اینکه برگردم و دوباره کنکور بدم. حتی اگه یک سال هم دنبال کار بگردید بازم فکر کنم بی ارزه. چون رشته های اتاق عمل و هوشبری و اینا هم فکر نکنم زیاد تفاوتی داشته باشن از لحاظ درآمد و کار با شیمی. علوم آزمایشگاهی شاید یکم بهتر باشه و پزشکی ها هم که کلاً جداست

صفحه 2 از 26 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن