خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

هفت سنگ یا modern family ایرانی؟؟؟!!!

طنز و کاریکاتور > کاریکاتور - این روزها رسانه های داخلی و خارجی از کپی برداری کامل سریال هفت سنگ از مجموعه خانواده مدرن خبر داده اند.
      14-7-5-4473416-254-.jpg
      طنز و کاریکاتور > طنز - حالا همه عالم و آدم از داخل و خارج دارند بر طبل رسوایی سریال مناسبتی شبکه سوم سیما می کوبند، غیر از خود رسانه ملی که پیش‌بینی می‌شود در 24 ساعت آینده این اتفاقات به صورت کاملا خودجوش از سوی آنتن این رسانه رخ بدهد!

روزنامه جام جم
      تیتر اول: مردم مسحور جاذبه رسانه ملی

این روزها و شب ها مردم لحظات شاد و معنوی بسیاری را با تلویزیون سر می کنند و با رضایت بالایی شبکه های متنوع صداوسیما را میهمان خانه های خود می کنند....در این میان نباید سهم سریال بسیار آموزنده و مناسبتی «هفت سنگ» را نادیده گرفت که با بیشترین محبوبیت و مخاطب توانسته مخاطبان میلیونی بسیاری را به خود جذب کند. کارشناسان نیز این عقیده را دارند. دکتر دارابی، معاون سیما می گوید: این سریال چشم و چراغ تلویزیون است و ما خوشحالیم که مردم هم خوشحالند و این جزء اهداف بلند رسانه ملی بود که ما بهش رسیدیم.

خبر بیست و سی
      یک عدد خانم خوشحال در حالی که تمام صورتش را لبخند پر کرده با صدای بلند و کش دار:
      ماهواره در خاک تلویزیون...رسانه ملی بازهم پشت ماهواره ها و شبکه های فارسی زبان را به خاک مالید و حریف را ضربه کرد. آمارها نشان میدهد بیش از 121 درصد از مردم از برنامه های ویژه رسانه ملی راضی هستند و در این میان هفت سنگی ها گل کاشتند و با 98 درصد محبوب ترین برنامه ویژه ماه رمضان امسال شناخته شدند. معاون امور ماهواره رسانه ملی گفت: در زمان پخش این سریال تمام شبکه های فارسی زبان بدون مخاطب میشوند و تلویزیون بازار این شبکه ها را در این ساعات کساد کرده است.
      اما بشنوید از حسینی بای که به میان مردم رفته و درباره جنجال برخی رسانه ها در خصوص این سریال با «مردم» گفتگو کرده است...

یک عدد مردم از نوع جوان: هر کی نمیخواد نبینه، زورشون که نکردن! برن همون سی دی های غیر مجاز رو ببینن.

یک عدد مردم از نوع پیرزن: مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا! خاک تو سرشون که از سریال ما قبلا کپی کردن.

یک عدد مردم از نوع کارگر: خیلی خوبه. وقتش کمه. هرکی هم اعتراض میکنه، بره بمیره! ها ها ها

یک عدد مردم از نوع تحصیل کرده: در همه جای دنیا اقتباس وجود داره، اونایی که این جنجال ها رو به پا کردن، بی سوادن.

یک عدد مردم از نوع هنرمند: هر کی میگه سریال بدی شده، خودش بره بهترشو بسازه.

مجری بیست و سی در ادامه: و اما بشنوید از پشت پرده رسانه های منتقد این سریال:

(خبرنگاری روبروی دکه روزنامه فروشی ایستاده و بعد...)
      این روزها بحث حمله به رسانه ملی در برخی رسانه های حامی فتنه داغ شده، رسانه هایی که به خاطر موفقیت های رسانه ملی چشم دیدنش را ندارند. به راستی اینها کیستند؟

یک روزنامه نگار بی طرف از روزنامه جام جم: ماهیت این افراد برای همه مشخص است، اینها مزدورانی هستند در لباس منتقد و روزنامه نگار...همیشه هم بودند و کاریش نمی توان کرد. مردم خودشون بهتر از همه این تفاله ها رو دور خواهند انداخت.

یک روزنامه نگار بی طرف دیگر از کیهان: بالاخره این رسانه ها فکر کردند فتنه امریکایی - اسرائیلی - انگلیسی - صهیونیستی - حورج سورسی از یاد ما میره که عمرا نمیره. برای همین هر از گاهی به رسانه ملی حمله میکنن که البته مهم نیست کلا 5 هزار نفر مخاطب ندارن! اینا به ما هم خیلی فحش میدن، ولی مهم نیست امام(ره) هم در مسیر انقلاب از خیلی ها حرف شنید!

(موسیقی و تصویر)
      غرب چرا دست از سر ما برنمی دارد؟ مشکل رسانه های دنیا با رسانه ملی چیست؟ فروپاشی امریکا از کی دقیقا کلید می خورد؟ چرا هفت سنگ بی بی سی را بهم ریخت؟ عقده تایم از کجا یکدفعه سر تلویزیون ایران گشوده شد؟ چرا غرب دست به دامان سریالهای ایرانی شده است؟ بن بست رسانه های صهیونیستی در مواجهه با رسانه ملی چگونه شکل گرفت؟ کارشناسان داخلی و خارجی پاسخ میدهند: نادر طالب زاده و محمود گبرلو مهمان گفتگوی ویژه خبری.
      روابط عمومی سیما سه روز بعد
      در پی نظرسنجی انجام گرفته از مردم، سریال هفت سنگ با بیش از 99 درصد محبوبیت و 43 میلیون بیننده، محبوب ترین برنامه تلویزیون در ماه مبارک رمضان و محبوب ترین برنامه در تاریخ سیما بعد از مناظره خرداد 88 نام گرفت.رییس رسانه ملی در نامه ای با تشکر از مدیران و هنرمندان گفت: این سریال در شرایط حساس کنونی و در دوره بحران های داخلی و خارجی و تحریم و تهدید، به خوبی آیینه تلاش و مجاهدت سال 93 بود و توانست ملت ایران را در کنار شادی، به مباحث مهمی رهنمون سازد. به زودی نشست صمیمانه و جلسه تقدیر از این شاهکار ملی برگزار می شود.
      مجلس یک هفته بعد
      386 نفر(!) از نمایندگان مجلس در نامه ای به ضرغامی از برنامه های مفید و معنوی رسانه ملی بویژه سریال های جذاب و آموزنده در ماه رمضان تقدیر و خواستار پخش سه باره سریال هفت سنگ از شبکه های «آی فیلم، نمایش و تماشا» شدند.

محسن حدادی
      منبع: خبر آنلاین

2. Top | #2
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      هههههه دقیقا قسمت دیشب این سریال شبیه یکی از قسمتاش بود که فارسی وان این سریال رو پخش می کرد البته با یه کم تغییرات !:yahoo (94):
      یا گم کردن سوویچ ماشین و..... دقیقا عین سریال خانواده مدرن هس!!!

جالب اینجاس اول هر قسمت مینویسن نویسنده فلان هههه منم میتونم برم کپی بزنم از سریال بعد بشم نویسنده !!!
      خدافظ !!!!

3. Top | #3
      sbr
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آره منم اینو شنیده بودم
      بابا خیلی ضایع‌س که برن از یه فیلم دیگه کپی کنن
      یعنی اینقدر سوژه کمه ؟؟؟؟
      باور کن اگه یه جایزه یه میلیونی بزارن برای بهترین سوژه فیلم ، مردم خودشون کلی سوژه باحال و ایرانی پیدا میکنند
      از نظر من این کار ضایع بود
      ************** اللهم عجل لولیک الفرج**************

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعاااا فیلم مسخره ای..من که یک قسمتش دیدم.استرس گرفتم!!!
      حداقل به خودشون زحمت ندادن عوض کنن یه جاهایش!
      modern family ببینیم خیلییییم قشنگتره ..

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینا که از این کارا میکنن بیان you're all surrounded و ... ایرانی هم بسازن بیشتر ببنده پیدا میکنن
      اینو میگم :
      فقط 5 تا مشکل داره که اونم برادران پیام بازرگانی پخش میکنن !!!
      13899020674_bcecbc92ea_b.jpg
      ویرایش توسط Amin ZD : 21 تیر 1393 در ساعت 18:25

6. Top | #6
      sbr
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      اینا که از این کارا میکنن بیان you're all surrounded serial و ... ایرانی هم بسازن بیشتر ببنده پیدا میکنن

داداش یهو دیدی جوگیر شدن تایتانیک ایرانی هم ساختنااااااااا
      ************** اللهم عجل لولیک الفرج**************

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Tajob
      نمایش مشخصات
      راضي ام ازتتتتتتتتتتتتت

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آدم حرصش میگیره میبینه اینقدر راحت دزدی میکنن و بعد ادعای مسلمونی هم دارن...
      شما واسه نمونه میتونین قسمت اول هر دو سریال رو دانلود کنین و بعد با هم تطبیق بدین...
      همه چی مشابه...گیر کردن سر پسره لای نرده ها...شلیک پسره به دختره...حتی شباهت دختر کوچیکه به الکس در modern family!
      و شخصیت هام که خدارو شکر همونان جز یه زنه که جای یه مرده س و خونواده ی فیل دانفی 2 دختر و یه پسر دارن اینجا 1 دختر و 2 پسر!!!
      بعضیا میگن قشنگه...میگم خب اگه قشنگم باشه دلیلش دزدیدن کل یه سریال پر بیننده س و دزدیدن تفکرات یه عده که کلی زحمت کشیدن واسه ساختن سریالشون...
      جای تاسف داره!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      همیشه باعت ننگ و خواری میشن

​انجام تمامی خدمات پرینتر سه بعدی

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      ضرغام تی وی است دیگر چه میشه کرد...
      modern-family.jpg

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من که مشکلی نمیبینم

اینجا رو بخونین:

_________

بذرافشان ضمن این‌که شباهت‌های هفت سنگ و خانواده مدرن را تکذیب نمی‌کند، معتقد است برای ساخت یک اثر ایرانی با ساختاری که در خانواده مدرن بوده، بسیار زحمت کشیده است.
      بعد از پخش اولین قسمت از سریال هفت سنگ، در برخی سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی نکاتی درباره کپی بودن این سریال مطرح شد و این‌که علیرضا بذرافشان هفت سنگ را از روی سریال خارجی «خانواده مدرن» ساخته است. بذرافشان ضمن این‌که شباهت‌های هفت سنگ و خانواده مدرن را تکذیب نمی‌کند، معتقد است برای ساخت یک اثر ایرانی با ساختاری که در خانواده مدرن بوده، بسیار زحمت کشیده است.
      شما تائید می‌کنید که سریال هفت سنگ را براساس سریال خانواده مدرن ساخته‌اید؟
      این‌که سریال هفت سنگ بر اساس سریالی به نام خانواده مدرن ساخته شده، موضوعی نیست که پنهان کنیم اما برخی مخاطبان و البته برخی از اهالی مطبوعات و رسانه‌ها وقتی به نکته‌ای پی می‌برند، آن را مانند یک کشف بسیار بزرگ مطرح و گمان می‌کنند راز مهمی را کشف کرده‌اند که باید حتما آن را افشا کنند. در حالی که مصاحبه من و همکارانم در گروه نویسندگان سریال هفت سنگ با نشریات معتبر موجود است که گفته بودیم سریال هفت سنگ را بر اساس ساختار سریال خانواده مدرن طراحی کرده‌ایم.

ما نه تنها این مساله را اعلام کرده بودیم، حتی معتقدیم که این اتفاق اصلا چیز عجیب و غریبی نیست. در همه جای دنیا این اتفاق می‌افتد و حتی در کشور خودمان هم سریال‌های معتبر و بسیار مطرحی داریم که با اقتباس از نمونه‌های خارجی یا حتی کاملا منطبق بر آنها ساخته شده‌اند و در دوره خودشان بسیار سریال‌های موفقی بوده‌اند و در ذهن ما جزو بهترین سریال‌های تلویزیون ماندگار شده‌اند. من از این سریال‌ها اسم نمی‌آورم چون دوست ندارم تصور شود قصد تبرئه کردن خودم را دارم؛ اما واقعیت این است که این موضوع بسیار طبیعی است و اصلا ایراد محسوب نمی‌شود.

