خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات

××کاتالیزگر عربی(معرفی طرح)××

nam-arabic-cov.png
      بنام خدا

سلام .حال و احوال؟؟

همونطور که توی اولین تاپیک کاتالیزگر ریاضی گفتم؛دومین درس از مجموعه "کاتالیزگر کنکور" ؛ درس عربی است.
      البته کاتالیزگر عربی یه تفاوت بزرگ با ریاضی داره. اونم اینه که تو عربی درسنامه رو کامل گفتم.چون برداشتم از نظرات و پیشنهادات دوستان این بود که به درسنامه احساس نیاز بیشتری میکنید. و درسنامه مفصل و پر و پیمون را به تست ترجیح میدین!
      واسه همین سعی کردم تمام تمرکزمو روی آموزش بزارم و تعداد کمی تست صرفا جهت تکمیل آموزش براتون آوردم.

برنامه پیشنهادی برای مطالعه عربی:
      4شنبه 25/4 درس 1 عربی 2 (آموزش)
      شنبه 28/4 درس 1 عرب 2(تست)
      2شنبه30/4 درس 2و3و4 عربی 2 (آموزش 1)
      4شنبه 1/5 درس 2و3و4 (آموزش2+تست1)
      شنبه 4/5درس 2و3و4 ( تست2)
      2شنبه 6/5 درس 5 و اعداد (آموزش)
      4شنبه 8/5 درس 5واعداد(تست)
      شنبه 11/5 درس6و7(آموزش 1)
      2شنبه 13/5درس 6و7(آموزش2+تست1)
      4شنبه 15/5 درس 6و7 (تست2)
      شنبه 18/5 درس 8(آموزش)
      2شنبه 20/5 درس 8(تست)
      4شنبه22/5درس9و10 (آموزش 1)
      شنبه 25/5 درس 9و10(آموزش2+تست1)
      دوشنبه 27/5 درس 9و10(تست2)
      **با توجه ب حجم بالای درسا در سال چهارم پیشنهاد من اینه در تابستون حد الامکان عربی رو کامل مطالعه کنید.
      منم همین موضوع رو در برنامه پشنهادی مدنظر قزار دادم و سعی کردم عربی روتاپایان تابستون تموم کنم.
      این برنامه پیشنهادیست وسعی شده بگونه ای باشه که نیاز اکثر بچه هارو پوشش بده
      ولی جزوه ها طبق همین برنامه قرار داده میشن.

حالا بریم سراغ جزوه و ویژگی های اون و روش مطالعه:
      آموزش: در بخش آموزش جزوه تمام نکات مورد نیاز(و حتی کمی بیشتر!) را پوشش داده وشما به هیچ منبع دیگری برای آموزش نیاز ندارید.سعی شده تمام نکات هر درس بهمراه نکات ترکیبی مربوط به اون درس رو بیاریم.
      شکل کلی آموزش جزوه درس به درس و بترتیب از سال دوم میباشداما سعی کردم نکات ترکیبی مرتبط بااون درسم بیارم. و تاحدودی ترکیبی از درس به درس و مبحثیست.
      تست: عربی اگرچه درس عمومیه ولی از این نظر همچون دروس اختصاصی مثله ریاضی و فیزیک به نیاز به حل تست فراوان داره.
      ((علت اینکه خیلیا میگن در امتحان تشریحی موفقند اما از حل تست و امتحان تستی عاجزند همین نکتست."کم کاری تستی")).
      منبع تست پیشنهاد من تستهای سراسری سالهای قبل هست.البته حل تحلیلی تست ها!ینی بررسی تک تک گزینه ها و علت صحیح یا غلط بودن اونها. حل 10 تست به این شکل به حل 50-60 تست بدون بررسی و سرسری میارزد.واسه همین توصیه میکنم حتی اگه تستا درست حل کردید پاسخنامه رو بخونید.

***طبق اعلام سازمان سنجش عربی 1 جز بودجه بندی کنکور سراسری نیست
      اما در عمل مباحثی همچون "ثلاثی مزید و مجرد -جامدمشتق -معرب و مبنی "بطور مستقیم در درک مطلب کنکور مورد سوال قرار میگیرند.وشما برای جواب دادن به تستای تجزیه درک مطلب نیاز به این نکات دارد.
      بعلاوه عربی یک پایه عربی محسوب میشه.

منتظر جلسه شماره ی 1 کاتالیزگر عربی باشید !

شاد و پیروز باشید (موفق باشید دیگه تکراری شده!دی)
      مشاوره و برنامه ريزي كنكور
      راهنماي انتخاب رشته كنكور سراسري

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلییییی ممنون

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن