خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات

شب های قدر و شهادت امیرالمومنین (ع)

الهی ، امشب آمده‌ام تا به چهارده نور پاک، تورا قسم دهم
      و والاترین کتاب را بر سر بگیرم و بالاتر روم ، مرا به خویش وامگذار و در این شب
      با بهترین دوستانت هم‌نشین کن و از خویش مران ، که بی‌تو حیرانم و سرگردان

سلام به همگی

هر چیزی یه بهترینی داره و بهترین ماه ، ماه رمضان و بهترین شب ماه رمضان ، شب قدر است . شبی که بهتر از هزار ماهه و خوش به سعادت کسانی که از این شب استفاده می کنند . معلوم نیست که سال دیگه من یا شما تو چه موقعیتی باشیم معلوم نیست که اصلا اجازه موندن داریم یا نه !!!

خیلی ها پارسال کنارمون بودن و امسال نه ، امیدوارم که همه مون بهره کافی رو از این شب ببریم
      .......

شهادت فاتح خيبر . وصي و جانشين پيامبر . امير مومنان . علي بن ابيطالب را تسليت عرض ميكنم

شبی که در آن خطاب می‌آید:

کجایند جوانمردان شب‌خیز که در آرزوی دیدار، بی‌خواب و بی‌آرام بوده‌اند و در راه عشق شربت بلا نوشیده‌اند،

تا خستگی ایشان را مرهم گذاریم و اندر این شب قدر ایشان را با قدر و منزلت گردانیم؛

که امشب، شب نوازش بندگان است و وقت توبه گنهکاران

التمــــــــــــــــاس دعــــــا

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

ای ماه سر به مهر سر از سجده بر مدار...
      پشت سرت کسی نشسته که شق القمر کند...

السلام علیک یا امیرالمومنین...

A SONG OF ICE AND FIRE

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات

انیس
      قلب خود تنها خدا کن / خدا را در دل شبها صدا کن

ز خوف حق چو اشکی را چکاندی / به حال این رفیقت هم دعا کن . . .

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      التماس دعا بچه ها
      من دوتا دوست دارم..اینا یسری مشکلات دارن..............اززززززتون خواهشمندم اونارو حتما حتماااااااااا دعا کنید

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

امشب نجواهای عاشقانه در گوش فلک خواهد پیچید و زمینیان همراه با افلاکیان به

راز و نیاز با یگانه معبود خود

خواهند پرداخت.

امشب بعض های فروخورده آدمیان، شکسته شده و مرواریدهای عشق

از چشم های نمناک آنها

سرازیر می شود.

گوشه ی دلتون یاد ما هم باشین و دعامون کنین

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      نردبان دلم شکسته است، میشود بــــــــــرای من کمی دعا کنی؟

یا اگر خدا اجـــــازه میدهد بجـــــــای من خدا خدا کنی؟

راستش دلــــم مثل یک نماز بین راه خسته و شکسته است

میشود برای بیقــــــراری دلم سفارشی به آن رفیق باوفا کنی؟
      مشاوره و برنامه ريزي كنكور
      راهنماي انتخاب رشته كنكور سراسري

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohadeseh نمایش پست ها
      الهی ، امشب آمده‌ام تا به چهارده نور پاک، تورا قسم دهم
      و والاترین کتاب را بر سر بگیرم و بالاتر روم ، مرا به خویش وامگذار و در این شب
      با بهترین دوستانت هم‌نشین کن و از خویش مران ، که بی‌تو حیرانم و سرگردان

سلام به همگی

هر چیزی یه بهترینی داره و بهترین ماه ، ماه رمضان و بهترین شب ماه رمضان ، شب قدر است . شبی که بهتر از هزار ماهه و خوش به سعادت کسانی که از این شب استفاده می کنند . معلوم نیست که سال دیگه من یا شما تو چه موقعیتی باشیم معلوم نیست که اصلا اجازه موندن داریم یا نه !!!

خیلی ها پارسال کنارمون بودن و امسال نه ، امیدوارم که همه مون بهره کافی رو از این شب ببریم
      .......

شهادت فاتح خيبر . وصي و جانشين پيامبر . امير مومنان . علي بن ابيطالب را تسليت عرض ميكنم

شبی که در آن خطاب می‌آید:

کجایند جوانمردان شب‌خیز که در آرزوی دیدار، بی‌خواب و بی‌آرام بوده‌اند و در راه عشق شربت بلا نوشیده‌اند،

تا خستگی ایشان را مرهم گذاریم و اندر این شب قدر ایشان را با قدر و منزلت گردانیم؛

که امشب، شب نوازش بندگان است و وقت توبه گنهکاران

التمــــــــــــــــاس دعــــــا
      محتاجیم به دعا

Sent from my Apple Ipad Air Using Tapatalk
      1- دل دنیا رو خون کردی ؛ که اینجوری تو رفتی

2- نرووووو ؛ تو هم نمیتونی مثه من دووم بیاری رنووووو

3- بعد از دلیجه هیچی دیگه برام نمونده .....