در چه شرایطی برداشت از یک سریال خارجی ایراد محسوب می‌شود؟

زمانی که یک سریال دقیقا شبیه نمونه خارجی ساخته شود طوری که مخاطب احساس کند شخصیت‌ها و اتفاقاتی که در سریال می‌بیند ایرانی نیستند و با فرهنگ و سبک زندگی خودش همخوانی ندارند. ما برای نگارش فیلمنامه سریال هفت سنگ که 30 قسمت دارد، نزدیک به یک سال وقت گذاشتیم تا بتوانیم یک اثر پذیرفتنی و قابل قبول خلق کنیم. دقیقا 11 ماه یعنی از اسفند 1391 تا بهمن 1392 مشغول نگارش فیلمنامه بودیم و همین زمان طولانی نشان‌دهنده میزان تلاش ما برای خلق یک اثر ایرانی قابل قبول است؛ زیرا اگر قرار بود یک فیلمنامه غیراقتباسی بنویسیم، اصلا نیاز به این همه زمان و کار و تلاش نبود.
      سابقه من، خانم سارا خسروآبادی یا خانم فروهیده یا آقای جوانمرد که فیلمنامه سریال هفت‌سنگ را نوشته‌ایم کاملا روشن است. این گروه روی هم 30 فیلمنامه سریال نوشته است، خود من دست‌کم 15 سریال برای تلویزیون نوشته‌ام و فیلمنامه سریال‌های دیگرمان را در زمان کوتاه‌تری نوشتیم، ولی وقتی این گروه با این سابقه دور هم جمع شد تا فیلمنامه هفت سنگ را بنویسد، 11 ماه زمان صرف کرد و حتی تعدادی از نویسندگانی که از ابتدا همراه ما بودند گروه را ترک کردند چون کار برایشان دشوار و فرسایشی شده بود.

چرا؟

چون آن‌قدر روی جزئیات دقت داشتیم و حساسیت به خرج می‌دادیم که طاقت نیاوردند. اگر قرار بود کپی بکنیم حتما کمتر از دو ماه نگارش تمام می‌شد.
      اما شباهت هفت سنگ به سریال اولیه خیلی زیاد است!
      این شباهت در چند قسمت اول زیاد است و بعد از آن سریال هفت سنگ راه خودش را می‌رود و مسیر خودش را در پیش می‌گیرد. علت شباهت قسمت‌های اولیه هم به این دلیل است که ما شروع سریال را به چند شیوه نوشتیم اما به این نتیجه رسیدیم که شروع نمونه خارجی آن بهترین شروع است. برای ساختاری که این سریال دارد، بهترین شروع همان شکلی است که خود سریال اصلی دارد و بهتر است ما هم به همین شیوه شروع کنیم اما همین قسمت‌های اولیه سریال هفت سنگ که به سریال اصلی خیلی شبیه است، پر از جزئیات، نکات ریز و شخصیت‌پردازی‌هایی است که نگارش آنها دو ماه طول کشیده است و بعد از آن نویسنده‌های ما مسیر خاص خودشان را پیدا کردند و سریال هفت سنگ مسیر خودش را طی کرده است.
      پس هر چه جلوتر می‌رویم این شباهت کمتر می‌شود؟
      بله. ساختار سریال به این ترتیب است که سه قصه همزمان تعریف می‌شود و در نهایت این قصه‌ها به هم ارتباط پیدا می‌کنند. این ساختار ممکن است در سریال خانواده مدرن و ده‌ها سریال دیگر در دنیا استفاده شده باشد. اگر دقت کرده باشید مساله برداشت سریال هفت سنگ از این سریال خارجی در سایت‌هایی مطرح شده که حاشیه‌سازی را دوست دارند و متاسفانه حاشیه‌پردازی در کشورمان به یک فرهنگ تبدیل شده است؛ از حاشیه مسابقات ورزشی و رخدادهای هنری گرفته تا رویدادهای سیاسی که به نوعی تفریح و لذت تبدیل شده است.
      فارغ از این مساله فکر می‌کنید سریال مورد توجه قرار خواهد گرفت؟
      بله از همین ابتدا سریال مورد استقبال قرار گرفته و من فکر می‌کنم کسانی که دوست دارند به دور از این حاشیه‌ها سریالی را تماشا کنند که برایش زحمت کشیده شده، با اندکی صبر در شب‌های آینده خواهند دید هفت سنگ مسیر خودش را می‌رود و البته همچنان تاکید می‌کنم این سریال برگرفته از سریال خارجی خانواده مدرن است و این کار می‌تواند برای دوستانی که قصد دارند یک سریال ایرانی خوب از یک نمونه خارجی بسازند، به عنوان یک نمونه خوب مورد توجه و بهره‌برداری قرار بگیرد.
      مناسبات شخصیت‌ها و روحیاتشان کمی هم سریال هفت سنگ را به خانه سبز شبیه کرده است. در این مورد چه نظری دارید؟
      آرزویم این است که این اتفاق بیفتد و خیلی دوست دارم هفت سنگ در ادامه خانه سبز و همسران باشد زیرا این دو سریال در زمان پخش فرهنگ خانواده‌های ایرانی را متحول کردند و توانستند ارتباط و مناسبات افراد خانواده را التیام بدهند. زمانی بود که اعضای بسیاری از خانواده‌ها نمی‌توانستند با هم حرف بزنند، مشکلاتشان را مطرح کنند، گفتن بعضی چیزها تابو بود، ابراز علاقه نکوهیده بود و افراد خانواده درباره بسیاری مشکلات به راه‌حل مشترک نمی‌رسیدند، اما خانه سبز و همسران بر این فرهنگ تاثیر گذاشتند. من افتخار می‌کنم اگر هفت سنگ حتی 5 درصد شبیه خانه سبز و همسران شده باشد.

(آذر مهاجر / جام جم)

ویرایش توسط M o h a m m a d : 21 تیر 1393 در ساعت 20:27

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به به...ناظم درس خون سایت هم سر و کلش پیدا شد!
      دلمون تنگ شده بود واست دکتر!
      خیلی هم اشکال داره...اقتباس با کپی پیست خیلی فرق داره...5 تا نویسنده چه .... کردن اینجا پس جز اینکه دیالوگ ها و ماجراهای modern family رو نوشتن رو یه صفحه ی کاغذ!
      من تا حد زیادی یقین دارم که modern family رو ندیدی!
      و الا اینو نمیگفتی!
      اصل هر داستان و فیلم و سریالی شروعشه و شخصیت پردازی ها!
      حالا این سریال که ماه رمضونیه مسلما باید یه خورده حال و هوای رمضان هم پیدا کنه...
      خیلی زحمت کشیدن خودشون و همکارانشون...خسته نباشن!!!!

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_blue نمایش پست ها
      به به...ناظم درس خون سایت هم سر و کلش پیدا شد!
      دلمون تنگ شده بود واست دکتر!
      خیلی هم اشکال داره...اقتباس با کپی پیست خیلی فرق داره...5 تا نویسنده چه .... کردن اینجا پس جز اینکه دیالوگ ها و ماجراهای modern family رو نوشتن رو یه صفحه ی کاغذ!
      من تا حد زیادی یقین دارم که modern family رو ندیدی!
      و الا اینو نمیگفتی!
      اصل هر داستان و فیلم و سریالی شروعشه و شخصیت پردازی ها!
      حالا این سریال که ماه رمضونیه مسلما باید یه خورده حال و هوای رمضان هم پیدا کنه...
      خیلی زحمت کشیدن خودشون و همکارانشون...خسته نباشن!!!!
      )
      خب اینو که بعله درست میگی ندیدمش من!
      ولی خب دوبله و کلماتی که فارسی 1 استفاده میکنه رو تا حدودی باهاش آشنام شک دارم انقد قشنگ بتونن دوبله کنن!!!! که میگی دیالوگ هاش یکیِ
      ولی کلا سریال هم طنز خوبیه به نظرم هم اینکه آموزنده هم هست
      من که خوشم میاد ازش خیلی وقت بود تو تی وی ایران همچین چیزی ندیده بودم

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      )
      خب اینو که بعله درست میگی ندیدمش من!
      ولی خب دوبله و کلماتی که فارسی 1 استفاده میکنه رو تا حدودی باهاش آشنام شک دارم انقد قشنگ بتونن دوبله کنن!!!! که میگی دیالوگ هاش یکیِ
      ولی کلا سریال هم طنز خوبیه به نظرم هم اینکه آموزنده هم هست
      من که خوشم میاد ازش خیلی وقت بود تو تی وی ایران همچین چیزی ندیده بودم
      من که از فارسی وان ندیدم...ولی خیلی از دیالوگ ها با عین جملات انگلیسی ترجمه شده انطباق دارن...قطعا خوشت میاد...اصلا اگه همه سریالای ایرانی از سریال های هالیوودی تقلید شن و البته کپی پیست شن خیلی سطح رضایت عمومی کسایی که سریال اصلیا رو ندیدن بالا میره!

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      لینک دانلود فیلم مقایسه هفت سنگ با مدرن فمیلی! http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1...392248_549.flv

دیالوگ هاشم عین همه! گرچه این موضوع یک هفته پیش مطرح شده بود ولی بازم تازگی داره!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)