4- به اسم تو قسم به جون تو

( حامد دلیجه جان ، ای مهندس والا مقام ! تورو خدا برگرد ! بی تو برام سخته نفس ! )
      :yahoo (19)::yahoo (19)::yahoo (19):
      الکی مثلا من عاشقشم

8. Top | #8
      sbr
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یا علی ،آنگاه که فرق تو در مسجد شکافت/////// آسمان ها را طاقت این غم نیافت
      السلام‌علیک یا امیرالمومنین
      دوستان التماس دعا
      ************** اللهم عجل لولیک الفرج**************

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ارسال شده از gt-i8190 با استفاده از تپاتالک 2
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست uploadfromtaptalk1405592319774.jpg  

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داز=ريم نزديك ميشيم

معناي توسل:

يكم طولانيه ولي خوبه

توسل ظهور عینی استعانت الهی است. از این رو باید گفت که: توسل به وسایل و در پی سبب رفتن با توجه به این که خدا است که سبب را آفریده و خدا است که سبب را،سبب قرار داده و خدا است که از ما خواسته از وسایل و اسباب استفاده کنیم همان‌طور که در امور ظاهری و دنیایی ما آدمیان همواره از اسباب و وسایل استفاده می‌کنیم و نتیجه می‌گیریم ، در مسایل معنوی و دینی نیز چنین است.

برای رفع مشکلات و بر آورده شدن حاجات باید از خداوند و اولیای او طلب کمک نمود. از خداوند خواست تا مشکلات رفع گردد، و نباید به اولیای الهی با نگاه استقلالی توسل نمود ؛ بلکه باید آن ها را به عنوان واسطه نزد خدا قرار داد ؛ چون ائمه (ع) مظهر اسمای الهی اند، و به عنوان خلیفه خداوند در زمین رفع مشکلات مردم به وسیله آن ها انجام می‌شود. ولی باید آداب زیارت و حاجت خواستن مراعات شود که بیان گردید. بنا بر این مهم ترین نکته در باب اداب توسل همین مطلب است . ولی امور دیگری نیز در این باب مطرح است . چون توسل نظیر دعا است که اخلاص، یقین به اجابت ، طهارت ظاهری و باطنی مانند وضو، غسل و مانند آن، اصرار در کار ، خواندن دعاهایی نظیر: دعای توسل که در مفاتیح الجنان (7) آمده و مانند آن هم باید مورد توجه باشد.
      نکته دیگر این که :

درباب توسل انسان باید خود را به عنوان یک پناه جو تصور کند که به در خانه اهل بیت روی آورده است در پناه قرار گرفتن نیز به اعتقاد این باشد که این پناه را خداوند قرار داده و آنان طبق آیات قرآن خلیفه و جانشین و حجت بر حق خداوند روی زمین هستند . در آموزه‌های مذهبی از ائمه (ع) به پناهگاه یاد شده ، از جمله در زیارت جامعه کبیره آمده است:

«السلام علی أئمه الهدی و مصابیح الدجی وکهف الوری؛ (8) سلام بر پیشوایان هدایت و چراغ‌های هدایت در تاریکی‌ها و پناه مخلوقات».

امام صادق (ع) فرمود:

«نحن کهف لمن التجأ إلینا؛ (9) پناه برای هر کسی هستیم که به ما پناه آورد».

رسول خدا (ص) درباره امام حسین (ع) فرمود:

«أمّا الحسین فانّه منّی و کهف المستجیرین؛ (10) حسین از من است و او پناهگاه پناه‌جویان است».

طبق این گونه آموزه‌های متعالی معلوم می‌شود که ائمه (ع) پناهگاه پناه‌جویان اند، ولی پناهگاه بودن دو قسم است :یکی بالذات و دیگر بالعرض، خداوند متعال بالذات پناهگاه آسمان و زمین و اهل آن ها است .

در کلام رسول خدا (ص) آمده:

«یا من هو کهف لأهل السموات والأرض؛ (11) ای کسی که پناهگاه اهل اسمان و زمین است».

طبق این بیان معلوم می‌شود گرچه کهف و پناهگاه حقیقی خداوند است، ولی ائمه (ع) به عنوان این که مظاهر اسمای الهی‌اند، به اذن خدا و بالعرض پناهگاه مردم هستند. (12)

اکنون عالم و آدم در پرتوی وجود حضرت بقیه الله ،فیض خداوند را دریافت می‌کند. اگر لحظه‌ای وجود ولی‌الله کامل نباشد ، تمام عالم خلقت از هم فرو می‌پاشد . چون او خلیفه خدا در زمین و پناهگاه عالم و حضرت پناهگاه ما است و ما در پناه او به سر می بریم .

پی‌نوشت‌ها:

1. نساء (4) ، آیه 64.

2. یوسف (12) ، آیه 97 .

3. مفاتیح الجنان ص 1004 .

4. بحار الانوار، ج 2، ص 90، نشر دار الاحیا لتراث العربی، بیروت، 1403 ش.

5. مائده (5) ، آیه 35.

6. محسن قرائتی، اصول عقاید ، ص 99 - 100 ، نشر دفتر فرهنگی درس هایی از قرآن، 1384 ش.

7. مفاتیح الجنان ، ص 200 .

8. مفاتیح‌الجنان ، ص 902.

9. بحارالانوار، ج 5، ص 299، ج 69، ص 44، نشر دارالاحیاء ا لتراث العربی، بیروت 1403 ق.

10. همان، ح 28، ص 30.

11. همان، ح 90، ص 265.

12. ر.ک: جوادی آملی، ادب فنای مقربان، ح 2، ص 76، نشر مرکز اسراء، قم 1384 ش.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      بچه ها هرکس شب قدر بیدارمیمونه ودعامیخونه منم دعاکنه
      آدم باش همین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن